Ugrás a tartalomhoz
  • 8

Magas Ping (ms) + Pocket Loss az elmúlt 1 hónapban


xnuke097

Kérdés

Üdv,

Az elmúlt 1 hónapban folyton azt tapasztalom hogy főleg a késő délutáni óráktól kezdve (17:00) az online játékok nagy része mint például a World of Tanks és a PUBG nagy pinget produkál (130+ms) és eszméletlen hatalmas nagy pocket lossok vannak meccsek közben, emiatt lehetetlen játszani.


Kérdésem az lenne hogy ezt hogy lehet-ne megszüntetni, mert kezd nagyon idegesítő lenni.


World of Tanks közben futtattam a ping plotter nevű programot és mint kiderült a hatalmas ping a  Deutsche Telekom AG vonalaktól jön, ergó nem a játékkal van probléma!

Az összes portot megnyitottam mindkét játéknál, ami után 2 napig működött normálisan megint minden, de viszont ma megint elkezdte ezt az egészet csinálni, sőt rosszabb lett mivel most már 300ms felé is felugrott!
A Wot EU2-es szerverén ami Luxemburgban található, ennél még rosszabb, mivel ott majdnem 100% pocket lossom van!

 

Képkivágás.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 315
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Annyira bántó és sértő ez az ügyfél semmibe vevése kedves telekom.

Mi az hogy a folyamatokra nincsen rálátásotok? Ez milyen fórum? Nem a telekom? Cégen belül nem lehet informálódni, kérdezni? Esetleg ezt megosztani az egyre türelmetlenebb ügyfelekkel? És hányan nem írnak be ide, mert fogalmuk sincs miért rossz a kapcsolatuk.

A semmit mondó válaszokból az jön le, hogy ez itt egy szanatórium, ahol nyugtatózni kell a betegeket, majd lecsitulnak. Ebben az országban szinte mindenhol ez megy. Csak gratulálni tudok

Ja bocs, már válasz sincs, mondjuk ezek amik voltak azok is feleslegesek

Szorgalmasan irogatok az újabb kitűzőkért 🤣

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Gele
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
48 perce, Gele írta:

Annyira bántó és sértő ez az ügyfél semmibe vevése kedves telekom.

Mi az hogy a folyamatokra nincsen rálátásotok? Ez milyen fórum? Nem a telekom? Cégen belül nem lehet informálódni, kérdezni? Esetleg ezt megosztani az egyre türelmetlenebb ügyfelekkel? És hányan nem írnak be ide, mert fogalmuk sincs miért rossz a kapcsolatuk.

A semmit mondó válaszokból az jön le, hogy ez itt egy szanatórium, ahol nyugtatózni kell a betegeket, majd lecsitulnak. Ebben az országban szinte mindenhol ez megy. Csak gratulálni tudok

Ja bocs, már válasz sincs, mondjuk ezek amik voltak azok is feleslegesek

Szorgalmasan irogatok az újabb kitűzőkért 🤣

Ne haragudj, de nem tudok veled egyetérteni.

Nem tudom, hogy a Telekom mennyire lát rá akár a német, osztrák vagy más országbeli társvállalat dolgaira, de gyanítom sehogy. Ahol én dolgozom (ipari szektor), mi se látunk rá az anyacég és a csoportba tartozó többi cég dolgaira és vice versa. Kérdezni tudunk és vagy kapunk választ vagy nem.

(A saját magunk példáját tudom felhozni, mi két telephely között VPN kapcsolattal bajoltunk. Akadozott, sokszor hibára futott, eldobta, stb, a szolgáltató (nem a Telekom) nem talált semmit (és hozzáteszem nem ilyen hangvételű válaszokat kaptunk üzleti felhasználó lévén, hanem sokkal fapadosabbakat). Számtalan jegyzőkönyvet kaptunk az összeköttetés felméréséről, kábelek, eszközök ki lettek cserélve, a technikussal sokszor a helyszínen együtt néztük át az eszköz beállításait. Semmi. Aztán a semmiből jött a gyártótól egy újabb szoftverfrissítés (valóban jött), ami után tökéletesen működött.)

 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: uzman
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
17 perce, uzman írta:

Ne haragudj, de nem tudok veled egyetérteni.

Nem tudom, hogy a Telekom mennyire lát rá akár a német, osztrák vagy más országbeli társvállalat dolgaira, de gyanítom sehogy. Ahol én dolgozom (ipari szektor), mi se látunk rá az anyacég és a csoportba tartozó többi cég dolgaira és vice versa. Kérdezni tudunk és vagy kapunk választ vagy nem.

(A saját magunk példáját tudom felhozni, mi két telephely között VPN kapcsolattal bajoltunk. Akadozott, sokszor hibára futott, eldobta, stb, a szolgáltató (nem a Telekom) nem talált semmit (és hozzáteszem nem ilyen hangvételű válaszokat kaptunk üzleti felhasználó lévén, hanem sokkal fapadosabbakat). Számtalan jegyzőkönyvet kaptunk az összeköttetés felméréséről, kábelek, eszközök ki lettek cserélve, a technikussal sokszor a helyszínen együtt néztük át az eszköz beállításait. Semmi. Aztán a semmiből jött a gyártótól egy újabb szoftverfrissítés (valóban jött), ami után tökéletesen működött.)

 

 

Én ezt értem, és biztos vannak ott is megoldásra váró feladatok, mint ahogy itt is. De visszatérve erre az ügyre a konkurenciánál jóval kevesebb a probléma ez ügyben (online játék), és a játék szolgáltatók, pl. magyar ea ügyfélszolgálat (amíg volt),  a 3 nagy szolgáltatóból az utolsó helyen szerepeltetik az ajánlott kategóriában a  telekomot (sőt, nem ajánlott). És ezt alátámasztja még a népes baráti kör tapasztalata. 

Sajnos itt a nagyok között csak ez elérhető, vagy átmegyek egy kisebb szolgáltatóhoz. 

Ha nem ez lenne a helyzet már rég nem irogatnák ide, hisz amúgy is majdnem biztos hogy felesleges. 

Amúgy, persze nem vagyok szakember, de sok előfizető megoldja hogy vpn-t használ a lassú, rossz szerverek kikerülésére. 

Én biztos nem fogok ezért fizetni, még ha jelentéktelen is az összeg, amikor szerintem ezt a telekom is meg tudja oldani, vagyis kigyomlálja a problémás szervereket, aminek a pingje 15ms-2000ms között ugrál a nap 24 órájában. Ez kb a használhatatlan kategória

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Pár hete már követem ezt a témát, nekem ez idő alatt az ügyfélszolgálattal folytatott csevegés vált a napi rutinom részévé, úgy gondoltam ideje itt is közzétenni a panaszt, mert miért ne. A problémám azonos a felettem szólókéval, a Németországban található 2-3 szerver produkál változó mértékben packet loss-t és 1500 ms ping spike-okat. Természetesen emiatt a legtöbb online alkalmazás használhatatlan.

A hibajegyet először 1 hónapja nyitottam meg, azóta kapom néhány naponta az értesítést, hogy a probléma vagy nem létezik vagy már elhárították. Természetesen semmi változás nem történt egyik esetben sem, úgyhogy a hibajegyet mindig újranyittatom. A jelenlegi állás szerint a probléma nem reprodukálható a Telekom szakemberei által, ahonnan ők pingelik a problémás IP címeket, nincs semmi gond. Az első bejelentésemnél - annak ellenére, hogy jeleztem, nem itt lesz a probléma - az utcámban és a házamban fizikailag mindent leellenőrizett/kicserélt a telekomos szakember, és még mielőtt az ügyet lezártnak tekintette volna, helyben futtattunk vele néhány trace routot a szokásos 1000 ms feletti ping spike-okkal. A szakember is elismerte ez alapján, hogy a probléma létező és láthatóan a Telekom vonalán van. Ezt követően kaptam egymás után a "nálunk nincs hiba" értesítéseket.

trace 2.jpgtrace 1.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv,

Nagyon úgy néz ki, hogy kénytelen leszek én is az elégedetlen ügyfelek körébe csatlakozni.
Csomagváltás történt december elején, és azóta áll fent a probléma. Igazából már felesleges lenne leírni a hibát, de azért jobb a békesség.
Esténként 18 óra környékén játszhatatlan szinte az összes játék, ahol nem egyedül vagyok. Értsd úgy, "multiplayer".

Ez alatt értendő játékok:
-League of Legends
-Counter-Strike:GO
-Rocket League
-Rainbow6
-Assetto Corsa
-F1 2020

(Illetve megjegyezném, hogy a fent említett játékokon kívül még a Discord is nagy pingeket produkál az összes régión az EU-n belül.)

Amint látszódik, sajnos ez mind mind olyan játék lenne, ahol egy induri pindurit számít(ana) a reflex illetve a megfelelő minőségű internet, amiért ugye pénzt azt éppen elkérnek, na de hol van az ellenszolgáltatás? 

Az ügyfélszolgálat többször is fel lett keresve a problémával, volt amikor router restartot ajánlottak, aztán volt amikor letudtak csak simán annyival, hogy hívjam a 1422-t, majd ők segítenek, DE ők nem vállalnak garanciát a pingre, szóval....

Értem én a különböző VPN használatát, de kérdem én mint egy egyszerű felhasználó, még azért fizessek külön, hogy működjön, amiért amúgy már egyszer pénzt kapnak?! Vagy ha más nem, akkor adjanak ajándékba mindenkinek az előfizetés mellé VPN előfizetést, hogy nézd már, ezzel hátha működni fog...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok... Ugyan ebben a hibában voltam én is..  Mióta bekötötték az ideg beleépült a testembe.. (Cirka 1 év)

A tetejébe pedig teljesen hülyének nézik az embert... Sebajj..

Csináltam egy videót! Az ideg inspirálta, a kreativitás pedig  megvalósította...  Még friss ropogós.. Én így adtam ki a felgyülemlett dolgokat :D

*A videót az Admin a Felhasználói feltételek megsértése miatt eltávolította*

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2021. 02. 14. at 23:22, Takács János írta:

Nálam is minden játékba hatalmas a ping, és a packet loss. Ma oldottam meg mert már elegem lett, letöltöttem egy fizetős appot(NordVPN) és most Ausztriai VPN-t használom és voalá azóta a 150 es pingem 15-30 között van. de elég szomorú hogy 4500 forintot kell fizetnek még pluszba a net mellé hogy használni is tudjam, ahogy lejár a hűségidő mondom is le a szerződést.

Mint írtam lentebb, próbáljátok ki az ExitLag-ot inkább, simán 6 euró, neten 1 másodperc alatt kikereshető kuponokkal ~5 euró egy hónapra, van free trial kártya adatok nélkül, és az ráadásul tényleg játékra való, nem lesz +overhead a titkosítás miatt, van Bp-n szerverük, én elégedett vagyok.. :D Persze csak ha nem kell a Nord ezen kívül másra is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Lejátszottam egy fifa meccset online, európai ellenfél volt, a router infóban amerikai ip-hez  csatlakoztam, pedig vannak európai szerverek. Csoda hogy laggol? Bejárta a világot a kapcsolatom. Ja 300 és 700ms körül mozgott a ping, rengeteg csomagvesztés gondolhatjátok mi volt. Ez a net játékra teljesen alkalmatlan. 

Böngészésre jó, hol a konkurencia,

Az exitlag-ban nem látom a ps meg a router lehetőségeket, meg amúgy sem ez a megoldás, oldja meg a cég ezeket.

gratulálok telekom, meg ne szakadjatok a nagy javításba

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Gele
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
14 órája, Gele írta:

Lejátszottam egy fifa meccset online, európai ellenfél volt, a router infóban amerikai ip-hez  csatlakoztam, pedig vannak európai szerverek. Csoda hogy laggol? Bejárta a világot a kapcsolatom. Ja 300 és 700ms körül mozgott a ping, rengeteg csomagvesztés gondolhatjátok mi volt. Ez a net játékra teljesen alkalmatlan. 

Böngészésre jó, hol a konkurencia,

Az exitlag-ban nem látom a ps meg a router lehetőségeket, meg amúgy sem ez a megoldás, oldja meg a cég ezeket.

gratulálok telekom, meg ne szakadjatok a nagy javításba

A délutáni 160-900 ping lement 45-70 közé. A tank ugrálások, lövés eltűnések megszűntek, gondolom a kicsi vagy nulla packetloss miatt.
És nem, nem a vonalunkat cserélték ki, nem a router lett újra indítva, nem a gépem lett frissítve, nem a driverek.
Csak telepítettem az ExitLag-ot. Ha nem lett volna elég, akkor itt van még egy példa arra, hogy a probléma a T-HOME-nál van és nem a játék szerverén. És nekem is vannak elveim, de meddig várjak még? Ez simán így maradhat ezer évre. Azzal, hogy befizetem 2000 Ft/hó díjat, az elveim még megmaradtak, csak így használni is tudom a netet.

A probléma az, hogy például mi hárman játszunk egy családban és akkor az már 3x2000 Ft. Az meg egy normál netes előfizetés ára már.
Annyi féle csomag van állandóan a kínálatban. Miért nincs mondjuk egy gamer+ csomag ami havi 500 Ft plusz lenne és az ExitLag-hoz hasonlóan optimalizálná az útvonalat? Miért nem vesz meg a T-HOME egy ilyen céget, ha nem tud saját maga fejleszteni egy programot?
OK, profitról szól minden, de az elégedett ügyfél mindig több pénzt hoz mint az elégedetlen. Valamit nem értek...

 

wot.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Baskó
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nincs sok hozzátenni valóm, csak írok én is, mert már nagyon zavaró.

COD Cold warban gyakori hogy 150 körüli a pingem az esti órákban. Éjjel meg napközben jó, de csúcsiődben nagyon *****.

Értem én kedves Telekom hogy a nemzetközi sávszél drágább meg bonyolultabb meg minden, de ez azért már kicsit kínos, még a 2000-es évek elején érthető volt de azért manapság már a külföldi sávszél szerintem nagyon fontos... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hogy a fifában én folyamatosan amerikai szerverekhez csatlakozok amikor egy európaival játszok és pedig van jópár európai szerver. Miért kerüli meg a világot az én kapcsolatom? Csoda ha minden meccsen rengeteg a hatalmas ping, és emiatt a rengeteg csomagvesztés?

Valaki beállított egy vpn-t nekem hogy biztos laggoljon a játék?

Jó lesz ha komolyan veszitek a játék miatt előfizetőket, mert rengetegen vannak, böngészni meg elég a telefonhoz vágott ingyen mobilnet.

Megkérdeztem az exitlagot, konzolra nem tudnak még megoldást csak pc-re. Úgyhogy ha akarnám sem tudnám kipróbálni. De lehet hogy ez nálam nem is lenne megoldás. Először amerikához csatlakozok? Valami nagyon el van baszva a telekomnál. Nem kellene egy kicsit változtatni az útvonalakon? Biztos így olcsóbb, csak legyen aki még előfizet nálatok, basszus ez vicc

Már nagyon unom ezeket a válaszokat, süt belőlük a kamu, nagyon visszafogott vagyok még de attól félek nem sokáig, aztán kibaszhattok innen is meg a szolgáltatásból, ez így ***** sem ér

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Gele
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ugyanez a probléma nálam is és több Telekomos ismerősömnél is. Kb 10 emberről van infóm saját magamon kívül. A hibát Rocket Leagueben tapasztaljuk.

Játszhatatlan a játék, folyamatosan 150 körüli Ping. Néha normális 30 is összejön valahogy. Borzalmas! 1000/25 net nálam, Kaon CG3000-rel. Egy hulladék az egész szolgáltatás, szörnyű a minősége a routernek és a kapcsolatnak is. Folyamatos packet lossok, magas ping, szakadozó kapcsolat. Kritikán aluli a szolgáltatás minősége 2021-ben!

A magyar játékos csoportban az összes Telekomos jelezte ezt a hibát, így nem egyedi esetről van szó. Nálunk az utóbbi másfél hónapban tűnt fel, egyre gyakrabban.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 perce, SafranyFerenc86 írta:

Igen, tegnap jó volt a random 100-150ms-os spikeokat leszámítva, mert más volt a routing, de mára vissza lettünk pakolva a régi vacakra.

Én is tapasztaltam, hogy tegnap teljesen rendben volt a ping (40-50ms) a játékban. Nem is hittem a szememnek. :) Reméltem, hogy így is marad, de sajnos csalódnom kellett. Ebből látszik ha akarnák megoldható lenne a probléma. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ezt is lehet elemezni kedves szakértők!

1019 ms ping jobbra,

fent középen, ping ugrálás a piros térerő kép, utána pont nincs csomagvesztés de folyamatos volt,  a nyíl felfelé a jitter ugrálás, katasztrófa, akadás, állókép nézegetés.

Ez egy 21 századi szélessávú internet a telekomnál? Délelőt sem volt egy nagy szám, de ennyire azért nem volt ***** mint most este. 

20210228_191927.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...