Ugrás a tartalomhoz
  • 8

Magas Ping (ms) + Pocket Loss az elmúlt 1 hónapban


xnuke097

Kérdés

Üdv,

Az elmúlt 1 hónapban folyton azt tapasztalom hogy főleg a késő délutáni óráktól kezdve (17:00) az online játékok nagy része mint például a World of Tanks és a PUBG nagy pinget produkál (130+ms) és eszméletlen hatalmas nagy pocket lossok vannak meccsek közben, emiatt lehetetlen játszani.


Kérdésem az lenne hogy ezt hogy lehet-ne megszüntetni, mert kezd nagyon idegesítő lenni.


World of Tanks közben futtattam a ping plotter nevű programot és mint kiderült a hatalmas ping a  Deutsche Telekom AG vonalaktól jön, ergó nem a játékkal van probléma!

Az összes portot megnyitottam mindkét játéknál, ami után 2 napig működött normálisan megint minden, de viszont ma megint elkezdte ezt az egészet csinálni, sőt rosszabb lett mivel most már 300ms felé is felugrott!
A Wot EU2-es szerverén ami Luxemburgban található, ennél még rosszabb, mivel ott majdnem 100% pocket lossom van!

 

Képkivágás.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 315
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 2

Mindkettőtöknek szeretnék egyben válaszolni, szóval nem idézek ha nem baj. Mi azthiszem 10-12 éve vagyunk itt arany csomaggal meg mindenféle dologgal, talán elfogultság, de mivel ennyi idő alatt az utóbbi 3 hónapban van gond nem tudom ezt annyira agresszíven kezelni. Nekem World of Tankses társaim mondták, hogy pár hónapja egy másik 4 betűs szolgáltatónál ugyan ez játszódott le, előtte előfordult a pirosakkal is. Ugyan ezek a tünetek és problémák. Akinél 2 éve fenn áll a probléma az (ez saját vélemény és nem bántásnak szánom) szerintem vagy rossz helyen lakik ahol nincs kiépítve semmi vagy más lehet a gond (mégegyszer, ez nem kötekedés.. nem ő tehet róla) Viszont én azt látom és más ismerősöktől is hallom vissza, hogy a túlnyomó többség a vírus megjelenése és korlátozások bevezetése óta szív ezzel. Lehet én látom rosszul nem tudom. De reménykedem, hogy ez mind megjavul és igyekszem türelmesen várni. FONTOS: Aki szenved ezzel, vannak játékok amiknél tudtok szervert választani, javaslom, hogy kerüljétek a frankfurti és hasonló szervereket, nekem segített egy két játéknál az, hogy máshova csatlakoztam, úgy nem volt packet loss esetleg a ping volt egy hangyányit rosszabb. 

Illetve annyit megjegyeznék, hogy a problémás időszakban ér haza az emberek nagy része és csatlakozik erre az egész rendszerre. Legalábbis úgy gondolom, hogy egyéb esetben mindig fent állna ez a gond, ha ezt figyelembe veszem akkor logikusabb az egész szitu. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Norph
Kiegészítés
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
3 órája, Norph írta:

Mindkettőtöknek szeretnék egyben válaszolni, szóval nem idézek ha nem baj. Mi azthiszem 10-12 éve vagyunk itt arany csomaggal meg mindenféle dologgal, talán elfogultság, de mivel ennyi idő alatt az utóbbi 3 hónapban van gond nem tudom ezt annyira agresszíven kezelni. Nekem World of Tankses társaim mondták, hogy pár hónapja egy másik 4 betűs szolgáltatónál ugyan ez játszódott le, előtte előfordult a pirosakkal is. Ugyan ezek a tünetek és problémák. Akinél 2 éve fenn áll a probléma az (ez saját vélemény és nem bántásnak szánom) szerintem vagy rossz helyen lakik ahol nincs kiépítve semmi vagy más lehet a gond (mégegyszer, ez nem kötekedés.. nem ő tehet róla) Viszont én azt látom és más ismerősöktől is hallom vissza, hogy a túlnyomó többség a vírus megjelenése és korlátozások bevezetése óta szív ezzel. Lehet én látom rosszul nem tudom. De reménykedem, hogy ez mind megjavul és igyekszem türelmesen várni. FONTOS: Aki szenved ezzel, vannak játékok amiknél tudtok szervert választani, javaslom, hogy kerüljétek a frankfurti és hasonló szervereket, nekem segített egy két játéknál az, hogy máshova csatlakoztam, úgy nem volt packet loss esetleg a ping volt egy hangyányit rosszabb. 

Illetve annyit megjegyeznék, hogy a problémás időszakban ér haza az emberek nagy része és csatlakozik erre az egész rendszerre. Legalábbis úgy gondolom, hogy egyéb esetben mindig fent állna ez a gond, ha ezt figyelembe veszem akkor logikusabb az egész szitu. 

Ez rendben is lenne, de ez az állapot (koronvavírus) nem 2 hónapja kezdődött. 2 hónapig ezelőtt minden rendben volt. Ebből fakadóan ha tavaly március óta rendben volt, akkor valami történhetett, aminek nem a hálózat túlterheléséhez van köze. ->Valami probléma van a T oldalán, amit elvileg meg is találtak (vagy van egy erős tippjük)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Zsolt012
kiegészítés
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
7 órája, Norph írta:

Sajnos teljesen én sem láthatok tisztán, minden esetre remélem orvosolni tudják, ha valóban ez a gond:)

Norph,

vagy nem érted mi a probléma, vagy nem vetted a fáradtságot, hogy egy picit is vissza olvass a fórumon.
Nem ködös utalgatásokra van szükség, hogyasszongya a "másik szolgáltatónál is volt ilyen". Konkrétan az a probléma, hogy

EGY IDŐBEN, EGY HELYRŐL AZ EGYIK SZOLGÁLTATÓ VONALA MŰKÖDIK, A MÁSIK NEM.

Idejössz és majd te megmondod a frankót, persze a béke és a szeretet morzsáiddal meghintve.
Már most mondom, hogy nem érdekelnek a Jehova Tanúi.
Asszondod "Sajnos teljesen én sem láthatok tisztán". Nem mondod? MÉG TE SEM? Akkor már nagy a baj.... gondolom.
Vízen járás már megy?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
2 órája, Norph írta:

Ember neked is annyi van amennyi látszik... Azért fogalmaztam így mert egy szolgáltató oldalán nem fogok reklámozni másikat, mert törölve lenne. Nemondtam meg a frankót, még csak nem is neked szólt amit írtam, közöd sincs ahhoz amit írtam. Nem érdekel, hogy ki szeret kit és, hogy melyikőtök köt ki agyvérzéssel vakahol a felesleges pattogás miatt, azért írtam, hogy ne a buta hisztit kelljen olvasni, hanem ha van akkor a megoldást vagy a lehetséges javulás esélyét. 

Felesleges hiszti ez amit leműveltél úgy, hogy te nem fogtad fel amit leírtam... jehova meg vízenjárás... látszik, hogy csak egy tisztán gondolkodni nem tudó befásult ember vagy. De tudod mit? Csak, hogy a kedvedre tegyek inkább nem válaszolok többet mert úgysem értenéd amit írok csak ugrálnál mint egy ős ember a tűz mellett. További sikerekben gazdag életet kívánok ezzel a stressz szintel mindenkinek aki azon idegeskedett, hogy leírtam egy kulturált üzenetet :D jó lesz :D 

Norph látom nagy a baj.

Te tényleg nem vágod mi zajlik körülötted.
Szerinted a "ködös utalgatás" a szolgáltatóra vonatkozott? Akkor csak neked, csak most szájbarágósan. Nem, nem a szolgáltatóra vonatkozott, hiszen le is írtad, hogy négybetűs, a másik meg piros.
Arra vonatkozott, hogy "volt ilyen". Erre írtam, hogy konkrétan egyidőben, egy helyről két szolgáltató eltérő minőségben szolgáltat. Ez egy teljesen konkrét helyzet. Nincs mellébeszélés.
De mesélj, milyen volt a "volt ilyen"! A másik szolgáltatónál lagg, adatvesztés, közben a T-HOME gyönyörűen fut? Vagy egy harmadik szolgáltatóval hasonlítottad össze? Mutatod a számokat esetleg? Mert ehhez képest a "másik szolgáltatónál is volt ilyen"  megjegyzésed nagyon semmit érő, kenegetős válasz. Abból meg már kaptunk itt eleget. De jössz te és felnyitod a szemünket, hogy jó lesz ez nekünk, menjünk békével. Nem is tudom, hogy bírtuk eddig nélküled. Amit művelsz, az magyarázatként értéktelen, trollnak gyenge.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Szia Kata!

Nálam is előjött a probléma, egy darabig jó volt, aztán egyik este megint elkezdte. Azóta Exitlag előfizetéssel játszok, mert másképp lehetetlen. Ennek a szolgálatatási díját hol tudom megtérítettni a Telekommal? A topik több mint egy éve lett megnyitva, hol a végleges hivatalos megoldás a problémára?

 

Üdv:

 

Sanyi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
9 órája, TheNegativeOne írta:

Kedves Kata. Valaszokat varunk. Mar megint eltelt tobb mint egy het az utolso leveled ota es semmi hir feloled kezdek aggodni. Kedves Kata kerdesem az hogy mi valtozott megint ? Kb 2 honapig nagyjabol rendben volt minden. Most megint arra kenyszerulok hogy veled levelezzek.  Hidd el nem jo kedvembol vagy mert annyira raerek hanem azert MERT MEGINT HASZNALHATATLAN A %$$^%$%$#$#$#$#$ INERTNETETEK. Valami valaszra meltass minket hogy miert csinaljatok megint azt amit es miert mukodott egy ideig. Koszonettel 

TheNegativeOne

 

Szevasz.

 

Nem vagyok hozzáértő, de mégis mit vársz? Milyen választ vársz egy semmire? Semmit nem írtál le csak azt, hogy rossz a pinged. Ebből mégis milyen választ vársz? Se egy időpont, se egy útvonal, se egy szerver cím, pontos adatok, időpontok, ami alapján vizsgálódhatnak, se semmi. 
Elhiszem, hogy jó dolog és menő, ha itt hisztizel, de ezzel nem fogsz előrébb jutni…
 

A net működik? Igen! Az oldalakat eléred? Igen! Az, hogy egy külföldi szervert nem mindig érsz el tökéletesen, hát istenem, ez ilyen. Előfordulhatnak torlódások, így működik az internet. Hisztizzek az autópálya fenntartók oldalán is, mert sokat állok a dugóban? Nem láttam, hogy bármikor és bárhova ping garancia lenne.

 

Ha azt szeretnéd, hogy segítsenek, akkor ne nyafogj ennyit és adj nekik konkrét infókat, hogy segíteni tudjanak. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Ekkor: 2021. 09. 18. at 8:47, Laza Maza írta:

Szevasz.

 

Nem vagyok hozzáértő, de mégis mit vársz? Milyen választ vársz egy semmire? Semmit nem írtál le csak azt, hogy rossz a pinged. Ebből mégis milyen választ vársz? Se egy időpont, se egy útvonal, se egy szerver cím, pontos adatok, időpontok, ami alapján vizsgálódhatnak, se semmi. 
Elhiszem, hogy jó dolog és menő, ha itt hisztizel, de ezzel nem fogsz előrébb jutni…
 

A net működik? Igen! Az oldalakat eléred? Igen! Az, hogy egy külföldi szervert nem mindig érsz el tökéletesen, hát istenem, ez ilyen. Előfordulhatnak torlódások, így működik az internet. Hisztizzek az autópálya fenntartók oldalán is, mert sokat állok a dugóban? Nem láttam, hogy bármikor és bárhova ping garancia lenne.

 

Ha azt szeretnéd, hogy segítsenek, akkor ne nyafogj ennyit és adj nekik konkrét infókat, hogy segíteni tudjanak. 

Inkább meg se szólaltál volna...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
12 órája, Kata.O írta:

Kérlek küldjetek konkrét méréseket, konkrét játékokat, irányokat, ha nem tudjuk hol a hiba, melyik útvonallal, akkor nehéz lesz segíteni.

Jó estét kedves Kata!

A következő játékokkal van személyesen problémám: World of Tanks, World of Warplanes, World of Warships, World of Tanks Blitz
Általában este 7 és éjfél között felmegy a ping a normális 30-40ms-ról 90-130ms-ra és néha packet loss is tapasztalható.

A szerverek címe a következő:

login.p1.worldoftanks.eu
login.p2.worldoftanks.eu
wgus-woteu.wargaming.net
wguswgc-eu.wargaming.net
login0.wotblitz.eu
login-eu.worldofwarplanes.com
login1.worldofwarships.eu

A két mellékelt mérésen jól látható, hogy a ping a 80.157.131.166 IP című Deutsche Telekom által üzemeltetett hop után kezd el megugrani. Szeptember 14-én 1 napra másik routingen tudtam elérni a szervert, akkor jó is volt a pingem még este is, de másnapra már vissza lettem terelve erre az útvonalra és a magas ping is visszatért vele együtt.

eu1.pngeu2.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
On 2021. 11. 21. at 6:36 PM, SafranyFerenc86 said:

2 hónap alatt nem sikerült semmit egyeztetni a Wargaminggel? Le merem fogadni nem is volt semmilyen egyeztetés, másképp már rég posztolva lett volna, hogy mire jutott a két cég, még akkor is, ha nem tudják megoldani a problémát.

ping.png

 

Szia, ugyanaz a gondod, mint nekünk a DSO-ban: az a  twelve99-cust.net szerver, illetve nálad szerverek! 

VPN-nel teszteltünk, s úgy nincsenek ilyen gondok, szóval mintha a magyar Telekom felöl érkező csomagokat kicsit  "várakoztatnák"...

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
  • Telekom

Sziasztok!

A segítségeteket szeretnénk kérni, hogy kollégáink kivizsgálhassák és javíthassák a többetek által jelzett routing / magas ping problémát. Kérjük az alábbi adatok / információk közül szedjetek össze minél többet és - akár csatolt képek formájában - posztoljátok ide a témához. Az össszegyűjtött információkat pedig továbbítani fogjuk illetékeseink felé. Köszönjük szépen az együttműködéseteket. Amire szükség lenne a vizsgálatokhoz:

- Az érintett játékok megnevezése
- Egy minél pontosabb idősáv megjelölése amikor jellemzően jelentkeznek a problémák
- IP címeket, melyek irányába tapasztaljátok a magasabb ping időt (jó lenne ehhez minél több célcímet, lehetőleg pingelhetőket összegyűjtenünk).
- Ping és Trace route információk, akár képernyőképek csatolásával.

Köszönjük szépen az együttműködéseteket. ^Dániel

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Telekom szakértő
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
7 perce, xnuke097 írta:

Semmi sem változott azóta sem, ugyanolyan gyász az egész.
Folytonos 120ms+ és most már nem 18:00-tól, hanem 16:00-tól ezt csinálja, ráadásul szokott olyat is csinálni az internet hogy 1 vonalon elmegy a net, szóval 50mb helyett 25mb-al jön, és a kis lámpa a "BROADBAND"-nál átvált zöldről borostyánsárgára.
Délelőtt és kora délután "normális" a latency de micro laggok tapasztalhatók.

A Wargaming forumon azt írják hogy rossz a kapcsolat a Telekom és a WG szerverei között. De nem hiszem hogy csak ez a baj mert haverom ***** Netes és ő is tapasztalja ugyanezt a problémát csak kevesebbszer.
Azért vicces hogy mindjárt 2021 és ennyire rossz minőségű Magyarországon a kábeles net.

Ja ezt azért oda írom hogy Kisújszállásról tapasztalom ezt, haverok Debrecenből (***** NET) és Cserépváraljáról (TELEKOM).

Ez engem is érdekeélne, hogy hol tarta a dolog? Most is förtelmes a kpacsolat mind a 3 World of tanks szerverrel. Nem azért fizetek egy ***** pénzt, hogy ilyen szolgáltatást kapjak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Hónapok óta ezt tapasztalom a WOT szerverek esetében én is. Játszhatatlan.

A windowsos pathping parancs is szépen mutatja, hogy  a "80.150.169.205" és a  "80.156.163.254" ipcímen lévő eszköz okozza a problémát, ami a "Deutsche Telekom AG " kezelésében van. Nem Magyarországon van a probléma szerintem. Azt végképp nem értem, hogy a "Deutsche Telekom AG "
kezelésében ez hogyan történhet meg. Remélem valahogy eljut a megfelelő helyre többünk üzenete!

Hop  RTT    Lost/Sent = Pct  Lost/Sent = Pct  Address

  2   17ms     0/ 100 =  0%     0/ 100 =  0%  145.236.238.254                                 0/ 100 =  0%   |
  3   23ms     0/ 100 =  0%     0/ 100 =  0%  145.236.133.102                                0/ 100 =  0%   |
  4   23ms     0/ 100 =  0%     0/ 100 =  0%  145.236.133.102                                0/ 100 =  0%   |
  5   23ms     0/ 100 =  0%     0/ 100 =  0%  81.183.3.165                                0/ 100 =  0%   |
  6  132ms     0/ 100 =  0%     0/ 100 =  0%  80.150.169.205                               14/ 100 = 14%   |
  7  ---     100/ 100 =100%    86/ 100 = 86%  80.156.163.254                                0/ 100 =  0%   |
  8   96ms    21/ 100 = 21%     7/ 100 =  7%  win-bb4-link.telia.net [62.115.114.182]                                0/ 100 =  0%   |
  9  103ms    14/ 100 = 14%     0/ 100 =  0%  ffm-bb2-link.telia.net [62.115.138.22]                                5/ 100 =  5%   |
 10  106ms    19/ 100 = 19%     0/ 100 =  0%  ffm-b1-link.telia.net [62.115.120.215]

Location of IP address 80.150.169.205

Lookup information about the location associated with the IP address 80.150.169.205.

CityGauting (60% confidence)
SubdivisionBavaria (BY) (99% confidence)
CountryGermany (DE) (99% confidence)

Location of IP address 80.156.163.254

Lookup information about the location associated with the IP address 80.156.163.254.

CityHeilbronn (40% confidence)
SubdivisionBaden-Württemberg (BW) (60% confidence)
CountryGermany (DE) (99% confidence)

ASN and ISP for IP address 80.156.163.254

General traits like organisation, autonomous system number (ASN) and ISP associated with the IP address 80.156.163.254.

ISPDeutsche Telekom AG
OrganizationDeutsche Telekom AG
User typeresidential
Autonomous system number (ASN)3320
Autonomous system organizationDeutsche Telekom AG

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Baskó
Kimaradt egy részlet
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok!

Szeretném jelezni, hogy az elmúlt 3 hétben, hasonló problémákkal küzdünk az előttem felsoroltakkal, online játék közben késő délutántól 17:00-tól, játszhatatlan a játék, magas MS miatt. (130).

Tordason az egész falu erre panaszkodik, minden online játékban. A történethez hozzá tartozik kb 1 hónapja építették ki az optikai hálózatot, na azóta ez van sajnos.Régi nettel semmi gondunk nem volt.

JÁTÉK amiben tapasztaltam: World of Tanks

Köszönöm!

Sziasztok!

Szeretném jelezni, hogy az elmúlt 3 hétben, hasonló problémákkal küzdünk az előttem felsoroltakkal, online játék közben késő délutántól 17:00-tól, játszhatatlan a játék, magas MS miatt. (130).

Tordason az egész falu erre panaszkodik, minden online játékban. A történethez hozzá tartozik kb 1 hónapja építették ki az optikai hálózatot, na azóta ez van sajnos.Régi nettel semmi gondunk nem volt.

JÁTÉK amiben tapasztaltam: World of Tanks

Köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok!

Szeretném jelezni, hogy az elmúlt 3 hétben, hasonló problémákkal küzdünk az előttem felsoroltakkal, online játék közben késő délutántól 17:00-tól, játszhatatlan a játék, magas MS miatt. (130).

Tordason az egész falu erre panaszkodik, minden online játékban. A történethez hozzá tartozik kb 1 hónapja építették ki az optikai hálózatot, na azóta ez van sajnos.Régi nettel semmi gondunk nem volt.

JÁTÉK amiben tapasztaltam: World of Tanks

Köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
12 órája, btz írta:

A Deutsch Telekom. Ez pedig a Magyar Telekom. Igen, van közük egymáshoz, mégis más cég. 

Ahogy korábban írtam : " A windowsos pathping parancs is szépen mutatja, hogy  a "80.150.169.205" és a  "80.156.163.254" ipcímen lévő eszköz okozza a problémát, ami a "Deutsche Telekom AG " kezelésében van. "

DE

A boltban vásárolt tejet otthon kibontva kiderül, hogy romlott, akkor mit teszünk?
Ugye vissza megyünk a boltba és reklamálunk és nem a termelővel, vagy a tehénnel vesszük fel a kapcsolatot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nos, szerintem már épp elegen jelezték ezt a problémát. Szánalmas már, hogy hónapok óta nem képesek elfogadható minőségű szolgáltatást produkálni.

Viszont nagy szerencse, hogy van más szolgáltató a telekomom kívül is. Tizenvalahány év után én is váltani készülök (kényszerülök), mert elegem van abból, hogy hónapok óta ennyire figyelmen kívül hagyják az ügyfelek panaszait.

Átviszem a konkurens szolgáltatóhoz az összes telekomos előfizetésemet (TV, Internet, telefon, több mobil...). Ha még pár százan ezt megteszik, akkor talán végre történik valami javulás vagy változás...

Azoknak az illetékeseknek pedig, akik hónapok óta nem tudták vagy nem akarták ezt a problémát orvosolni, további kellemes, unott „*****vakarászást” kívánok, amíg még megvan az a remek munkahelyük...!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

2 hónapja megtalálta a hibát??? xDD Ha én megtalálok egy hibát, akkor azt kijavítom..

Igaz elég nemzetközi szaga van az eseményeknek.. Több játékban láttam már ehhez hasonló ki írásokat:
WTF packett loss 25%?? WTF lagg?? Nem lehet menni.. lel,lol... ***** game.. Azt kiderül, hogy a játékoknak semmi baja.. Ha szeró "*****" akkor mindenkinek az lenne!!
Szóval nagyon egyszerű a történet.. Vagy nem érdekli őket. Vagy érdekli őket, de nincs annyi "panasz" és ráér,
ami miatt nem olyan ütemben haladnak az események.
Vagy találtak egy-két hibát ami nem is az volt az..A legnagyobb probléma, hogy rengeteg embernek aki játszik, a tudása kimerül abban PL: hogy ping! Ezért el sem tudja képzelni a
a hiba eredetét... (Akad, laggol, késik, ugrál vagy csak simán szétesik a multis kép) A ping egekbe durranásáról nem is beszélve!
Német fórumon olvastam valamit, hogy a vonal telítettségének kiküszöbölése hónapokig/évekig is eltarthat
(Egy technikus írta asszem)   Nekem ez már lassan meg is lesz(lenne).. Tavaly májusban kezdődtek a problémák.. Igaz akkor még teljesen elhanyagolható volt.
Nem okoskodni akarok, csak én is belefáradtam..
Ha egy vonalon hatalmas torlódás alakul ki a csomagokat kénytelen eldobni/eldobálni.. és olyan érzést ad mint a betárcsázós net annó... De ez nem az én szakterületem.
Plusz ami itt is említésre került a "tanácsadóktól", hogy a szerverek hibázási faktora is közre játszik/játszhat..(Bár ilyen sokszor? Azért az elég vicces lenne)
Mindezt laikusan fogalmazva...
( Pár kört mentem volna, de 73%-os packet loss xDDD ) I'love Deutsche Telekom
Holnap én menni *****fone-hoz...
Sziasztok..

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2021. 01. 15. at 20:48, Telekom szakértő írta:

Szia @Gele
Köszönjük válaszod, továbbítottuk.

Kérjük, ha más is tapasztalja még a hibát, jelezze felénk, hogy továbbítani tudjuk!
Köszönjük! :)^Oszkár

Sziasztok!

Nem vagyok nagy szakértő, de megpróbálom érthetően leírni a gondom. Kb 2 hete kezdtem el használni a Telekom koax 500 mbit/s internetét. Féltem tőle nagyon, mert sajnos 5< éve rengeteg gond volt velük itt a III.ba (net kihagyások, internet fagyások, sebesség gond stb.) de gondoltam azért 2021re már csak sikerült fejleszteni a hálózatot. Valamit sikerült is, mert ahoz az állapothoz képest tényleg van javulás, de sajnos ez nem elég jelen pillanatban legalábbis nálunk. Amit tudtunk már megtettük (Roli82 sokat segített: Kaon frissítés, UPnP kikapcsolás, port fowarding stb.) és lényegében sikert is értünk el ezekkel valamennyire, de még mindig vannak olyan funkciók amik nem jól vagy nem megfelelően működnek. Call of Duty Warzone 200ms Ping vagy nagyobb, Netflix hol tiszta hol homályos és van olyan eszközöm ami folyamatosan netre van kapcsolva az is meg-megáll magas válaszidő miatt stb. Az a baj, hogy ha visszamegyek abba a lakásba ahol eddig voltam a konkurens szolgáltató hálózatán minden tökéletesen működik amiket felsoroltam.. Ha ez nem így lenne el is fogadnám, hogy ez így van, de ebben a formában nagyon nehéz.. Fizetek éves plust, Netflix stb. és a eszközökről nem is beszélve ezért is frusztráló, mert tudom milyen ha jó. Bármi segítséget, ötletet meghallgatok! Köszönöm szépen előre is! ui.: ha bővebb információk kell, gondolom azt majd privátba

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...