Ugrás a tartalomhoz
  • 8

Magas Ping (ms) + Pocket Loss az elmúlt 1 hónapban


xnuke097

Kérdés

Üdv,

Az elmúlt 1 hónapban folyton azt tapasztalom hogy főleg a késő délutáni óráktól kezdve (17:00) az online játékok nagy része mint például a World of Tanks és a PUBG nagy pinget produkál (130+ms) és eszméletlen hatalmas nagy pocket lossok vannak meccsek közben, emiatt lehetetlen játszani.


Kérdésem az lenne hogy ezt hogy lehet-ne megszüntetni, mert kezd nagyon idegesítő lenni.


World of Tanks közben futtattam a ping plotter nevű programot és mint kiderült a hatalmas ping a  Deutsche Telekom AG vonalaktól jön, ergó nem a játékkal van probléma!

Az összes portot megnyitottam mindkét játéknál, ami után 2 napig működött normálisan megint minden, de viszont ma megint elkezdte ezt az egészet csinálni, sőt rosszabb lett mivel most már 300ms felé is felugrott!
A Wot EU2-es szerverén ami Luxemburgban található, ennél még rosszabb, mivel ott majdnem 100% pocket lossom van!

 

Képkivágás.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 315
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
Ekkor: 2021. 01. 15. at 20:48, Telekom szakértő írta:

Szia @Gele
Köszönjük válaszod, továbbítottuk.

Kérjük, ha más is tapasztalja még a hibát, jelezze felénk, hogy továbbítani tudjuk!
Köszönjük! :)^Oszkár

Üdv, ugyanott nálunk is nagy ugrás, illetve átlag du. 3-tól kezdve egészen este 11-éjfélig kb minden játszhatatlan a 10-30%-os packetlossok miatt. Frankfurti, Floridai szerver, de néha más pestiekkel egy videóhívás vagy discord is kihívás tud lenni. 

 

pingplot dayz.png

pingplot poe.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

 

8 órája, Justin09 írta:

Sziasztok!

Nem vagyok nagy szakértő, de megpróbálom érthetően leírni a gondom. Kb 2 hete kezdtem el használni a Telekom koax 500 mbit/s internetét. Féltem tőle nagyon, mert sajnos 5< éve rengeteg gond volt velük itt a III.ba (net kihagyások, internet fagyások, sebesség gond stb.) de gondoltam azért 2021re már csak sikerült fejleszteni a hálózatot. Valamit sikerült is, mert ahoz az állapothoz képest tényleg van javulás, de sajnos ez nem elég jelen pillanatban legalábbis nálunk. Amit tudtunk már megtettük (Roli82 sokat segített: Kaon frissítés, UPnP kikapcsolás, port fowarding stb.) és lényegében sikert is értünk el ezekkel valamennyire, de még mindig vannak olyan funkciók amik nem jól vagy nem megfelelően működnek. Call of Duty Warzone 200ms Ping vagy nagyobb, Netflix hol tiszta hol homályos és van olyan eszközöm ami folyamatosan netre van kapcsolva az is meg-megáll magas válaszidő miatt stb. Az a baj, hogy ha visszamegyek abba a lakásba ahol eddig voltam a konkurens szolgáltató hálózatán minden tökéletesen működik amiket felsoroltam.. Ha ez nem így lenne el is fogadnám, hogy ez így van, de ebben a formában nagyon nehéz.. Fizetek éves plust, Netflix stb. és a eszközökről nem is beszélve ezért is frusztráló, mert tudom milyen ha jó. Bármi segítséget, ötletet meghallgatok! Köszönöm szépen előre is! ui.: ha bővebb információk kell, gondolom azt majd privátba

Szia! Kérjük, küldd el MT-azonosítódat privát üzenetben, hogy utánanézhessünk a részleteknek! Köszönjük! ^Szilvi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
8 órája, AdamSz írta:

Sziasztok!

Igazából csak véletlenül találtam erre a témára, de megér pár percet az időmből, ha megoldja valaki problémáját. Azon felhasználók esetében, akiknek csak egy-egy játékkal/szerverrel vannak gondjaik egy hibás routing útvonal miatt, azok egyszerűen megoldhatják ezt egy gaming VPN használatával, mint például az ExitLag, Hastle vagy valamelyik másik hasonlóval. Pár euró egy hónapra és jó routingot kapsz cserébe, amíg fennáll a hiba a szolgáltatók közt.(Mindenhol van ingyenes próbaidő) Nem tudom megígérni hogy megoldja a problémát, de így teljesen biztosan más útvonalon fognak menni a csomagjaitok, ráadásul egy olyanon, ami játékra van optimalizálva, így nem lesz gond. Ettől függetlenül ezt a szolgáltatóknak kellene megoldaniuk egymás között, de remélhetőleg addig is segít. Ha kipróbálod, kérlek jelezd az eredményét. :)

Én anno kipróbáltam a nordot, a titkosítás miatt növekszik a ping nem is kevéssel, szinte ugyanott vagy. Az meg amúgy sem tetszik hogy én fizessek havi 1-2 ezrest havonta hogy egy nagy szolgáltató képtelen a hibát évek óta kijavítani, és nem azért mert nem tudná, hanem mert kicsit sem érdekli az előfizető problémája.

Kedves telekom, a hiba még mindig fennál, délután annyira megugrik a ping hogy lehetetlen késés és csomagvesztés miatt normálisan nyugodtan kikapcsolódni egy játékkal. 

Lesz valami végre, vagy megy megint a "nyugi van, csináljuk"? Nem hiszem hogy ez ennyire időigényes lenne, és ez évek óta létező probléma. 

A német telekom összes szervere túlterhelt (a 80-al kezdődőek biztos), ki kellene iktatni szinte mindet. 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 perce, uzman írta:

Én azt javaslom, hogy érdemes volna megkeresni a játék üzemeltetőjét is, hogy ők mit tudnak tenni a jelenség javítása vagy megelőzése érdekében.

ez 10 év alatt nem jutott eszembe, eszébe senkinek, köszönöm

a telekomnak üzenem, nem a játék üzemeltetőjénél a hiba (de szerintem ezt tudja, a válaszokból kiderül), mivel egyértelmű hogy a deutsche telekom szervereinél száll el a történet, mi a jó isten köze van ehhez a játék üzemeltetőjének?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
25 perce, Gele írta:

ez 10 év alatt nem jutott eszembe, eszébe senkinek, köszönöm

a telekomnak üzenem, nem a játék üzemeltetőjénél a hiba (de szerintem ezt tudja, a válaszokból kiderül), mivel egyértelmű hogy a deutsche telekom szervereinél száll el a történet, mi a jó isten köze van ehhez a játék üzemeltetőjének?

Azt lehet tudni, hogy milyen visszajelzést adott a cég?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, Gele írta:

Én anno kipróbáltam a nordot, a titkosítás miatt növekszik a ping nem is kevéssel, szinte ugyanott vagy. Az meg amúgy sem tetszik hogy én fizessek havi 1-2 ezrest havonta hogy egy nagy szolgáltató képtelen a hibát évek óta kijavítani, és nem azért mert nem tudná, hanem mert kicsit sem érdekli az előfizető problémája.

Kedves telekom, a hiba még mindig fennál, délután annyira megugrik a ping hogy lehetetlen késés és csomagvesztés miatt normálisan nyugodtan kikapcsolódni egy játékkal. 

Lesz valami végre, vagy megy megint a "nyugi van, csináljuk"? Nem hiszem hogy ez ennyire időigényes lenne, és ez évek óta létező probléma. 

A német telekom összes szervere túlterhelt (a 80-al kezdődőek biztos), ki kellene iktatni szinte mindet. 

 

Valóban jobb lenne, ha megoldanák, de még ez is egyszerűbb lehet, mint egy szolgáltatóváltás, már ha csak 1-2 játékkal van gond,de alapvetően elégedett vagy. A Nord pontosan a titkosítás miatt nem igazán megfelelő késleltetésérzékeny feladatokra, nekem az ExitLaggal vannak tapasztalataim, nem lesz jelentősen magasabb a pinged, sőt, általában ugyanannyi, akár kevesebb is, a privát vonal alacsonyabb terheltsége miatt. Nem csodaszer ez sem természetesen, viszont az ilyen egyszerű routing gondokat megoldja, és csomagvesztésed sem lesz, azért nem mindegy. :D Ez nem menti fel persze a Deutsche Telekomot, azt hinné az ember, hogy egy ekkora cég egy ilyen nyilvánvaló problémát egy telefonhívással elintéz, mikor nagy szolgáltatók között van gond.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 perce, uzman írta:

Azt lehet tudni, hogy milyen visszajelzést adott a cég?

Persze, miután vizsgálgatták a nálam lévő kapcsolatot, javasolták hogy keressem fel a szolgáltatómat és jelezzem a hibát. Mivel rengeteg barátomnál jól megy a game, és azok *****, ***** előfizetéssel rendelkeznek, itt meg látszik hol ugrik a ping, ezért gondoltam hogy nem én veszem fel a kapcsolatot a németekkel, hanem a szolgáltatóm lesz olyan toleráns irányomban hogy megoldja ezt a problémát.

Az világos hogy a játék üzemeltetőjét sem érdekli hogy mi van, de mivel a ping ugrás egy mindenkitől független cégnél van, gondoltam hogy ahol fizetek talán segít megoldani a problémát. De különben nem értem hogy miért fontos hogy mint mond a játék üzemeltető, megvan hol a hiba. Egy kanadai cég biztos fog foglalkozni egy német céggel, viszont itt előfizető vagyok, és az lenne a kérésem kedves magyar telekom hogy javítsd ki a hibát...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 órája, Gele írta:

Persze, miután vizsgálgatták a nálam lévő kapcsolatot, javasolták hogy keressem fel a szolgáltatómat és jelezzem a hibát. Mivel rengeteg barátomnál jól megy a game, és azok *****, ***** előfizetéssel rendelkeznek, itt meg látszik hol ugrik a ping, ezért gondoltam hogy nem én veszem fel a kapcsolatot a németekkel, hanem a szolgáltatóm lesz olyan toleráns irányomban hogy megoldja ezt a problémát.

Az világos hogy a játék üzemeltetőjét sem érdekli hogy mi van, de mivel a ping ugrás egy mindenkitől független cégnél van, gondoltam hogy ahol fizetek talán segít megoldani a problémát. De különben nem értem hogy miért fontos hogy mint mond a játék üzemeltető, megvan hol a hiba. Egy kanadai cég biztos fog foglalkozni egy német céggel, viszont itt előfizető vagyok, és az lenne a kérésem kedves magyar telekom hogy javítsd ki a hibát...

Szia!

Nálam is hasonló gondok vannak, volt kint szerelő, megmért mindent, minden jó a műszer szerint (mily' meglepő)... Természetesen ő is mondta, hogy hallott ezekről a problémákról és be is írja a jelentésébe, ha van valami info jelentkezik... Magyarul van egy valós probléma ami a Telekom egyes hálózatát érinti és mivel valószínűleg nincs elég bejelentés majd egyszer talán foglalkoznak vele vagy lehet akkor se... S valóban az a szomorú, hogy a konkurens hálózatán pedig gond nélkül működik és ezért is bosszantó, mert tudod milyen a jó (ráadásul más szolgáltató nincs a házba, így duplán szívás :/)! Én már majdnem mindent megtettem, ami még van a bridge mód és saját router, valakinek ez segített a magas pingen? Utána próbálkozom lehet ezzel a VPN-el.....

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Justin09
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom
10 órája, Justin09 írta:

Szia!

Nálam is hasonló gondok vannak, volt kint szerelő, megmért mindent, minden jó a műszer szerint (mily' meglepő)... Természetesen ő is mondta, hogy hallott ezekről a problémákról és be is írja a jelentésébe, ha van valami info jelentkezik... Magyarul van egy valós probléma ami a Telekom egyes hálózatát érinti és mivel valószínűleg nincs elég bejelentés majd egyszer talán foglalkoznak vele vagy lehet akkor se... S valóban az a szomorú, hogy a konkurens hálózatán pedig gond nélkül működik és ezért is bosszantó, mert tudod milyen a jó (ráadásul más szolgáltató nincs a házba, így duplán szívás :/)! Én már majdnem mindent megtettem, ami még van a bridge mód és saját router, valakinek ez segített a magas pingen? Utána próbálkozom lehet ezzel a VPN-el.....

10 órája, Justin09 írta:

Szia!

Nálam is hasonló gondok vannak, volt kint szerelő, megmért mindent, minden jó a műszer szerint (mily' meglepő)... Természetesen ő is mondta, hogy hallott ezekről a problémákról és be is írja a jelentésébe, ha van valami info jelentkezik... Magyarul van egy valós probléma ami a Telekom egyes hálózatát érinti és mivel valószínűleg nincs elég bejelentés majd egyszer talán foglalkoznak vele vagy lehet akkor se... S valóban az a szomorú, hogy a konkurens hálózatán pedig gond nélkül működik és ezért is bosszantó, mert tudod milyen a jó (ráadásul más szolgáltató nincs a házba, így duplán szívás :/)! Én már majdnem mindent megtettem, ami még van a bridge mód és saját router, valakinek ez segített a magas pingen? Utána próbálkozom lehet ezzel a VPN-el.....

Szia! Kérjük, írd meg nekünk privát üzenetben az MT azonosítódat és azt, hogy pontosan melyik szerveren/játéknál tapasztalod a problémát, mérési adatokkal együtt. Köszönjük szépen! ^Kitti

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 órája, Justin09 írta:

Szia!

Nálam is hasonló gondok vannak, volt kint szerelő, megmért mindent, minden jó a műszer szerint (mily' meglepő)... Természetesen ő is mondta, hogy hallott ezekről a problémákról és be is írja a jelentésébe, ha van valami info jelentkezik... Magyarul van egy valós probléma ami a Telekom egyes hálózatát érinti és mivel valószínűleg nincs elég bejelentés majd egyszer talán foglalkoznak vele vagy lehet akkor se... S valóban az a szomorú, hogy a konkurens hálózatán pedig gond nélkül működik és ezért is bosszantó, mert tudod milyen a jó (ráadásul más szolgáltató nincs a házba, így duplán szívás :/)! Én már majdnem mindent megtettem, ami még van a bridge mód és saját router, valakinek ez segített a magas pingen? Utána próbálkozom lehet ezzel a VPN-el.....

Sajnos én már mindent. A modem, a "gamer" router semmit sem javít. Valahol a szolgáltató modem-router kombója ketyeg, tökéletes játékélménnyel. Persze nem telekomos. Egyetlen megoldás létezik, a szolgáltató kijavítja a hibát (pontosabban kikerüli). Sokat ne várj a vpn-től se. De mindenképpen kipróbálhatót válasz, ha nem jön be ne fizess feleslegesen. A nordvpn nálam nem jött be, igaz ez nem kifejezetten a játékokra találták ki valóban. Az expressvpn-en gondolkoztam, de az meg túl van a tűréshatáromon, ennyit nem fizetek azért mert a szolgáltatóm nem képes segíteni a 20 éves ügyfelen. 

Ismételten megkérdezem, hogy halad az ügyem, ügyünk kedves telekom? 

Az is fura hogy tőlem senki nem kért mt azonosítót, miért is?

Ez több  mint érdekes, és elgondolkoztató mire számíthatok...

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Gele
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok

Nekem is hasonló problémám van november óta. A játék el kezdett laggolni 8-9 óra körül, ami mára odáig romlott, hogy 7 órától 10-15% packet lossaim vannak. Az elején a játék szerverében, vagy az én gépemben kerestem a problémát, mivel nem egy gyenge optikai netem van. De a játék szerverét más szolgáltatóval könnyedén elérik. Az internetem pedig más irányban más játékokkal teljesen jól működik. Ezért el kezdtem gyanakodni arra, hogy az úton vesznek el az adataim. Tracerrel megnéztem az útvonalat, és amennyire tudtam megpingeltem. Az út feléig tökéletes a jelem, és a cogentco.com szerverén romlik el. Tippem szerint ott van a hiba. Azért csak tipp mert nem vagyok szakember. De természetesen felkerestem a hibával a telekom üygfélszolgálatát, ahol annyit tudtak tenni, hogy újraindították a routerem, illetve végeztek egy vonalvizsgálatot köztük és köztem. Természetesen az a vonal tökéletesen működött. De a játék szervere és köztem a hiba még mindíg fennált. Sajnos "megoldva" eredménnyel lezáérták jegyem.

Információk a játékról:

Név Ragnarok Online

szerver:185.47.156.164

 

A segítséget előre is köszönöm,

Üdv

Route.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Ugyanevvel a problémával jelentkezek, mint itt a legtöbben, Budapest 3. kerületi lakásban elég régóta a esti órákban hatalmas nagy pingem van a legtöbb online játékban, streaming szolgáltatások akadások, tegnap discord beszélgetés is botrány volt (koax kábel).

Játékokat illetően konkrétan a World Of Tanks-nál 3-4x magasabb a pingem csúcsidőben a pingplotter szerint, pocket loss is jelentkezik, egyszerűen ez így ebben a formában élvezhetetlené tesz.

Kérem szépen a szolgáltatót tegyen lépéseket a szolgáltatás javításán!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok..

A történetetek nem egyedi.. Már "ideböfögtem" én is pár sort korábban... Németországban élek már jó ideje..  Azt, hogy milyen játékkal játszol/játszotok szinte teljesen mindegy..

A vírus miatt megnövekedett adatforgalom miatt pedig nem is hinném, hogy lesz javulás.. Elképzelhető, hogy kevésbé fogod észre venni a tényezőket bizonyos napokon.. De eltűnni nem fog.. Nekem 174.000 agyvérzés után köv héten köti a konkurens cég a netet..

Végig jártam itt kint minden ami lehetséges volt.. Telefon, fórum..... internet technukus stb..... Esélytelen minden...

Deutsche Telekom fórumán az ügyintéző a következőket irta:

Grundsätzlich gilt zwar "Bei der Übertragung von Daten im Internet, findet ein permanenter Austausch zwischen dem Netz der Telekom und anderen Netzbetreibern statt. Um zu vermeiden, dass es durch das ständig wachsende Datenvolumen zu Engpässen kommt, ist die Telekom im engen Austausch mit anderen Anbietern.
Für den Ausbau der Kapazitäten bei der Netzzusammenschaltung müssen allerdings beide Seiten einen Beitrag leisten."

Unabhängig davon halte ich es dennoch für sinnig, das Feedback zur Perfomance zu spiegeln. Meine Kolleg*innen sind nun informiert.
Wann Besserung in Sicht ist, kann ich allerdings nicht abschätzen.

 

Ha nem megy  a német, használj fordítót.. Már elég korrek a google is..

Kitartást nektek..

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
17 órája, Gele írta:

Minden szavaddal egyetértek, bár én már kaptam privátban egy olyan választ hogy a pingre nincs garancia. Nem esett jól, nem garanciális ügyet szeretnénk intézni, szeretnénk úgy használni ezt a szolgáltatás mint más a konkurenciáknál, mert így nem sokat ér, böngészésre jó mondjuk akinek ez elég...

Oké, a pingre nincs garancia, de mi van a 10+%-os csomagvesztéssel?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv!

2 hónapja váltottam Digiről Flipre,eddig rendben is volt minden,a napokban viszont én is azt tapasztaltam,hogy WOT közben az egekbe szalad a pingem,a játék szinte élvezhetetlen emiatt.Olvasva a hozzászólásokat,tapasztalatokat és a Telekomos reagálásokat,erősen gondolkodom,hogy visszamegyek a korábbi szolgáltatómhoz.HAtalmas csalódás számomra,hogy az elvileg legerősebb internetszolgáltató "betlizik" .2-3 napig még várok,utána illa-berek....

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, zoldtomi írta:

Sajnos itt nem lesz semmi megoldva. Már hónapok óta csak megvezetés megy, hogy rajta vannak az ügyön, de ha akarnák már rég megoldották volna.  Aki kérdezni annak pedig azt tanácsolom, hogy nagy ívben kerülje el a Telekomot, pedig már több mint 15 éve vagyok náluk. Úgy néz ki már nem szeretnék, hogy náluk legyek. Ha lejár a hűségem megnézem, merre is tovább, mert röhej, hogy a kék mobil szolgáltató mobilnetje kenterbe veri az 1000Mbit kábelnetet válaszidőben az eseti órákban illetve hétvégenként. 

Az utcában ahol élek csak két szolgáltató elérhető a Telekom és az ahol jelenleg vagyok előfizető. A jelenlegi szolgáltató internete atomstabil a wot szerverekkel már kb 8 éve ezen keresztül wotozok. Viszont csak 7 mb a sávszélesség és ha ketten netezünk a párommal akkor már kezd kevés lenni két eszközről youtubhoz,twitchez egyszerre. A tv szolgáltatásuk is egyre gyatrább mert folyamatosan vesznek el tv csatornákat miközben ugyanannyit fizetünk. Így hát arra a döntésre jutottunk átmegyünk a telekomhoz. Ugyanazért a pénzért 15x több csatornát plusz 30x nagyobb netet kapnánk. Ezeket a hozzászólásokat olvasva lehet inkább maradunk a jelenlegi szolgáltatónál mert hiába lesz 1000-es netem ha az online játék meg esélytelen. A kevés szabadidőmet a wottal szoktam elütni és semmi kedvem nincs még azt is idegeskedéssel tölteni a ping meg a packet loss miatt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...