Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen

Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1617 válasz erre a kérdésre

Azt lehet tudni, hogy a központban/fejállomáson van-e, és ha igen, mikor, riasztás a dowstream power levelre? A tegnap esti -12 fokot már nagyon határon vitte a rendszer, +12dBmV-vel. SNR-el szerencsére nincs baj, úgyhogy csillapítóval szépen életben lehet tartani. :)

Napközben is átlag 10 körül mozog már ebben az időjárásban.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

sziasztok az volna kérédésem réz kábel internet szakadozik és töltöltök le közben youtube videozom meg szakad net folyton és be vezeti új tetnologiát ugyan ez hiba fog fent állni mert olyat halottam réz nem fogja birni 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: princz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

kérlek válaszoljatok köszönöm 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

sziasztok az volna kérédésem réz kábel internet szakadozik és töltöltök le közben youtube videozom meg szakad net folyton és be vezeti új tetnologiát ugyan ez hiba fog fent állni mert olyat halottam réz nem fogja birni 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: princz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem kellett volna, ha akkor lett volna, mert 5 percenként bontja a szerinte nem használt kapcsolatokat. Jellemzően FTP, VPN, IMAP távoli asztal ilyesmi... elég idegőrlő, hogy az ember 5 percig magára hagyja a gépét, és mire visszajön, minden kapcsolat megszakadt.
A dupla NAT és az érezhetően lassabb útválasztás már csak hab volt a tortán.
Ügyfélszolgálatos meg persze, hogy nem tudja, szegény nem informatikus. Én is kértem már tőlük olyat, hogy azt mondta, pillanat, megkérdez valakit, mert ilyet még nem csinált.

Egész jól tűri a hálózat a hideget, -2 fokban is csak +10,8-ig merészkedett a jelszint. Úgy látszik van az a szint, ahol nem erősödik számottevően tovább. Vagy korrigál az AGC, vagy nem javul annyit az ellenállás. Majd tavasszal lesz érdekes a másik irányba.. melegedésre hogy fog reagálni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Urak, elkanyarodtunk a tematol. (nincs ekezetem)

Szoval: nekem Ciscom van kerestem möge routert, mert a Cisco ***** egyszerüen. Azelött Fritzbox 7390-em volt DSL-re.

Lass csodat, rakötöttem hatul az  1-es LANra es megy minden, miutan megadtam a menüben, hogy kabel mögött ülök.

Föleg a telefon, mert en sokat telefonalok külfödre es a Fritzboxnal meg tudom adni mikor Internet, mikor zsinoros.

Aztan meg üzenetrögzitö meg telefonközpont meg a WLANja  szuper.  Most egy-ket huzassal megy minden!

NEM KELL A BRIDGE MOD A TELEKOMTOL !!   Hurra, mert mikor felhivtam azt se tudtak miröl van szo.

Ennyi csak Info mindenkinek es köszi a hozzaszolast es segitseget!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mindenhol rossz, nem csak nálam, csak messze vagyunk a központtól, és büdös nekik kijönni. Majdnem 60 km csak ide, és kb 50 előfizetőről van szó.
Nálam 3 dB-vel jobb, mint másnál a csillapító miatt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ugye tudod hogy látják látjuk minden modem paramétereit és hogy ha nálad ***** szomszédodban jó akkor nem agc csere lesz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 hour ago, Tamas586 said:

javaslom azon szobában ahol a HGW van a betört ablakot üvegeztesd be, mert 0 foknál lesz még hidegebb is, és ezen eszközök nem extrém hőmérsékletre valók..  :)

a hálószobádban nyugodtan hagyhatod nyitva az ablakot, csak a HGW-t tartalmazó nappali legyen fűtött..  9_9

A modem fix 21 fokban van, ez AGC hiba, amik az oszlopokon csücsülnek az erősítőkben, és az a feladatuk, hogy kompenzálják a hőmérséklet miatt változó kábel és erősítők ellenállás változását. Hőmérséklet növekedés esetén az erősítők és kábelek ellenállása nő, így emelni kell az erősítést, fordított esetben pedig csökkenteni. Na ez az, ami itt nem működik, és másznak a jelszintek a hőmérséklettel együtt. Sajnos most +2 fok van, és már 11 dBmV-nél tart (nálam 8 a 3dB csillapító miatt). Ráadásul az egyes csatornák között alapból 3dBmV eltérés van...
De az 1 hete bejelentett KTV hiba miatt sem jöttek még ki, pedig azt mondták, 3 napon belül itt lesznek. Ezt meg fel sem veszik hibára, mert van internet, amíg meg van, nem foglalkoznak vele. Sebaj, max hozok egy 6 dB-s csillapítót, engem nem zavar.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sok választás nem lesz mert 8/4 es hgw-ket már nem vesz cég csak 24/8 asok lesznek amiből most csak Sage van még :D  Nincs iptv-d én váltanék am Sagere bridgevel 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
11 minutes ago, fgabor87 said:

...milyen HGW-vel engedjem be a szerelőt a lakásba...

... mert este 0 fok közelében ... 

javaslom azon szobában ahol a HGW van a betört ablakot üvegeztesd be, mert 0 foknál lesz még hidegebb is, és ezen eszközök nem extrém hőmérsékletre valók..  :)

a hálószobádban nyugodtan hagyhatod nyitva az ablakot, csak a HGW-t tartalmazó nappali legyen fűtött..  9_9

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
On 2015. 12. 28., anonymus said:

Ne foglalkozz a szerelőkkel kérlek, aki nálam járt az meg a D-linket szidta közbe nincs vele semmi gond. Egyik a Cisco epc3925 másik meg ő Sage F@ST 3686. Természetesen csak akkor ha nincs iptv előfizetésed. Műszaki oka ennek nagyon nincs kb szóval lehetne iptv mellet is de azért mert csak...

Na ezt a másodikat még nem ismertem. Csak azért kérdeztem, ha esetleg megadná magát a mostani kis Cisco, akkor milyen HGW-vel engedjem be a szerelőt a lakásba. :D
Eddig már meghalt a gyári tápja, cserélték, meghalt a második is, erre vettem egyet én, abban meg most volt minden kondi cserélve, mert volt, ami már púposodott.

Aki ide szokott járni szerelő, azért nem szereti az EPC3925-öt, mert sok a meghibásodás. De még azt is felsorolta nekem, hogy melyik hardver verziókkal van a baj, és melyikek a jók.

Most viszont van egy döglött AGC valahol, mert este 0 fok közelében +10,8 dBmV a jelszint, nappal +9 foknál meg +8,2, ami elég nagy ingadozásnak számít. Korábban nem voltak 0,5-nél nagyobb eltérések. Ha valóban jönnek a -10 fokok, akkor ott már gond lehet. Már betettem a rendszerbe egy 3 dB-s csillapítót, így elvileg +12 környékével megúszom majd, remélem akkor még nem szakad, mert nincs nagyobb csillapítóm. :)
Ja, és egyik napról a másikra lett ilyen 0-1 környékéről +10. De így talán az erősítőtől távolabb lévőknek is van tartalék. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Yes

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

be linkelek egy linket neked tudnád nekem értelmezni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Maybe

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

szánnál rám 10 percet?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, princz írta:

sziasztok van itt valak?

i

I'm  h e r e  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

sziasztok van itt valak?

i

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, fgabor87 írta:

Szia anonymus!

Van már másik HGW is, amire van bridge mód? Eddig csak a Cisco-ról tudtam. Azt viszont ahányszor kint van a szerelő, mindig nagyon szidja. :D

a szerelők szinte mind kivétel nélkül okkal vagy ok nélkül de elfogultak. Találtak egy rossz ciscot és akkor elverik a port az összesen... vagy csináltak valamit ami miatt a véletlen műve segítségével pozitív tapasztalatot szereztek, majd azt hiszik hogy jót csináltak aztán folytatják ezt a "gányolást" miközben azt hiszik, hogy életük munkáját fektetik épp bele itt is ott is.

Aki itt volt szerelő (nem T mivel az még nincs, de érdekes), mikor bekötötte a kábeltv-t azt mondta hogy "eddig csak 3 csatornátok volt? ezt akkor most már nagyon fogjátok élvezni... jó kis szélessávú adsl net + XY csatornás tv együtt az igazi."

Igazából azon gondolkoztam mikor csapjam le a fejét, mert ha tovább folytatta volna lehet hogy nem tudtam volna ellenállni a dolognak... adsl-t úgy dicsérgetni mint ahogy ő tette... mintha az év felfedezése lenne és elsőként itt lehetne használatba venni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ne foglalkozz a szerelőkkel kérlek, aki nálam járt az meg a D-linket szidta közbe nincs vele semmi gond. Egyik a Cisco epc3925 másik meg ő Sage F@ST 3686. Természetesen csak akkor ha nincs iptv előfizetésed. Műszaki oka ennek nagyon nincs kb szóval lehetne iptv mellet is de azért mert csak...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia anonymus!

Van már másik HGW is, amire van bridge mód? Eddig csak a Cisco-ról tudtam. Azt viszont ahányszor kint van a szerelő, mindig nagyon szidja. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerencséd van kettő közül egyik hgw van nálad amire kérhető a bridge mód. 1412-öt hívd fel internet hiba bejelentés és kérj bridge módot, nem lesz egyszerű nem biztos hogy értik elsőre de próbálkozni kell. Ilyenkor Ciscon lan1 be kell dugni saját routered felé menő utp kábelt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Van iptv?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sajnos modem router (cisco) es a routert nem lehet lekapcsolni. Igy is megy? a sajat routerral?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most