Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen

Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1617 válasz erre a kérdésre

Nézzük meg akkor is majd mikor szakad.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

De most rendesen megy a netem,még nem szakadozik.

2 éve húztak be új kábelt,  5 napja blankolták újra a modemnél.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Jelszintek jók, de snr-be láttam már 45 körülit is. Nem ez a baj. Koax hálózat nem kókányolt lakáson belül?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen erre, fura pedig ez se indolja a hibádat. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Erre gondoltál?

Power Level:Jel-zaj arány:
Channel 1 :-2.0 dBmV39,4 dB
Channel 2 :-1.4 dBmV40,0 dB
Channel 3 :-2.0 dBmV39,4 dB
Channel 4 :-2.5 dBmV38,9 dB
Channel 5 :2.4 dBmV41,3 dB
Channel 6 :2.8 dBmV41,6 dB
Channel 7 :2.6 dBmV41,6 dB
Channel 8 :2.6 dBmV41,4 dB

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

192.168.0.1 címet ha meg nyitod mit látsz ? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv,az újraindítás legtöbb esetben segít,valamikor 1-2 órára valamikor tovább valamikor semmit sem, tegnap este óta most megy rendesen,de tegnap is 11 után kezdett szakadozni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Cisco epc3925 jelszintek ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Szia!
Ha megoldható telepítsd újra a géped.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Köszönön.
Ha újraindítod a modemet megjavul pár percre?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Rendben akkor válaszolok,de a modemet is cserélték. Tipusa: cisco EPC3925, kábel net, a rendszeremhez nem nyúltam és nem raktam a gépbe sem belső sem külső hardvert, 3 gép van összesen és egy mobil,ebből 3 wifi 1 pedig kábeles net,a hiba mindenhol előfordul.Remélem válaszoltam minden kérdésre.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Szia!
A feltett kérdésekre nem válaszoltál. Így nehéz segíteni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv,mint kiderült ez a jelenség nem csak nálam van,Érden lakom és egy fórumon összetalálkoztam több érdi emberkével és mindenkinek ilyen hibák jönnek elő,tehát akkor kimondható hogy szolgáltatási hiba van,persze a T-home tereli magáról a dolgot, mindig egy dolgot tanácsolnak,kapcsolja ki a modemet 10mp várakozás majd visszakapcs és működni fog. És ezért a szolgáltatásért kérnek egy vagyont...........   ez a legdrágább cég és a legrosszabb netet adja, sajnos Érden nincs másik lehetőség egyéb céghez menni mert 95 %-ban  ők vannak jelen. Azt nem tudom hogy van e rá lehetőség hogy háznál csináljanak bemérést hogy valójában baj van a net kapcsolatta. Ma 11-től  este 19:30 szakadozott a net,szóval ennyit ér a T-home......

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Valahol van benne igazság de akkor az IP Pass-through-t  maradhatott volna ennyi erővel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Szia!
Ezt a módot a modemek felügyeleti rendszerében kell beáĺlítani. Sajnos korlátokhoz van kötve, emiatt nincs az efikre bízva ennek a beállítása( nem lehet iptvje). Gondolj bele mennyi hibát okozna, ha olyan is be tudná kapcsolni, akinél nem fog működni, és még az iptvjét is kilövi...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia,

A kérdés:

MINEK?

-  Mert szeretnék saját routert utána kötni -> így is megtudod tenni

- Van értelme? -> nincsen mert nem fog menni az IPTV 

-  nem Fog menni a VOCA (Kábeltelefon)

- Portot kéne nyitni, vagy társai? - Meglehet így is tenni

Esetleg ha leírod a konrét kérdést avagy a problémát lehet hogy tudunk is benne segíteni.

Nincs konkrét kérdés érdekel az emberek véleménye ennyi.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

IP Pass-through-t al is ugyan ez a helyzet? Nem tudom menyire igaz ez hogy adjam le hibára és meg oldja a szerelő, elég csúnya Telekomos húzás lenne ha engedi T akkor szerintem eszköz menüjében lenne ennek helye.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Szia!
3925-öt lehet nridge módba rakni, jelentsd be hibára, a műszerés be fogja neked állítani. Pár hónapja létezik ez a megoldás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Szia! Mi a modemed pontos tipusa?
Raktál-e esetleg új hálózati eszközt a jelenlegi rendszeredbe( router, ip kamera stb.)?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Jel, jelerősség, jelszint. Ez kábelre utal

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia 

Milyen fajta neted van ? Kábel, réz optika vagy milyen modemed van ? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Gondolom megnézted már, hogy emailt tudsz-e fogadni a wifin keresztül. Amennyiben igen, akkor valóban gyanús lehet a böngésző. Egyébként a gépre telepíthető inSSIDer nevű program segíthet a wifi kapcsolat vizsgálatában.

Felmerülhet még a használt sáv (2,4 vagy 5 GHz) illetve a mód (g vagy n) probléma. Igazából azonban a HGW alapbeállításai szinte mindenhez jók.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Ami ilyenkor okozhat problémát, hogy a böngészőben cookik vannak beragadva. ezeket kellene törölni.

Egyébként kábelesen megfelelően működik a megjelenítés?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok,2 hete akadozik a netem és a tv is,ip tv  van,felhívtam  a központot ahol azt közölték hogy látják a hiba okát majd jön a szerelő,másnap megjött majd felment az oszlopra és valamit szerelgetett,a lakásban  újra blankolta a kábelt,kérdeztem hogy mi lehet a baj,a válasz ez volt "a központ szerint sok vagy erős a jel és nem tudja feldolgozi rendesen a modem" pirosban jelez nekik ,azóta is vannak  akadások és a net is szakadozik. kb 3 hete volt modem csere is. Tegnap még csak este volt net szakadozás,de ma már egész nap az van.Valakinek valamilyen ötlet?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most