Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Nem lehet felhívni őket, negyed óra után sem veszik fel. Ennyi időm meg nincs. Ráadásul van valami törvényi kötelezettség, hogy x percen belül kezelőhöz kell kerülni. És az x az elég alacsony szám, 1 vagy 2 perc.

 

Persze, az érthető, csak itt kiküldik a számla mellé, hogy állítsam át a tv-met minél hamarabb digitális ktv-re, majd kiderül, hogy nem működik, de nem jelenthetem beá, állítsam vissza analógra, és újra rendezgessem el a csatornákat. Ha már kijön egy hivatalos levél, akkor onnantól kezdve analóg előfizetőknek engedhetnék.. ha már fel lettek szólítva.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ezt úgy oldják, meg hogy te nyomkodsz minden féle gombot utolsónak meg nyomod hogy internet hiba mondjuk. Megy a zene türelmet kérnek stb és amikor ki futnának az időből bejelentkezik valaki hogy mit szeretnél hova kapcsoljon ő kapcsol onnantól kezdve meg nyugodtan hallgathatod a zenét 45 -60 percig amikor is bont az ivr.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igen, régen én is belefutottam ilyenbe, valami nullás ügyintézők vagy hogy hívják őket. De újabban elkerülnek.

Ma negyed óra után én tettem le, majd este otthonról megpróbálom megint.

De már volt olyan is, szerintem tavaly, hogy 35 perc zenélés után bontott a központ. Visszahívtam őket, akkor röpke 20 perc után sorra kerültem. Most sajnos nincs időm "játszani".

Ilyenkor kéne gyorsan felhívni az NMHH-t, hogy gyorsan mérjenek egy bejutási időt...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na, most röpke 20 perc alatt bejutottam.

Még folyamatban van a visszahívás, eddig nem sikerült engem elérniük. :D Nem mintha próbálkoztak volna vele. Várjak türelemmel. :D

Gyerekek, én kezdem úgy érezni magam, mint egy oviban, de komolyan. Ez egyre érdekesebb, marha kíváncsi vagyok mi lesz a vége. :D

Ezek szerint a vezetők is ennyire megbízhatók.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Még mindig várom, hogy leteljen a telekom 24 órája... nálam már több, mint 1 hét telt el, de náluk ezek szerint megállt az idő.

 

Valamiért úgy érzem, hogy nagyon beletenyereltem valamibe.

Vagy elírták a telefonszámom. xD Bár mikor betelefonáltam rákérdezni, nem reklamáltak, hogy próbáltak hívni, de nem értek el/nem vettem fel stb...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv!

Nekem az lenne a problémám, hogy minden este Euro Docsis 3.0 hálózaton a modem (D-link DCM704B) elég gyakran szétkapcsol. Itt az az érdekes, hogy nem csak nálam hanem az utcában elég sok helyen, de nem egy időben, azaz nekem tegnap este 18:40 től 20:00-ig szinte használhatatlan volt az internet míg ismerősnél jó volt, nála 20:00 tól voltak ilyen szakadások nálam meg egészen 10 óráig semmi probléma.

 

Már szóltam hogy a jelszintek elég gyatrák de az a fura hogy jelszinttől függetlenl CSAK este van ilyen probléma.

Ha van kapcsolat este akkor gyakran a kimenő csomagok nagy része elveszlik, csomagveszteség van a kimenő ágon, de az a furcsa, hogy CSAK a kimenő ágon, ott is változó, valamikor 5%, de van amikor 30+%.

 

A modem közvetlen kapja a jelet szóval se F csatlakozó és semmi más egyéb csillapító nincs használatban, mivel muszáj volt kivenni mert -20dbvm volt az utolsó 4 csatornán.

 

Az utcában már cseréltek jelerősítőt, az oszlopon is cseréltek mindent, de nem csak nálam van gond.

Az értékeket leírom:

 

1 QAM256 124000000 Hz-3.8 dBmV43.2 dB25198
2 QAM256 132000000 Hz-4.0 dBmV43.2 dB25532578
3 QAM256 140000000 Hz-4.7 dBmV43.2 dB35962536
4 QAM256 148000000 Hz-6.3 dBmV42.4 dB76064077
5 QAM256 346000000 Hz-10.9 dBmV39.0 dB37623744
6 QAM256 354000000 Hz-11.1 dBmV39.3 dB19441112
7 QAM256 362000000 Hz-11.3 dBmV39.0 dB31722632
8 QAM256 370000000 Hz-11.6 dBmV38.9 dB32152833

 

Total Correctables Total Uncorrectables

2836719520

 

Upstream Bonded Channels Channel Lock Status US Channel Type Channel ID Symbol Rate Frequency Power

1 ATDMA 5120 Ksym/sec32400000 Hz43.0 dBmV
2 Unknown 0 Ksym/sec0 Hz0.0 dBmV
3 Unknown 0 Ksym/sec0 Hz0.0 dBmV
4 Unknown 0 Ksym/sec0 Hz0.0 dBmV

 

Azon is gondolkoztam, hogy az az 1 UP kevés lenne?

Illetve volt már kint szerelő és azt mondta a jel értékekre hogy nappal pirosba van és estére már jó, de szerintem ez sem normális.

Ja igen, egy régebbi eset, hogy megfigyelés van a modememen és mondtam neki, hogy xy nap vagy 30x szétkapcsolt, az ő rendszerük nem jelzett semmit, ekkor jutottam arra döntésre, hogy felveszem a modem kezelőfelületét.

A videóban az látszik, hogy amikor eldobja a csatornákat az UP  Powerje 24dbvm, 3 másodperc múlva 30dbvm és kb 5 másodperc múlva felugrik 40dbmv-re.

 

Valakinek valami ötlet?

Kezdek belefáradni mivel ez a hiba már NOVEMBER óta fennáll, azóta nem nyitok hibajegyeket mert telenoros vagyok és annó 4000ft volt a kék szám hívása, azaz a telekom a semmiért.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Trönk erősítő

Hibás kábel szakasz

Zajbetörés

Cmts-en hibás portkártya

 

De ehhez pl most nagyon jó lenne látni hogy merre hány méter hogy tényleg csa a ti utcátokban hány embert érint stb stb. Nagyon nem szeretik az ilyet a Telekom szakik ezzel sok munka van más és nem olyan látszat meló lenne mint egy f csati csere.  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A down power sem normális, a különböző csatornák között nem jó, ha ekkora a szinteltérés. Ezt alapból orvosolniuk kéne.

 

A szintingadozás az us-en nekem szétkapcsolásnak, és új freki keresésének tűnik. Hangolás közben szokott ilyen nagyokat ugrálni a jel. Ezért lehet a más-más időpontokban lévő szakadás. Kinek melyik us frekin van éppen a modem. Egyszer egyik döglik be, utána meg a másik.

 

Bolond erősítő, beázott kábel, vagy valaki zajt nyom vissza a hálózatba, magyarán kiszedte az mmwo-t. Este hazamegy, bekapcsolja a tv-t, és vége a hálózaton a vissziránynak.

Szerintem ezzel te semmit nem tudsz csinálni, tartsd fent folyamatosan a hibajegyet 1-2 hétig, aztán kérj vezetői visszahívást.

 

De bent látni kéne, hogy zajosodik a visszirány. Kérdés, hogy akarják-e látni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A szerelő azt mondta, hogy fura módon csak mi panaszkodunk itt szóval az utcára jellemző, ha meg az egész hálózaton gond lenne akkor november óta csak feltűnt volna valakinek, hogy túl sok a hibajegy stb.

Hibás kábel szakaszra nem nagyon gyanakszom mert áprilisban lett kicserélve kb 150méter az utcában, azóta szélben nincs gond , azelőtt volt illetve ha csak a kimenő csomagok vesznek el , a bejövő csomagokban semmi illetve CSAK este vannak a problémák időjárástól függetlenül, legyen kint 40 fok akkor nappal jó a net, de este minden nap rossz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A letöltéssel nincs gond, Netmánia L csomagom van és a 30mbit mindig megvan, de a feltöltés változó, de az csak is este.

Ha nincs csomagveszteség a kimenő ágon akkor 4-5mbit felfele megvan, de ha csomagveszteség van akkor már le szokott esni 0.5mbitre, vagy le se tudom mérni speedtesten vagy a 192.168.9.1-en sem.

Először leterheltségre gyanakodtunk mivel csak este volt probléma, mondhatjuk csúcsidőben, de mivel csak nagyrészt ebben az utcában van a gond így kilőttük illetve hajnal 2 kor is vannak gondok.

 

Nem olyan régi a koax hálózat, 2007 decemberében lett kiépítve, bár az a furcsa, hogy 2014 novemberében álltak át EU Docsis 3.0-ra és a 120mbit is elérhető, amióta az új szabvány van azóta vannak a gondok.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Már tettem panaszt az ügyben és Július elsején 4 telekomos autóval jöttek átnézni a házban lévő hálózatot és senki sem talált hibát sehol sem, szerintem az egyikük a vezető volt mert ő kérdezgetett meg a szerelőkre is nyújtottam be panaszt, arról is kérdezősködött.

Azonban gondoljatok bele, novembertől egészen április elejéig nyitottam a hibajegyeket, a hibák 90%-át (kb 30-at) úgy zárták le, hogy hibát találtak, ez nem fura hogy akkor 30 hibát javítottak ki és még mindig rossz az egész?

 

Az US frekvencia ha eldobja valóban egy újra állítja magát, ebből 4 van, de mind a 4-en rossz az adatforgalom.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...