Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Mindig megnéztem a jelszinteket, de legfeljebb néhány tizeddel tértek el. Az US a mostanihoz képest maximum 0,3-mal volt alacsonyabb, a DS pedig 0,5-tel magasabb. A beta-speedtest minden esetben lényegében 121/11 értéket mért.

Azt hiszem ha továbbra is hasonlóan jelentkezik, akkor bejelentem hibára. Lassan öt éve van nálunk a cisco epc3925, lehet hogy a végét járja.

Azért gyanakszom erre, mert a HGW látszólag nem indul újra, ráadásul amikor külső internet megszűnés van, akkor az IPTV csak az STB újraindításával kelthető életre.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szomszéd kerületben van ilyen gond amit jövő héten fognak megoldani. 18 kerben nem tudok róla hogy lenne ilyen gond illetve hogy be lenne ütemezve javítás. 

5 perce, OldMike írta:

Követem a topicját, nem a legszívderítőbb, bár én azt hiszem nem vagyok bonyolult felhasználó :).

Ez most fájt :D Én is sima egyszerű user vagyok, csaaaak belenéztem a dobozba :DDDDD

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, anonymus írta:

Szomszéd kerületben van ilyen gond amit jövő héten fognak megoldani. 18 kerben nem tudok róla hogy lenne ilyen gond illetve hogy be lenne ütemezve javítás. 

Ez most fájt :D Én is sima egyszerű user vagyok, csaaaak belenéztem a dobozba :DDDDD

Feljegyeztem 1-2 perc pontossággal a hibák időpontját, de nem tudom hogy lehetne-e vele kezdeni valamit? Kár hogy nincs elérhető napló, mint más eszközöknél.

Az egyszerűséget arra értem, hogy nem akarok plusz routereket használni, nem tudom hogy van-e előnyöm abból, hogy a cisco tudja az IPv6-ot stb. Viszont ahogy olvastam talán kicsit jobb a wifije. Nálam a WifiAnalyzer legalább 10-12 erős routert érzékel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

B****hatod a naplózást max kiköpne egy mdd t3timeout logot szakadásra többet nem, de azt is csak akkor ha docsis hiba, ha más akkor még azt se.  Ha pl hgw hiba arról egy szál logot se fog adni + Cisco szerintem még központi oldalon se logol úgy mint a többi, de paszolom nem nézem most meg :). Időpontokkal max annyit tehetsz ha abban a pillanatban pl kiesik az adatforgalom az egész szegmensen vagy megugrik a cpu terhelés akkor lehet értelme esetleg. 

De mivel nem bont szinkront egyszerre pont akkor másik 20-30 modem így nehéz dió megmondani.  Ha bontana arról lenne riasztás és már rég megcsinálták volna. 

 

 Én se akarok ezért van csak switch módban a másik router, az nyomja a ház másik felébe meg a kertbe a netet. Igaz hogy csak 20/20 jön ki rajta de nah ennyit tud az a router. 

Jobb a wifije Sagemnek valamivel de sokk függ attól hol van a házban (nálam középen lenne a tuti mert akkor elég lenne csak a Sagem de így nem.  Meg hogy hajlandó e beálni 2,4ghz-en 40 mhz-re meg ilyen finomságok. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
23 órája, OldMike írta:

Feljegyeztem 1-2 perc pontossággal a hibák időpontját, de nem tudom hogy lehetne-e vele kezdeni valamit? Kár hogy nincs elérhető napló, mint más eszközöknél.

 

16:45 nálam irtóra belassult, ujrainditás vagy az idp segített.

A dlsreport most error 11-et ad ami

Warnings:

20 from 32 streams failed to start. See error:11

Most (but not all) download streams failed to start.
 
If you have a poor internet connection change the number of streams to "1" in the preferences page for both up and down.
 
If you are on a very high speed connection, and/or have set a large number of download streams. Try with 1 stream, and if that works, try 4 and so on.
Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, acel írta:

16:45 nálam irtóra belassult, ujrainditás vagy az idp segített.

A dlsreport most error 11-et ad ami

Warnings:

20 from 32 streams failed to start. See error:11

Most (but not all) download streams failed to start.
 
If you have a poor internet connection change the number of streams to "1" in the preferences page for both up and down.
 
If you are on a very high speed connection, and/or have set a large number of download streams. Try with 1 stream, and if that works, try 4 and so on.

Ezek szerint nem koaxon vagy, nálam ma eddig még nem volt gond.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok.

Azt vettem észre, hogy ha ettől a 31.46.196.1 IP címen lévő DHCP kiszolgálótól kapok IP címet, nincs internetem. Ilyenkor sajnos újra kell indítanom a kábelmodemet.
Érdekes módon a többi DHCP szervernek egészen más IP-je van, pl.: 46.139.200.1 és más tartományú IP címeket is oszt ki.

Vannak hibás DHCP szerverei a telekomnak? Mivel egyre sűrűbben fordul elő ez a hiba, felettébb idegesítő!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, fgabor87 írta:

Sziasztok.

Azt vettem észre, hogy ha ettől a 31.46.196.1 IP címen lévő DHCP kiszolgálótól kapok IP címet, nincs internetem. Ilyenkor sajnos újra kell indítanom a kábelmodemet.
Érdekes módon a többi DHCP szervernek egészen más IP-je van, pl.: 46.139.200.1 és más tartományú IP címeket is oszt ki.

Vannak hibás DHCP szerverei a telekomnak? Mivel egyre sűrűbben fordul elő ez a hiba, felettébb idegesítő!

https://myip.ms/info/whois/31.46.196.1 Tahitótfalu.  A Közelben van?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ahha értem. Már azt hittem lesz új cucc. :D

Tudom, hogy van bridge mód. Nálam még EPC 3250 zakatol, igaz, már a negyedik tápegységgel. :D Amit kaptam hozzá, az kb 2 hónapig bírta, utána szerelő hozott egy másikat, az kb 1 hónapig. Akkor vettem én egyet használtan, amit vásárlás után egyből felnyitottam, és felújítottam, de ez nem szüntette meg a nem túl bizalomgerjesztő sípolását, úgyhogy rátettem egy márkásabb, nagyobb teljesítményű univerzális tápra, ezzel már nincs gond.

Előző héten volt valami gebasz, nem kaptam IP címet, hiába indítottam újra a modemet. Telefon se ment rajta, pedig az Online led világított szépen. Ügyfélszolgálatos kiküldött rá valami frissítő jelet, ez valami konfigurációs dolog lehetett? Újraindult, akkor volt net, de fél perc múlva megint elment, megint hívtam az üfsz-t, de mire eljutottam a hibabejelentésig, magától helyreállt, azóta megy. Érdekes módon most teljesen más IP-ket kapok, mint előtte. Lehet, hogy emiatt volt a sok DHCP megújítási hibám is?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Valakinek volt már esetleg telekomos ügy miatt GLS futárral áruvisszaküldése? Megküldték a gyorsabb net miatt az új modemet a régit vissza kell nekik küldeni. Igen ám csak a GLS csomagszám ami a papíron van nem jó elutasítja a lekérést a telekom oldala a hibás GLS szám miatt. Érdekessé, hogy a GLS oldalán a csomagkövetéshez se volt az jó csak ha elétettem egy 1est. De telekom oldalán így is hibásat ír. Hívtam a GLS-t is azt mondta a srác 001 kell elé lehet... Így sem jó.

Az új modem Sagemcom F@st 3686 tegnap 14:50 óta nem kap jelet csak villog a @ LED, tehát nincs netem azóta. Ez normális?

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
betűméret optimalizálása
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Otthoni szolgáltatás mellé a csomagszámokat a 1414 tudja lediktálni, mobil mellé érvényes az hogy 1-est elé kell tenni. 

Sagemcom az új modem ? azt hozta a gls ? ha igen akkor volt a pack-ban egy user manual is egy 80-as telefon számmal azt kéne felhívnod. De ha küldesz egy sagemcom mac címet megnézem mért nem jelentkezik fel. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...