Kérdés

Használta már valaki olyan helyen az lte hálózatot, ahol eddig nem volt? Milyenek a tapasztalatok, térerő, minőség stb,

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

728 válasz erre a kérdésre

1 órája, btz írta:

Akkor lehethogy valaki nem venné meg a bővítő opciót és ez pénzkiesés lenne.

Ez megint piaci kérdés egyébként, merthogy létezik már korlátlan mobilnet - habár nem egy egetverő mobilnetsebesség mint a 4G, de korlátlan éjjel-nappal.

Előbb utóbb ez elterjedhet és ösztönözni fogja a többi szolgáltatót az adatforgalom bővítésre/sebesség korlátozás növelésre.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor lehethogy valaki nem venné meg a bővítő opciót és ez pénzkiesés lenne.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2015. 10. 08., Deino írta:

A mostani állapotokat nem tudom. Azt tudom hogy olyan hogy 5G/LTE nincs csak 4G/LTE ami 5GB-os. Régen úgy korlátozták a VOIP forgalmat hogy bizonyos "olcsó" mobilinterneteknél szűrték. Nem gondolom hogy ezen változtattak volna hiszen mint tudjuk ez percdíjakban brutálisan megnyesné az előfizetést. (szinte értelmetlenné tenné).

Egyébként  a mobilinternetnek nagy jövője van, hiszen a jövőben sokkal jobb feltételek mellett lehetne kivitelezni a telefonálást, aminek feltétele a mobilinternet mivel VOIP rendszerről beszélünk :) Azaz nem árulnának előfizetést, csak internetet.

lakosságiban még mindig szűrik a VoiP használatot az olcsó és kis adatcsomagos mobilneten...ha már fizet érte az ember akkor had használja rendesen korlátok nélkül(itt nem az adatforgalomra célozok)...bár azért a Next S 8ezres előfizunak a mobilnetjét megemelhetnék már isten igazából...kicsit siralmas az az 500 mega...na meg a sebesség korlátozás...32kbps...a telóm még az emaileket se tudja letölteni ezen a sebességen, időkorlát túllépés miatt a szerver bontja a kapcsolatot üzenettel megáll a szinkronizálás...ezt a sebességet legalább 128 vagy 256kbps-re kéne emelni hogy a mai követelményeknek megfeleljen...még a kapcsoltvonali data modem is gyorsabban kommnikál a maga 56kbps sebességével...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az iPhone 5 eggyike sem tudja a 800-at, csak más modellek..

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tapasztalat: A 2013 áprilisban a Telekomtól  vásárolt IPhone5 olyan chip-pel rendelkezett, ami "nem fogta" meg a "falusi" 800-as frekit. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nézd meg valamelyik másik appal, talán van rá lehetőség.

Melyikben ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nézd meg valamelyik másik appal, talán van rá lehetőség.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Esetleg meg lehet nézni 4G mobiltelefonon valahogyan hogy milyen frekin kapcsolódik a hálózathoz??

én csak a jelszintet látom, de konkrét frekit (pl 800MHz) nem mondja meg. :(

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Forrás lemaradt. Biztos rossz helyen nézted.

Nem néztem rossz helyen, direkt nem raktam be forrást.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Wikipedián nincs rajta a 2600-as sáv, csak a 800 és az 1800.

Forrás lemaradt. Biztos rossz helyen nézted.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Legutolsó információm szerint még csak nagyon kis %-ban használják, talán még nem is éles jelleggel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@doky67

Forrás lemaradt. ;)

Link

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A Magyar Telekom a 4G lefedettséget több frekvencia sávon biztosítja. Ezek a 800, 1800 és 2600 MHz-es sávok. Mindhárom frekvenciasáv esetében a hálózaton elérhető maximális sebesség 150 Mbit/s. A lefedett területeken eltér, hogy mely sávokon érhető el szolgáltatás. Törekszünk arra, hogy ügyfeleink számára mindenhol a lehető legjobb minőségű és megfelelő kapacitású hálózatot építsük ki, ezért a településeken a lakosság száma alapján megfelelő számú bázisállomást telepítünk és a műszakilag legcélszerűbb frekvenciákat alkalmazzuk. Általában a sűrűbben lakott, nagyobb lélekszámú településeket az 1800-as és 2600-as sávval szolgáljuk ki. A kisebb települések és a települések közti területek, közutak lefedése a 800-as 4G sávon valósul meg.

Fontos tudnivaló a 4G-képes eszközökről

Az 4G technológia globálisan több frekvenciasávon is elérhető. Régiónként (Európa, Észak-Amerika, Távol- Kelet stb.) eltér, hogy milyen sávokat használnak 4G szolgáltatásra. Egyes, más régiók számára gyártott készülékek nem támogatják az Európában, illetve Magyarországon használt sávokat.

Ezért telefon vásárlás előtt érdemes meggyőződni arról, hogy a kiszemelt készülék támogatja-e a Magyar Telekom és általában az európai operátorok által jellemzően használt 800, 1800 és 2600 MHz-es sávokat. A Magyar Telekom kizárólag a hálózatában használt összes frekvenciát támogató készülékeket forgalmaz. Egyéb forrásból vásárolt készülékek esetében célszerű a fenti 4G sávok támogatását ellenőrizni. Több olyan kevésbé ismert márkájú készülék is létezik, amik nem szerepelnek ilyen készülék-adatbázisokban, ezek megvásárlása előtt érdemes ügyfélszolgálatunk segítségét kérni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha a telefonban van a SIM akkor a telefonba is be kell írni a helyes APN-t (nem biztos hogy alapértelmezetten ez van benne); ha a PC-ben (stick) akkor oda. Usernév üresen hagyandó, jelszó üresen hagyandó..

http://kepfeltoltes.hu/151031/APN1_www.kepfeltoltes.hu_.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

nekem is hasonló a problémám.laptopba berakva automatikusan csatlakozott jelszo nélkül a telefonra nem sikerül

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Milyen jelszó? Ha a laptopba nem kell semmilyen jelszó, akkor a mobilban milyen jelszavat akarsz használni. APN: internet.telekom és kb ennyi ami kell neki.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok! azt szeretném kérdezni,hogy hogyan tudok felcsatlakozni a mobilnetre a mobilommal? :D  a kaptopba taktam bel ott jelszot se kér automatikusan ment minden,de a mobilnál hiába irom be a megadott jelszavakat nem sikerül.köszi elöre is

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Igen.  :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy ha én vásárolnék mondjuk egy Mobilinternet előfizetést Net&Roll L (30GB) díjcsomaggal, akkor például ha úgy gondolnám hogy szeretném magammal vinni a netet telefonon hogy ne kelljen a notebookot hordozgatni és beleteszem a Mobilnet kártyát az Dual Simes Androidos telefonomba akkor fogom tudni használni mobilban a mobilnet kártyát netezésre?

A választ előre is köszönöm!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tegnap megérkezett a rendelt mobilinternetem, egy net&roll S simkártyás ésmellé egy alcatel w800z típusú modem! A problémám az lenne, hogy mikor csatlakoztattam a géphez az fel is telepítette a szoftverét, majd elindítottam a Web Connection-t és ott kér egy felhasználó nevet és jelszót! A modem leírásában megtaláltam ,hogy a jelszó első belépésnél admin lesz, de arra nem tudtam rájönni mi lehet a felhasználónév, sok mindennel próbálkoztam de semmi. ( a sim kártya már aktiválva lett)

729233247N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.p

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: medvesajt

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

A sim kártya csomagolásán belül van egy telefonszám, azt kellene felhívni vagy a 1430/1412 vagy személyesen! Nagyon sok dokumentum nem kell hozzá maximum igazoló okmány, illetve maga a sim kártya nagy kártyája.

Remélem tudtam segíteni!

Üdv 

Bence

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm szépen a segítséget , örök hálám üldözni fog  :) én is ezt a 1.05 öt találtam. Mert a gyári még csak 1.04 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Most találtam az Edigitálon a problémára adott megoldást,  bemásolom

edigital_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

5 Kósa Attila (2015/10/09)

Ami tetszik: végre műkődik

Végre sikerült megoldani a problémát! A D-Link ügyfélszolgálat segítségével! Leküldték a frissítést (e-mailban) 1.04EU helyett 1.05EU... azóta kifogástalanul működik!

0 0 Jelentem Válasz

4 Kósa Attila (2015/10/04)

Ami tetszik: sok mindent tud

Ami nem tetszik: nem sikerült a telepítés, eltűnt a magyar nyelvű menü

T-mobile huawei E3372 modemmel (bár a T-mobile oldalán együtt forgalmazzák) 2 nap alatt sem sikerült felállítani a kapcsolatot. A T-mobile telefonon keresztül annyira segítőkész volt, hogy felajánlották a szúpérszervizt csöppnyi 9000 forintért.... még próbálkozom vele remélem sikerül összehozni....

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most