Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
Épp most, dani0001414 írta:

Igen én is néztem, hogy elvileg lérhető lenne az 50mbit-es. De kötvehiszem, hogy ez fizikailag így is van. Váltani meg nem merek 50-re mert szinte biztos, hogy nem elérhető. Reklamálni meg nem is lehet mert az apró betűs 15mbit garantált sebesség miatt..

Nálam nem ír ki a weboldal semmit. Gyakorlatilag nem szolgáltatható semmi a címemen. Az ügyfélszolgálatnál egyszer megrendeltem az ötvenest visszavágták következő nekifutásra a 30 ast amit szintén visszadobtak holott a rendszerben mindkettő elérhető. Később pár hónap múlva próbáltam a gyorsító opciót de azt meg sem tudtam rendelni mert csak kötötték az ebet a karóhoz hogy van vezetékes elérhetőség 50 megáig. Mondtam neki kezdetnek lássuk újra a 30 ast mi lesz. Nem lett semmi. Levél még nem jött hogy hivatalosan is műszakilag nem megoldható. A környéken eddig akit tudok majdnem mindnek megoldható volt az 50-es. Nekem a 30-as sem. Idén indul ez az uniós GPON kiépítés ami nem Telekom lesz ezen a területen de ilyen hozzáállás mellett sajnos meg kell hogy szüntessem majd a több mint 10 éves előfizetésemet. :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
20 órája, dani0001414 írta:

Igen én is néztem, hogy elvileg lérhető lenne az 50mbit-es. De kötvehiszem, hogy ez fizikailag így is van. Váltani meg nem merek 50-re mert szinte biztos, hogy nem elérhető. Reklamálni meg nem is lehet mert az apró betűs 15mbit garantált sebesség miatt..

Az 50 megabitet dsl-en keresztül dupla érpárral bondingba szokta a telekom kivitelezni. Ha kínálják meg kell rendelni ha nem tudja a vonal mégsem akkor úgy is szólnak. Az apró betűs garantált sebesség egy dolog. Nekem is kijöttek minden esetben amikor a 10 megás netem csak 5öt adott... Ha sokkal kevesebbet bír a vonal, fel szokták ajánlani hogy vissza raknak a kisebb csomagba.

@genmax Ha a településeden várható fejlesztés akkor ne akarj gyorsító opciót. A telekom nagy valószínűséggel optikát fog kiépíteni amin gond nélkül menni fog sokkal gyorsabb internet mint amit gyorsító opcioval elérhetnél.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!
Bükkábrányban lakom bepróbálkoztam én is a gyorsító opció beköttetésével, de sajnos nem jártam sikerrel. Két hét huzavona után továbbra se tudják nekem megrendelni a központba a gyorsító opciót, mert elvileg elérhető nálam is a 30 illetve 50 megás net vonali sebességen. Sajnos ez a valóságot nem tükrözi. Esetleg van valaki aki tudna nekem segíteni, hogy és kinél próbálkozzak tovább? 
Boundingot próbálják erőltetni, persze 30 megás csomag megrendelése utána. Azzal mekkora sebességre számíthatok ha jelenleg ezt mutatja a modem:
 

Link Status Up 
Modulation Type ADSL_2plus_AnxJ 
Actual Rate(Up/Down) 636/8954 kbps 
Attainable Rate(Up/Down) 2502/12604 kbps 
Noise Margin(Up/Down) 29.5/4.2 dB 
Line Attenuation(Up/Down) 22/46.5 dB 
Output Power(Up/Down) 11.3/19.3 dBm 
Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved 
Interleave Depth(Up/Down) 16/448 
Interleave Delay(Up/Down) 7/8 ms 
INP(Up/Down) 3/5 symbols 
Profile N/A 
LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM 
CRC Errors(Up/Down) 0/1702 
FEC Errors(Up/Down) 0/294020101
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv @Kiss Martin

Bükkábrány szerepel a megvalósított vdsl2 fejlesztések listán, így ha a vonaladat áttennék vdsl2 "modulation type"-ra valószínűleg nagyobb sebességeket lehetne elérni, mint ami a most látott adsl2_plus kapcsolat esetén. Dupla érpáras bounding kapcsolattal pedig a 30-at biztos hogy hozná.

Szetintem rendeld meg a 30-as netet, veszteni valód nincs. Ha nem hozza a várt sebességet a 30 mbps csomag, visszaválthatsz 20 vagy 10 mbos díjcsomagra is (amennyiben új hűséget vállalsz és eszköz részleted sincs)

Update: A csillapítási érték elég magas. Lehet hasznos lenne egy házon belüli vezeték szakasz röbidítés, vezeték csere.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Update
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Megrendeltem én is ezt a kiegészítő szolgáltatást,mivel felénk (Sárospatak) a közeljövőben nem lesz fejlesztés ezen a DSL területen sajnos.Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.Én a központtól kb. 1,5Km-re lakom így már évek óta stabilan használtam a NetMánia M csomagot.A 20Mbit/s helyett 12-14Mbit körűl jött,ezért is gondolkodtam ezen a lehetőségeken.Megtörtént a megrendelés,megbeszéltünk minden technikai és anyagi részletet az ügyintéző hölggyel.1-óra múlva vissza hívott hogy a technikus kolléga jelzése alapján két lehetőség közűl választhatok.

Vonal adataim:

Képernyőfotó 2017-03-11 - 21.49.58.png

1: Technikailag abban az esetben tudnák biztosítani a gyorsító opciót ha lejjebb tesznek a NetMánia S 10Mbit/s csomagba,így elméletileg meg lenne a 60Mbit/s sávszélesség.

2: Behúznak egy második érpárt (Bondiggal) akkor elméletileg meg lenne a 30Mbit/s.

A dolog számomra azért is "sántít" mivel tudomásom szerint a második módszert csak VDSL2 területen alkalmazzák nálunk pedig csak DSL lefedettség van.Szerettem volna beszélni egy technikussal is,de szombat délután már nem tudtak nekem kapcsolni senkit aki értene hozzá állítólag.A lényeg mivel minél hamarabb szeretném lerendezni ezt az egészet,így maradtam az első opciónál,ez került megrendelésre 2 év hűséghosszabbítással.

Szerintetek mennyire helytálló ez az egész,hihetőnek tűnik vagy pedig félre tájékoztattak?

Köszönöm előre is,üdvözletem!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nagyon köszönöm a megtisztelő válaszokat,az igazat megvallva a VDSL2-ről nem volt tudomásom már csak azért sem mert több alkalommal is kerestem a "lehetőségeket" ügyfélszolgálaton keresztűl de mindig negatív volt a válasz.A T-oldalán is "kutakodtam" fejlesztés ügyében,prohardver fórum /információk/ stb..Ellenben mint utólag kiderült a 30Mbit a maxi,valamint a fentebbi válaszok megnyugtattak,ismételten nagyon köszönöm.Bekötés után ha nem boldogulnék esetleg,ha nem bánjátok jelentkeznék még,mivel szeretném hasonlóan beállítani a mostani felállást.Vagyis HGW mögé tenném az ASUS N65U routert onnan osztanám a Wired kapcsolatot 4-eszköznek,valamint Wireless-ről megy szintén 4-eszközöm.Átolvastam már a fórumot remélem menni fog az elképzelések alapján,ugyanis fontos lenne a távoli elérés is Nat nélkül..Szép napot sziasztok! :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

A mai nap folyamán meghozták a HGW-t,beüzemelve.ADSL-ről áttettek VDSL-re(megváltás már így használni).A szerelő említette hogy ez a vonal elbírná a korábbi NetMánia M csomagot is így ebben a felállásban. Ő sem értette miért kellett eggyel lejjebb S-csomagba tenni,de ezt majd megpróbálom majd utólag lerendezni.A Wifi részét egyenlőre tesztelgetem,de szeretném majd ugyan úgy mint eddig mögé tenni az ASUS N65U routert.A gondom az hogy próbáltam már többféleképpen,de sehogy nem boldogulok vele.Az Asus Wan portját statikusra beállítottam,de szerintem ott nem jó értékeket adtam meg. Wan IP-beállításoknál lehet a hiba variálltam sokféle képpen,de sehogy sem megy.Így próbáltam elsősorban,idéznék a fenti hozzászólásból: 

"Ha a meglévő routered szeretnéd használni:
ASUS WAN portját belövöd statikusan 192.168.1.1-re (LAN tartományod ha ebben volt, azt át kell állítanod mondjuk 192.168.0.1-re)

HGW-ben a 192.168.1.1-re csinálsz egy DMZ-t."Annyit sikerült elérni hogy a router menüjében volt hálózat,de a gépen sajnos nem ment.Képernyőfotó 2017-04-04 - 16.56.57.png

Ez pedig az Asus de itt már variálltam sokféleképpen ez a beállítás sem jó szerintem:

Statikus IP.png

LAN IP.png

Ez a Huawei:

HUAWAE.png

Státusz.png

Még a régi firmware van rajta úgy látom,talán az éjjel frissülni fog..Szerintetek hol lehet a hiba,vagy esetleg tegyem AP-módba?Nagyon megköszönném a segítséget,elnézést hogy hosszúra nyúlt a hozzászólásom..

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2017. 03. 27. at 9:33, 100wasser írta:

Sziasztok! Ma reggel hívtak a T-től, hogy lejárt a hűségidőnk és rábeszéltek erre a "gyorsító" opcióra, aminek most kezdek utánaolvasgatni és nem minden világos... 20 megás ADSL netünk van, de a vonal csak 13 megát bír el, a következő a hálózati felállás itthon: ADSL modem + Asus wifi router + switch. A hálózaton van ugye egy PC, egy Synology NAS, valamint mobil eszközök wifin. A NAS-nak fix ip cím van kiosztva és a Synology saját DDNS szolgáltatásával tudok kapcsolódni hozzá kívülről, bárhonnan, ahol van net. Most viszont azt olvasom, hogy ezzel a gyorsító opcióval elvész ez a DDNS hozzáférés. Igaz ez? Mert ha igen, akkor most még van időm lemondani a dolgot.

10napja történt meg az ominózus egyeztetés a Telkommal, mivel ez idő alatt semmi sem történt, ma felhívtam őket, mire a hölgy nekem is azt mondta, mint az egyik előző hozzászólónak, hogy a Netmánia M csomaghoz nem tudják adni a gyorsító opciót, csak az S-hez, így fogtam és lemondtam az egészet, ha ekkora a macera ezzel az opcióval, inkább nem kérek belőle. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2017. 04. 05. at 6:42, btz írta:

Üdv @tferi66!

Az Asusodon a Wan beállításoknál még az alhálózati maszkot is írd át 255.255.255.0-ra. Az átjáró cím pedig legyen a HGW lan címe azaz az 192.168.1.254 és a DNS kiszolgáló is ez legyen. Ez a dupla NAT.

Nem akarok képzavart okozni, de én ezt a dupla NAT-olást elkerülném. LAN-LAN kötném össze a HGW-t és a Routert, az Asus lan címének az 192.168.1.1-et, Wan címének pedig 192.168.0.1-t vagy ha van benne AP mód, akkor arra állítanám be, így DHCP-n kapna címet az Asus routered.

A napokban vásároltam én is egy Routert hogy ezzel is megerősítsem itthon a wifit lefedettséget. Én egy TP-Link AC1200-at vásároltam.

Viszont a beállításokkal én is kicsit bajba vagyok. Összedugtam simán ahogy kell és volt is net és működött is minden. Csakhogy a torrent passzív módban fut, és gyanús hogy valami beállítás a ludas (tűzfalakat kikapcsoltam mindenhol), dmz-t bekapcsoltam a hgw-n a routerre nézve. Ugyanis a számítógépről lehet szeretnék szervert üzemeltetni. Eddig a PC-re ment a DMZ de ugye az már a routerrel csatlakozik a netre :)

Egy két beállítás:

 

 

hgw_dhcp.JPG

dhcp.JPG

Internet.JPG

lan.JPG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 órája, btz írta:

Üdv @Farao

Szerintem csak egy port forwardot kéne csinálni a torrentet futtató gép ip címére és a torrentkliens portjára (esetleg portjaira, ha több is van).

Neked is javaslom, hogy ha nem szükséges a dupla nat, akkor inkább szüntesd meg. 

Igen tudom, olvastam, de nem nagyon boldogultam vele :-/ Valamiért nem engedte a router Lan címének módosítását.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Farao

Wan oldal ip címét iktasd ki először is. Mivel dhcp kliensnek van beállítva a wan, így az ip cím kiiktatásához elég lesz annyi, hogy nem dugsz kábelt a wan portba. Ezután LAN portjánál fogva összekötöd egy géppel. Ekkor már meg fogod tudni változtani. Írd át 192.168.1.1-re a LAN címét. Ezután már ezen a címen éred el. A dhcp-t kapcsold ki rajta. Kösd le a gépről, kösd át a routerre. Ezután elvileg menni fog.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, btz írta:

@Farao

Wan oldal ip címét iktasd ki először is. Mivel dhcp kliensnek van beállítva a wan, így az ip cím kiiktatásához elég lesz annyi, hogy nem dugsz kábelt a wan portba. Ezután LAN portjánál fogva összekötöd egy géppel. Ekkor már meg fogod tudni változtani. Írd át 192.168.1.1-re a LAN címét. Ezután már ezen a címen éred el. A dhcp-t kapcsold ki rajta. Kösd le a gépről, kösd át a routerre. Ezután elvileg menni fog.

Lehet nem jól csináltam valamit, de ez után az lett az eredménye hogy a routert egyáltalán nem értem el. Csak pörgött az Opening de nem töltötte be az oldalt :-/

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Farao

Igen ilyen előfordulhat menet közben, mivel a router ip címe változik, a gép ip címét is közben változtatni kell.

Pontosan melyik módosításnál vált elérhetetlenné a router? A Lan ip címét sikerült megváltoztatni? Ha igen, akkor mire állítottad a címet és mi volt közben a gép ip címe? Érdemes a gép hálózati adapterét is néha újraindítani, dhcp kliensre állítani, ha esetleg nem kapna új ip címet a routertől. A végén, mikor a cím is meg van változtatva, a dhcp is ki van kapcsolva akkor egyértelmű, hogy nem lesz már kapcsolat többé a géppel összekötve, ekkor kell visdzadugni a digitális elosztóba LAN-LAN összeköttetéssel, így lesz ismét elérhető, mikor a géped megkapja az ip címét a digitális elosztótól a saját routeren át.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Farao

Ha tartottad azt a sorrendet, ahogy leírtam, akkor ez nem probléma. Ilyenkor egyértelműen nem lesz ip címe a gépednek, így semmit sem érsz el. Ezért kell ezután a lêpés után LAN-LAN porton összekötni a Digitális elosztóval is. Ezután ha mindent jól csináltál, akkor kap ip címet a géped és működik a hálózat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
 

Sziasztok!

Péntek óta van gyorsító opciónk, és egy érdekes dolgot vettem észre. Áramszünet után pár óráig csak ADSL van, mint pl. jelenleg. A kapcsolat magától helyreáll. Ez a megszokott működés vagy valami beállítás nem jó?

Ilyenkor a HGW-ben a Bonding tunnelnél mindenhol down van, a Bonding informationnél Bonding mode: NonTunnel, error message: NoHybridAccessSupportforPPPAccessData.

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@anett85

Ha magától helyre áll, akkor szerintem megszokott. Lehet úgymond benn ragad a rendszerbe és azért kell neki egy kis idő amíg helyre áll.

Amúgy jelenleg nálam sem elérhető, csak nem tudom hogy probléma van, vagy csak "büntibe" vagyok mert tegnap kicsit több volt az adatforgalom :o Dúrván 60 Gb...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 minutes ago, Farao said:

@anett85

Ha magától helyre áll, akkor szerintem megszokott. Lehet úgymond benn ragad a rendszerbe és azért kell neki egy kis idő amíg helyre áll.

Amúgy jelenleg nálam sem elérhető, csak nem tudom hogy probléma van, vagy csak "büntibe" vagyok mert tegnap kicsit több volt az adatforgalom :o Dúrván 60 Gb...

Hát azért szerintem kicsit sok az az 1-2 óra, mire helyreáll, de mindegy is, ez van.
Jelenleg nálam sem jó, pedig a mai forgalmam 1,5 Gb összesen, és a tegnapi sem kellene, hogy sok legyen, mondjuk tegnap ment a TV GO sokat. A logban most ezt látom:  LTE network error <407>. Nem gondoltam, hogy ennyire, hogy is mondjam, hulladék ez a szolgáltatás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 perce, anett85 írta:

Hát azért szerintem kicsit sok az az 1-2 óra, mire helyreáll, de mindegy is, ez van.
Jelenleg nálam sem jó, pedig a mai forgalmam 1,5 Gb összesen, és a tegnapi sem kellene, hogy sok legyen, mondjuk tegnap ment a TV GO sokat. A logban most ezt látom:  LTE network error <407>. Nem gondoltam, hogy ennyire, hogy is mondjam, hulladék ez a szolgáltatás.

Most én is megnéztem, nekem is azt írta, újra indítottam a "modemet" és nekem helyre is állt :)
Amúgy elméletileg nincs adatforgalmi korlát, és a TV GO relatív kevés sávszélességet használ.
Próbáld meg te is újra indítani, és ha továbbra sem jó, akkor lehet valóban valami hiba van nálad.
Az  LTE jelerősség mekkora?

Alapból nem olyan hulladék ez a szolgáltatás hisz többé-kevésbé tökéletesen működik, csak tisztába kell lenni vele hogy közel sem olyan stabil mint egy optikai internet. És csak akkor érdmes élni vele, ha nincs más megoldás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
9 minutes ago, Farao said:

Most én is megnéztem, nekem is azt írta, újra indítottam a "modemet" és nekem helyre is állt :)
Amúgy elméletileg nincs adatforgalmi korlát, és a TV GO relatív kevés sávszélességet használ.
Próbáld meg te is újra indítani, és ha továbbra sem jó, akkor lehet valóban valami hiba van nálad.
Az  LTE jelerősség mekkora?

Alapból nem olyan hulladék ez a szolgáltatás hisz többé-kevésbé tökéletesen működik, csak tisztába kell lenni vele hogy közel sem olyan stabil mint egy optikai internet. És csak akkor érdmes élni vele, ha nincs más megoldás.

Én is újraindítottam, nekem is jó.  A jelerősség nincs azért a helyzet magaslatán, 38-at ír.
Eddig úgy tűnik, nekem, hogy ez a gyorsító opció ilyen hol volt, hol nem volt elven működik, majd meglátjuk hosszú távon mi lesz. :) Sajnos nincs más megoldás jelenleg. 1 hétig van még másik T betűs szolgáltatónál korlátlan mobilnet, aztán vége a jó világnak. :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...