Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

939 válasz erre a kérdésre

Igen pontosan.Ez egy *****i instabil kényszermegoldás így visszaolvasva nagyon sok gond van vele. Tehát az hogy a sebességet mindenkor eléred erős túlzás. 

17 perce, btz írta:

@kanteta

Ha a HGW fw bugjai miatt lehal a DSL tunnel akkor nyilván nem, de az egy hiba eredménye, nem az adathasználat függvénye. Természetesen hiba esetén nem működek jól a dolgok, de általában hibamentesen értendőek a dolgok. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@kanteta

Ha a HGW fw bugjai miatt lehal a DSL tunnel akkor nyilván nem, de az egy hiba eredménye, nem az adathasználat függvénye. Természetesen hiba esetén nem működek jól a dolgok, de általában hibamentesen értendőek a dolgok. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, btz írta:

@Csominik

A DSL ágon lévő sebességet mindenkor eléred adathasználattól függetlenül.

Kivéve amikor nem ugye...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz OOh, rendben, értem,köszönöm.

Szóval mindenképpen jobb lesz a helyzet, ha túl lépem a "határt" ha nem.  Akkor megnyugodtam :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Csominik

Nem zavarsz, ezért vagyunk itt.

Nekem nincs ilyen szolgáltatásom, de ez lenne a rendeltetése, hogy a DSL és a 4G sebessége összeadódjon (persze kisebb veszteségek lehetnek)

Hasonló rendszert én is használok. (Tehát ez nem gyorsító opció) Kb így alakul a sebesség:

IMG_20170610_211619_104.jpg

A felső 3 mérés a loadbalanceres (DSL+LTE), a 4. a 4G (LTE) only, az alsó kettő a DSL only. (Bár wifin mértem, amit nem szoktam amúgy, mert abba sokminden bezavarhat, csak most a gyors prezentálás kedvéért)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszi mindenkinek az előző hozzászólásaimra érkezett válaszokat. Csak most volt időm elolvasni őket. Telefonról vagyok így nem idézgetem egyesével.

Egyelőre a magas pinget nem sikerült megoldani, viszont bejelentés után, mostmár a Netmánia S 10Mbps sebessége egyfolytában megvan. Tehát a multkori hibát sikerült javítaniuk, ahol jeleztem, hogy van amikor 2Mbpst sem tud leadni a letöltés.

Azóta tökéletesen működik minden, a netgyorsító van, amikor 50Mbps helyett csak 20Mbpst tud leadni, de ez legyen a legkisebb gond.

Viszont a ping nem javult. Ezt még nem jeleztem feléjük, tehát, ahogy olvastam ez az alap 40+os ping nem valami normális igaz? Mert akkor ezzel kapcsolatban is írnék nekik. Csak azt hittem, hogy ez alapvetően így van, mivel eddig "kábeltvs modemes" netem volt, ahol azért a ping 21-24 körül mozgott.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz Még egy utolsó kérdés, és nem zaklatlak benneteket.

Az alap,mindig elérhető DSL sáv mellé a lelassított minimális mobil adat ág hozzáadódik?

Tehát a mostani 750KB/s-os letöltésem mellé hozzátársul majd a 30 GB feletti lassított kevés sávszélesség is?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Csominik

A DSL ágon lévő sebességet mindenkor eléred adathasználattól függetlenül.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, Csominik írta:

@btz ááh, értem, köszönöm a felvilágosítást.

Viszont az lehetséges, hogy ilyenkor csak a sima DSL-t működtessem?
Mert akkor ha jól értelmezem 30 GB után, jelentősen lassabb lenne a letöltésem,mint a mostani 750KB/s.

Ilyenkor kivitelezhető az, hogy valahogyan vissza tegyem úgy, hogy csak DSL-ről menjen, tehát a kábelesről, és elérjem az abban foglalt garantáltat? Vagy kénytelen vagyok 30 GB után beérni egy rosszabbal, mint ami most van?
(Bocsi hogy ilyenekkel veszem el az idődet, de nem igazán értek hozzá, de viszont érdekel a dolog)

10 giga után lesz jelentősen lassabb. ami 10-30 és 30 fölött van, ott már csak 4 megabittel lesz lassabb.

A HGW-ben egyébként be lehet állítani, hogy bizonyos dolgok DSL onlyban menjenek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz ááh, értem, köszönöm a felvilágosítást.

Viszont az lehetséges, hogy ilyenkor csak a sima DSL-t működtessem?
Mert akkor ha jól értelmezem 30 GB után, jelentősen lassabb lenne a letöltésem,mint a mostani 750KB/s.

Ilyenkor kivitelezhető az, hogy valahogyan vissza tegyem úgy, hogy csak DSL-ről menjen, tehát a kábelesről, és elérjem az abban foglalt garantáltat? Vagy kénytelen vagyok 30 GB után beérni egy rosszabbal, mint ami most van?
(Bocsi hogy ilyenekkel veszem el az idődet, de nem igazán értek hozzá, de viszont érdekel a dolog)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Csominik

1GB fájl letöltése 8mbps sávszélesség mellett lehetséges ~17perc alatt, mert 8mbit/s = 1MB/s. 1Mbps csak 0.125 MB/s azaz ~136 perc alatt töltődik le vagy fel 1 GB méretű film fájl.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz Köszönöm, elolvastam május elejétől mindent. Elég szánalmasnak érzem ezt a korlátot, amit nem is szám szerint tüntetnek fel az ÁSZF-ben.

Másrészt az is elég durva, hogy 30GB felett már 1/1 -re csökkentik a le/fel töltést. De azt jól értelmezem, hogy így is le tudok tölteni 1 megabájtot másodpercenként, illetve fel is? Tehát egy 1 Gigás film letöltése az 1024 másodperc, tehát ~ 17 perc? Felfelé is szintén?

Köszi a választ :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv @Csominik

Javaslom olvasd vissza az elmúlt két hét, vagy inkább bő egy hónap hszeit ebben a topicabn.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Nálunk a jövő héten fogják valószínűleg beszerelni ezt a gyorsító opciót egy Netmánia S csomag mellé (ami jelenleg sem a garantált, csak 720kbps). Állítólag 5 giga után lassítanak,de viszont olvastam olyat is, akinek nem lassították utána sem.

Nos olyan kérdésem lenne, hogy ha mondjuk Steam-en töltök le egy 20 gigás játékot, vagy torrenten bármilyen fájlt, akkor CSAK lassítják? 

Illetve ha igen, akkor mennyire? Vissza az alapból meglévő DSL-es (vagy hogy nevezik)-re, vagy valamivel nagyobbra? Mondjuk kicsit pofátlanságnak tartom...

A Választ előre is köszönöm, illetve a tapasztalatokat, amik a kérdéseimre válaszok lehetnek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@kanteta

Az pont azt jelenti, hogy a dsl tunnel le van álva.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
8 perce, Farao írta:

Bonding résznél minden tunnel megy?

Azért csak annyi a sebesség, mert 10 giga elérése után nem megszűnteti  a gyorsítót hanem lelassítja 5 megabitre a mobil ágat. Ezért van az hogy 10 giga elérése után én 12,5 megabitet mérek :)

dsl tunnel down ami valószínűleg nem sok jót jelent :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
12 perce, kanteta írta:

Na mivel szerelő nem jött ezért próbálgattam. Mára látszólag megjavult a sebesség, persze csak a 10. giga adatig, mert onnantól visszavág 3-5mbit-ig. Ha kihúzom a dsl vonalat akkor is ugyan ennyi a sebesség. Ezek szerint nem is megy a dsl? Admin felületen a log tele van error üzenettel, de azt írja, hogy van kapcsolat...

Bonding résznél minden tunnel megy?

Azért csak annyi a sebesség, mert 10 giga elérése után nem megszűnteti  a gyorsítót hanem lelassítja 5 megabitre a mobil ágat. Ezért van az hogy 10 giga elérése után én 12,5 megabitet mérek :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na mivel szerelő nem jött ezért próbálgattam. Mára látszólag megjavult a sebesség, persze csak a 10. giga adatig, mert onnantól visszavág 3-5mbit-ig. Ha kihúzom a dsl vonalat akkor is ugyan ennyi a sebesség. Ezek szerint nem is megy a dsl? Admin felületen a log tele van error üzenettel, de azt írja, hogy van kapcsolat...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

1 órája, kanteta írta:

Ma sajnos nálam is használhatatlan lett ez a csoda. Vásároltam egy játékot steamen 16 gb gondoltam gyorsan lerántom talán belefér még korlátozás nélkül és gyorsan lent van. Hát nem így lett... olyannyira nem, hogy 5-6 giga után jött valami gubanc mert a sebességem 1 mbit!!! lett, és azóta is ilyen 3-4 mbiteket mérek max. Ezért tényleg felesleges fizetni +700 ft-ot. Azelőtt legalább fixen megvolt a 20mbit ami most is meg kellene hogy legyen de nagyon nincs! Szervíz holnap jön, nagyon kiváncsi vagyok, de nagyon gondolkozom ,hogy hagyom a fenébe ezt a "gyorsító" nevű vicc szolgáltatást!:/

Itt öcsém szedett le egy kb 8 gigás játékot + alap youtube ami menni szokott. Jelenleg 3 megával tudom használni, pedig minden tunnel megy, DSL 12 megával van szinkronban. Ezen felül napi szintű lett a rebootolgatás, mert kb 24 óránként egyszer a dsl lehal, a voip led elkezd villogni, szinkronban van, de meg van halva. Amióta elkezdték ezt a kicsinyes bohóckodást. 
Csak abban bízok, hogy azért nem kommunikálták számszerűen, mert keresik az optimális értéket, de ha következő hónapra nem változik, biztosan repül innen is.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ma sajnos nálam is használhatatlan lett ez a csoda. Vásároltam egy játékot steamen 16 gb gondoltam gyorsan lerántom talán belefér még korlátozás nélkül és gyorsan lent van. Hát nem így lett... olyannyira nem, hogy 5-6 giga után jött valami gubanc mert a sebességem 1 mbit!!! lett, és azóta is ilyen 3-4 mbiteket mérek max. Ezért tényleg felesleges fizetni +700 ft-ot. Azelőtt legalább fixen megvolt a 20mbit ami most is meg kellene hogy legyen de nagyon nincs! Szervíz holnap jön, nagyon kiváncsi vagyok, de nagyon gondolkozom ,hogy hagyom a fenébe ezt a "gyorsító" nevű vicc szolgáltatást!:/

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 perce, Farao írta:

@b10up ez nem a bonding szerver gyengesége miatt lehet? 

Nem hiszem, mert ha egyik lábat kiütöd, ugyanúgy a bonding szerveren megy át. Ezért van az, hogy akármelyik láb jön-megy, az IP állandó marad.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@b10up ez nem a bonding szerver gyengesége miatt lehet? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
10 perce, zs1991 írta:

@Farao

Torrentnél nekem is azt csinálja, hogy folyamatosan 1-6 MB/s között járkál a sebesség...

Nagyon érdekesen fűzi össze. Ha kihúzom a DSL-t, vegytiszta 4G-ről fixen 50 megabittel szed a limitig, de ha a kettőt összefűzi, nekem sem stabil, hanem nagyon durván ingadozik.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Farao

Torrentnél nekem is azt csinálja, hogy folyamatosan 1-6 MB/s között járkál a sebesség...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most