Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

939 válasz erre a kérdésre

1 perce, zs1991 írta:

Ma olyat is csinált, hogy áramtalanítottam a HGW-t és visszakapcsolás után egy órán át nem talált magára benne a 4G modem, 0 Byte adatot forgalmazott.

Az nem lehet, hogy még olyan szoftver van rajta, amin be van állítva a forgalmi korlát? Mondjuk érdekes, hogy nem 5 gigánál veszi vissza, hanem a duplájánál.

@Farao:

Próbáltam már mindent.

A limitet nem a szoftver határozza meg szerintem, bár tény hogy szoftver frissítés óta stabilabb.
Onnét tudod hogy frissített-e vagy sem, hogy  HGW beálításaiban a menüsor régen kék színű volt, az újba pedig megenta. Valamint az újban több beállítási lehetőség is van, pl.: az Internet menüpont alatt Bonding Information és Bonding User Filter List is van.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ma olyat is csinált, hogy áramtalanítottam a HGW-t és visszakapcsolás után egy órán át nem talált magára benne a 4G modem, 0 Byte adatot forgalmazott.

Az nem lehet, hogy még olyan szoftver van rajta, amin be van állítva a forgalmi korlát? Mondjuk érdekes, hogy nem 5 gigánál veszi vissza, hanem a duplájánál.

@Farao:

Próbáltam már mindent.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@zs1991

Akkor nem tudom mi okozhatja a problémát, esetleg próbáltál már manuálisan újra csatlakozni a mobil hálózatra? Utána is ugyanúgy lassú?

@btz

Amilyen nagy volumenű (szerencsére) ez az egész min. 30 megabites EU-s támogatás, úgy hiszem nem igazán lesz olyan térség aki kimaradna, talán csak külterületek és rendkívül ritkán lakott részek.

A legtöbb bajt szerintem inkább a kis szolgáltatók fogják kreálni, a borzasztó nagy áraikkal. A városunkban jelen lévő szolgáltatónál például egy 25 megás csomag 9500 Ft-ba kerül, de láttam már ennél sokkal meredekebb árakat is. Ennyit meg nagyon kevesen fognak kifizetni érte. Inkább maradjon a gyorsító opció jelentősen olcsóbban jobb esetben jelentősen gyorsabban, igaz elég instabilan... Ilyen területekre meg nem jön EU-s pénz, hisz a technológia megvan.

(Nem lett volna rossz az uniós pénzek kiosztásakor azt is nézni hogy az adott szolgáltató milyen tarifával dolgozik...)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Farao

Szerencsére vezetékesen is jön az erősítés EU támogatott fejlesztések formájában. A gyorsító opció pedig megmarad ott, ahol már nagyon nagyon nem éri meg vezetékezni.

@zs1991

Ebben csak az az érdekes, hogy hivatalosan 5 a limit.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem hiszem, hogy a hálózat terheltsége miatt van. Amint eléri a 4G adatforgalma a 9 gigát, automatikusan visszaveszi 10 megára a net sebességét. Eddig ez minden nap így volt és ma már pl reggel visszavette. Ilyenkor csak másnap lesz újra teljes sebességű a net, pont addig, míg a 4G el nem éri a 9-10 giga körüli adatforgalmat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz 

Igen nyilván több felhasználó nagyobb terheltséget hozhat magával, és akkor még nem beszéltünk az egyre nagyobb adatforgalmat kínáló mobil tarifákról sem.

Szerintem mindd ezzel a telekom is tisztában van, és tudja hogy ez az egész gyorsító opció nem megoldás. Csak ideiglenes tüneti kezelés.

Hosszú távon mindenkinek csakis az optika jelentheti a megoldást.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Farao

És minél több felhasználó lesz, annál gyakoribbak lesznek az esetleges lassulások. Kiváncsi leszek, hogy mit hoz magával ez a limit mentesség.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én csúcs idő környékén szoktam néha tapasztalni hasonlót, vagyis este 6-9 között. Utána este 10 óra fele minden gyors. Szerintem a mobil hálózat terheltségétől függ.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@zs1991

A jelenlegi hatályos ÁSzF-ben benne van a napi 5GB havi 100 GB, de Február óta nem alkalnazzák, egy két esettől eltekintve, nem sokan panaszkodtak limitálásról. Június 1.-étől változik az ÁSzF és hivatalosan is megszűnik mindenféle limit, vagyis a limit a rendeltetésszerű használat lesz, ami nincs számszerűsítve az új ASzF-ben. Lehet hogy csak valamiféle átmeneti limitációt kaptál, vagy valami technikai hiba van, ez utóbbinak a Hibrid HGW böngészőben elérhető felületén járhatsz utána.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bekapcsolták a forgalmi limitet nálad, amit régebbi előfizetőknél nincs bekapcsolva, jobb öteletem nincs :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!

Nálam kedden kötötték be a gyorsító opciót és az tapasztaltam, hogy kb10 giga letöltés után már csak max 10 Mb/s-re egészíti ki  a 4G a DSL sebességét. Fórumokon viszont azt olvastam, hogy kb mindenki korlátlanul, teljes sebességgel tud letölteni a gyorsítóval és az ÁSZF-be sincs írva semmilyen forgalmi korlát. Akkor most hogy is van ez? :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Udv!

Megprobaltuk mi is meg igenyelni,de nem adjak ki.Kell a Netmania S csomag.A Netmania XS-re nem adjak ki 😕

Sajnos nalunk a Netmania XS az egyetlen csomag😡

Marad az 1 Mb/s.Vagy kb jovore a 2 eve kihuzott optikai gerincbol kiepitik a szolgaltatast.(Nem a Telekom!)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
12 perce, szabob írta:

Világos, de ez most látványosan lecsökkent úgy tűnik tartósan, miközben a telepítés óta Excellent (45-46?) volt a jelszint és a sebesség is csutkán jött majdnem.
Végül is nem dőlt össze a világ, csak érdekes. Lehet az egyre több gyorsítós előfizető hatása!?

Tavasz van. Növények virágoznak, ha éppen útban van, még akár az is lehet. Nálunk egy pár telekkel arrébb van wifi kapcsolat, belelóg egy diófa. Lombhullatás előtt van 70%-os jelminőség meg 30MBit/s átvitel, lombhullatás után felugrik 100%ra meg 60MBit/s-re. 

Igazából millió dologtól lehet. De ameddig hozza a sebességet, nem dobál el, addig végülis mindegy.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Világos, de ez most látványosan lecsökkent úgy tűnik tartósan, miközben a telepítés óta Excellent (45-46?) volt a jelszint és a sebesség is csutkán jött majdnem.
Végül is nem dőlt össze a világ, csak érdekes. Lehet az egyre több gyorsítós előfizető hatása!?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@szabob

Ha mobillal állok egyhelyben, azon is előfordul ilyen.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ti nem tapasztaltatok jelszint csökkenést? HGW-n a 3 szintből eddig 2-3 világított, most 1-2. Admin felületen Weak (32)-Good (36) körül van a korábbi 40+ helyett. Letöltési sebesség 30 Mb/s körülre csökkent az eddigi közel 50-ről. Egy centivel nem lett elmozdítva a helyéről az eszköz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

1 órája, b10up írta:

Ez merre történt konkrétabban? Villanykarón miért alkottak egyátalán?

Bács-Kiskun Megye  , Tiszakécske. Kecskemétről szoktak a szerelők kijárni . 

Őszintén szólva,  fogalmam sincs mit állítanak a villanykarón , nálunk mindig az az első ,hogy a központban csinálnak valamit , vagy a villanykarón van elméletileg elmozdulva-leszakadva valami és azt javítják , ilyenkor durván 1 hétig működik a dolog , 7-8Mbit/s a sebesség , de utána megint belassul az egész. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: qu1cKr
Szöveg módosítás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
20 órája, qu1cKr írta:

Sziasztok . Segítségre lenne szükségem . Elég gyakran van probléma az internetszolgáltatással , konkrétan 2 hetente telefonálni kell a Telekomnak , mert 10mbit/s sebesség helyett 0.5-2mbit/s-al töltök le . Körülbelül már 10x jöttek ki , utoljára végre sikerült egy értelmes szerelőt kifogni . 

Ajánlotta a gyorsító opció lehetőséget , ( bemérte telefonnal a sebességet 4G képes , 30-40mbit-re emelkedne ) elmondta hogyan működne és így elméletileg nem lenne a gyakori internetszakadás , kevés sebesség . 

A településen ahol lakom Netmánia S a legnagyobb szolgáltatás , ezért kapóra jönne ez a gyorsító opció , VISZONT itt jön a bibi.

Megkötöttük a szerződést még húsvétkor a szerelővel , kiszámolta és konkrétan 100Ft-al kevesebbre jönne ki a havidíj ( ez vicces ) ,   azt mondta húsvét után a kollegája kijön és megcsinálja mert ő szabadságon lesz , valamiféle szűrőt kell leszerelni és bekötni a gyorsító opciót . Persze,  kijött a kolléga , valamit állított a villanykarón de nem szerelt se be , se ki semmit , azt mondta ez nem az ő dolga ő a hibát javította és távozott.

A minap felhívtam a Telekomot mert lassan 1 hónap telt el és még mindig semmi , az ügyfélszolgálatos hölgy közölte, hogy törölve lett a gyorsító opció a  mert műszakilag nem kivitelezhető .

Ezt nem igazán értem , mert a szerelő szerint pedig kivitelezhető Netmánia S az elérhető legnagyobb csomag , és 4G képes helyen lakom.

Szerintetek próbálkozzak az ügyfélszolgálaton ,hogy próbálják megoldani ,vagy mit csináljak ? Mindenképpen a gyorsító opció lenne a megoldás az internetszakadozásokra .

Előre is köszönöm a válaszotokat.

Ez merre történt konkrétabban? Villanykarón miért alkottak egyátalán?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az a gind,hogy asszony sem tudja/emlekszik,hogy milyen csomagot adtak neki.O rendelte es szegenyt minden *****sagra rabeszeltek(sat tv,telefon,net)igy fizetunk majd 8500 korul.

A 2 megat azert irtam,mert par eve volt a nevemen internet szolgaltatas,de pont a sebesseg vegett szuntettem meg akkor.Akkor is a rendszer max 2 megat tudott,azt sem mindenutt a faluban.

Jelenleg csak egy megaval uzemel.Akkor gondolom megtudjak oldani a Telekom uzletben,hogy atteszik a Netmania S csomagba es megtudra rendelni egyuttal a kiegeszito szolgaltatast is.

Sajnos itt ennyit bir a rendszer.

7-8km a kozpont ahova kotnek es a gerinc vezetek is gondolom rez meg.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezzel már nem rendelhető meg, de mivel írtad hogy 2mbit -et eléri néha a letöltés ezért feltételezem hogy Netmánia S csomagod van amivel megrendelhető a gyorsító opció. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Ezt nem lattam a honlapon a megrendelheto otthoni internetnel.

Ezzel a csomaggal is megrendelheto akkor ez a kiegeszito szolgaltatas vagy torodjunk bele,hogy marad a max 1Mb/s?

Ekezetek hianyaert elnezest,jelenleg telefonrol potyogok.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Létezik kisebb csomag Netmánia XS a neve 1Mbit maximális sebességgel, de az a legnagyob baj vele hogy párszáz Ft eltérés van csak. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Mi is szeretnénk a párommal megrendelni ezt a kiegészítő szolgáltatást.Amit tudni illik,hogy itt ahol lakom az elérhető maximális letöltési sebesség 2Mb/s.Természetesen ebből jobb esetben megvan az 1Mb/s.Ha nem,akkor telefonálgatás következik.Elég baj ez.

A szerelést végző szakember ajánlotta,hogy van ez a lehetőség a "gyenge" letöltési sebesség mellé.

Mivel párom nevén van a szolgáltatás és most kötötték be tegnap,így mondtam a páromnak,hogy igényelje meg ezt a kiegészítést.

Olvasván a fórumot,már úgy mondtam neki,hogy ne hagyja magát lerázni,mert könnyen megteszik.Így is volt.A megadott számon lerázta a központos hölgyike azzal,hogy csak 10Mb/s csomagtól lehet megrendelni a kiegészítést.Amennyiben jól tudom,Netmánia S a legkisebb csomag,amit otthoni internethez kötnek.Így hát nekünk is az lehet(ha csak nem indítottak egy új csomagot miattunk"szarkazmus") és ott az alap letöltési sebesség a 10Mb/s.

Akkor mégis mi a jó fészkesért koptatta le a páromat azzal a szöveggel,amit már említettem?Hát a max 1 Mb/s nem alacsonyabb mint a 10?

Mégis,mi a francért úgy van hirdetve akkor,hogy gyorsító?

Na mindegy is.Bement a párom a Camponába lévő Telekom üzletbe,majd ott közölték vele,hogy a központos úgyszólván egy b**om.

Természetesen megrendelhető számunkra is a kiegészítés!Mivel van benti lefedettség LTE hálózaton,ezért hatalmas előrelépés lenne a mostani sebesség mellé.Munkámhoz nélkülözhetetlen az internet.

Fejlesztés a Telekom részéről nem várható!Másik szolgáltató már kiépítette az optikai gerincet,de állítólag elfogyott a pénz,így abból is csak 2018-ra lesz valami.

Kérdésem,hogy mennyire megbízható ez a technika?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok . Segítségre lenne szükségem . Elég gyakran van probléma az internetszolgáltatással , konkrétan 2 hetente telefonálni kell a Telekomnak , mert 10mbit/s sebesség helyett 0.5-2mbit/s-al töltök le . Körülbelül már 10x jöttek ki , utoljára végre sikerült egy értelmes szerelőt kifogni . 

Ajánlotta a gyorsító opció lehetőséget , ( bemérte telefonnal a sebességet 4G képes , 30-40mbit-re emelkedne ) elmondta hogyan működne és így elméletileg nem lenne a gyakori internetszakadás , kevés sebesség . 

A településen ahol lakom Netmánia S a legnagyobb szolgáltatás , ezért kapóra jönne ez a gyorsító opció , VISZONT itt jön a bibi.

Megkötöttük a szerződést még húsvétkor a szerelővel , kiszámolta és konkrétan 100Ft-al kevesebbre jönne ki a havidíj ( ez vicces ) ,   azt mondta húsvét után a kollegája kijön és megcsinálja mert ő szabadságon lesz , valamiféle szűrőt kell leszerelni és bekötni a gyorsító opciót . Persze,  kijött a kolléga , valamit állított a villanykarón de nem szerelt se be , se ki semmit , azt mondta ez nem az ő dolga ő a hibát javította és távozott.

A minap felhívtam a Telekomot mert lassan 1 hónap telt el és még mindig semmi , az ügyfélszolgálatos hölgy közölte, hogy törölve lett a gyorsító opció a  mert műszakilag nem kivitelezhető .

Ezt nem igazán értem , mert a szerelő szerint pedig kivitelezhető Netmánia S az elérhető legnagyobb csomag , és 4G képes helyen lakom.

Szerintetek próbálkozzak az ügyfélszolgálaton ,hogy próbálják megoldani ,vagy mit csináljak ? Mindenképpen a gyorsító opció lenne a megoldás az internetszakadozásokra .

Előre is köszönöm a válaszotokat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
33 perce, btz írta:

Alkalmi dolgokból tuti nem lesz baj. Mondjuk arra vigyázni kell, hogy ne 24/7 jelentsen egy alkalmat :D

xD

Ahogy nagyim szokja mondani: "Vegyél példát rólam kisunokám, én egyszer eszek egy nap: reggeltől estig"

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most