Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

939 válasz erre a kérdésre

Alkalmi dolgokból tuti nem lesz baj. Mondjuk arra vigyázni kell, hogy ne 24/7 jelentsen egy alkalmat :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 órája, btz írta:

@b10up & @Gabi0

Nyugi, nem lesz limit. Sőt a Jún 1-től hatályos ASzF-ben már nem fog már szerepelni a limit tétel. Pont most mennek ki azok a számlák, amiben erről tájékoztatják az ügyfeleket.

Remélem igazad lesz, mert elég sokat kellett szívni, hogy ide is be lehessen kötni. De ha ezt meglépik, akkor repül vissza. Alkalmi Youtube stream miatt lenne lényeges főleg, de így pont arra nem lenne jó, amire kéne.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Caligin

Valahol már írtam, hogy szerintem monitorozzák a hálózatot, ahol nagy a hosszú idejű terhelés ott beavatkoznak. Egyszeri 60-100GB letöltésekért nem hiszem hogy zargatni fognak bárkit is. Viszont, ha a torrent megy 3 nap 3 éjszaka szakadtatlan, ott lehet hogy rászolnak az illetőre. Kiváncsi leszek azért az ügyfél sztorikra ebből fakadóan (ha lesznek)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

@b10up @Gabi0 @btz

Kíváncsi leszek, hogyan alakul majd ténylegesen, ahogy egyre több előfizető lesz az opcióra. A 2017.06.01-től hatályos ÁSZF 5c mellékletben így fog szerepelni a honlapról már ismert szövegrész:

aszf_5c_melleklet_20170601.png

A "rendeltetésszerű használat" fogalma elég nagy mozgásteret ad.  Felvet egy nagyon fontos kérdést:

Mi számít átlagos fogyasztásnak vagy nagy mennyiségű adatnak?

A felsorolás szinte nem is lényeges. Elég, ha teljesül a "rendelkezésre álló kapacitást lefoglaló" rész. Mivel nincs számszerűsítve, így bármilyen korlát alkalmazható lesz, ha szükségessé válik.

Például érdemes lenne megnézni az optikai fejlesztéssel érintett területek átlagos fogyasztási szokásait, ahol eddig csak Netmánia S csomagra lehetett előfizetni, de a fejlesztéseknek köszönhetően elérhetővé vált az XL, XXL, 1000 csomag. Kíváncsi lennék, hogy mennyivel növekedett az előfizetők forgalma a váltást követő néhány hónapban?

Nem törvényszerű, de a nagyobb sebesség növelheti az átlagos fogyasztási szokásokat.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Caligin

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

@b10up & @Gabi0

Nyugi, nem lesz limit. Sőt a Jún 1-től hatályos ASzF-ben már nem fog már szerepelni a limit tétel. Pont most mennek ki azok a számlák, amiben erről tájékoztatják az ügyfeleket.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na mint kiderült, tényleg lesz limit. Eddig azt mondták, hogy volt, csak  gyakorlatilag nem. Aztán eltűnt ez az info. És most lesz ismét. Elvileg az újaknak alapból limites, akinek pedig eddig korlátlan volt, azoknak fokozatosan kapcsolják be a limitet.

És amint eljutnak hozzám, szedem is össze, és dobom be vele a kirakatot, mert bár erre nem, de a netre újraindíttatták miatta a 2 évet :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziaszttok

Gondoltam leírom a saját tapasztalatom ezzel a szolgáltatással. Lassan egy hete megvan és rendben is műdödik, de nekem napi 10Gb mobil adatforgalom után korlátozzák, olyan 4-5 mega mobil ág marad. Mindegy hogy a forgalom miből jön össze. Ameddig nem érem el a 10Gb forgalmat tőkéletesen működik több nap is néztem direkt csak utána lassul be. Itt a fórumon olvastam , hogy eddig senki se találkozott ilyennel,meg főleg ennyi adatforgalommal, ezért betelefonáltam ,hogy lassú a mobil ág és mondta az ügyfélszolgálatos azért, mert elértem a napi limitet , én mondtam, hogy fórumon olvastam senki se találkozott ilyennel, erre ő mondta a napi 5Gb mindig is élt , kérdeztem ez a korlát fog-e változni azt mondta az elkövetkezendő 30 napon belül biztos nem, mert akkor már értesíttetek volna.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát azt a "tesztüzem" - et illetően szerintem ha nem is így hangoztatták szerintem a nyári magenta 1-es felhasználók ingyenes korlátlan mobilnet elérése volt (bennem már akkor ez élt hogy remélem azért van) akkor emberesen megdolgoztattam a netet mobil Hotspotként használva a telefont :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@b10up

Ez is előfordulhat, bár mikor februárban életbelépett ez, akkor nem említette senki, hogy ez most csak teszt jellegű. Én is abban voltam, hogy ehhez már hozzáigazították az ASzF ezen részét is, csak mikor egy ügyfélnek nemrég a T hivatalosan mondta, hogy él ez a limit, akkor néztem meg és döbbentem, hogy ez meg, akkor hogy.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, btz írta:

@Caligin

Közben én is ezt az információt kaptam, hogy 2017.06.01-én válik hivatalossá a limitek eltörlése (ami tulajdonképpen február óta gyakorlatban már így van) ekkor ki is kerül az ASzF-ból.

Akkor lehet ez a pár hónap volt a tesztidőszak, hogy letolja-e a gatyáját a rendszer?...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Caligin

Közben én is ezt az információt kaptam, hogy 2017.06.01-én válik hivatalossá a limitek eltörlése (ami tulajdonképpen február óta gyakorlatban már így van) ekkor ki is kerül az ASzF-ból.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A gyakorlat az, hogy még nincs limit. Volt, hogy többszáz giga lejött LTE ágon, mert a DSL-en hibás volt a bonding, se lassítás, sem korlátozás nem volt. Ha pedig alkalmi töltögetésből is drámát csinálnának, biztos tömegével dobálnák vissza az egészet.

Egyébiránt annyira be van szabályozva, hogy max másik gyorsítós ügyfelet lehet megzavarni.  Végeztem egy kísérletet: Elkezdtem gyorsítóval 50 megával letölteni, jött is annyival, majd "hagyományos mobilnettel" mellétoltam egy speedtestet, feltételezve, hogy egy cella szolgál ki faluhelyen. Meg is lett az eredménye: telefonon felvágódott 130Mbit/s fölé, a gyorsító letöltése pedig leugrott 10 alá. 

Amúgy meg próbálják meg visszatolni a 100/5 gigás limitet. Repül ki az ablakon minden a DSL-lel együtt :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz

Lassan összhangba kerül a gyakorlattal az ÁSZF. A mostani számlával együtt jött a tájékoztatás, hogy 2017.06.01 hatállyal "A gyorsító opció belépési díja, és a készülékbérleti díj egyaránt 0,- Ft. Az opcióra hűségidő vállalása nem szükséges, azonban 2 éves határozott időtartamú internet szerződés megléte feltétel. A nem rendeltetésszerű használat feltételei pontosításra kerültek."

Felénk is eléggé terjed már a gyorsító opció, mivel a vezetékes sebesség finoman fogalmazva hagy némi kívánni valót  maga után. Eddig ahol mértem opciós előfizetőknél, ott maximum közelében járt a sebesség. Kíváncsi leszek, hogy a felhasználók számának bővülésével hogyan alakulnak majd az elérhető értékek. Egyelőre még nem merem megrendelni, mert 2 év hűség erre a vonalra nem csábító, ha bármi történik a gyorsító opcióval, akkor érdekes szituáció alakulhat ki.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Farao

Köszönöm az informálást, eddig a no limit ál nyerésre az ASzF-el szemben :D

Jelztem nekik a problémát, majd leírom mire jutok. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz

Értem... Hát szerintem valaki véletlen rossz ASzF-t töltött fel a webre és ez okozza a galibát :D Ugyanis én nem kaptam szerződés módosításról e-mailt mint az év elején.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Farao

Igen, én is észrevettem, hogy 2017.01.01 szerepel rajta, de a Május 1-től hatályos ASzF oldalól tölthető ez le. Ez alapján egy ügyfelet úgy tájékoztattak több ügyfélszolgálati forrásból is, hogy él a limit.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@kato8818 Nerm mondasz *****séget, a telekom weboldalán is ez olvasható apró betűs részben:

" a szolgáltatás átlagos fogyasztást feltételező felhasználás céljait ( rendeltetésszerű használat) szolgálja, így  folyamatos, nagy mennyiségű adat fájlcserélő, fájlmegosztó, vagy egyéb, esetlegesen jogsértő tartalmak továbbítását szolgáló,  a rendelkezésre álló kapacitást lefoglaló, más előfizetők kiszolgálását veszélyeztető felhasználásra nem alkalmas. Amennyiben az előfizető a rendeltetésszerű felhasználástól eltérően, olyan módon használja a szolgáltatást, amely a szolgáltató hálózatát, más előfizető szerződésszerű kiszolgálását veszélyezteti, úgy a szolgáltató a felhasználástól  függően jogosult a forgalom lassítására vagy a szolgáltatás korlátozására, súlyos szerződésszegés esetén a szerződés  pedig felmondására. "

Amúgy most néztem meg jobban a képet amit @btz kirakott, és úgy látom abban még 2017 januári dátum szerepel az alján. Utolsó módosítás pedig 2016... A módosítás pedig februártól él ha jól rémlik.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát ahogy én olvasom ezt az AFSZ-t nem azt írja hogy az adott adatkorlát után "lassításra kerül" az internet sebessége hanem hogy "jogosult rá" ez kb az ilyen amcsi féle ne tegyél a mikróba macskát elv... inkább beleírják az a biztos hogy ne panaszkodhasson a kedves ügyfél ha belassítanánk, de amennyire a hivatalos gyorsító opciós oldalon olvasható ez inkább a hálózat notórius leterhelése esetén lép érvénybe amelyet valahogy számszerűsíteni kellett, bár eddigi tapasztalataim szerint (szerencsére) ezt nem a feltüntetett határ tükrözi.

Remélem nem mondtam nagy *****séget de javítsatok ki ha ti máshogy gondoljátok/tapasztaljátok :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz Hidd el ha élni fog az adatforgalmi limit, én leszek az első aki panaszkodni fog :D

Eddig mai nap kb 10 gigánál járok, szóval semmi gond ;-)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv gyorsító opciósok!
Nektek él a napi 5GB és 100 GB havi forgalmi limit? Mert úgy néz ki, hogy az ASzF-ből mégsem került ki annak ellenére, hogy a hivatalos gyorsító opciós oldalból kikerült ez a tétel és egy ASzF módosításban is olvasható volt, illve hallottam mástól is, hogy a havi számláján olvasott hasonlót.
Telekom ügyfélszolgálaton arról tájékoztattak egy ügyfelet, hogy él ez a limit.

Május 1-től érvényes ASzF:

Screenshot_20170502-151817.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem se működött tegnap, ugyanaz volt a hibaüzenet mint nálatok is.
Restart se oldotta meg, kínomba reseteltem az eszközt, utána helyreállt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, btz írta:

@Farao

Szerintem ilyen egyszeri kiugrások nem téma, szerintem ha notóriusan vagy hosszútávon terheli valaki a hálózatot, akkor lépnek csak közbe.

Én is így gondolom :) De lényeg hogy egy restart megoldotta a problémát. Pedig már hónapok óta nem volt rá szükség :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Farao

Szerintem ilyen egyszeri kiugrások nem téma, szerintem ha notóriusan vagy hosszútávon terheli valaki a hálózatot, akkor lépnek csak közbe.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@b10up
Igen én is furcsállottam de úgy emlékszem felhasználási feltételekben szerepel hogy korlátozhat kimagasló forgalom mellett. Bár ez nem tudom a valóságban mit jelent.

@anett85
Reméljük így is marad :) A 38 valóban nem túl acélos, jelenleg nekem is annyit ír de sokszor lemegy 34-re is. Viszont nálam az esetek többségében tökéletesen működik, csak max a letöltési sebesség ingadozik néha.

Látom a "30 Mbit/s minden háztartásba..." témában is próbálkoztál, így csak reménykedni lehet, hátha valamelyik szolgáltató meg szán... :-/

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 minutes ago, Farao said:

Most én is megnéztem, nekem is azt írta, újra indítottam a "modemet" és nekem helyre is állt :)
Amúgy elméletileg nincs adatforgalmi korlát, és a TV GO relatív kevés sávszélességet használ.
Próbáld meg te is újra indítani, és ha továbbra sem jó, akkor lehet valóban valami hiba van nálad.
Az  LTE jelerősség mekkora?

Alapból nem olyan hulladék ez a szolgáltatás hisz többé-kevésbé tökéletesen működik, csak tisztába kell lenni vele hogy közel sem olyan stabil mint egy optikai internet. És csak akkor érdmes élni vele, ha nincs más megoldás.

Én is újraindítottam, nekem is jó.  A jelerősség nincs azért a helyzet magaslatán, 38-at ír.
Eddig úgy tűnik, nekem, hogy ez a gyorsító opció ilyen hol volt, hol nem volt elven működik, majd meglátjuk hosszú távon mi lesz. :) Sajnos nincs más megoldás jelenleg. 1 hétig van még másik T betűs szolgáltatónál korlátlan mobilnet, aztán vége a jó világnak. :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most