Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Ma olyat is csinált, hogy áramtalanítottam a HGW-t és visszakapcsolás után egy órán át nem talált magára benne a 4G modem, 0 Byte adatot forgalmazott.

Az nem lehet, hogy még olyan szoftver van rajta, amin be van állítva a forgalmi korlát? Mondjuk érdekes, hogy nem 5 gigánál veszi vissza, hanem a duplájánál.

@Farao:

Próbáltam már mindent.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 perce, zs1991 írta:

Ma olyat is csinált, hogy áramtalanítottam a HGW-t és visszakapcsolás után egy órán át nem talált magára benne a 4G modem, 0 Byte adatot forgalmazott.

Az nem lehet, hogy még olyan szoftver van rajta, amin be van állítva a forgalmi korlát? Mondjuk érdekes, hogy nem 5 gigánál veszi vissza, hanem a duplájánál.

@Farao:

Próbáltam már mindent.

A limitet nem a szoftver határozza meg szerintem, bár tény hogy szoftver frissítés óta stabilabb.
Onnét tudod hogy frissített-e vagy sem, hogy  HGW beálításaiban a menüsor régen kék színű volt, az újba pedig megenta. Valamint az újban több beállítási lehetőség is van, pl.: az Internet menüpont alatt Bonding Information és Bonding User Filter List is van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
33 perce, zs1991 írta:

Magenta színű, tehát akkor friss a szoftver...

Ez a verzió van fent: V100R017C10SPC015

Akkor nekem sincs már ötletem.

Gondolom akkor nálam limitálják, tehát megszívtam.

Nekem is ez a szoftver verzió... Amúgy speedtest-en se mér gyorsabbat? Vagy a csak torrenten tapasztalod a lassulást?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, szabob írta:

Épp ellenkezőleg, akkor fog hivatalosan is kikerülni az ÁSZF-ből, lásd kicsit fentebb btz kolléga hozzászólását.

Az a helyzet, hogy a gyakorlat nem ezt az irányt mutatja

-új ügyfeleknél már van limit

-csúcsidőben néha panaszkodnak

-eddig nem volt limit, oldalról is lekerült ez az info

Persze én örülnék neki a legjobban, ha továbbra sem lenne. Ha meg lesz, akkor lemondom 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@btz

A DSL Uptime számláló 4 órát ír, de már jóval több ideje be van kapcsolva, egész nap ment.
A logban több100-szor szerepel az a bejegyzés, amit az előbb írtam, meg még ezek is jópárszor előfordulnak:

System Error LTE Tunnel DOWN.
System Error LTE Tunnel Request do not receive respond.
Sytem Error DSL Tunnel DOWN.

     
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2017. 05. 09. at 20:14, qu1cKr írta:

Sziasztok . Segítségre lenne szükségem . Elég gyakran van probléma az internetszolgáltatással , konkrétan 2 hetente telefonálni kell a Telekomnak , mert 10mbit/s sebesség helyett 0.5-2mbit/s-al töltök le . Körülbelül már 10x jöttek ki , utoljára végre sikerült egy értelmes szerelőt kifogni . 

Ajánlotta a gyorsító opció lehetőséget , ( bemérte telefonnal a sebességet 4G képes , 30-40mbit-re emelkedne ) elmondta hogyan működne és így elméletileg nem lenne a gyakori internetszakadás , kevés sebesség . 

A településen ahol lakom Netmánia S a legnagyobb szolgáltatás , ezért kapóra jönne ez a gyorsító opció , VISZONT itt jön a bibi.

Megkötöttük a szerződést még húsvétkor a szerelővel , kiszámolta és konkrétan 100Ft-al kevesebbre jönne ki a havidíj ( ez vicces ) ,   azt mondta húsvét után a kollegája kijön és megcsinálja mert ő szabadságon lesz , valamiféle szűrőt kell leszerelni és bekötni a gyorsító opciót . Persze,  kijött a kolléga , valamit állított a villanykarón de nem szerelt se be , se ki semmit , azt mondta ez nem az ő dolga ő a hibát javította és távozott.

A minap felhívtam a Telekomot mert lassan 1 hónap telt el és még mindig semmi , az ügyfélszolgálatos hölgy közölte, hogy törölve lett a gyorsító opció a  mert műszakilag nem kivitelezhető .

Ezt nem igazán értem , mert a szerelő szerint pedig kivitelezhető Netmánia S az elérhető legnagyobb csomag , és 4G képes helyen lakom.

Szerintetek próbálkozzak az ügyfélszolgálaton ,hogy próbálják megoldani ,vagy mit csináljak ? Mindenképpen a gyorsító opció lenne a megoldás az internetszakadozásokra .

Előre is köszönöm a válaszotokat.

Sziasztok! Gondoltam leírom ,hogy mire jutottam . Próbálkoztam újra az ügyfélszolgálattal , mert többen ajánlottátok ,hátha sikerül egy értelmes kollégát kifogni . Így is történt , az ügyfélszolgálatos úr , megigényelte újra a gyorsító opciót , elmondtuk mi a helyzet  , ő lefuttatott valamiféle tesztet , rögtön kidobta a rendszer neki ,hogy analóg vonal fut és nem digitális , a riasztó rá van kötve a telefonvonalra , ezért csak akkor lehetséges a gyorsító opció ha a riasztó megszűnik a vonalon. Beleegyeztünk és mondta ,hogy pár napon belül visszatelefonál , átadja az ügyet a műszaki osztálynak. ( Gondoltam magamban , megint sikerült leráznia és nem lesz belőle semmi , DE TÉVEDTEM ) Az úr visszahívott 3 nappal az igénylés után , és mondta hogy 2 héten  belül kijönnek és átkötik digitális vonalra a rendszert + üzembe helyezik a gyorsító opciót . Szóval türelemmel kell várnom . 

Bárki , aki hasonló cipőben jár/járt mint én ,hogy elutasították a rendelést ,pedig kivitelezhető a technika , az próbálkozzon az ügyfélszolgálaton , ha kell személyesen , ameddig egy hozzáértőt nem sikerül kifognia !

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Még mindig a HD stream kapcsán pár kérdés:

Tegnap be lett üzemelve a gyorsító opció, ami a szokásos problémákkal indult, a DSL tunnel nem ment, kiosztott IP 188-al kezdődött. Szerelő szerint jó ez így, hiszen látom, hogy a HGW-n a DSL "zöld". Én nem nyugodtam bele és hívtam a 1414-et ahol megoldották és az is pár perc alatt "UP" lett. Éjjel lefutott a firmware frissítés és magenta színben pompázik a HGW felülete, kiosztott IP 217-el kezdődik.

Ami most van a Magenta 1 csomagban:
TV: IPTV Szuper Családi HD
NET: Netmánia M
VOIP: Hoppá Plusz
Stream: 2 SD, 0 HD


Kérdésem az lenne, hogy az IPTV csak a DSL sávszélességét használja? Vagy a hibrid bonding miatt a DSL/LTE-t? Eddig DSL-en 12-13 M jött, mennyit vesz el a HD Stream? Mert ha az IPTV csak tisztán DSL-t használ akkor elvileg bekapcsolható lenne szvsz a HD Stream, aztán minden másra ott van az LTE.

Szerintetek működhet? Érdemes köröket futni HD Stream bekapcsoltatása kapcsán a 1414-en? Eddig elég meredek dolgokat olvastam a HD szávszél igénye kapcsán. Amikor még papíron adható volt a 30M net akkor pár napig volt már HD Stream-ünk, akkor maradt 6M, ha éppen HD adást néztünk...

Még egy dolog SIM kártya kapcsán érdemes a PIN kód beállítással vacakolni?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: noobi78
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ma reggel váratlanul átrakták a vonalamat ADSL2+-ról VDSL-re, azóta nem működik a DSL tunnel. Reseteltem az eszközt, Internet oldalon az "Internet_DSL" és "Internet_VDSL " résznél egyaránt megadtam a PPPoE adatokat, de semmi. Csak ez az üzenet ismétlődik a logban folyamatosan:

2017-05-16 22:02:24 System Error DSL network error <406>.
2017-05-16 22:02:24 System Error DSL Tunnel Request do not receive respond.

Van valami amit kihagytam/rosszul csináltam, vagy kezdjem el rágni az ügyfélszolgálat fülét?
Maga a kapcsolat felépült:
Access type:VDSL
IPv4 status:Connected

Ennek ellenére:
LTE tunnel: Up
DSL tunnel: Down
Bonding: Up

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szabob
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok. Mivel most hallottam még csak erről a gyorsító opcióról, így lenne egy olyan kérdésem, hogy ez csak a letöltési sebességet tudja megtolni vagy azért a feltöltést is? Mivel jelenleg ahol lakom, csak a legkisebb netcsomag érhető el, 10Mb/le - 0.5Mb/fel, amihez ajánlották most ezt a netgyorsító szolgáltatást.

Továbbá még az, hogy ez folyton aktív, vagy ki / be kapcsolgat? Mivel úgy legtöbbször 4-5 eszköz csatlakozik az internetre, és ez teljesen leszívná, mind a 10 mega fel, mind a 0.5 le sávszélességet. Így ez az eszköz azonnal felkapcsolja magát, ha ez megtörténik, tehát internetkiesés sem lesz?

És végül még a korlátozással kapcsolatban lenne az, hogy él e még ez a napi 5GB korlát, mert ha igen, akkor számításba sem veszem, hogy a mostani internetet Telekomra + Netgyorsítóval való szolgáltatásra cseréljem, mert ez azért elég sokszor túllépjük átlagos felhasználással is. A válaszokat előre is megköszönném.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Virus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

10 Mbit lesz a feltöltési sebesség.

Folyamatosan működik a szolgáltatás, amint elindítasz egy letöltést, szinte késleltetés nélkül beindul a gyorsító.

Nincs korlát (persze ésszerű keretek között - ezt viszont nem tisztázták, mégis mennyinél szólnak az ügyfélre), június elsejétől hivatalosan is kikerül az ÁSZF-ből. Napi 10-30 GB adatot forgalmazok 4G-n március eleje óta, lassítást sose tapasztaltam.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szabob
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2017. 05. 18. at 12:25, szabob írta:

Szia!

10 Mbit lesz a feltöltési sebesség.

Folyamatosan működik a szolgáltatás, amint elindítasz egy letöltést, szinte késleltetés nélkül beindul a gyorsító.

Nincs korlát (persze ésszerű keretek között - ezt viszont nem tisztázták, mégis mennyinél szólnak az ügyfélre), június elsejétől hivatalosan is kikerül az ÁSZF-ből. Napi 10-30 GB adatot forgalmazok 4G-n március eleje óta, lassítást sose tapasztaltam.

Köszönöm a választ, mivel van felmondási idő, így nyugodtan állok hozzá a dologhoz, ha esetleg mégis beesne valami korlát, még idejében kiderül.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...