btz

Vezetékes telefon

Kérdés

Ma volt itt a telekom modemet cserélni mert elromlott és mondta a szerelő, hogy kössük rá a vezetékes telefont az adsl modemre, mert meg fogják szüntetni az analóg telefonálást. Ehhez adott 2 db 2 méter hosszúságú telefonkábelt és egy sima adsl-phone szűrőt. Aztán még magyarázott ezt azt de egyáltalán nemértem, hogy ezekkel az eszközökkel, hogyan kössem rá az ADSL modemre a vezetékes analóg telefont.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

184 válasz erre a kérdésre

Vezetékes telefon készüléket szeretnék vásárolni, a meglévő kapcsolatpontjaim beváltásával. Ehhez az online-felületen megrendeltem egy készüléket, de a megrendelés adatainál nem volt lehetőség a kapcsolatpontok beváltására.  A megrendeléskor választanom kellett telekom üzletet, és mivel csak az egri üzlet jelent meg, azt kellett választanom. Én Atkáron lakom, és Gyöngyösön van telekom üzlet, de ott nem váltható be a kapcsolatpont, és telefonkészüléket is csak egy db-ból lehetett választani. A megrendelt készüléket futár sem szállíthatja ki, csak Egerben, a Telekom üzletben vehetném át.  Őket szerettem volna felhívni, hogy személyesen győződjek meg arról, hogy a meglévő kapcsolat pontjaimat be tudom-e váltani a vásárlás során.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia.

Amennyiben a telefonos ügyintézés nem megoldható számodra, lehetőséged van más úton is megoldást találni a problémáidra.

A legegyszerűbb ha ezen az oldalon a felbukkanó chatablakban egy munkatárssal beszélsz, ő tud már tanácsod adni a problémádra, de ha ez sem megoldás, akkor emailben kommunikálj a Telekommal.

Telefonszámot, emailcímet, ügyfél azonosítót vagy bármit nyíltan kiírni a fórumra nem tanácsos, mivel itt közösségi diszkurzus folyik, semmi hivatalos ügy.

Email elérhetőség: http://www.telekom.hu/otthoni/lakossagi/segitunk/elerhetoseg/e-mail

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

FIGYELEM! A 06 78 *** *** -es telefonszámom már 4 napja nem működik! Új elemet helyeztem a készülékbe, de nem tölti fel

az akkumulátort. Nem tartós és nem újratölthető az elem, itt a községben ilyenhez nem juthatok. Kérek ellenőrzést vagy -ha kell-

javítást. Gyenge a hallásom, ezért a 1412 telekom számot hiába hívom, nem hallom a gépi beszédet. Segítséget kérek és

várok. Köszönettel: . ***** ********, **** *****. Ady Endre u.51.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
e-mail cím megadása a címben

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem lehet semmit észrevenni szinte, persze dsl esetén valamennyit levesz beszélgetés közben csak de pitiáner mennyiség.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

*anonymus írta:

Nem tudom tudod e de van n darab sablon sms amit ki küldhet a szerelő akkor is nincs olyan ami fedi a valóságot ki kell vmi sms-t tolnia.*Ha leírnám ide, mit mondott a szerelő ismerősöm, aki másnap a hiba kapcsán felhívott.... Ez a cég még mindig meg tud lepni, pedig hosszú évek óta ismerem kívülről és belülről...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudom tudod e de van n darab sablon sms amit ki küldhet a szerelő akkor is ha nincs olyan ami fedi a valóságot ki kell vmi sms-t tolnia.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

*anonymus írta:

Sajnáljuk :(*Ez nem volt bent az értesítésben. Ha szó szerint veszem, akkor a Telekom szerint nem is volt hiba.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sajnáljuk :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jelemző tipikus Telekomos hibajegykezelés. Valamelyik nap valamikor elmegy az ISDN vonal, se hívni, se hívást fogadnio nem lehet, előbbinél ttárcsázáskor csak egy tititi hangjelzés hallatszik, utóbbinál hangbemondás, hogy a hivott szám jelenleg nem elérhető, nem tudni, mikor hány óra, hány perckor történt az eset. Hibabejelentés napközben megtörténik. SMS-ben értesítés, hogy elsődleges vizsgálat hibát állapított meg a rendszerükben. Telefonos ügyfélszolgálaton az esti órákban történt érdeklődésre közlik, hogy jelenleg azt látják, hogy helyszíni kiszállás van ütemezve. Időközben az ISDN NT áramtalanítása és visszakapcsolása után ismét van vonal. Mondanom sem kell, hogy a végponton a hiba idején semmilyen áramszünet nem volt. Másnap SMS értesítés, hogy a bejelentés során hibát nem találtak. Hozzáteszem, hogy áramszünet lett volna, akkor van vésztáplálás. Én csak annyit kérdeznék, hogy ha minden logolva van, a porton, akkor miért nem látszik a hiba?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hívószámot a központ küldi, úgyhogy meg kell reklamálni. Valószínűleg azért nem működött, mert a közelmúltban bizonyos díjcsomagokban megszüntették, mint alapszolgáltatást.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hali!a neten észre lehet venni /fel-le töltés,ping/ ha digitális vagy analóg a vonal?van valami különbség közte?melyik a jobb?csak mert holnap jön a telekomos beltérit cserélni és ha "megéri" átrakatom digitálisra vagy szimplán levetetem az snr lockot :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Nekem jó pár éve T-Sinus 701 K típusú vezeték nélküli készülékem van! Utóbbi pár hónapban nem írja ki a hívózámot, csak csupán, hogy Külső hívás! Felhívtuk az ügyfélszolgálatot, és bekapcsolták külön szolgáltatásként a hívószámkijelzést!De sajnos mai napig nem jó!

Készülékben kellene még valamit állítani?

Előre is köszönöm a segítséget!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2015 07 27 -ig még nem jött ki egy szerelő sem beállítani vagy megjavítani a telefont !

A telefont a mai napig nem lehet felhívni ...!

Miféle bohóc színtársulat ez a TELECOM....?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen anno én is felháborodtam, hogy eddig működött, most meg még fizessek is érte.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Csak a probléma az, hogy erről nem értesítették a usereket tudtommal, vagyis az ügyfél csak azt látta, hogy addig ment a szolgáltatás, aztán meg hirtelen nem, és nem tudta mire vélni a dolgot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na a dolog úgy áll, hogy a régi rendszer szerint a vezetékes telefonhoz járt a Hívószámkijelzés szolgáltatás és a Hívásvárakoztatás is (Alap, Hoppá díjcsomagokhoz dijmentesen) a szolgáltatás része volt. Április 1-től megszünt ingyenesnek lenni ez a két szolgáltatás, azért lett mindenkinek kikapcsolva. Egyébként a havi díja a Hívószámkijelzésnek 203,20-ft, a Hívásvárakoztatásnak 81,28-ft.

Telefon kényelmi szolgáltatások

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves Laciii

Másik, nem Telekomos fórumon  segítettek, megoldottam. 

Köszönöm!!!!

:womanhappy:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves voros3!

Általában, ha egy topic-ra nem érkezik válasz, annak az az oka, hogy vélhetően senki nem tudja a választ. Én is így vagyok ezzel. Ebben az esetben érdemesebb a szuperszervízre támaszkodni, ők biztos meg tudják oldani a problémát, noha tényleg nem olcsó szolgáltatás.

Üdv:
Laci

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kérdésem, amit már feltettem, de senki nem tud segíteni. Tudom a szuperszervíz megoldaná, de az sokba kerül :(((.

Az új digitális elosztóval megszünt a + két telefon használata a lakásban. Kérdésem, hogy lehetne beüzemelni a + két db telefont másik helyiségekben?

Köszönettel:voros3

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm hogy válaszoltál !Már eltelt 1 hónap és még mindig nem jött ki szerelő !81 éves anyukám és én az 59 éves fia sem értünk a szoftverfrissítéshez...!Sajnos !Érthetetlen hogy még eddig nem értek ide a szerelők !Én is és anyukám is bement már 3 -szor bejelenteni a hibát !Lehet hogy kilépünk ettől a szolgáltatótól akik csak egy irányú telefonálást tesznek lehetővé és 1 hónapja ki sem jönnek megszüntetni a hibát......!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

még annyit, hogy családi ház, tehát a telefonvezeték kintről jön be, ott látok egy elosztót, majd a padláson vezetődik ide-oda :)))

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Senkinek nem volt ilyen problémája?????  2-es elosztót már vettem, de hogy hová kell beszerelni azt nem tudom.

Itt írtad hogy vettél kettes osztót. Milyet sikerült ?   Ha ilyet akkor digitális elosztó phone felíratu csatlakozojába kell dugni.   De van ilyen is enél kicsit szerelni kell . 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most