Roli82

Digitális Kábel TV

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

990 válasz erre a kérdésre

Scart csatlakozóval összekötve működnie kell. Ez a TV-den és a Boxon is van!

HDMI csatlakozó nincs a boxon és felesleges is lenne, mert a Telekom dvb-c-n amúgy sem nyújt HD adást, tehát HDMI-vel is ugyan az az eredmény lenne, mint scartos összekapcsolás mellett.

Legjobban jársz ha nem kell a box, ha eladod, vagy kiárulod a piacon. Vehetsz hdmi-s boxot helyette de azzal sem fogsz jobb képminőséget kapni az SD-nél.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A Telekom oldaláról letöltöt használati útmutatón is egyértelműen látszik, hogy nincs rajta hdmi csatlakozó. Nem is nyújtanak rajta HD szolgáltatást, így felesleges is lenne, értelmetlen lenne a használata. Azon keresztül is ugyanazt a felbontácú képet tolná át a kijelzőre mint a scart.

Nem tudom ki mondta neked a téves infókat, de az igazságot, hogy nincs hdmi, bárki ellenőrizheti magán a Telekom oldalán!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

HDMI-s TV-k hez általában nem is kell box mivel még a régebbi tipusokban is van digitális tuner. Persze kivételek vannak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

14 napos visszavásárlás él a webes rendelésen. Ezzel igazából mindig jogod van élni - ha csak nem a te egyedi igényeidnek készült az aktuális alkotás, amit megvásárolsz. (mint pl. egy szekrénysor).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

VIGYÁZAT!

A Humax média konverter nem kompatibilis bármilyen készülékkel, konkrétan a Panasonic TH-42PV70PA-hoz tuti, hogy nem jó! (nem TV és nem konverter hiba).

Ha már megvetted a Humax-ot és jelzed, hogy nem működik, akkor cserét adnak, ha ez sem jó, akkor újabb csere: nem fogadják el többszöri csere után sem, hogy kompatibilitási problémák vannak! Nem adják vissza a pénzt, mert nem hibás a készülék szerintük, ami igaz, uyanakkor félretájékoztattak!

Úgyhogy pénz visszaadás nincs, marad egy számodra használhatatlan konvertered vagy bizonyítsd te, hogy nem kompatibilis a TV és a konverterrel!

Jöhet a fogyasztóvédelem, hajrá!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

VIGYÁZAT! FÉLRETÁJÉKOZTAT A T-HOME! BIZONYOS TV-KEL NEM MŰKÖDIK A KONVERTER!

Minden T-Home ügyintéző azt mondja elsőre (személyesen, telefonon), hogy a Humax média konverteren HDMI és scart csatlakozó van.

AZ INFORMÁCIÓ NEM IGAZ, NINCS HDMI CSATLAKOZÓ RAJTA, CSAK 1 SCART és 1 USB csatlakozó: ez utóbbi csak szerviz funkciót tölt be!

Aki HDMI-vel akarja csatlakoztatni, ne vegye meg, mert nagyobb plazmaTV esetén rossz képminőséget és zúgó hangot fog tapasztalni.

Ez olyan régebbi plazmatv-kre igaz, mint a Panasonic TH-42PV70PA.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok

Hogyan lehet a HUMAX konverterben a Kedvencekbe átrakott csatornákat úgy rögzíteni, hogy a P+ és P- gomb nyomogatásával (csatorna léptetés) csak a kiválasztott Kedvenc csatornák jelenjenek meg?

Ugyanis beállítottam 11 nézett csatornát, de amikor léptetem, nem csak azok jelennek meg, hanem a többi létező, közbenső csatorna is felugrik. Volt már, hogy valahogyan sikerült ezt elérnem, de másnapra elment, és újra léptetett az összes létező csatornán.

A kedvencek beállításáról és használatáról a mellékletben kapott leírás egy szót sem szól !

Aki tud kérem írja meg.

Köszi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nincs rajta ilyen gomb, régebbi tv. De eleve számomra az az érthetetlen, hogy milyen képarány lenne az, ami egy 4:3-as tévén a két oldalán fekete csíkokkal jelenik meg?

Korábban az analóg jel teljesen kitöltte a tv képét, szóval nem a tv hibás vagy ilyesmi.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kerdezo

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

TV-nél nem lehet beállítani automatikusra a képarányt?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egy újabb probléma a médiakonverterrel. Megjött, rádugtam egy régi 4:3-as képaranyú tévére, meg is találta a csatornákat, a probléma csak az, hogy a kép nem tölti ki a teljes képernyőt, hanem jobb és bal oldalán egy-egy függöleges fekete csík van (mint amkor szélesvásznú filmet játszanak le hagyományos tévén, csak ott fent és lent van csík).

A konverteren a kezdeti beállításoknál szerepel olyan, hogy a csatorna eredeti képarányának megtartása, de az csak felirat, kiválasztani nem tudom, nem aktív.

A dolog azért érthetetlen számomra, mert azt érteném, ha 16:9-es képet akarna megjeleníteni egy 4:3-as tévén, és akkor alul és felül fekete csík lenne. De mitől lehet az, hogy egy 4:3-as tévén vízszintesen nincs kitöltve a képernyő, és bal és jobboldalt van egy-egy fekete csík?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tessék! Vegyél ilyet, vagy keress másfajta boxot aminek a gyártója a nagyon régi TV tulajokra is gondolt, bár biztos vagyok benne hogy az mégdrágább szerkezet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Fgabor87 Én is azon gondolkodom hogy mi lesz szegény Munkácsy TV tulajokkal

Nem csak Munkácsy,  én is belefutottam a problémába egy videófelvevővel. A felvevőnek van scart kimenete, de nincs scart bemenete. A felvevő eddig rá volt kötve a tévére, és most elé akartam kötni a telekom által küldött dobozt, hogy a felvevő és a tv is rá legyen kötve a dobozra, és fel lehessen venni vele azt, ami éppen a dobozon megy.

Csakhogy az a probléma, hogy a felvevőnek nincs scart bemenete, csak kimenete, ami rá van kötve a tévére. Csak RF antenna bemenete van, ezért nekem is az kellene, hogy a set top box kimenetét rá tudjam kötni egy antenna bemenetre.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én a jelenlegi szolgáltatóm TV-je alapján írtam ezt. Sorrend Fix, egyedül csak a kedvencek opció működhet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Fgabor87 Én is azon gondolkodom hogy mi lesz szegény Munkácsy TV tulajokkal

Deino A technológia lehetővé teszi. Pl a DVB-C TV-men is azt rakok x gombra amit akarok, sőt van hogy lehet kombinálni a DVB-T vel is

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok.

Most nézem csak, hogy ez a Humax cucc, amit a telekom küld digitális átállás miatt, nem tud RF modulációt? Az gáz, nálunk a településen főleg az időseknél maradt analóg ktv, és pont a náluk lévő öreg tv-ken nincs még scart csatlakozó sem. Ők mit csináljanak? Jelentsék be, hogy nem lehet rákötni a tv-re, és kapnak másik beltérit? Vagy velük mi lesz? Erre igazán gondolhatott volna a telekom (mégha vélhetően kevés is az ilyen öreg tv), és választhattak volna olyan boxot, amin van rf moduláció.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem vagyok egy technikai zseni, de ha jól tudom más szolgáltatónál is azért nincs DVB-C-n sorrendezési lehetőség, mivel ez a technológia nem teszi lehetővé.

A technológia hogyan nem teszi lehetővé? Ez csak szoftverkérdés, nem?

Annak, hogy konkrétan melyik fizikai csatornán jön egy adás, mi köze van ahhoz, hogy a távirányító valamelyik gombját megnyomva melyik csatornára kapcsol?

A set top box szoftverében simán lehet egy olyan konfigurálható összerendelés, hogy "az 1-es gombot megnyomva a 23-as fizikai csatornára kapcsolj", "a 2-est megnyomva a 11-esre", stb.

Az lehet, hogy az olcsóbb dobozokból ezt kihagyják, de nem látom, hogy ennek milyen technikai akadálya lenne.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Értem, és nagyon köszönöm a segítséged! 

/Elég gáz, ez is csak visszafelé fejlődik...jellemző mostanság/

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem vagyok egy technikai zseni, de ha jól tudom más szolgáltatónál is azért nincs DVB-C-n sorrendezési lehetőség, mivel ez a technológia nem teszi lehetővé.

Azaz a sorrend fix.

Ami biztos hogy elvileg a kedvenceknek kéne ott is müködnie, felveszed kedvencnek így gyors elérheted.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Kis segítség kellene.

A tcom digitális átállás miatt szereztem egy képcsöves tv-hez egy Humax MT-FTA DVB-C média konvertert. Működik, minden ok, csak azt nem tudom, hogyan lehet a csatornák sorrendjét manuálisan beállítani (mi legyen az 1-es gomb alatt, mi a 2 alatt stb,stb) Manuálból nem derült ki.

Nagyon köszönöm.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Humax_MT_FTA_hasznalati_100x142_15jul.pdf

Sajnos így nem jó.....  :(

Miért nem jó?Koax a dobozba scartal a dobozt kötöd a tévére, és az AV benenetet választod a TV távirányítóval. Hol akadtál el?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A konverterbe az antenna drót, a koverter kimenő kábele az eszközbe (ugyanaz, mint ahogy régen pl. egy videó felvevőt kötöttél a tv-re). Több eszközt is ráköthetsz, de akkor mindegyiken ugyanazt fogod látni, mivel a csatornát a konverteren lehet csak váltani. Vagyis olyan nincs, hogy egy konverterre rákötsz egy TV-t, meg egy DVD felvevőt, és akkor egyvalamit nézel, mást meg felveszel, ahogy az analógon volt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kérlek, segítsen valaki.

Médiakonvertert kellett rendelni az analóg jel megszűnése miatt. TV-t és DVD írót, lejátszót szeretném összekötni a konverterrel, hogy műsorokat tudjak felvenni. Hogyan kell összekötni, részletesen letudná-e nekem valaki írni (akár privátban), mert nem vagyok járatos ilyen témában.

Köszönettel József.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Miből ál dobni egy hiba bejelentést és pl meg adni a te számod te meg tudod beszélni a szerelővel aki már célirányosan menne ki hogyha azt mondja meg csinálja nektek ezt 4 tv-re. Amúgy én 2000 Ft ért vettem fogót meg pár száz forintért egy marék csatlakozót és meg csináltam magamnak itthon nem egy nagy ördöngösség. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jobban járnál szerintem ha hagynád a búsba. Nem véletlenül találták ki a kirmpelhető és kompressziós csatlakozókat és a hozzá való elosztókat. 

Egyetértek, a legjobb az lenne, ha egy szerelő megcsinálná. A probléma az, hogy ez egy idősebb családtagnál van, aki nem nagyon ért a dolgokhoz, és nem biztos, hogy jól el tudja mondani a szerelőnek, hogy mit hogyan kellene. Én meg nem tudok mindig ott lenni, és nem triviális úgy összeszervezni, hogy amikor a szerelő odaér, akkor én is éppen ott legyek,

Ezért gondolkodom első körben azon, hogy kipróbálom egy jobb minőségű elosztóval, hátha ez megoldja a dolgot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most