Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Annyiban érdekes, hogy lesz-e felvevős lehetőség is. Sokan vannak, akiket analógról állítanak át digitális kábelre, és eddig DVD felvevőt használtak, nekik könnyítés lenne, ha lenne felvevős doboz, ami kiváltja a DVD-t. Bár azt nem tudom, hogy a felvevős dobozokban tipikusan  két tuner van-e, vagyis lehet-e egyvalamit nézni  a tévén, miközben mást veszel fel, mert a DVD felvevők ugye így működnek. Az kevésbé hasznos, ha egy tuner van, és csak azt tudod felvenni, csúsztatni, amit éppen nézel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Közben megnéztem az ebay-en, hogy 2 tuneres cucc mennyiért van, és pl. kiadta ezt:

 

http://www.ebay.com/itm/HUMAX-PDR-9700-C-PVR-Digital-Kabel-Receiver-Twin-DVB-C-80GB-Festplatte-RG-/261901274180?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item3cfa884c44

 

10e (+ valamennyi szállítás), beépített 80 gigás merevlemez, 2 DVB-C tunerrel, vagyis lehet egyvalamit nézni rajta, és mást felvenni közben.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igaz, eleflejtettem úgy rákeresni, hogy twin dvb-c.

 

Az ebay-es találatokkal csak az a gond, hogy nem biztos, hogy van magyar nyelvű menü. Nekem egy idős usernek kell találnom megoldást, aki nem tud nyelveket, ezért angol/német menüs cucc nem jön szóba, viszont neki kell a 2 tuneres verzió, mert most HD-DVD felvevővel vesz fel dolgokat, miközben mást néz a tévén, szóval neki alap, hogy tudnia kel a két párhuzamos adást.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sajnos magyar cuccokra nincs ebay-szerű kereső, az árgépnek meg a többinek jóval gyengébb a keresője, ezért nem tudom hogyan lehet 2 tuneres cuccokra keresni. A "2 dvb-c tuner" és " twin dvb-c tuner" keresés nemigen adott eredményt. Ha valaki tud erre valami jó keresést, amivel ki lehet szűrni a 2 tuneres dolgokat, akkor írja meg itt, legyen szíves.

 

Illetve a pvr kulcsszót látom több helyen, de nem tudom, hogy ebbe általában beleértik a két tunert, vagy ez simán lehet olyan eszköz is, ahol csak egy tuner van, és csak a nézett adást tudja felvenni. (Ez utóbbi jóval kevésbé hasznos.)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Felnéztem az ebay-re, és egy keresés kidobta ezt:

 

http://www.ebay.com/itm/KAON-DVB-C-HD-TV-Kabel-Receiver-Dolby-Digital-5-1-Tuner-EPG-Scart-HDMI-LAN-USB-/231545156227?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item35e92ab283

 

 

Ez alkalmas a célra? A DVB-C-n kívül kell még mást teljesítenie a telekomos kódolatlan csatornák vételéhez, vagy ennyi elég, ha ezt tudja? Ez szállítással együtt 12e körül van, és ugyan refurbished-nek írják, de olcsó megoldásnak egy régi tévéhez jó lehet, ezért érdekelne, hogy ez pl. megfelelő-e a célra.

Vigyázet ennek az USB bemenete mincs aktiválva--11 képmagyarázat. Én fentebb említettem itthoni kereskedőtől 10 k-ért felvevős 6 hó garis terméket.

http://www.jofogas.hu/budapest/uj_Kendo_Techwood_HD_1920x1080_DVB_C_tuner_set_top_box_31257761.htm?first=1

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Eladó Magyar MenÜs és PVR-es Kendo ugyan az mint a Techwood HDMI 1920x1080 felbontás dvb-c tuner set top box azaz digitális kábel tuner ,Alkalmas a kábel tv-n fogható Digitális adások vételére, van ci+ conax modul fogadója a codolt adások hoz,usb:media lejátszó,lan:dnla hálózatba köthető interneten keresztül,optikai kimenet házi mozi erősítőhöz,digi kábelhez kiváló de jó más szolgáltatókhoz is .Cégünk 6 hónap garanciát vállal a termékre (mindig délután Hétfőtől-péntekig 14-18 óra között ! továbbá : led tv-k rendelhetők.Átadó pont: Budapest 22.Ker. (budafok) Hosszúhegy u 8. Z és Zs Műszaki . Csere és alku nem érdekel! postával 10.000 + 3.000 Ft

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

2 DVB-C tuner van benne vagy egy? Ez itt a kérdés. Mert az egy tuneressel a felvétel nem túl hasznos, ha csak azt tudod felvenni, amit nézel. Egy analóg HD-felvevő kiváltására két tuneres kell.

Hát ezt az eladótól kell megkérdezni.

Nekem van egy egytuneres boxom ezt használtam a 4 betűs szolgáltatónál és felvételkor csa az abba a sávba tartozó csatornára engedett átváltani, ami elég csekély lehetőség volt. E miatt nem váltottam le az IPTV mert ott akár kettő csatit is tudok felvenni és átkapcsolka a kábelre és nézek amit akarok, vagy veszek fel egy újabb adást (persze az említett behatárolás melett)

T-Homnál még nem próbáltam de majd megnézem.

A két tuneres cuccok már 20 felett vannak . Ha új tv vesz akkor is fenn állnak ezek a tényezők. :smileysad:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A két tuneres cuccok nincsenek fefltétlenül 20 felett, mert ahogy lejjebb volt linkelve az ebay-ről 12-ért szállítással együtt már lehet rendelni 2 tunerest, felvevőst, beépített 160 gigás merevlemezzel.

Hát átnéztem az ajánlatot: HUMAX DVB-C TWIN FESTPLATTEN VEVŐ incl. 160 GB-os, iPDR9800 C für Kabel....

Kétségeim támadta a két tuner végett: nem tisztázott, hogy egy fajta kábel vagy műhol esetén valósul meg a dual mód. valóságban még nem volt dolgon dual tuneres cucc a kezem alatt és így nem tudom.

De mint most olvasom tüzetesebben a kép a képben funkció végett szerintem dual tuner és akkor a műholdas is az.

Mint ha magyar menü kellene a szülőknek?

És felújjítot készülékről van szó. 

De még reklám kivágási funció is van benne. nem rossz. Azt nem tudni, hogy ki menthető-e a felvett film.

Az USB számitógép kapcsolathoz ez mit takar? 

Szerintem egy próbát megér aztán ha nem jön be akkor ennyi pénzért itthon is el lehet adni.

dual kábel.JPG

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A két tuneres cuccok nincsenek fefltétlenül 20 felett, mert ahogy lejjebb volt linkelve az ebay-ről 12-ért szállítással együtt már lehet rendelni 2 tunerest, felvevőst, beépített 160 gigás merevlemezzel.

Hát átnéztem az ajánlatot: HUMAX DVB-C TWIN FESTPLATTEN VEVŐ incl. 160 GB-os, iPDR9800 C für Kabel....

Kétségeim támadta a két tuner végett: nem tisztázott, hogy egy fajta kábel vagy műhol esetén valósul meg a dual mód. valóságban még nem volt dolgon dual tuneres cucc a kezem alatt és így nem tudom.

De mint most olvasom tüzetesebben a kép a képben funkció végett szerintem dual tuner és akkor a műholdas is az.

Mint ha magyar menü kellene a szülőknek?

És felújjítot készülékről van szó. 

De még reklám kivágási funció is van benne. nem rossz. Azt nem tudni, hogy ki menthető-e a felvett film.

Az USB számitógép kapcsolathoz ez mit takar? 

Szerintem egy próbát megér aztán ha nem jön be akkor ennyi pénzért itthon is el lehet adni.

dual kábel.JPG

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hát átnéztem az ajánlatot: HUMAX DVB-C TWIN FESTPLATTEN VEVŐ incl. 160 GB-os, iPDR9800 C für Kabel....
Kétségeim támadta a két tuner végett: nem tisztázott, hogy egy fajta kábel vagy műhol esetén valósul meg a dual mód. valóságban még nem volt dolgon dual tuneres cucc a kezem alatt és így nem tudom.
De mint most olvasom tüzetesebben a kép a képben funkció végett szerintem dual tuner és akkor a műholdas is az.
Mint ha magyar menü kellene a szülőknek?
És felújjítot készülékről van szó.
De még reklám kivágási funció is van benne. nem rossz. Azt nem tudni, hogy ki menthető-e a felvett film.
Az USB számitógép kapcsolathoz ez mit takar?

Szerintem egy próbát megér aztán ha nem jön be akkor ennyi pénzért itthon is el lehet adni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A magyar menü az esetleges gyenge pontja, de lejjebb írta a kolléga, hogy megkérdezett egy eladót, hogy milyen nyelvet tud, úgyhogy a válasz érdekes lesz. Nekem jó lenne a német/angol menü is, de idősebb usernek könnyebbség a magyar.

 

A magyar menü okán az itthoni kínálat is érdekes, mert abban biztosan van magyar menü. Itt van pl. egy itthoni példány, ahol a dual tunerre kifejezetten írják, hogy párhuzamos felvételre való:

 

Az egy bemeneti csatlakozó mögött két kábeltuner foglal helyet. Ezzel lehetséges egy csatornát felvenni, miközben egy másikat nézni egymástól teljesen különböző frekvenciákon is !

 

http://www.betacom.hu/kabel-tv-vevo/globo-hd-xc3-cx-twin-kabeltuneres-vevo.html

 

 

Ez 26, szóval kicsit borsos. Van vajon olcsóbb is? Aki talál itthon kapható dual tuneres vevőt olcsóbban, az írja be ide, legyen szíves.  Biztos van olcsóbban is ennél.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mostanában én is nézegettem a kéttuneres, felvevős DVB-C boxokat. Perstze fontos, hogy valóban tudjon rögzíteni egy csatornán levű műsort, mialatt egy másikat lehet nézni. Fontos a timeshift is. Egyilyen STB például ez. Ezek általában külső USB-n csatlakoztatható HDD-re tudnak felvenni. http://www.betacom.hu/kabel-tv-vevo/globo-hd-xc3-cx-twin-kabeltuneres-vevo.html Szerintetek az miért van, hogy nálunk nem forgalmaznak beépített HDD-vel rendelkező DVR boxokat?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ezt én sem tudom, pedig igény lenne rá. Annak, aki csak visszanézésre akar műsorokat felvenni, és aztán törli őket, nem akarja őket archiválni, vagy lemezre írni, teljesen jó a beépített HD-s cucc.

 

Láttál más nálunk kapható két tuneres boxot ezen kívül? Ennél olcsóbbakra gondolok.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez igaz, attól függ hogyan használod, heti egyszeri felvételre elég egy sd, napi 10-nél hamar tönkremehet. Hdd-k más beállításokkal műköknek , hibatűrésre, error szektorok számára,  garanciális irások/olvasások számára nézve.
Pl a streamerek szánt hdd-n megengedik a hibás olvasást, otthoni tárolónak baállitott hdd-n nem.

Szerver hdd sokkal többe kerül de tovább garanciális.. Gondolom más a hibás blokkok pótlására szánt adat mennyisége is.

De mind ugyanott készül ugyanakkor, csak mások a beállításaik, és a drágábbakat jobban szűrik.
10000 felvétel alatt szerintem az sd kártya is elmegy, meg az otthoni tárolónak szányt vinyó is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Próbaképpen megnéztem az amazon.de-t is, íme egy a lentihez hasonlóan szintén HuMAX, 160 gigás, 2 DVB-C tuneres, felvevős cucc 8 ezerért:

 

http://www.amazon.de/Humax-DVR-9900-Festplatte-zertifiziert-Deutschland/dp/B00YCK7YTE/ref=sr_1_1?s=home-theater&ie=UTF8&qid=1436456670&sr=1-1&keywords=dvb-c+twin

 

Azt nem látom, hogy használt lenne, lehet, hogy új, de az is lehet, hogy csak a német nem az erősségem.

 

Ráadásul a szállítást ingyenesnek írják, bár nem tudom, hogy az amazon.de-n ez nem csak Németországot jelenti-e.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...