varga

merevlemez

Kérdés

Kedves fórumozók!

A lemezem telik-telik. Amúgy sincs sok tárhelyem. Ha a pl: Java korábbi frissítéseit törlöm, amit a Vezérlőpult/programok telepítése törlése menüben látok és csak a legfrissebbet hagyom meg, akkor vajh működni fog??!!

névtelen.bmp

névtelen.JPG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

11 válasz erre a kérdésre

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

1. Tényleg rossz helyre másoltam egy csomó, de tényleg sok képet, videót, csak ezt az intézőn láttam, ki is pucoltam. Át raktam külső tárra.

A gép tényleg régi, gyűjtök egy újra!!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én is a lemezkarbantartót javaslom első körben, annyira nem olyan rossz cucc az. Másodikként pedig egy olcsóbb usb winchestert, amit adattárolásra.később is tudsz majd használni.Harmadiknak meg a felhős adattárolókat például képek mentésére. Érdemes több helyen tartani a saját adataidat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Max valami külső adathordozóra amit usb-n ráköt, az a következő gépnél is jó lesz meg kompatibilis. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem akarlak elkeseríteni, de a windows XP-ből kiindulva simán több mint 10 éves lehet az egész gép. A számítógépek pedig durván 5 éves időtartamra vannak tervezve. Szóval én el kezdenék gyűjteni az újra... Addig pedig lemez karbantartó. Pénzt semmi szín alatt nem éri rá költeni, bárki bármit is ígér.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

W10:

ark178yksz.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A lemezkarbantartóval akár több GB szabad hely is nyerhető, ha még soha nem használtad:

c4qh9pfrk0.jpg

(Az összes négyzetet kijelölheted.)

A legnagyobb hely a saját anyagok áthelyezésével nyerhető.

Egy SSD 42 GB-os részét használom rendszerlemeznek.
12 GB szabad helyem van.
Windows 10
4 GB saját program
5 GB hiberfil.sys + pagefile.sys

Együtt kb. 30 GB.

(A 2 GB-os hiberfil.sys az FCU után került újra fel a beleegyezésem nélkül, amit majd eltűntetek.)

Windows 7-nél is hasonló a helyzet, ott nincs hiberfil.sys és a szabad helyem 9 GB a 42-ből.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezek mind filléres tételek java pl 70MB kb csak, oké a fejlesztői kit húzósabb de nah.

Képkivágás.JPG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@varga

Értem. Jelen eserben Kalimera ötletével értek egyet. Először a legnagyobb méretű saját cuccok (mint az említett multimédiás tartalom) - ha van ilyen- pusztításával lenne célszerű kezdeni. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
10 órája, btz írta:

@varga

Mért pont a Javatól akaraz megszabadulni? Nem is biztos, hogy azzal akkora tárhelyet tudnál felszabadítani, ami neked kell. 

Nem, nem , csak példaként hoztam a Java-t. Sok pl. a Windows illesztőcsomag! a Microsoft.NET Framework is!?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@varga

Mért pont a Javatól akaraz megszabadulni? Nem is biztos, hogy azzal akkora tárhelyet tudnál felszabadítani, ami neked kell. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Inkább a lemezkarbantartóval lehetne próbálkozni. A rendszerlemezen (C:) az operációs rendszeren és a feltétlenül szükséges egyéb programokon kívül semminek se kellene lennie. Minden mást (képek, zenék, filmek, dokumentumok, ...) egyéb háttértárakra célszerű tenni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most