jbohacs

Internet hűséges előfizetőknek

Kérdés

Helló!

Szeretném megköszönni a szuper akciót, mellyel sikerült a 2 éve meglévő 10/5 Mbit -es internetemet 5/0,5 Mb-es sebességre növelni. Gondolom ez az újabb karácsonyi hűség akció keretében jutott eszébe valamely agyoniskolázott marketinges munkásnak. Csak apróságként jelzem, hogy a jövőben legyen elképzelése a leendő pr-es betanított munkásnak - operátornak, marketingmenedzsernek - hogy a hűség idő fogalma tudatosodjon. Közel 30 éve vagyok előfizetője a postának-matávnak-tcomnak-telekomnak. Soha nem váltottam szolgáltatót, társszolgáltatót. Azt hiszem a panasz bejelentéseim is 0-hoz közelednek. Nem kaptam fizetési felszólítást, késedelmes befizetési felszólítást sem az elmúlt 30 évben. Amennyiben ilyen és ehhez hasonló minőség és teljesítménnyel kívánják megtartani hűséges előfizetőiket, elgondolkodom, hogy komolyan foglakozzam-e ilyen szolgáltatóval, ajánljam-e valakinek eme remek hozzáállást!

Kívánok önöknek is fele árbevételt, fele teljesítményt, fele elfőzetőt az elkövetkezendő évre!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

8 válasz erre a kérdésre

"Ami 2 évig megy, az miért nem megy 2 és fél után?"

Én is vettem 1978-ban egy Skoda 120-at. Ment is évekig. De ma már nem akar menni. Vajon miért? Lehetséges hogy van olyan dolog ami nem örökéletű? és meghibásodik? ;) (költői kérdés volt)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A régi szép időkben gyakran megfelezték a szédítően gyors 1 Mbit-es internetem sebességét.

- Viharos időben több hosszabb áramszünet egymás után, amit a szünetmentes már nem tudott áthidalni.
- Elektromos hálózat karbantartás után.
- Gyanútlanul áttelepítettem a rendszert, nem tudva, hogy csak egyszer szabad áramtalanítani.
   ...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

SNR lock is lehet a dologban, de van még más is, mivel az 5mbps sebessége 0,5-re ("növekedett")  csökkent. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez az SNR lock régi probléma, gyakran jó vonalakra is felkerül minden indok nélkül. Prohardveren eléggé ki lett tárgyalva anno.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A szöveg alapján úgy értem, hogy nem váltott, főleg nem kisebb csomagra.
(Hűséges előfizető.)
Valamilyen probléma miatt lecsökkentették (automatikusan) a sebességét.
Talán egyszerűen csak kikapcsolta többször a modemet.
Pár napon belül a 3. után jár az SNR Lock, ha jól tudom.
Tényleg, mik itt a fő szabályok?

(Ha ez a helyzet, 1414 vagy szép lassan visszaáll a rendes sebesség.)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@jbohacs

Szerintem anonymus azt szerette volna kérdezni, hogy melyik csomagról melyikre váltottál? De ha nem váltottál akkor milyen akció keretében mi történt? 

És még arra is kiváncsi, hogy a digitális elosztód milyen műszaki paramétereket mutat? Erről van e képernyőmentésed, amit ide feltehetnél elősegítve ezzel a probléma esetleges megoldását  

Én pedig még arra lennék kíváncsi, hogy milyen hálózati körülmények között történt a mérés? (Gondolok itt ilyenre, hogy a mérőeszköz wifis vagy fizikai vezetékes kapcsolatot használt e, milyen más egyéb eszközök voltak a hálózaton, vagy milyen programok futottak még mérés közben a gépeden stb stb) 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
13 perce, anonymus írta:

Nagyon jó hogy ezt leírtad, vádaskodsz szépeket kívánsz stb stb. De nem derült ki hogy aláírtál valami csomagot váltottál mit csináltál. No meg az se hogy nem e egy műszaki hiba áll a hátérben. 

Hogy-hogy nem derült ki? Írtam, hogy váltottam? Vagy nem világos? Ami 2 évig megy, az miért nem megy 2 és fél után? Mi ebbe a nem érthető? anonymus?!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nagyon jó hogy ezt leírtad, vádaskodsz szépeket kívánsz stb stb. De nem derült ki hogy aláírtál valami csomagot váltottál mit csináltál. No meg az se hogy nem e egy műszaki hiba áll a hátérben. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most