Omatee

Forza Horizon 4 DNS hiba

Kérdés

Sziasztok!

Adódott egy probléma a mai napon megjelent Forza Horizon 4 játékkal T-s hálózaton. 

A csatolt képen látható hibával dobja el a játék online részéhez való csatlakozást. A játék hivatalos fórumát böngészve összeakadtam jó pár magyar Telekomos internetet használóval, akik egytől egyik ugyanezzel a hibával találkoztak. Sokaknak ZTE Speedport Entry 2i eszköze van, akad aki az optikás Huawei eszközt használja. 

Az én részemről próbáltam PPPoE passthrough módba tenni az eszközt és egy másik routert ráengedni, benne a szükséges nyitott portokkal, semmi eredménye. Egy barátommal egy utcányira lakunk egymástól, ugyanazon a telekomos gerincen vagyunk, viszont neki más szolgáltató adja az internetet, (*****) szó nélkül működik nála a játék. Megpróbáltam az ő hálózatán az én gépem, szintén egyből feltalált, az övé viszont nálam ugyanúgy hibát dobott. A játék előző része most is hibátlanul működik, pedig ugyanúgy Xbox applikáción keresztül csatlakozik. Az applikáció hálózati diagnosztikája mindent tökéletesnek mutat.

Sajnos nem egyedi esetről van szó, a fórumokat látva több ezer ember küzd ezzel a magyar és külföldi Telekomos szolgáltatóknál egyaránt.

Valami ötlet milyen úton lehetne felvenni a kapcsolatot egy olyan részleggel a T-nél, aki érti is miről van szó, nem csak a sablon válaszokat adja a kérdéseimre?  Sajnos a telefonos ügyfélszolgálatnál ott megállt a történet mi az hogy DNS, mikor a NAT szót kiejtettem pedig síri csend lett a túloldalon, úgyhogy abba az irányba nem szeretnék menni.

FH4 hiba.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

196 válasz erre a kérdésre

43 perce, btz írta:

@Mr. Elégedetlen

Van egy ilyen hsz hogy a tag törölte a KB4457142 nevű Windows 10 frissítést és az Xbox applikációt (Ez nem tudom, hogy mi akar lenni, talán valami Windows 10-re telepíthető Xbox applikáció?) Ezután a szerver többé nem volt blokkolt és képes lett játszani a játékkal. 

Persze neki biztos bem Telekom.a szolgáltatója. 

Ez a mi esetünkben nem releváns. Akinél ez a megoldás hozta a javulást, annál magában a Windows 10es Xbox App-ban nem volt elérhető a kapcsolat. A mellékelt kép az én Xbox appomban végzett hálózati tesztet mutatja, NAT nyílt, kiszolgáló kapcsolat: Csatlakoztatva. Akinél a kiszolgálói kapcsolat blokkolt állapotban van, annak lehet megoldás a Windows frissítés törlése. 

Xbox app network test.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Mr. Elégedetlen

Van egy ilyen hsz hogy a tag törölte a KB4457142 nevű Windows 10 frissítést és az Xbox applikációt (Ez nem tudom, hogy mi akar lenni, talán valami Windows 10-re telepíthető Xbox applikáció?) Ezután a szerver többé nem volt blokkolt és képes lett játszani a játékkal. 

Persze neki biztos bem Telekom.a szolgáltatója. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
19 órája, btz írta:

@krisz9914

@Omatee

Omatee tud valamit, mert ő tracertezett valami címet. Aminél írta is hogy az 5. hop után szakad meg. Vagy az a Telekomos DNS szerver akar lenni? 

Én csak a T-s DNS szerverig néztem meg a traceroute-ot, tovább nem látok sajnos. Sem IP cím sem host név nem áll rendelkezésre, amihez kapcsolódni akar a játék. Aki egy kicsit jobban ért mondjuk a WireShark-hoz, meg tudná nézni milyen irányú hálózati kapcsolatokat próbál nyitni a játék és melyik portokon keresztül. Sajnos én nem jártam vele sikerrel.
Részemről tesztelve lett a játék T-s és T.el.e.n.o.r-os mobilnettel, I.n.v.i.t.e.l és *****- kábellel. Mindegyikkel tökéletes működik, nem jött fel egy alkalommal sem a DNS névfeloldási hiba. Egyedül a Telekom kábeles nettel van baj, amivel egyébként én is használnám, a többit csak egy tesztelésre tudtam igénybe venni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Mr. Elégedetlen

Ez az amit én sem tudok. Sajnos ez a kép nem mutatja, hogy mihez akar csatlakozni. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Mr. Elégedetlen

Csak az kéne, hogy milyen szervert akar elérni ez a játék. Hostnév vagy IP cím és port. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
14 perce, btz írta:

@krisz9914

A Tunnelbroker pont hogy a saját hálózatán viszi tovább az IPv6 csomagokat, így akár működhet is. 

Sajnos nekem nincs meg PC-n sem a játék, így azt sem tudom kipróbálni, de majd megpróbálom beszerezni.

Szívesen segítek abban, hogy a probléma megoldódjon csak kérlek írd le, hogy milyen adatokra van szükséged és ezeket hogyan tudom elővarázsolni, mert nem vagyok egy nagy pc guru.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@krisz9914

A Tunnelbroker pont hogy a saját hálózatán viszi tovább az IPv6 csomagokat, így akár működhet is. 

Sajnos nekem nincs meg PC-n sem a játék, így azt sem tudom kipróbálni, de majd megpróbálom beszerezni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
47 perce, btz írta:

@krisz9914

@Omatee 

IPv6 tunelen át (Tunelbroker) kipróbálnám, csak nekem nincs Xboxom, de ha meg lenne az IP vagy domainnév akkor látható lenne, hogy működne e ez vagy sem. 

@btz

A játék Windows 10-re is elérhető, nem kell, hogy legyen Xboxod. 

Ui.: Az a baj, hogy, ha száz féle megoldás nem működött, akkor egy se. Érdekes módon más szolgáltatónál működik. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: krisz9914

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 10/8/2018 at 19:46, tsteve írta:

nálam sem működik továbbra sem a multi...az igazi ok megtalálása még várat magára ezek szerint.. mellesleg iszonyú lassú minden más is.. pl. az aukciós ház.. ellenben T-mobile-ról gyors és hibátlan minden... a hiba csak a home internetet érinti a telekomon belül 

A játék Windows 10-re is elérhető, nem kell, hogy legyen Xboxod. 

Ui.: Az a baj, hogy, ha száz féle megoldás nem működött, akkor egy se. Érdekes módon más szolgáltatónál működik. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@krisz9914

@Omatee 

IPv6 tunelen át (Tunelbroker) kipróbálnám, csak nekem nincs Xboxom, de ha meg lenne az IP vagy domainnév akkor látható lenne, hogy működne e ez vagy sem. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A kezdetektől fogva nekem is hiba üzenetet ír ki a játék mikor csatlakozni szeretnék a szerverhez. A korábbi bejegyzések alapján már október 8. óta vizsgálódnak ez ügyben és csak a mai napon látok egy konkrét reakciót a problémára. Valóban azóta vizsgálódnak vagy ez egy kommunikációs félrevezetés volt?

Az bántja a csőrömet, hogy más szolgáltatónál vígan működik a dolog itt meg sajnos nem. Már régóta vagyok a Thome-nál és nagyon örülnék ha megoldódna ez a dolog mert eddig nem volt panaszom a szolgáltatással kapcsolatban.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@krisz9914

@Omatee

Omatee tud valamit, mert ő tracertezett valami címet. Aminél írta is hogy az 5. hop után szakad meg. Vagy az a Telekomos DNS szerver akar lenni? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
48 perce, btz írta:

@krisz9914

Azon csak egy szerver azonosító van, de semmi címet nem ad, tehát nem látom, hogy az adott eszköz épp milyen szerver címre akar kaocsolódni és milyen portal. 

Azt mi sem tudjuk. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@krisz9914

Azon csak egy szerver azonosító van, de semmi címet nem ad, tehát nem látom, hogy az adott eszköz épp milyen szerver címre akar kaocsolódni és milyen portal. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az eredeti bejegyzésben szereplő képen látszik, de asszem mindig más, nem tudom. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Melyik is az a szerver cím, amit fel kéne tudni oldani? 

Azt sehol nem látom, hogy írnátok.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez egy verébség. Nem is nagyon DNS beállítási hiba, hanem nem tudja feloldani a szervercímet. A szerverrel van baj, de ebbű úgy látszik nem lesz semmi :( 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A leg érdekesebb az egészben hogy én vácon lakom. Egy helyi internet szolgáltató adja nekem a netet és azon sem megy (xbox). Gondolom valami kapcsolatba lehetnek a t mobillal? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
23 perce, gyurka76 írta:

Sziasztok na ugyan ez van a vidánál is.

IMG_20181018_191056.jpg

23 perce, gyurka76 írta:

IMG_20181018_191056.jpg

Még jött a szolgáltató válasza:

Kedves........!Műszerész Kollégák a kapott hibaüzenetet  vizsgálták, de a játék által említett DNS hiba nem valós jellegű, így a hiba javításában ezáltal nem tudunk segíteni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

IMG_20181018_191056.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: gyurka76
Hiba

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, Nortonor írta:

Ne legyenek kétségeink afelől, hogy gőzerővel dolgoznak rajta. Még csak pár napja jelent meg a játék, biztos vagyok benne hogy hamar javítják a hibát.

Az a pár napja az konkrétan több,mint 3 hét és azóta is lapítanak,mint s*@r a fűben és valóban ez az egyetlen hiba amire azt mondják,hogy tudnak róla,de nem tűntetik fel.Gondolom nehogy valaki ezért ne vegye meg.

Amúgy tuti,hogy ők néztek be valamit,mert minden más játék működik,csak ennél kell *****kodni az ingyen vpn szerveres megoldással.

De megmondom őszintén,hogy ***** kinél van a hiba,mert ha fizetek valamiért,akkor működjön.

Kollektíven bekaphatja a f***t az MS,a Turn 10,meg a telekom is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
45 perce, Rayler írta:

Pár napja? Majdnem egy hónapja jelent meg, hibajegyekre nem reagálnak, vagy ha mégis akkor úgy csinálnak, mintha nem is tudnának a hibáról:

"Hello,

I am looking into this for you and will get back to you as soon as I have more information. Please let me know if you're issues becomes resolved before then.

Thank you,

Forza Support"

Nyilván majd magától egyszer csak megjavul, idiótának nézik az embert.

A Microsoft és a fejlesztők is megkapták a pénzüket és senkinek se válaszolnak. A fórumon is kb az egyetlen amire nem reagálnak és nem tűzik ki mint hiba az ez. Tehát nagyon úgy néz ki, hogy őket egyáltalán nem érdekli ez a hiba, hiszen már úgy is megvetted, akkor meg így jártál.

Tanuló pénz volt, soha többet microsoft vagy turn10.

Forum:
https://forums.forzamotorsport.net/turn10_postst132900p10_-ANSWERED---PC--Can-t-connect-to-Horizon-Life--DNS-error.aspx?=

ui: ne legyen igazam

Az irónia mint olyan megvan?

Egyébként ha az MS vagy a Turn 10 hibája lenne akkor sem a Forza Horizon 3 sem a Motorsport 7 onlie része sem működne. Nem mondom hogy az MS szent, de a hiba nem az ő oldalukon van. Tőlem pár km-re lakó 1NV1T3L-es haver ugyanezzel a PC konfiggal és Windows verzióval vígan játszik online a játékkal. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most