lgal

IPTV távirányító probléma

Kérdés

Sziasztok!

Van nekem egy Telekom IPTV szolgáltatásom két STB-vel. Egy CISCO ISB6030, és egy Tatung, az első felvenni is tud. A Cisco-t cserélték tegnap, és olyan problémám van, hogy a távirányító gombnyomására olykor kétszer reagál, és ez elég zavaró tud lenni. Olvasgattam a fórumokat, állítólag akkor jelentkezett az ügyfeleknél a probléma mikor megkapták az új IPTV menürendszert, és a legtöbbnél nem is volt eszközcsere. Állítólag szoftverhiba. Ha ezt így előadom az ügyfélszolgálatnak, akkor fognak küldeni egy SW updatet, vagy az eszközt (megint) cserélik?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: lgal

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

78 válasz erre a kérdésre

Ekkor: 2018. 11. 19. at 16:42, Kalimera írta:

T.jpg

Nálam ez a távirányító dupláz TTI STB-3112 CDA készülékkel.
Bármit képes duplázni, ami egymás után kétszer is megnyomható.
Az Infó gomb hatására például azonnal ki is lép.
Többször óvatosan kell lenyomni, hogy megmaradjon a képernyőn a műsor információ.

Nagyszüleimnek is ez az új távirányító van Technicolor ISB2201 box-szal. Amikor náluk voltam és a csatornasorrendet állítottam, duplázást akkor nem tapasztaltam. Elégedettek a szolgáltatással. Viszont a mi Tatung boxunk (ugyanez a STB-3112CDA) az egyel előbbi univerzális távval dupláz rendesen. Csatornaváltáskor és a menüben való navigáláskor is. Amikor először bejelentettem hibára, elmondtam a szerelőnek, hogy mióta ez az új szoftver van az új felülettel, azóta csinálja ezt. Azt mondta nekem, hogy a Tatung boxokhoz lett igazítva az új szoftver.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megoldódott a probléma. Cserélte egy szerelő a távirányítót, egyel régebbit hozott. Azzal működik normálisan.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Kalimera A szerelő az utolsó két darabot adta ide, nem volt nála több - a Samsung által gyárottat nyomatják mostanság. Szerencsém volt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez a 3 távirányítom van és mindegyikkel jelen van a duplázás a

TATUNG STB-3012 CDA + TATUNG STB-3310-NDVR-A - TATUNG STB-3112 CDA boxoknál.

20181122_181738.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Roli82 Hát akkor fogalmam sincs hogy mi lehet a probléma, Nem tudom hogy valaki egyáltalán tudja-e. Nekem működik (egyelőre), nem dupláz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

@Roli82

Akkor nem sietek a cserével.

A menüben megjelenő fekete téglalapok (a szövegek és a gombok helyén) problémásabbak.
Áramtalanítással tűnnek el egy időre, de pár nap alatt visszaszivárognak.

Ha van egy kis ráhatásod, az automatikus kilépési időket meg kellene növelni kb. a duplájára.
Sötétben ezzel a zsúfolt távirányítóval nehéz időben lenyomni a gombokat:

T.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
19 órája, lgal írta:

Nekem is ilyen van, dupláz!
Roli82 leírása alapján a Tatung box nem szereti ezt az új felületű szoftvert. Távirányító probléma kizárva, hisz a régivel kifogástalanul ment. Egyik fórumtárs valahogy vissza tudta kérni a régebbi szoftvert.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, vpeti22 írta:

Nekem is ilyen van, dupláz!
Roli82 leírása alapján a Tatung box nem szereti ezt az új felületű szoftvert. Távirányító probléma kizárva, hisz a régivel kifogástalanul ment. Egyik fórumtárs valahogy vissza tudta kérni a régebbi szoftvert.

Jó is lenne, ha vissza tudnám kérni. Azt mondták telefonban, hogy lehetetlen.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
20 órája, lgal írta:

@Roli82 Hát akkor fogalmam sincs hogy mi lehet a probléma, Nem tudom hogy valaki egyáltalán tudja-e. Nekem működik (egyelőre), nem dupláz.

Többször lett már jelezve ez a téma, de nem jutottunk előrébb.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
19 órája, Kalimera írta:

@Roli82

A menüben megjelenő fekete téglalapok (a szövegek és a gombok helyén) problémásabbak.
Áramtalanítással tűnnek el egy időre, de pár nap alatt visszaszivárognak.

Ha van egy kis ráhatásod, az automatikus kilépési időket meg kellene növelni kb. a duplájára.

Erről egy kép jó lenne.

Szoftver verzió utolsó 3 számjegye is kéne.

Se nagy, se kicsi ráhatásom nincs rájuk sajnos, feljegyzik bekerül  kalapba és vagy javítanak rajta vagy nem. :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Roli82

1.jpg2.jpg

Kliens szoftver verzió: 2.6.31 702.23003 (RELEASE)

Itt jeleztem:

Anonymus szerint box hiba, és neki zöld téglalapok jelennek meg.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Kalimera

Ilyet még nem láttam, gyanítom én is ahogy @anonymus írta, hogy ez hardver hiba.

Kliens szoftver verzió: 2.6.31 702.23009  van nekem, de ez meg teszt szoftver, viszont prohardver fórumon már láttam olyan bejegyzést 1-2 hónapja, akinek 04-es végűre frissült.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Téglapapokat egy box csere megoldja. A dupla csatorna váltás meg érdekes kérdéskör, nekem Cisco 2231 + a legrégebbi távirányítóval. A T-home feliratossal. Soha nem jött elő ilyen probléma. De pl egy tatung + a samsung kinézetű legújabb távirányítóval, meg mindig előjön. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Roli82

Kiderült, hogy az egyik távirányítómon a TV gomb programozható. Sikerült beállítani az IPTV távirányító VISSZA gombjára. Talán valamivel ritkábban, de időnként azzal is duplán lép csatornát. A műsorújságnál szövegesen is látszik, hogy minek kellene a léptetés után a másodiknak lennie. Időnként így is a harmadik helyre ugrik.

Egy régi Vantage műholdvevő jó minőségű távirányítójának a TV gombjáról van szó, amit soha nem használtam, vagyis alig sem tudott megkopni. El kell fogadnom, hogy a duplázást valóban a szoftver követi el a Tatung TTI STB-3112 CDA készüléket használva.

Fekete téglalapok:

T3.Jpg

Itt éppen a rész kiválasztásához szükséges szöveg helyén van fekete téglalap. Egyáltalán nem biztos, hogy a végén vannak az utolsó részek, mert például az első helyen a 35-ös van.

@anonymus

Egyedi hardver hiba? A jelenséget elmondva a 1414-en kérhetek cserét?

Más:

Gondolkodom felvevős beltérin. Mennyire hangos az állandóan pörgő winchester? Pontosan mennyi helye van a felvételeknek GB-ban?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha gondolkodol pvr opción minek bejelenteni ? Ha lesz box csere azt kell kicserélni amelyik ***** ész kész is van :D  Annyira hangos mint egy 2.5 laptop hdd, semmivel nem hangosabb. Az hogy mennyi hely van változó, nekem egy régi modell van, abban 320gb van, de pl egy új tatungban csak 160gb

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus

Pontosan így terveztem, az itt leírtak alapján:

https://www.telekom.hu/lakossagi/ugyintezes/problemam-van/set-top-box-csere

Egyedül a „Telekom által biztosított dobozban” rész bizonytalan.

Nálunk mozgóposta működik, ami a kapu előtt megálló autóban van. Megkérdezem, hogy felvesz-e csomagot, és tud-e hozni megfelelő dobozt.

A futáros megoldás is szóba jöhet.

Esetleg azt kell érteni „Telekom által biztosított doboz”-on, hogy az új készülékkel kapott dobozban kell visszaküldeni?

A laptop winchester azt jelenti, hogy tétlenség esetén néhány másodperc múlva lekapcsol, vagyis nem pörög állandóan? Tehát legalább akkor nem pörög, ha például a moziklubban nézek valamit 45 percig? 

160 GB 40-50 óra HD vagy 120-150 óra SD felvételre lehet elég.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mivel a rendszer egy része a hdd-re kerül illetve mivel 2. vagy 3. dobozod ami erre teszi a megállítás vissza tekerem opció anyagát így pörög állandóan. 

Szerintem csak nagy kijelölt posták veszik vissza. Ámde kérheted Gls futárral is a szereld magad box cserét. Kérlek a további infokért ezt  az oldalt olvasd el.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Anonymous

Ugyan nem a topik témája, de ha már így belejöttünk, még egy-két kérdés:

Ezek szerint egy felvevős dobozzal a többi is megállítás/visszatekerés képes lesz?

Az 1-es felvevős doboz felvételei lejátszhatóak a 2-es 3-as nem felvevős dobozokkal?

Ha ez így működik akkor a hardver hibás 1-es dobozom helyett cserét kérek, és rendelek egy második felvevős készüléket.

(Jelenleg csak egy készülékem van.)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen mert egyet kap egy előfizető és azáltal a másik 1 vagy 2 is felvétel és megállítás képes.  Ehhez kell hogy a merevlemezes box áram alatt legyen. 

Igen

Első box 0 ft a második meg valami 870  ft havonta. De ha rendelsz pvr-t az elsődleges box helyére lesz berakva így 1100Ft + 870 ft lesz. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus

Köszönöm az információkat.
Ezek szerint a nem felvevős dobozról is lehet felvételt kezdeményezni, nem csak lejátszani.
Tulajdonképpen nem is lenne ez olyan rossz szolgáltatás, az apróságokra kellene jobban odafigyelni.
A videotéka gyakran elérhetetlen, az egyes részek nem sorrendben vannak (amit pl. nézek hamarosan 60 része lesz), és persze az adatsebesség.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Videotéka gyakran elérhetőre nem tudok nagyon mit mondani, van hogy eldobja magát a box. Nem tud csatlakozni, reboot és megy. Sorrend viszont igen, nah az 110%-ban emberi hiba. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most