lgal

IPTV távirányító probléma

Kérdés

Sziasztok!

Van nekem egy Telekom IPTV szolgáltatásom két STB-vel. Egy CISCO ISB6030, és egy Tatung, az első felvenni is tud. A Cisco-t cserélték tegnap, és olyan problémám van, hogy a távirányító gombnyomására olykor kétszer reagál, és ez elég zavaró tud lenni. Olvasgattam a fórumokat, állítólag akkor jelentkezett az ügyfeleknél a probléma mikor megkapták az új IPTV menürendszert, és a legtöbbnél nem is volt eszközcsere. Állítólag szoftverhiba. Ha ezt így előadom az ügyfélszolgálatnak, akkor fognak küldeni egy SW updatet, vagy az eszközt (megint) cserélik?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: lgal

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

15 válasz erre a kérdésre

Szia!

Igen valóban szoftver hiba miatt van ez a távirányítós dolog, de javítás tudtommal még nincs rá.

Megpróbálhatod visszakérni a régi szoftvert (verzió számát nem tudom).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm szépen a segítséged, most egyelőre működik. Updatelték a softwaret, úgy néz ki megoldotta a problémám.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

UPDATE:

Reboot után működik egy darabig, aztán mégsem jó. Elvileg holnap cserélik (ezen a héten már a második csere).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Felesleges a csere, mindegyik IPTV boxon ugyan az a szoftver van, vissza kell kérni egy régebbi klienst.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Kértem én. Azt válaszolták, hogy a "központi renszerünk mindig frissen tartja az összes set top boxot, és így nem lehetséges   visszatenni a régebbi softwaret". Az a poén, hogy erről a globális problémáról még az ügyfélszolgálat sem tud.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: lgal

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez a hiba több mint 1 éve fenn áll, három féle IPTV távirányítom van, mindegyikkel előjön. Az új teszt szoftver ami nálam van azon is jelentkezik.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, azt tudom hogy a probélma már egy ideje fenn áll, csak én nem tapasztaltam eddig. Azt lehet tudni hogy körülbelül mikorra várható az új verzió?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tehát Cisco-n nem jött elő? Hmm. Időpont nincs, semmi extrára nem kell számítani egy felesleges feature van teszt alatt, többet nem írhatok róla.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az előző ISB 6030-on nem, de azt cserélni kellett mert hajlamos volt túlmelegedni és szaggatott a stream.  Ezen a héten cserélték egy másik ugyanilyen típusúra (amin már kijelző is van), és azon jött elő.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

UPDATE:

Elég sokat beszéltem erről a T.-vel, de nem tudnak semmilyen megoldást ajánlani. A régi SW visszakérés nem lehetséges. Ha lejár a hűségidőm (2019 október), akkor lehet hogy váltok SAT TV-re, tudomásom szerint azok a boxok normálisan működnek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@lgal

Keresztkérdés:

A cserénél új távirányítót kaptál, vagy a régi kezdett el minden átmenet nélkül duplázni?

+++

12 távirányítót használok a lakásban, és ebből csak egy képes duplázni.

Egyáltalán nem lelkesedem azért, hogy táblagépet használjak távirányítóként, de azzal megfelelően működik (valószínűleg telefonnal is, de azt nem próbáltam).

Szerintem nem szoftver probléma, 2018-ban nem lehet olyan óriási feladat egy távirányító jeleinek az értelmezése. 40+ éves szoftveres tapasztalattal egyébként is nehéz elképzelni, hogy egy program véletlenszerűen dupláz gombnyomásokat. Igen valószínű, hogy a távirányító szükségesnél gyengébb kivitelezése az oka a bizonytalan működésének (Ockham borotvája). Egy tanítható távirányítóval könnyen lehetne ellenőrizni.

Már valahová egyszer betettem a Technisat műholdvevőm távirányítójának a képét, ami hasonló funkciókat lát el:

Technisat.Jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A régi kezdett el mindent duplázni. Az a poén, hogy a Műsorújság app nem hajlandó normálisan együttműködni a boxszal, hiába van egy hálózaton a  telefon vele. Minden alkalommal újra kell párosítanom a telefonnal.

Ha szerinted ez a probléma, akkor teszek egy próbát. Mindenesetre először cseréltetem a meglévő távirányítókat. Egyébként ami most van nekem, azt a SAMSUNG gyártja a szerelő szerint. És már csak ilyet adnak új előfizetéshez.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ma kaptam meg a második boxot ami egy Tatung és a dupla ugrások nálam is megvannak, érdemes bejelenteni vagy várják és egyszer majd történik vmi? Illetve nincs ötletének, hogyan lehetne az előző univerzális távirányítóból szerezni, mert ez a mostani annyira kicsi és jelölések nélküli, hogy fény nélkül használhatatlan.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megnéztem a Ciscohoz adott ugyanolyan távirányítót és azzal nem jelentkezik a dupla ugrás. Viszont a típusa nem teljesen ugyanaz. Az RC3924401/01B-vel van dupla ugrás, az RC3924401/02B-vel viszont van. Vki meg nézné nála mi a helyzet?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem is RC3924401/01B  van, és még mindig jelentkezik.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most