Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Felhasznalonev es jelszo


Lacip

Kérdés

Udvozlok mindenkit. 

Ugy jartam, hogy gyari beallitas visszaalitasat adtam a routernek (ZTE Speedport Entry 2i). Ezutan nem mukodott az internet. Felhasznalonevet es jelszot kerestem mindenhol de nem talaltam, majd persze betelefonalva megoldodott a problema felhasznalonev es jelszo beirasaval felar elleneben. Persze nekem nem mondtak semmit. 

Kerdesem az lenne, hogy miert nem adjak meg a felhasznalonevet (username) es jelszot ??? Vagy ez csak nallam van igy ? 

Nemregota hasznalok telekomos netet, ezelott egy masik szolgaltatonal nem volt ilyen problemam.

Elore is koszonom.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

23 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

Ha nem felejti el /Elkéri / Nem néz félre, mikor lediktálják neki / Nem.l ugeik be olyannak, hogy ez neked úgy sem kell stb stb akkor szintén nem kéne fizetnie. Ez van. Megfizette a tanuló pénzt. Ha szerencséje van, akkor mostmár mindig emlékezni fog a jelszóra vagy legalábbis meg lesz egy cetlin. 

Régebben lehet más volt, bár az nagyon régen lehetett, mert én már évek óta úgy tudom, hogy ez fizetős mutatvány. Most pedig ez van. 

Ha te eddig nem fizettél, akkor örülj hogy megúsztad. 

Vagy csak nem vetted észre, hogy kiszámlázták. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Épp most, Lacip írta:

Hat sajnos en mar arra sem emlekszem, hogy akkor hagytak e valami papirt vagy nem, mert talalni nem talalok semmit. Szerzodes meg telefonon volt. Dobozok uresek, sehova nincs irva semmi. 

Az pech

Épp most, Lacip írta:

Lehet ezt kerni utolag ? Vegulis elfelejtettem kerdezni, de az illeto a telefonban nem ajanlotta fel hogy megadja.

Akkor kérj megint egy újat (ismét fizetős lesz a móka) amit el is kérsz és fel is jegyzel ez alkalommal, utána már online felületen ingyen és bérmentve szabadon cserélheted. Bár nem vagyok benne biztos, hogy minden ügyfélszolgálatos láthatja a jelszavad, attól függetlenül, hogy új generálási jogosultsága van

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Én meg abban nem vagyok biztos, hogy etikus-e egy egyszerű mozdulattal járó új jelsző generálásért eseti díjat kérni, ha az illetőnek elektronikus felületén nincs módja változtatni, mivel ehhez élő internetkapcsolatra lenne szüksége.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
40 perce, Kalimera írta:

@btz

A SAGEMCom F@st 5655v2 internet belépési jelszavamat is tudom kellene?
Biztos vagyok benne, hogy nekem nem adtak.
Sőt azt mondták, hogy nem is kell ismernem.

Esetleg az optikai vonalra váltás után is maradt a régi, és ezt természetesnek véve nem említették sehol?
Értelemszerűen próbálgatni nincs kedvem.
A webes (telekom.hu) jelszóváltoztatáshoz ismerni kell a régit?
A módosítom gombot nem próbáltam.

Az eszközbe való belépési jelszó ott van rajta a digitális elosztód oldalára, talpára ragasztva egy matricán. 

A pppoe csatlakozási jelszót pedig meg kell hogy adják, mert mi van ha saját routert akarsz használni? Téged csak gyorsan leráztak kb ennyi.

Az is lehet hogy a régi maradt, de inkább generáltak egy újat.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
49 perce, zoli62 írta:

Én meg abban nem vagyok biztos, hogy etikus-e egy egyszerű mozdulattal járó új jelsző generálásért eseti díjat kérni, ha az illetőnek elektronikus felületén nincs módja változtatni, mivel ehhez élő internetkapcsolatra lenne szüksége.

Lefoglalod az ügyintézőt saját magad hibájából el nem kért vagy elfelejtett pppoe jelszó miatt. Az ügyfélszolgálatos ideje pénz. Ebből adódik, hogy te állod a fizetését arra az időre. És mivel a zsebedbe kell nyúlni, ezáltal jobban rögzül, hogy ezt a jelszót illő megjegyezni. Egyfajta ösztönzés ?

Tudom hogy demagóg duma, de szándékos volt ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@anonymus

Nem világos a procedúra.

Ha nincs internet, akkor azt hogyan kell Telekom.Hu belépéssel intézni?

Jelszavamat nem tudom.
Nem szerepel sehol, szerződésben és a digitális elosztóra nyomtatva sem.
Benne van a digitális elosztóban, és elvileg nem is kell ismernem.

Itt a saját kezdeményezésű gyári beállítás volt a probléma, amiért fizetni kellett?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@btz

A SAGEMCom F@st 5655v2 internet belépési jelszavamat is tudom kellene?
Biztos vagyok benne, hogy nekem nem adtak.
Sőt azt mondták, hogy nem is kell ismernem.

Esetleg az optikai vonalra váltás után is maradt a régi, és ezt természetesnek véve nem említették sehol?
Értelemszerűen próbálgatni nincs kedvem.
A webes (telekom.hu) jelszóváltoztatáshoz ismerni kell a régit?
A módosítom gombot nem próbáltam.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hogy ne legyem felreertheto en errol a felhasznalonevrol es jelszorol beszelek. Reset utan alapbol ez van benne (3play .. @ telekom.hu vagy mi) es ide kell a felhasznalonev es a jelszo. A felhasznalonev az megvan mert azt kapol valami azonosito nevet, es csak utannairod a @t-online.hu (jelen esetbe), de viszont jelszo nem szerepel sehol.

Nekem is ez az alap felhasznalonev volt benne, es az urge a telefon masik oldalan bealitotta a sajatommal de nem mondta meg mi az, igaz ekozben megszakadt a vonal es kb kb 3-4 perc mulva vissza is hivott de elfelejtettem megmerdezni hogy mondja meg, mivel nem is hagyott szohoz jutni.

20181108_202835.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
8 perce, Lacip írta:

Igen tudom de hogy mas is tisztaba legyen vele. Betelefonalok majd es megkerdem. Koszi

Magyaruil olyanért kell most fizetned, amiért normális esetben nem kellett volna. Ki kellett volna próbáltatni volna beled az eredeti jelszót, amennyiben nagy valószínűséggel nem működött volnam egy újat generálni és az eseti díjat a körülményekre hivatkozva jóváírni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 perce, btz írta:

Lefoglalod az ügyintézőt saját magad hibájából el nem kért vagy elfelejtett pppoe jelszó miatt. Az ügyfélszolgálatos ideje pénz. Ebből adódik, hogy te állod a fizetését arra az időre. És mivel a zsebedbe kell nyúlni, ezáltal jobban rögzül, hogy ezt a jelszót illő megjegyezni. Egyfajta ösztönzés ?

Tudom hogy demagóg duma, de szándékos volt ?

Egyrészt nem mindig user error. Kettő: elég kicsinyes ez a pénzbeszedési gyakorlat. Három: korábban nem volt ilyen. Én még sosem fizettem semmi ilyenért, még a Prémium Helpdesknél sem.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, zoli62 írta:

Magyatil olyanért kell most fizetned, amiért normális esetben nem kellett volna.

Vegulis igen, csak eddig barhol rendeltem szolgaltatast alapbol (ahol szukseg volt ra) szerzodesben kaptam meg a felhasznalonevet es jelszot. Nah mi degy ebbol tanul az ember.

Es amugy azok az emberek azert kapjak a fizetesuket hogy veled (betelefonalokkal) foglalkozzanak. 

Volt mar mas orszagban is reszem internet szolgaltatasban de itt egy kicsit "bonyolultabbak" a dolgok.

Mindegy fizetunk mindenert.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Itt ebben is "szabad rablás van". Tőlünk nyugatra az ehhez hasonló dolgokat nem engedhetik meg a szolgáltatók. Tudod az a baj, hogy pár évvel ezelőtt a szolgáltatók nem fizettették ki veled az operátorok óradíjának töredékét, most meg ennyire kicsinyesek lettek.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, Kalimera írta:

@Lacip

A telekom.hu oldalon a régi jelszó ismeret nélkül adhatsz újat.

Ezt hogy erted ?  Emailnel lehetseges hogy tudsz valtoztatni, de nem biztos, hogy az a jelszo kell ahhoz is hogy mukodjon az internet. Fentebb linkeltem egy kepet.

Amugy nekem alapbol kulonbozo az "*email cimem" es valami "**felhasznalo nev", es a fentebb csatolt kepnel a felhasznalonevhez a "**felhasznalo nev" jon @t-online.hu vegzodessel.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Lacip
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Három év után.....

Nos. Jelenleg is ugyanaz a problemaforras: automatikus(s) folyamatok!

Meglevo - félig már kivezetett -  dsl elofizetes megujitasa 2021 tavaszan... az EESZ (egyedi elofizetoi szerzodes vagy modositasa... az eesz es az aszf egyutt: szerzodes) tartalmazza a migralt szerzodes pppoe nevet. Jelszot nem. Mire kovetkeztet egy johiszemu, atlagos fogyaszto ebbol? Hogy nem valtozik a psw.

Letesites: elindul a gw kikuldesevel (helyes!), ha ez utan a korabbi  dsl eszkozzel lecsatlakozol, mar nem tudsz visszacsatlakozni. Internet-acces nelkul ha nincs mellette mobilneted: nem vagy kepes ppoe jelszot modositani.

Ha van mobilneted: szerintem akkor is rohadt ***** modon lehet megmofositani, allandoan beleszol a chrome (akarmely bongeszo) jelszokezeloje egy 2x2 cm-es ablakreszletben.... nem lehet bekapcsolni a psw kiiratasat.... egy rossz mozdulattal visszatersz az elozo telekom fiok oldalra (elofizetes adatai)...

A dolog onnantol bosszanto es erthetelen, hogy evek ota tiltott a Telekom teruletein a masik dslamban vagy masik porton azzal a nev/psw parossal belepni... akkor miert nem alkalmaznak egy egyseges (es nyilvanos) nev/psw-t az osszes dsl porton az orszagban (MT). A fizikai (rez vagy foleg optikai) hozzaferest nem tudja senki parhuzamosan lenyulni (osszeszol a ket eszkoz); megbontva is mit er vele? Egy net-hozzaferest?!

MAS!

Sehol nem kozli a telekom azt sem, hogy a hang-alap dijcsomag (esetemben 201809-es hock pál plusz :-) ) megujitasa egyuttal a fizikai hang-alapcsatlakozas (réz) megszunteteset is jelenti... es a gw ("dig.kapcs.") voip portjarol kapom a korabbi pstn (vagy annak minosulo) telefon-alapkacsolatot....

Mi ezzel a baj?! A voip ilyen felallasban, amikor a fogyaszto (elofizeto) kizarolagos erdekkorere hagyatkozik (tápellátás) es nem biztositja a 99,5 szazalekos uzemet, nem lehetne alkalmazhato a vezetekes telefonszolgaltatas HELYETT, csak mellette!

Ha elszall a net azonnal viszi a voip-ot is, es a hang-alap elofizetes is elszall  HOL, HOGYAN JELENTED BE A HIBAT?!?! Értsd: dijmentesen! Ugyanis tobb perc jelenleg is a "wanda" eltarcsazhatatan (!) szovege a veszelyhelyzettel hosszitott ingyenes net tsjekoztatasrol... ezt koveti annak felismertetese, hogy hibst jelentenel be.... majd a mobilelofizetst kerdezi elobb.... utana mig kapcsolodik a kollega... MT azonosito benyogese.... remote eszkozteszt (esetleg huzdkiteddbenyaldmeg)... es hibajegy....   ez egy feltoltos mobilrol tobb szaz HUF.... Mert nem kell a  hibaugyeletnek kulon, dedekalt szolgaltatoi rovidszam... 

Ha otthon elmegy az aram: a voip vonal is elmegy... meg egy mentot sem tudsz hivni!!!

Ehhez merten a VEZETÉKES TELELEFON kellene legyen a katasztrofa vagy veszelyhelyzet idejen a kommunikacio legerosebb alapja. Amikor a mobil is lehalt....

Mindekozben az uj EU keretszabaly alapjan akar teljesen megszuntethetik az egyes tagallamok az egyetemes szolgaltatok (MT) nyilvanos-telefon letesitesi kotelezettseget... ami most is olyan gyer, hogy km-eket kellene utazni (itt: bkv) egy hibabejelenteshez...

Megjegyzes: meg nem frissultem, hogy a nem sajat halizatbol dijmentes-e a hibabejelento hivasa a MT eseteben, de az Eht. csak a halozaton belul kotelez ingyenes elerest....

MINDENKI MARADJON EGESZSEGES!

Szetetettel:

'a' robi

www.tele-maus.hu

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...