xnuke097

Magas Ping (ms) + Pocket Loss az elmúlt 1 hónapban

Kérdés

Üdv,

Az elmúlt 1 hónapban folyton azt tapasztalom hogy főleg a késő délutáni óráktól kezdve (17:00) az online játékok nagy része mint például a World of Tanks és a PUBG nagy pinget produkál (130+ms) és eszméletlen hatalmas nagy pocket lossok vannak meccsek közben, emiatt lehetetlen játszani.

Kérdésem az lenne hogy ezt hogy lehet-ne megszüntetni, mert kezd nagyon idegesítő lenni.

World of Tanks közben futtattam a ping plotter nevű programot és mint kiderült a hatalmas ping a  Deutsche Telekom AG vonalaktól jön, ergó nem a játékkal van probléma!

Az összes portot megnyitottam mindkét játéknál, ami után 2 napig működött normálisan megint minden, de viszont ma megint elkezdte ezt az egészet csinálni, sőt rosszabb lett mivel most már 300ms felé is felugrott!
A Wot EU2-es szerverén ami Luxemburgban található, ennél még rosszabb, mivel ott majdnem 100% pocket lossom van!

Képkivágás.PNG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

295 válasz erre a kérdésre

16 perce, AdamSz írta:

Csak felmérésképp, a problémákat tapasztalóknak milyen hálózaton keresztül szolgáltat a Telekom, sima kábeles, vagy optika? Távoli routing szempontjából nem kellene különbségnek lennie, de azért érdekel.

Nálam kábeles.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Csak felmérésképp, a problémákat tapasztalóknak milyen hálózaton keresztül szolgáltat a Telekom, sima kábeles, vagy optika? Távoli routing szempontjából nem kellene különbségnek lennie, de azért érdekel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Használhatatlan a netetek telekom, csúcsidőben semmit sem ér. Játszani vele lehetetlen. 

Valami olyasmit irogattatok hogy kis türelmet, meg hogy több szakértőt is bevontatok. Röpködnek a hónapok, kis türelem mi?

Tehát az az infó eljutott hogy több szakértő, de hogy hol tart, ha tart egyáltalán bármi is valahol, arra nincs rálátásotok. 

Ugyanolyan ***** a netetek mint 10 éve, a karbantartás amikor írjátok hogy kimaradás lehet mit takar vajon? Leszeditek a kocsi tetejéről a létrákat és visszarakjárok?

VALAMIT CSINÁLJATOK MÁR, HAZUDNI MINDENKI TUD!!!!!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Szintén zenész, Planetside 2 ping átlag 150ms már kb fél éve. Gyakorlatilag játszhatatlan egy fps így amit jeleztem is a játék supportjának. Remélhetőleg lesz pár kellemetlen kérdésük a Telekom felé az elmaradt mikrotranzakciókból/előfizetésekből eredő kárról pl. :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: flipbird
kimaradt vmi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Discord ma este: EU szerveren használhatatlan, tök torz a hang, a ping 300 ms felett, áttettem Orosz szerverre, ott csak 100 ms-os a ping és a hangminőséggel minden rendben volt. Ez kész vicc kategória már...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezt is lehet elemezni kedves szakértők!

1019 ms ping jobbra,

fent középen, ping ugrálás a piros térerő kép, utána pont nincs csomagvesztés de folyamatos volt,  a nyíl felfelé a jitter ugrálás, katasztrófa, akadás, állókép nézegetés.

Ez egy 21 századi szélessávú internet a telekomnál? Délelőt sem volt egy nagy szám, de ennyire azért nem volt ***** mint most este. 

20210228_191927.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Titokban az ember abban reménykedhetne hogy néha azért jó mert javítják a kapcsolatot, de sajnos már nem hiszek a mesékben...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
7 perce, SafranyFerenc86 írta:

Igen, tegnap jó volt a random 100-150ms-os spikeokat leszámítva, mert más volt a routing, de mára vissza lettünk pakolva a régi vacakra.

Én is tapasztaltam, hogy tegnap teljesen rendben volt a ping (40-50ms) a játékban. Nem is hittem a szememnek. :) Reméltem, hogy így is marad, de sajnos csalódnom kellett. Ebből látszik ha akarnák megoldható lenne a probléma. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, Yuuji27 írta:

Tegnap meglepődtem hogy csak 60-75 volt a pingem, Azt hittem hogy történt valami, de most 17:11-től 150++ megint.

Igen, tegnap jó volt a random 100-150ms-os spikeokat leszámítva, mert más volt a routing, de mára vissza lettünk pakolva a régi vacakra.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tegnap meglepődtem hogy csak 60-75 volt a pingem, Azt hittem hogy történt valami, de most 17:11-től 150++ megint.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Látom kicsit elfáradt a fórum is, meg a szakértők is a villanykörte ki-be tekerésben. Had gratuláljak ismételten...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ugyanez a probléma nálam is és több Telekomos ismerősömnél is. Kb 10 emberről van infóm saját magamon kívül. A hibát Rocket Leagueben tapasztaljuk.

Játszhatatlan a játék, folyamatosan 150 körüli Ping. Néha normális 30 is összejön valahogy. Borzalmas! 1000/25 net nálam, Kaon CG3000-rel. Egy hulladék az egész szolgáltatás, szörnyű a minősége a routernek és a kapcsolatnak is. Folyamatos packet lossok, magas ping, szakadozó kapcsolat. Kritikán aluli a szolgáltatás minősége 2021-ben!

A magyar játékos csoportban az összes Telekomos jelezte ezt a hibát, így nem egyedi esetről van szó. Nálunk az utóbbi másfél hónapban tűnt fel, egyre gyakrabban.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálam is ez a helyzet már hónapok óta. A megoldás egy jó VPN előfizetés sajnos. 150 helyett 30-40 a ping.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hogy a fifában én folyamatosan amerikai szerverekhez csatlakozok amikor egy európaival játszok és pedig van jópár európai szerver. Miért kerüli meg a világot az én kapcsolatom? Csoda ha minden meccsen rengeteg a hatalmas ping, és emiatt a rengeteg csomagvesztés?

Valaki beállított egy vpn-t nekem hogy biztos laggoljon a játék?

Jó lesz ha komolyan veszitek a játék miatt előfizetőket, mert rengetegen vannak, böngészni meg elég a telefonhoz vágott ingyen mobilnet.

Megkérdeztem az exitlagot, konzolra nem tudnak még megoldást csak pc-re. Úgyhogy ha akarnám sem tudnám kipróbálni. De lehet hogy ez nálam nem is lenne megoldás. Először amerikához csatlakozok? Valami nagyon el van baszva a telekomnál. Nem kellene egy kicsit változtatni az útvonalakon? Biztos így olcsóbb, csak legyen aki még előfizet nálatok, basszus ez vicc

Már nagyon unom ezeket a válaszokat, süt belőlük a kamu, nagyon visszafogott vagyok még de attól félek nem sokáig, aztán kibaszhattok innen is meg a szolgáltatásból, ez így ***** sem ér

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Gele

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2021. 02. 19. at 9:32, Telekom szakértő írta:

a hiba megoldása érdekében még több szakembert bevontunk a vizsgálatokba.

Hány Telekomos szakember kell egy villanykörte kicseréléséhez?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
11 órája, Telekom szakértő írta:

Szia! Folyamatosan nyomon követjük a Tőletek érkező jelzéseket, kollégáinktól kapott visszajelzés alapján a hiba megoldása érdekében még több szakembert bevontunk a vizsgálatokba. Ha pontos információval tudunk szolgálni, mindenféleképpen értesíteni fogunk Titeket! Türelmeteket és megértéseteket ezúton köszönjük! ^Kitti

Már nem azért de mikor is kreáltam ezt a forum posztot? 2020 Augusztus és most meg már 2021 Február vége van, tehát eltelt majdnem félév és nem sikerült orvosolni a problémát amikor a Ping plotteren jól látszik hogy melyik hálózaton van a hiba ezáltal el lehetne hárítani.

Nem is értem miért olyan nehéz egy másik mellékhálózatra átkapcsolni azt a vonalat ami sz*r, fizetős VPN megoldja elvileg érdekes, mivel nem ezen az el***** vonalon halad át a Wargaming felé a vonal hanem egy másik kerülőn.
Nagyon jó lenne már ha végre történne valami, mert kezd rohadt unalmas lenni hogy minden egyes nap ezt tapasztalja mindenki, ráadásul számomra annyira jó a net hogy manapság csak random ledobálja az 50mbit-es net egyik sávját, tehát 25mbit-tel jön csak a net és a "Broadband" borostyán sárgán világít.

Isten az atyám ha lenne elérhető D I G I net Kisújszálláson átváltanék inkább arra, mivel ott ezek a rohadt idegesítő hibák nincsenek jelen.

Tök jó hogy ez ami itt megy jelenleg a TELEKOMOS fogyasztók szembeköpése és a velük való nem foglalkozás csak süket dumákkal. Azért az nekem ne mondja senki hogy egy multimilliárdos internetszolgáltató nem képes 1-2 nap elett ezt a hibát orvosolni amikor ez nekik meg sem esne. Ezzel az lesz csak elérve hogy sok ember szépen át fog vándorolni olyan másik net szolgáltatóhoz aki foglalkozik is a fogyasztóival és nem csak a süket dumát és a terelgetést hajszolja.

Még jó hogy a gazdaság a mai világban fogyasztó orientált, tehát pont hogy ha van egy kis hiba tök mindegy mi az a szolgáltatóknak egyből orvosolni kellene és nem húzni az időt.

Tisztelettel

Egy csalódott, elégedetlen fogyasztó
Oros Péter

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
10 órája, Telekom szakértő írta:

Szia! Folyamatosan nyomon követjük a Tőletek érkező jelzéseket, kollégáinktól kapott visszajelzés alapján a hiba megoldása érdekében még több szakembert bevontunk a vizsgálatokba. Ha pontos információval tudunk szolgálni, mindenféleképpen értesíteni fogunk Titeket! Türelmeteket és megértéseteket ezúton köszönjük! ^Kitti

Már jó pár hete lett jelezve a probléma, ami folyamatosan fenn áll. Ennyi idő alatt sem sikerült pontos információkat sem szerezni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, lotyedtnet írta:

Vajon minek kellene itt történnie hogy komolyan vegyen a telekom szolgáltató nem is tudom hány elégedetlen ügyfelet? Ahogy így olvasgatom ezt a fórumot, teljesen világos hogy kb szarba sem vesznek itt. Kissé gyanús az is hogy valakitől elkerték az mt azonosítót valakitől nem. Látszik hogy tudják mit csinálnak. És persze nagyon erőlködnek a probléma megoldásán.

Az ügye megvan ha csökken az ügyfélkör, mert ***** a szolgáltatás minősége, nem kell a telekomnak sem annyi alkalmazott, és elkezdődik a leépítés? Nem kellene egy kicsit aktívan kezelni ezt a problémát? 

Hol vannak a telekom szakértők? Mert innen eltűntek teljesen.

Nő az elégedetlenek tábora, nem kellene ezt valahogy kezelni? Mondjuk egy javítással?

Mi történik itt??????

2 órája, lotyedtnet írta:

Vajon minek kellene itt történnie hogy komolyan vegyen a telekom szolgáltató nem is tudom hány elégedetlen ügyfelet? Ahogy így olvasgatom ezt a fórumot, teljesen világos hogy kb szarba sem vesznek itt. Kissé gyanús az is hogy valakitől elkerték az mt azonosítót valakitől nem. Látszik hogy tudják mit csinálnak. És persze nagyon erőlködnek a probléma megoldásán.

Az ügye megvan ha csökken az ügyfélkör, mert ***** a szolgáltatás minősége, nem kell a telekomnak sem annyi alkalmazott, és elkezdődik a leépítés? Nem kellene egy kicsit aktívan kezelni ezt a problémát? 

Nő az elégedetlenek tábora, nem kellene ezt valahogy kezelni? Mondjuk egy javítással?

Mi történik itt??????

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mi történik itt??????

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Elképesztő, hogy 2020-2021-ben ez megtörténhet, én meg rákényszerültem ennek a r*hadt szolgáltatónak a használatára, mert jelenleg nincs más. Egyszerűen felháborító, nekem is már az ExitLag-ot kell használnom, tesztelnem, mert játszhatatlanok a játékok és nem a játékszolgáltatóval van a gond. Egyszerűen nem tudok mit mondani, lassan már könyörgök a konkurens szolgáltatónak, hogy építsenek ki hozzám is vonalat, persze eddig nem sok sikerrel (nálam nem csak a messze lévő "hop"-nál van gond sajnos, hanem közvetlenül a lokál hálózattal is, sajnos lassú és elavult rézhálózat van nálunk, hiába van a szomszédban akár már 2 gigabit...). Már azon is gondolkozom, hogy én oldom meg az elvezetést az utcánk alatt (ugyanis nem sokkal mellettünk volna tökjó szolgáltatás és sávszél). 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én csak Planetside 2-vel és Hell let loose-al játszok, de ugyan ez a helyzet, 17:00-23:00 között játszhatatlan, 250-400ms, de 23:00 óra után, 20-30ms a pingem, kb 1 hétig tökéletesen müködött, de olyan 3 napja megint elkezdte.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nincs sok hozzátenni valóm, csak írok én is, mert már nagyon zavaró.

COD Cold warban gyakori hogy 150 körüli a pingem az esti órákban. Éjjel meg napközben jó, de csúcsiődben nagyon *****.

Értem én kedves Telekom hogy a nemzetközi sávszél drágább meg bonyolultabb meg minden, de ez azért már kicsit kínos, még a 2000-es évek elején érthető volt de azért manapság már a külföldi sávszél szerintem nagyon fontos... 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hogy állítottátok be az Exitlag-ot? Melyik szervert valasztottatok es a beallitasokban kell valamit piszkalni? Koszi 😉

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

14 órája, Gele írta:

Lejátszottam egy fifa meccset online, európai ellenfél volt, a router infóban amerikai ip-hez  csatlakoztam, pedig vannak európai szerverek. Csoda hogy laggol? Bejárta a világot a kapcsolatom. Ja 300 és 700ms körül mozgott a ping, rengeteg csomagvesztés gondolhatjátok mi volt. Ez a net játékra teljesen alkalmatlan. 

Böngészésre jó, hol a konkurencia,

Az exitlag-ban nem látom a ps meg a router lehetőségeket, meg amúgy sem ez a megoldás, oldja meg a cég ezeket.

gratulálok telekom, meg ne szakadjatok a nagy javításba

A délutáni 160-900 ping lement 45-70 közé. A tank ugrálások, lövés eltűnések megszűntek, gondolom a kicsi vagy nulla packetloss miatt.
És nem, nem a vonalunkat cserélték ki, nem a router lett újra indítva, nem a gépem lett frissítve, nem a driverek.
Csak telepítettem az ExitLag-ot. Ha nem lett volna elég, akkor itt van még egy példa arra, hogy a probléma a T-HOME-nál van és nem a játék szerverén. És nekem is vannak elveim, de meddig várjak még? Ez simán így maradhat ezer évre. Azzal, hogy befizetem 2000 Ft/hó díjat, az elveim még megmaradtak, csak így használni is tudom a netet.

A probléma az, hogy például mi hárman játszunk egy családban és akkor az már 3x2000 Ft. Az meg egy normál netes előfizetés ára már.
Annyi féle csomag van állandóan a kínálatban. Miért nincs mondjuk egy gamer+ csomag ami havi 500 Ft plusz lenne és az ExitLag-hoz hasonlóan optimalizálná az útvonalat? Miért nem vesz meg a T-HOME egy ilyen céget, ha nem tud saját maga fejleszteni egy programot?
OK, profitról szól minden, de az elégedett ügyfél mindig több pénzt hoz mint az elégedetlen. Valamit nem értek...

wot.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Baskó

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most