Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Sagemcom F@st 5670 GPON digitális elosztó csak új előfizetésekhez jár?


blaszlo

Kérdés

 Az igaz, hogy az új Sagemcom F@st 5670 GPON digitális elosztót egyenlőre csak a teljesen új előfizetéseknél helyeznek ki?
Milyen  sebességű csomagokra adják ki?
Esetleg van  már ezzel az újonnan bevezetett F@st 5670 eszközzel tapasztalata, észrevétele valakinek?
 

https://www.telekom.hu/static-la/sw/file/Sagemcom_Fast_5670_Gyorstelepitesi_es_Hasznalati_124x124_2020okt.pdf

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: blaszlo
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

7 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2
15 perce, Roli82 írta:

Tipp: Váltsd le kisebb csomagra és 1 héttel később meg vissza akkor már cserélni kellene. Valószínűleg azért kaptál 5655 mert akkor még nem volt bevezetve az 5670 Sagemcom ONT vagy nem volt készleten. Van már Technicolor FGA2233 amin szintén van 2.5GB LAN.

Esetleg írj @Telekom szakértő -nek hátha tudnak megoldást arra hogy kitudd használni a 2 Gigabitet. :) 

Köszönöm a tippet! Lefelé váltásra hűség miatt nincs lehetőségem, de felvettem a kapcsolatot a szakértő kollégával. Remélem sikerrel járok.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nekem személyesen nincs, de nem hallottam róla negatív dolgokat.

Pozitívumként emelték ki többen az előző HGW-khez képest jobb WIFI jelminőséget, stabil kapcsolat (akár több TCP kapcsolat esetén is, pl letöltés). Ami mindenképpen előrelépés a korábbi modellekkel szemben a WPA3 támogatás. Rendelkezik 2.5 Gbit-es ethernet porttal, így ezt támogató NAS, PC esetén egyszerűbben kihasználható a 2/1 Gbit-es csomag maximum sávszélessége.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
3 órája, N17R063N írta:

Már sokadjára sikerült a "SZAKEMBEREKNEK" megoldani a szakadozás problémát... Azt javasolták vásároljak egy másik wifis routert és kössem a jelenlegi után, pont. Ezzel probléma megoldva. Erre fizetek összeden 20.000 Ft-ot havonta...

Sajnos a wifi csak extra szolgáltatás. Arra nem vállal semmilyen garanciát a Telekom. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2020. 11. 06. at 7:37, Roli82 írta:

-  Új létesítésénél 1 Gigabit vagy 2 Gigabit csomaghoz.

-  Meglévő előfizető csomagváltásnál 1 Gigabitre vagy 2 Gigabitre.

-  Hibaelhárításnál 1 vagy 2 Gigabites csomaggal rendelkezőknek.

Ha ez igaz, akkor csak engem szívat a szolgáltató? Amikor kiépült az optika a településünkön az ő javaslatukra átkötöttek VDSL-ről GPON-ra 2000/1000 csomaggal. Erre én kaptam egy 5655-öst, míg valamennyi ismerősöm az új 5670-est. Ahogy elindult az Android TV, a 4k csatornák miatt előfizettem rá, így valamennyi szolgáltatásra új szerződést kötöttek újraindult hűséggel és ekkor sem cseréltek ONT-ot. Ha ez még nem lenne elég, hibás bekötés miatt a netem is elszállt kb. 1 hónapja 1 teljes napig, szerelő is volt kint. Majd 1 óra vizsgálódás után elhárította a problémát, persze ONT akkor sem lett cserélve. 

Ez azért kellemetlen részemre, mert most újítok be egy teljesen új PC-s konfigurációt, amiben már 10 Gigabites ethernet port is lesz és végre ki tudnám használni maradéktalanul az előfizetésemet (ha már havi 80e Ft-ot otthagyok a szolgáltatónál a készülékrészletekkel együtt), de az istenért nem akarnak adni egy 5670-et. Hogy lehetne hozzájutni egyhez?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
57 perce, FredT írta:

Ha ez igaz, akkor csak engem szívat a szolgáltató? Amikor kiépült az optika a településünkön az ő javaslatukra átkötöttek VDSL-ről GPON-ra 2000/1000 csomaggal. Erre én kaptam egy 5655-öst, míg valamennyi ismerősöm az új 5670-est. Ahogy elindult az Android TV, a 4k csatornák miatt előfizettem rá, így valamennyi szolgáltatásra új szerződést kötöttek újraindult hűséggel és ekkor sem cseréltek ONT-ot. Ha ez még nem lenne elég, hibás bekötés miatt a netem is elszállt kb. 1 hónapja 1 teljes napig, szerelő is volt kint. Majd 1 óra vizsgálódás után elhárította a problémát, persze ONT akkor sem lett cserélve. 

Ez azért kellemetlen részemre, mert most újítok be egy teljesen új PC-s konfigurációt, amiben már 10 Gigabites ethernet port is lesz és végre ki tudnám használni maradéktalanul az előfizetésemet (ha már havi 80e Ft-ot otthagyok a szolgáltatónál a készülékrészletekkel együtt), de az istenért nem akarnak adni egy 5670-et. Hogy lehetne hozzájutni egyhez?

Tipp: Váltsd le kisebb csomagra és 1 héttel később meg vissza akkor már cserélni kellene. Valószínűleg azért kaptál 5655 mert akkor még nem volt bevezetve az 5670 Sagemcom ONT vagy nem volt készleten. Van már Technicolor FGA2233 amin szintén van 2.5GB LAN.

Esetleg írj @Telekom szakértő -nek hátha tudnak megoldást arra hogy kitudd használni a 2 Gigabitet. :) 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...