Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Iptv switch


Stewe357

Kérdés

Üdvözletem. Leendő telekom ügyfél lennék. Szeretnék pár kérdést feltenni a tv szolgáltatásról. Mivel lakhelyemen kiépítették az optikai hálózatot ezért tervezem a szolgáltató váltást több szempont miatt is. A jelenlegi szolgáltató internet szolgáltatása nem kielégítő. Ez miatt tv szolgáltatást is váltanék. Néztem már több tájékoztató videót is de egy kérdésre nem kaptam kielégítő választ. A lakásban minden szobában van utp kábelen internet viszont van olyan helység ahol 2 switchen keresztül történik a továbbítás a másik szobába 1 switchen keresztül. Az IPTV tud üzemelni switchen keresztül vagy közvetlen kapcsolat szükséges? Ha nem tud switchen keresztül üzemelni milyen más megoldás létezik a tv szolgáltatás továbbítására?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

14 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
11 órája, Stewe357 írta:

Az IPTV tud üzemelni switchen keresztül

Szia!

Eléggé határozottan írtad az IPTV-t, de azért jobb lenne biztosra menni. Ténylegesen az IPTV szolgáltatást akarod igénybe venni, vagy a Telekom TV szolgáltatást, ami Androidos szolgáltatói eszközzel működik? Mivel az utóbbi is IPTV streammel működik, helytelenül azt is emlegethetik IPTV-nek. A hagyományos IPTV-re biztosan érvényesek az előző hozzászólások, míg a Telekom TV esetében nekem nincs tapasztalatom, de szakértők megmondják majd, hogy ugyanúgy működik-e.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 órája, OldMike írta:

Szia!

Eléggé határozottan írtad az IPTV-t, de azért jobb lenne biztosra menni. Ténylegesen az IPTV szolgáltatást akarod igénybe venni, vagy a Telekom TV szolgáltatást, ami Androidos szolgáltatói eszközzel működik? Mivel az utóbbi is IPTV streammel működik, helytelenül azt is emlegethetik IPTV-nek. A hagyományos IPTV-re biztosan érvényesek az előző hozzászólások, míg a Telekom TV esetében nekem nincs tapasztalatom, de szakértők megmondják majd, hogy ugyanúgy működik-e.

Az mindenen elmegy, csak net kell neki.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 órája, OldMike írta:

Szia!

Eléggé határozottan írtad az IPTV-t, de azért jobb lenne biztosra menni. Ténylegesen az IPTV szolgáltatást akarod igénybe venni, vagy a Telekom TV szolgáltatást, ami Androidos szolgáltatói eszközzel működik? Mivel az utóbbi is IPTV streammel működik, helytelenül azt is emlegethetik IPTV-nek. A hagyományos IPTV-re biztosan érvényesek az előző hozzászólások, míg a Telekom TV esetében nekem nincs tapasztalatom, de szakértők megmondják majd, hogy ugyanúgy működik-e.

Szia. Igen az androidos eszközre gondoltam amit mostanában árul a telekom. Én abban a hitben voltam hogy egy és ugyanaz a 2. Beszélgettem pár emberrel és ők mondták hogy ez a neve és kérdéses a switch. Valamint amit YouTubeon láttam videót ott is erről beszéltek. De köszönöm a tisztázást.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Ugyan ez a problémám. Van a telekomos központi beltéri után sorba kötve 2 db TP-link LS1005G switc, igy tudtom eljuttatni a netet a ház 2 végébe. Ez tudja az IGMP-t. Viszont ahogy beledugom az utolsó switchbe az android tv dobozt nem ismer fel ethernet kapcsolatot. Mi lehet a baj ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

Szia "traunus"! 

Kérdéseddel kapcsolatban, arról tudunk tájékoztatni, hogy sajnos nem tudjuk garantálni a Telekom TV STB megfelelő működését saját eszközökön keresztül. A közvetlen kábeles csatlakozás javasolt. Erről tájékoztatjuk is az ÁSZF-ben előfizetőinket:

" Lakossági ÁSZF 4.2: Az előzetes tájékoztatás körében a Szolgáltatás minőségének hálózati megfelelőségére vonatkozó, az ÁSZF-ben szereplő célértékek teljesítése tekintetében a Szolgáltatót felelősség nem terheli, melyből következően az érintett célértékekkel összefüggésben a hibás teljesítés jogkövetkezményei sem alkalmazhatók.Az Előfizető felel a nem a Szolgáltató tulajdonában álló hálózat és elektronikus hírközlési végberendezés meghibásodásából, a nem szabványos, vagy minősített berendezés csatlakoztatásából, a berendezések ellenőrzésének megakadályozásából, a hibaelhárítás nem megfelelő biztosításából, a berendezés hívhatóságának akadályozásából eredő, a Szolgáltatónak okozott kárért. Az Előfizető felelőssége a Szolgáltatói berendezés vagy Előfizetői végberendezés használójának magatartására is kiterjed.”

 Figyelmedbe ajánljuk több eszköz csatlakoztatásához, az Okoswifi Rendszerünket, melyről ide kattintva tudsz tájékozódni weblapunkon. ^Rita

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2024. 01. 19. at 19:27, traunus írta:

Sziasztok!

Ugyan ez a problémám. Van a telekomos központi beltéri után sorba kötve 2 db TP-link LS1005G switc, igy tudtom eljuttatni a netet a ház 2 végébe. Ez tudja az IGMP-t. Viszont ahogy beledugom az utolsó switchbe az android tv dobozt nem ismer fel ethernet kapcsolatot. Mi lehet a baj ?

Üdv

Valószínűleg a switch nem támogatja az IGMP protokollt, ami az IPTV-hez szükséges.

A gyártó honlapján valóban szerepel, hogy valamilyen IPTv támogatása van az eszköznek, de sajnos ez csak egy nagyon általános megfogalmazás. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...