Kérdés

Sat TV és Interaktív Sat TV

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

961 válasz erre a kérdésre

Azért ahogy itt olvasgatom a hozzászólásokat észre veszem,hogy a jel erősége azért nem kifejezetten erős a telekom satnál. 90-es tányért adnak és ha havas lesz a tányér vagy a fej elmegy a jel. Nem tudom ez a fej gyengesége,vagy a műholdnak nincs olyan erős sugárzása melyen a csatornák vannak? Egy másik szolgáltatónál 60-as tányért adtak ami jelenleg az astra műholdra néz. A szolgáltatást már áthelyezték egy másik holdra de még mindig 60-as tányérral szerelnek. Jelenleg az astra-ról a szabadon fogható csatornákat nézem 60-as tányérral. Pont most néztem tiszta hó a tányérom is, és a fej is,de teljesen zavartalan a vétel. Beltéri egységem nincs,mivel az antenna már közvetlenül a tv-be van kötve és úgy veszi a jelet. Szóval mi az oka,hogy havazásnál elmegy a telekomos jel? Műhold sugárzásának a gyengesége vagy a vevőegység gyengesége?

Teljesen jó a jel erősége a Telekomnál is.A havas jeges fej nem képes átvinni a jelet.Legyen az 60 as, 120 as vagy 500 as tányér.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az EPG másnál is ennyire hiányos?  Sosem volt tökéletes, de hónapokkal ezelőtt elkezdett egyre rosszabb lenni, hetek óta pedig a csatornák 90%-a üres. Először azt gondoltam időjárásfüggő a dolog, de nem, verőfényes napsütésben is ez a helyzet.

Az időjárás nem befolyásolja az ePG létét vagy nem létét.

Javaslom csinálj egy gyári beállítások visszaállítását ha nem oldja meg jelentsd hibára.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Megesik néha, hogy nincs

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az EPG másnál is ennyire hiányos?  Sosem volt tökéletes, de hónapokkal ezelőtt elkezdett egyre rosszabb lenni, hetek óta pedig a csatornák 90%-a üres. Először azt gondoltam időjárásfüggő a dolog, de nem, verőfényes napsütésben is ez a helyzet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azért ahogy itt olvasgatom a hozzászólásokat észre veszem,hogy a jel erősége azért nem kifejezetten erős a telekom satnál. 90-es tányért adnak és ha havas lesz a tányér vagy a fej elmegy a jel. Nem tudom ez a fej gyengesége,vagy a műholdnak nincs olyan erős sugárzása melyen a csatornák vannak? Egy másik szolgáltatónál 60-as tányért adtak ami jelenleg az astra műholdra néz. A szolgáltatást már áthelyezték egy másik holdra de még mindig 60-as tányérral szerelnek. Jelenleg az astra-ról a szabadon fogható csatornákat nézem 60-as tányérral. Pont most néztem tiszta hó a tányérom is, és a fej is,de teljesen zavartalan a vétel. Beltéri egységem nincs,mivel az antenna már közvetlenül a tv-be van kötve és úgy veszi a jelet. Szóval mi az oka,hogy havazásnál elmegy a telekomos jel? Műhold sugárzásának a gyengesége vagy a vevőegység gyengesége?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Akosma e: Műholdas televízió
Ha jönnek hozzám felszerelni, az oldalfalra rakatom fel ahol védett helyen lesz a havazástól.

Remélhetőleg védet helyről is jó rálátás van Telekom műholdra.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Akosman

csak beltérivel

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egy dolgot elfelejtettem megkérdezni a szolgáltatótól. Mégpedig,hogy a Telekomnál a műholdas szolgáltatást csak beltéri egységgel tudják megoldani,vagy mint a *..******nél itt is kérhető a sat szolgáltatás CI+ modullal és kártyával? Utóbbi azért jobb lenne,hiszen kevesebb távírányító kevesebb doboz lenne a tv körül.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ha jönnek hozzám felszerelni, az oldalfalra rakatom fel ahol védett helyen lesz a havazástól.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

És lás csodát müködik?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

letakarítottam jó havas volt 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
zoloka1984 eseteben tudni kell, hogy a szolgaltatoi antennatra forgatott epitett. O igy is elvarja, hogy a szolgaltato allitsa be neki ha gondja van vele.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
"Az érdekes az, h nálam a hülyewei box latjs a pwr-es szintén huawei-t, ill a felvételeit és le id tudom játszani. Ellenben a harmadik box amit kaonra cseréltek semmit nem lát"

Ez csak akkor mukodik, ha azonos tipusuak. Tehat mind kaon vagy mind huawei. Nem szabad keverni oket, mert az eredmenye az amit irtal.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

winer írta:

nálam a hülyewei box latja a pwr-es szintén huawei-t, ill a felvételeit és le is tudom játszani

Na és ezt hogy hoztad össze?

Laírhatnád, mert erre eddig semmilyen lehetőséget nem találtam.

Bár épp arra várok, hogy lecseréljék a Huawei beltérimet egy Kaon-ra, mert a Huawei csak akkor vesz fel, ha éppen olyan kedve van ... 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én azért csekoltatnám a tányér beálításait hogy minden okés e.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A facebookos T oldalon olvasható egy hsz miszerint ha fizet érte, akkor mennie kell akkor is ha lepotyognak a műholdak, nem az ő dolga azzal törődni hogy miért nem megy. :D Lusta kimenni söpörni de a szolgáltatót at tudja szidni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

értem a csíziót és hogy a sugárzás hogyan megy és TP-k hogyan funkcionálnak, szóval nyugodtan hidd el, hogy le lehet a jelet rontani

amit tapasztaltam az nem ennél a szolgáltatónál volrt (és már évekkel ezelőtt azóta nem sakkoznak ilyennel)

fogalmazzátok meg úgy, hopgy az időjárás a vételt befolyásolja és akkor tisztább lesz a mondanivaló...

a "minőség" valóban kvázi állandó köszönhetően hogy a jel számpkból áll össze (bár láttam mér olyat máshol, hogy direkt lerontott jellel több adót toltak ugyanazon a frekvencián, de ez lényegtelen, csak gondoltam megosztom :)), sok szakportál is beviszi az olvasókat az erdőbe, illetve félreérthetően fogalmaznak

Pontosabban az extrém időjárási helyzetek valóban befolyásolhatják a stabilitást....

Direkt "lerontott " jel nincs.Van olyan hogy egy TP több adót is adnak, DE dinamikus sávszélességet használa a Telekom tehát ahova több sávszélesség kel(több mozgás, nagyobb felbontás stb) akkor oda írányít több sávszélességet.Tehát ha az egyik csatornán mondjuk megy egy monoszkóp, a másikon pedíg klippek akkor értelem szerűen a klippekhez irányítt több sávszélességet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

hát én fel nem mászok majd leolvad és kész addig nem nézem!

Te tudod, de akkor ne írj ide hogy elment a jel ,ert te is tudod mi a megoldás rá, és ennek ellenére nem teszel érte semmit.

Igen, számít az időjárás, lentebb/korábban már ment róla egy kis eszmecsere.

Egyébként tényleg magad is letakaríthatod, de ha nekiállsz, nagyon vigyázz, hogy ne légy "lendületes" és ne állítsd el a fejet, vagy magát a tányért, nehogy aztán azért ne legyen vételed.

Hideg időt mondanak erre a hétre, szóval nem biztos, hogy hamar olvad majd :) (ha már elolvadt és tudod nézni, akkor reméljük minden ok:))

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Te tudod, de akkor ne írj ide hogy elment a jel ,ert te is tudod mi a megoldás rá, és ennek ellenére nem teszel érte semmit.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mi lett a műholdas cuccal nem jön be semmi csatorna azt írja nincs bejövő jel pedig az 88%

ennyit jelent ha esik a hó?

Takarítsd le a fejről a havat.Sajnos ehez fel kell menned a padlásra.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ja ha ki akarnak menni megint ö dolguk.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Hagyd h menjen a szerelő. Nekem az a tapasztalatom h rendesek, rtelmesek. Ráadásul van közvetlen kontaktjuk a központhoz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Hali,

Az érdekes az, h nálam a hülyewei box latjs a pwr-es szintén huawei-t, ill a felvételeit és le id tudom játszani. Ellenben a harmadik box amit kaonra cseréltek semmit nem lát ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most