anonymus

hálózatfejlesztés 30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Ezen az oldalon megtalálható, azonban a térkép a 2015-ös lefedettséget mutatja... hamarosan újabb térképes nyilvántartásra lehet számítani.

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?------------------------- 

Meglévő ADSL hálózat fejlesztése VDSL-re Illetve VDSL Vectoring bevezetése.  Ha ezek nem megvalósíthatóak gazdasági műszaki, vagy más okok miatt. Akkor GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.695 válasz erre a kérdésre

Posztolva: (szerkesztve)

@btz

Köszönet az "adalékért". Ez hasznos információ, jó elképzelés. Kár, hogy a Speedport Entry 2i esetében nem tudom kinyerni a részletesebb vonali adatokat. Kíváncsi lennék hogyan fest a vonal jelenlegi állapotában. A fejléc csökkenést viszont tényleg így is "érezni", s a hibatűrés is javult. Már tényleg minden kbit-nek örül az ember ilyen távolságban :).

ADSL2+ módban már alig tudott a 280-300 körüli vivőkből használni valamennyit, felette meg már semmit. Gyakorlatilag az ADSL 256 vivőjén felül csekély volt az átvihető bitek mennyisége. Az idézett forrás függvényében viszont tényleg kíváncsi lennék, hogy mi a helyzet most a vonalon, és az említett szűréssel mire lenne képes valós működési környezetben.

A környező utcákban még mindig van pár hely, ahol csak ADSL2+ képes eszköz található, ahol VDSL2-es van, ott is ADSL2+ módban működik. S akárhol néztem mindenhol maximális adásteljesítménnyel mennek. Az meg már csak extra, hogy valamilyen "véletlen" folytán a 3100 kbit/s lockot látom sok helyen.  Ha mindenütt migrálnának VDSL2-re, akkor lehet látványos lenne a javulás. A vektoring hatása ilyen hosszúságon már szintén nem jelentős, de az is javítana valamennyit. Kevésbé "kiabálnának" a hgw-k, csökkenne a zaj.

SZIP pályázat fejlemények:

Apropó... Nem tudom, hogy említette-e már valaki. Ha igen, akkor elnézést az ismétlésért. 2018.02.26-2018.03.21 között ismételten benyújthatóak az NGA pályázatok a konvergencia régiókban (Közép-Magyarországon kívüli és Budapesten kívüli területek).

https://www.palyazat.gov.hu/doc/4506

A "Segédletek" zip fájlban található "2e" elnevezésű mellékletet ajánlom azok figyelmébe, akiknek a szélessáv térképen "kék" (lefedett) a jelzése jelenleg és nem lehetett pályázni az előző körökben, vagy kimaradtak bizonyos utcák.

Számos olyan járási településen található utca pályázható most ebben a körben, amelyet a jelenlegi publikus térképen már lefedettnek jelöltek, valójában pedig nem az.  A "2d" elnevezésű mellékletben látható, hogy még a felhordó hálózatok is hiányosak elég sok járásban.

A zip fájl sajnos ilyen matroska jellegű (zipben-zip), mert archívumként tartalmazza a korábbi, már lezárt körök dokumentumait is.

Segédletek.zip->GINOP-3.4.1...zip->Segédletek->2e.zip fájlban található az aktuális járási-települési-utcai szintű bontás, ami pályázható.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Caligin

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Még egy kis adalék az ADSL2+ vs VDSL2 hosszútávon szálhoz:

"Ha fognám magamat és sávszűrővel előállítanék egy olyan vonalat, ami vég 2,2MHz-nél, ergó az ADSL2+ működési tartományára limitálnám a vonalat, akkor sem kapnék rosszabb eredményt, épp ellenkezőleg: a fejlettebb pilot és framing struktúra miatt eleve jobb eredményt kapnék, ráadásul azonos vonalon a VDSL2 valamivel alacsonyabb SNR margin mellett tudja ugyanazt a bithiba arányt, mint az ADSL2+, az így nyert tartalék pedig sebesség formájában realizálódik. A szélesebb működési spektrumból következik az is, hogy az RF energia nagyobb sávban oszlik el, így a sávszélességre vetített teljesítmény kisebb, ergó az áthallás csökken. Nem beszélve az ATM elhagyásából fakadó 8-10%-os overhead csökkenésről. Az egyetlen dolog ami "romolhat" az a késleltetés, mivel a VDSL2 sokkal nagyobb interleave blokk méretekkel tud operálni. Persze ezért a 2-3ms veszteségért nagyobb sávszélességgel kompenzál a rendszer, és a késleltetés stabilitása is jobb, bár utóbbival DSL rendszereknél sosem volt gond." - forrás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Farao

Úgy látom, hogy nálad a csillapítás ellenére is elég szépen teljesít az ADSL2+. Bár maximális adási teljesítménnyel, ~6 dB target SNRM-mel éppen a határon van. Ha nem magas a CRC hibák száma és a DLM nem korlátozza olyan mértékben folytonosan a vonalat, ahogy nálam, akkor nem feltétlenül éri meg VDSL2-re váltani. Valószínűleg negatív irányba változna a leirányú szinkron sebességed.

Számomra csak azért érte meg, mert a vonalmenedzsment kevésbé drasztikusan lassítja az itteni vonalat VDSL2 módban. Ha nem ingadozna az SNR ennyire, akkor gyorsabb lenne ADSL2+ módban fel- és letöltési irányban is. ADSL2+ módban ~8000-9000 Kbit/s a becsült sebesség letöltési irányban, VDSL2 modulációval az eltérő bitallokáció és adásteljesítmény miatt max. olyan ~6000-6400 kbit/s-nél tetőzne, ha stabilabb lenne a vonal. A becsült elméleti maximális feltöltési sebesség is kisebb lett így (VDSL2 ~1500 Kbit/s, ADSL2+ ~2560 Kbit/s).

Esős nap volt, ezért jelenleg is eléggé ingadozik az SNRM, növekszik a CRC hiba, zajos a vonal. Ilyenkor kicsit lecsíp a letöltési sebességből, hogy stabilabb legyen, de a zavarok elmúltával visszaáll a korábbi magasabb sebességre. ADSL2+ módban nem állt vissza a sebesség, hanem úgy maradt végleg.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Caligin Köszi szépen, akkor a VDSL mindenképp javasolt akármekkora is lényegében a táv.

@anonymus Igen van gyorsítóm most is, ahogy @Virus-nak is. Csak nem értettem hogy neki ilyen vonalra hogy lehet 50 mega.

De ezek szerint, az én vonalamból (csatoltam a képet) is ki lehetne hozni többet VDSL-el, amit sajnot nem igazán szeretnek aktiválni. :)

@Deino 

... év végére meg-e lesz a 30 Mbps átlagsebesség...

Az átlag sebesség jelentősen nem fog változni szerintem, hisz sok embert hűség idő köt, nem tudnak csomagot/szolgáltatót váltani. Azt pedig nem kell elfelejteni hogy nem 30 megás lesz a legkisebb csomag, csupán azt vállalták a szolgáltatók hogy lesz olyan csomagjuk is ami tud ennyit.

A helyi szolgáltató január elsejével ezért módosította is a csomag kínálatot és bevezette a legnagyobb 40 megabites csomagot, potom 8610 Ft-ért. Ezzel ő már most teljesítette a vállaltakat, már csak a szolgáltatását kell kiterjeszteni hogy minden utcában elérhető legyen.

Képkivágás.PNG

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Farao

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Saját előfizetéssel az alábbiakat tapasztaltam ADSL2+ és VDSL2 mód között nagy hurokhosszon:

Netmánia S csomagot (10/0,5 Mbit/s) ~2950 méteren ADSL2+ módban folyton 3100/640 Kbit/s sebességre korlátozta a rendszer. 10+ évvel ezelőtt még sima ADSL módban is magasabb volt a letöltés az akkori 4 Mbit-es csomagban.

VDSL2 módban 4160/640 Kbit/s-t produkált az "SNR lock" ugyanezen a vonalon Netmánia S csomagban. (2017 májusában saját hatáskörben állították át, nem volt hibabejelentés).

Idén januárban gondoltam, hogy feltöltés terén lehetne némi javulást elérni, illetve a Netmánia S + telefon árát is kicsit sokalltam így 2018-ban ezért a sebességért. Meg is történt a váltás a kedvezőbb díjú Otthoni Internet Start (30/5 Mbit/s) csomagra + telefonra.

A vonalhossz miatt a modulációt visszaállították ADSL2+-ra. Reméltem, hogy az évek alatt közben csiszoltak a DLM-en, de nem. Kotta szerint csökkent a sebesség: ~8160/2560 Kbit/s-ről 5 nap alatt 3100/500 Kbit/s-re állította be fixen a vonalat az automatika.

Hümmögtem egyet magamban, a letöltéssel szemben nem voltak illúzióim, de hogy a feltöltés is romlani fog... Telefonálgatás, hogy ez így nem nagyon jó. "Túl nagy a távolság a központtól, ennyit bír a vonal." - jött a sablon válasz. Vonal reset után ismét az előző forgatókönyv szerinti lépésekben tette a dolgát a DLM: a feltöltés ~500 Kbit/s, a letöltés pedig 3100 Kbit/s.

Megint telefonálgatás, szokásos sablon válasz. Hibajegy ismételt újranyitását követően megemlítettem, hogy azért feltöltési ágon 30 dB SNRM tartalék kicsit soknak tűnik. Továbbá feltöltési irányban CRC hiba és SNRM ingadozás sem volt tapasztalható, ennyire nem kellene visszavágni a feltöltést. A válasz alapján így működik a rendszer, hogy a feltöltést is csökkenti.

Kértem, hogy akkor legalább próbáljuk ki ismét a VDSL2 módot, mert úgy magasabb volt a "lock" utáni sebesség.

Jelenleg ~5100/1280 Kbit/s körül állította be fixen a szinkron sebességet a rendszer VDSL2-n. A "bufferbloat" jelenség miatt továbbra is erőteljesen QoS-t kell alkalmazni a saját routeren keresztül, mert több eszköz használata közben olykor 3000-4000 ms-re felugrott a válaszidő. Így ténylegesen nettó 4/1 Mbit/s az a sebesség, aminél a ping még elviselhető. A bix felé terhelés nélkül alapból 40 ms a ping :).

ADSL2+ módban visszafogott sebességgel, magas SNRM értékek mellett is kiugró volt a CRC hibák száma. Magas letöltési INP (16.5 symbols) és interleave (depth 511, 14 ms delay) értékek mellett.

VDSL2 modulációval még mindig elég magas a CRC hibaszám, de jelentősen alacsonyabb. Le irányban az INP (4 symbols) és interleave (93 depth, 16 ms delay) értékek is barátságosabbak jelenleg. Egy-egy áramszünet vagy újraszinkronizálás után még alacsonyabb értékekre is állítja előbbieket, a sebesség pedig néha-néha 5248/1280-ra javult. Összességében a sebesség pedig mindig magasabb ADSL2+ módhoz képest ezen a vonalon.

Hivatalos álláspont szerint nincs kötéshiba, csak a távolság miatt vannak problémák. Hosszabb csapadékos időszak esetén ennek ellenére mégis tapasztalni SNR ingadozást. Nyáron pedig nagyon távoli villámlás esetén is nullázódik gyakran az SNR (olyankor mindig újraszinkronizál).

A vonali adatok naplózása szerint modulációtól és sebességtől függetlenül az SNRM nagy része olykor-olykor normális időjárási viszonyok mellett is eltűnik egy pillanatra (1-2 másodpercre).

Konkrét példával: ADSL2+ 3100/640-es sebességnél nappal stabilan 14-es, este 11-es volt a margin, ami egy pillanatra visszaesik 2,8-as értékre, olykor kisebbre, majd hirtelen visszaáll 10 feletti értékre. VDSL2-nél 5100/1280-as sebességnél 6-8 közötti SNRM, ami néha 2 körüli értékre esik le, majd hirtelen visszaugrik.

Mindkét módban ilyenkor látványosan megnövekszik a CRC hibák száma is és előfordul, hogy újraszinkronizál a vonal. A feltöltési margin nem ingadozik és a CRC hibák száma (feltöltési irány) is egy számjegyű vagy nulla 24 órán belül.

Sajnos a gyorsító opció nem jöhet szóba, mert szükségem van a PPPoE PT módra, azzal pedig nem működik. Egy-két helyen más előfizetőknél teszteltem a településen. Ha megy, akkor valóban jó, de az LTE tunnel sokszor problémás itt is, ahogy a fórumon azt már többen jelezték.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
8 órája, btz írta:

@Farao

Nem tudom mekkora lenne a sebesség különbség, ki kéne próbálni,  de VDSL-el még 2km-en is jobban járnál, sebességtől függetlenül 

Tudja a franc esete, vonal dönti el. De 2km-en mobilneter tudok javasolni max.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 órája, Deino írta:

Hivatalosan 2km felett már nem kéne hogy a vDSL-nek értelme legyen:

Pedig van. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egyébként a 30 Mbit/országos lefedettségre vonatkozóan:

Magyarország 2015-ben még csak 9,4 Mbps-es átlagsebességgel rendelkezett, addig ez 2017-ben 14,8 Mbps lett. 

Ezt azt jelenti hogy amíg 2015-ben a 33. helyen voltunk addig 2017-ben már a 26. helyre jutottunk. (év eleji adatok).

Az is fontos információ, hogy a legnagyobb hazai szolgáltatók a legtöbb SZIP-es fejlesztést (Szupergyors Internet Program) idén adják át 2018-ban.

Személyes megjegyzés, hogy érdekesen alakul a hálózatfejlesztés, elgondolkodtató, hogy év végére meg-e lesz a 30 Mbps átlagsebesség. Az mondjuk látható, hogy két év alatt 7,7%-ot javultak az adatok, azonban ez után indultak el csak igazán a fejlesztések, és a fent látható adatok óta eltelt még egy év (2018-at írunk) és konkrétan majdnem még egy évük van alkotni a hazai szolgáltatóknak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hivatalosan 2km felett már nem kéne hogy a vDSL-nek értelme legyen:

A VDSL2 a fenti technológia továbbfejlesztése. Az ITU-T G.993.2 szabvány írja le. Az elméleti 250 Mbit/s-os sebességet szintén csak a központ pár száz méteres közelében nyújtja:

• 0,0 km – 250 Mbit/s
  • 0,5 km – 100 Mbit/s
  • 1,0 km – 50 Mbit/s
  • 1,0-1,6 km – a VDSL szabvánnyal azonos
  • >1,6 km – az ADSL2+ szabvánnyal azonos

Túl nagy az a 2 km távolság.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz Jo mindegy majd ha legközelebb baj lesz megint megkérdem a szerelőt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Farao

Nem tudom mekkora lenne a sebesség különbség, ki kéne próbálni,  de VDSL-el még 2km-en is jobban járnál, sebességtől függetlenül 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@ApaFia

De az van most is, nekem is és @Virus-nak is.

@btz

Ezt értem de ekkora sebesség beli különbség lenne kb. 2 km esetén? Én úgy hallottam hogy ilyen távon nem ajánlatos. Nem is rakott át a szerelő amikor említettem neki a dolgot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Farao

VDSL hosszútávon is jobb lenne. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
39 perce, Farao írta:

@btz

Nekem is hasonló vonalam van sőt, nekem még a downstream rate is jobb, de még is örülök hogy a 9 mega megvan, vdsl nem játszik a táv miatt, bondingba meg csak a duplája jönne ami 20 mega.

Vagy valamit rosszul tudok? :D 

Gyorsító opció nem játszik?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz

Nekem is hasonló vonalam van sőt, nekem még a downstream rate is jobb, de még is örülök hogy a 9 mega megvan, vdsl nem játszik a táv miatt, bondingba meg csak a duplája jönne ami 20 mega.

Vagy valamit rosszul tudok? :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Virus

VDSL2-vel talán. Bondinggal biztos. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Virus

Szerintem ezzel a vonallal jó ha a 10 megát viszi DSL-en :-/ Szerintem felejtős az 50 mega...

Nem igazán értek hozzá de nekem nagyon úgy tűnik hogy hasonlóan gyatra mint az enyém.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok. Lenne egy olyan kérdésem, hogy jelenleg gyorsító opciós net van bekötve, működik rendesen, mind az alap mind a gyorsítás, a maximumot pumpálja ki, csak ugye 10gb a korlát. Az alap vonal 10Mbit le, 1Mbit fel. Nemrég néztem, hogy elérhető lett a címemen, az Otthoni Internet 50. 50Mbites csomag. Kérdésem, hogy ha nem vesszük most ide a gyorsító opciót, akkor tudná hozni ezt az 50Mbites sebességet alapból? Mert ha igen, ezt kiegészíteném, még ugyan úgy a gyorsító opcióval, ami még +50Mbit-et rádobna, viszont engem enélkül érdekelne, hogy az alap 50Mbitet magában tudná e hozni.

Csatoltam 3 képet, remélem ennyi elég. A válaszokat köszi.

1.png

2.png

3.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Joci1012

Nincs már 30-as csomag. Csak 50-es van, ahol ez nem elérheő, ott Otthoni Internet Start van, ami csak maximum 30, technológia és a vonali adottságok függvényében. 

Ahhoz, hogy megállapítható legyen, hogy fizikailag lehetséges e nálad a 30mbps, illetve mitől csökkenhetett a sebességed, tegyél fel képernyőmentést a digitális elosztód DSL információs oldaláról (ahogy a fórumtársaid is tették), de lehetőleg az Xdsles topikba, hogy ne offoljuk szét ezt a topikot.

Ha lehet mérés esetén (főleg ha sebesség romlást tapasztalsz) kerüld a wifi használatát, amennyiben ez megoldható

@Tamas586

30-as profil is érdekes Adsl2+-on. Rendben, jelezd, ha  haladt valamit az ügyed

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz

Ügyfélszolgálat szerint is még mindig a 30-as ADSL profilban vagyok :o , hiába kaptam meg még novemberben (!) az 50/5 -ös VDSL szerződést. Hiába na, a lassú mamut lassan menetel.. :( Bejelentettem hibára, remélem előbbre jut az ügy. Amint megoldják jelentkezek (remélem még nyár előtt).

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok. Én nemrég cseréltem 30-ra, mert elérhetővé vált nálunk. (kis település). Eleinte jól jött néztem is 1.7 MB-al jött le amit letöltök, s kb 600 kb-al ment fel. Az elmúlt napokban azonban azt vettem észre, hogy a letöltés maximum 540 kb/s a feltöltés pedig kb 100. más is jár így? most ez mitől lehet? Nem változtattam semmit, új routert se kaptam (wifiről megy egyébként) ..

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Tamas586

Ha 50mbps-t akarsz, akkor mindenféleképpen kérd, hogy rakjanak át VDSL-re, mert anélkül soha nem lesz 20-nál több a sebesség. Profilt is állítsák be az 50/15 csomag szerint, ha már "ott vannak". 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A szerelő lecserélte a D-Link modemet erre a Speedport HGW-re, telefonon felhívva a belső szolgálatukat lekönyvelték (de valamit nem sikerült beállítaniuk mert a rendszerük nem engedte), telefonján letesztelte hogy működik-e, de azt mondta neki nem kell semmit se állítania DSLAM oldalon (erre direkt rákérdeztem) és ennyi volt, végzett.

Lehet hogy nem lemondani kell hanem központból (tecnikussal) átállítatni ADSL-ről VDSL-re..?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Tamas586

Azt ne tőlem kérdezd, mert azt én sem tudom, illetve én sem értem. Talán csak azért mert a gyatra földkábel szöveget hamarabb elhitted minthogy átrakjon vdsl-re. Őszintén én is kiváncsi lennék, hogy ott mi akadálya az 50mbps nyújtásának. A gyatra földkábel nem az biztos. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz

Inkább tőled kérdem hogy akkor miért nem VDSL2 -ben megy 50 Mbps -el ha olyan jó a vonal..?  :/

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most