anonymus

hálózatfejlesztés 30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Ezen az oldalon megtalálható, azonban a térkép a 2015-ös lefedettséget mutatja... hamarosan újabb térképes nyilvántartásra lehet számítani.

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?------------------------- 

Meglévő ADSL hálózat fejlesztése VDSL-re Illetve VDSL Vectoring bevezetése.  Ha ezek nem megvalósíthatóak gazdasági műszaki, vagy más okok miatt. Akkor GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.680 válasz erre a kérdésre

üdv 

mindenhol minimum 30Mb net?

3383 Hevesvezekény több mint 1000 főt számláló helység és nem hogy 30 még T szolgáltatás (telefon van érdekes)sincs max tányéros tv

Kinél kell kilincselni,hogy unios szabályok szerint legyen net hozzáférés????

válaszokat köszönöm

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: mockany

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, zoloka1984 írta:

Komárom Esztergom megye Környe!

hivatalossan ott is fognak épiteni üveg szálas netet

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
17 órája, princz írta:

szia lehetséges attol füg mere élsz? 

Komárom Esztergom megye Környe!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, Tamas586 írta:

Nálam Bp Pestimrén hétről hétre csak zuhan a sebesség:

5010279871.png ez 20/1 Mbps előfizetés..

a 100m-re levő szekrényben van VDSL (ügyfélszolgálat és szerelő is megerősítette), de oda nem hajlandó a szerelő bekötni mert nincs szabad kártyahely...  és nem fejlesztik. :(   térképen kipipálva hogy itt van vdsl. :( 

(gondolom 1tucat háztartásnak jutott belőle, a másik 5tucatnyi hoppon maradt)

szia hát ez szomoru dolog ez telekom sajnálom 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
13 hours ago, princz said:

Nálam Bp Pestimrén hétről hétre csak zuhan a sebesség:

5010279871.png ez 20/1 Mbps előfizetés..

a 100m-re levő szekrényben van VDSL (ügyfélszolgálat és szerelő is megerősítette), de oda nem hajlandó a szerelő bekötni mert nincs szabad kártyahely...  és nem fejlesztik. :(   térképen kipipálva hogy itt van vdsl. :( 

(gondolom 1tucat háztartásnak jutott belőle, a másik 5tucatnyi hoppon maradt)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 órája, zoloka1984 írta:

idén lesz vagy jövöre nagyobb internet? pl  70 80 megabites csomagok? már a többi szolgáltató egekben 100x gyorsabbak mint a tnél

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

idén lesz vagy jövöre nagyobb internet? pl  70 80 megabites csomagok? már a többi szolgáltató egekben 100x gyorsabbak mint a tnél

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 17.1.2016, 10:54:00, anonymus írta:

Budapesti mérés mit mutat?

Valoszinuleg hasonlo eredmenye. Nem teszteltem akor . 

Idö kerdese hogy mikor müködik roszabul es mikor joban.

(Bufferbloat) ^^

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Budapesti mérés mit mutat?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lasan 2 eve 30mbit.  Csepelen kertvaros. Tegnapi internet tesztem eredmenye . 

http://www.speedtest.net/my-result/a/1680553151

Esti orakba föleg hetvegen inkab görcsöl a net.mind hogy futna.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: raptorninja

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Valaki tud valami olyan településről ami nem Budapest és Januárban - vagy nemrégiben - elkezdték kiépíteni az optikát?

Csak mert ígérnek mindig fűt-fát, de nem nagyon halad a dolog.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
7 órája, norbi25 írta:

ilyen *****ságot nem hallottam :D 

Én se  a te írásaidnál :DDD

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem opyan ****ság, mert a történetben a  kábel a földben ment pont a villamos sinek alatt. Kerestem a neten hogy ki írta és hol, de sajnos nem találom.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
On 2016. 01. 14., btz said:

Hallottam már valahol olyan történetet, hogy villamos közlekedéstől szinkront bontott az adsl, talán ezen a fórumon

ilyen *****ságot nem hallottam :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
22 órája, btz írta:

Hallottam már valahol olyan történetet, hogy villamos közlekedéstől szinkront bontott az adsl, talán ezen a fórumon

Én már olyanról is, hogy egy ember leült a szokásos helyére, és bekapcsolta a rádióját (valószínűleg idős), és ez mindig zavart hozott az egész város internetjében.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálunk Ludason állítólag történt valamilyen fejlesztés 2015 novemberében amiből annyit tapasztaltam hogy ezután bekapcsolták a 20 megás netet.  Miután hetekig ment rendesen 20 megával szakadás nélkül úgy döntöttünk minden más szolgáltatásra is vállalunk hűséget és vásárolunk egy tv is kamatmentes hitelre. Erre a szerződések megkötése után vagy 3 hétre elromlott az internet állandóan elkezdett szakadozni bejelentetem pontosan 2015.12.15.-én 2015.12.22.-én megállapították hogy kábelhiba van másnap 2015.12.23.-án kint voltak a kábeles szerelők és le is zárták a hibajegyet.  2015.12.24.-én délelőtt újra elment az internet be is jelentettem majd 2015.12.30.-án arról tájékoztattak hogy különböző méréseket végeztek és megállapították hogy csak 10 megás net adható, természetesen én mondtam hogy az nekem nem kell a 20 megás net ment rendesen valamitől elromlott csinálják meg.  Az internetem sebességét kb 12 megára csökkentették hogy így tapasztalok e valami hibát és 2016.01.04.-ig felfüggesztik a hibajegyem és majd 2016.01.04.-én kerestek hát ők nem kerestek én kerestem meg őket hogy ugyanolyan rossz az internet mint volt.

A múlthéten kint volt egy szerelő aki úgy jött be a házba hogy Ő kijött de ezt úgysem fogja elhárítani de azért bejött rádugta a kütyüjét bemérte hogy a vonal 23,5 megát bír el , a tényleges elérhető sávszélesség 14 megára van téve  és hát igen sajnos lát benne néha hibákat de nem tudja mitől van. Úgy távozott hogy páróra múlva keresni fog mert egyeztetnie kell a kábeles kollégákkal hát mondanom se kell Ő sem hívott vissza.

Ezt követően ismét betelefonáltam a 1412-re hogy ugyanúgy nem megy az internetem a szerelő azt ígérte keresni fog de nem keresett most akkor mi van. Természetesen elnézést kértek majd azt mondták hogy 2016.01.11.-én a délelőtti órákban otthon leszünk e mert akkor jönne a szerelő, mondtam a ügyintézőnek hogy igen akkor majd hazautazok Pestről és várom hétfőn a szerelőt. Hát a szerelő nem jött viszont kaptam egy SMS-t hogy a hibát elhárították ha a hiba továbbra is fennáll akkor  a hibát keressem a saját eszközeimben. Ekkor a modemen már csak a dsl lámpa villogott és azóta is csak az villog ergó nincs szinkron valamit nagyon jól csinált a szerelő mert még azt a meglévő internet kapcsolatot is elrontotta ami egy órába kb 10szer megszakadt. Természetesen egyből hívom az ügyfélszolgálatot ahol megint elnézést kértek.

Másnap az az 2016.01.12.-én szintén megállapította egy szerelő hogy kábel hiba van egy darabig eljönnek a jelek aztán eltűnnek. Azt ígérte hogy szerdán 2016.01.13.-án a kábeles kollégákkal együtt kifog jönni.

A mai nap folyamán 2016.01.14.-én felhívtam aszt a szerelőt aki kedden 2016.01.12.-én kint volt hogy mire jutottak a kábeles kollégákkal azt a tájékoztatást nyújtotta részemre hogy: 

Kint is voltak végeztek különböző méréseket és arra jutottak hogy fizikálisan semmi baja nincs a vezetéknek de valamiért érthetetlen módon valami bezavar és eltűnik a jel.(Ilyet még nem tapasztaltak) Állítólag a vasút bezavar. Érdekes hogy 5 évig nem zavart be semmit. Erre azt mondták hogy a novemberi hálózat korszerűsítésekor átálltak VDSL hálózatra és ez más frekvencián működik mint a régi kapcsolat. Ezzel az a probléma hogy nekem már azután kapcsolták be a 20 megás internetet hogy megtörtént a VDSL hálózat üzembe helyezése.  Őszintén nekem  valami nem egyenes ebben az ügyben. Természetesen délelőtt azt ígérte hogy délutánra lesz internet. Délután 16.00.-ig vártam aztán felhívtam hogy még mindig nincs internet, ezután állandó telefonos beszélgetés mellett állandóan újra kellett indítanom a modemet kb 1 óráig szórakoztunk így mire elkezdtem mondani hogy megpróbál intézkedni hogy holnap reggel itt kezdjenek a kábeles kollégák de tájékoztatott arról is hogy ha a holnapi nap sem tudják elhárítani a hibát akkor valószínű hogy felmondják az előfizetői szerződésemet. 

De itt már felemeltem a hangom és elkezdtem üvöltözni hogy amennyiben a holnapi nap folyamán 12.00.-ig nem lesz internet hatalmas cirkuszt csapok és ezt nyugodtan tudassa a feletteseivel. Kb 20 perc múlva elindult az internet ami kb 1 óráig ment is 3 megával örült neki az egész család. 

Így hálálják meg azt a havi 40 ezer forintot amit a Telekomnak mobil valamint otthoni szolgáltatások terén fizetünk.

Ebből az látszik hogy Ludason sikeres volt a hálózat korszerűsítés projektjük.

Remélem a holnapi nap folyamán megm*****dik a problémám, bár nem fűzök hozzá sok reményt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jah, igen 50-es csomagnál már 5 megabit is lejön, az tényleg kb 10%, akkor már értem miért van ez a különbség.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
14 minutes ago, btz said:

Modem szinkron sebességből mindíg 1-2 megabit lejön

Pontosabban legalább 10% lejön: mivel az ADSL ATM alapú* ami 53byte fix csomagméretű amiből 5byte a fejléc +48byte a hasznos adat(=IPcsomag)   * a fenti tesztprogram is ATM sebességet mutat nem IP sebességet. A felhasználó nem ATM-et kért hanem IP-t ezért az ATM fejlécek a szolgáltató kárára számolandók.

De az elvi 10%-on túl (aminél fizikailag lehetetlen hogy kevesebb legyen a különbség) a gyakorlat a 14%-ot a jobban igazolja..

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Modem szinkron sebességből mindíg 1-2 megabit lejön

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem is: 20-at fizetek de csak 12Mbps IP jut el hozzám* és tele van hibával az átvitel (kivéve amikor kijött a szerelő). Állítólag új iptv se lehet a környéken mert nem bővítik a közeli dslam-et valamiért... :(

360R-14_www.kepfeltoltes.hu_.png DSL-360R

* 14333-14% = 12.3 Mbps ....

Ez ma Budapest - Pestimre ... :(

Pedig a fenti térképen minden kék a környékemen (30+)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

30 ping 10,5 letöltés 0,5 a feltöltés .... 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2015. 12. 22., anonymus írta:

Nem értem ezt  a térképet nálunk csupa kék minden de még a 10mbit/s se bírja a vonal.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: ‎2015‎. ‎02‎. ‎27‎.‎, anonymus írta:

http://szelessav.e-epites.hu/map-core/  Kinél mit mutat a térkép ? Jelmagyarázat jobb oldali menüben. 

2016.01.13.-ai állapot szerint nálunk 30Mbit és felette...az 50es csomag 30al jön...legalábbis a speedport router szerint,már több újraindítás is volt

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Majd ha kihúzzák a réz szálat, és behúzzák a házadba az üveg szálat. A kérdés az hogy az üveg szálat a dsl központig szánták e vagy a házakig?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most