Ugrás a tartalomhoz
  • 0

HD adás


jani44

Kérdés

  • Válaszok 248
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Ezt csak meg erősíteni tudom nem szokásunk ki találni dolgokat majd össze beszélni és ki írni ide kamu híreket. Okés nem gond ha kételkedik valaki de akkor várja ki az adott dátumot és ne keresse a keddi változást vasárnap este.  Engem ha érdekelt volna Rtl Hd és kételkedek abban hogy vissza kerül akkor azt mondom hiszem ha látom azt írták hogy kedd akkor várok keddig kész. Főleg hogy tudom hogy pozitív dolgokról nem ír előre általában semmit a T.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az adó visszakerülése miatt nem lesz olyan csatorna amit kivesznek... köszi... :D

 

Ellenben a hamarosan bekerülő M4 Sport HD kapcsán már ezt nem tudják elmondani... oda lesz az MTV Live HD... végülis minek zenecsatorna a kínálatba.... A Muzsika és a Sláger TV-t most ne vegyük ide, mert az szórakoztató csatorna hivatalosan... az MTV Europe jelentős részén reality programok vannak... ott a Viva... elég az nekünk, persze. :)

 

Tudom vehetek drága minicsomagot, amiben van zenecsati... csak a 90%a nem érdekel ami még benne van. Csak így tovább... csak letelik a hűségidő végre aztán megyek a francba.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Pont ere letem volna kiványcsi , hogy a média törvény kötelezövé teszi azon szolgáltatókat akik digitális Sat tv / IP tv / digitális kábel tv szolgáltatás keretében HD csatornákat is továbitanak ott a legkisebb csomagban is elérhetövé kel tenni a közszolgálati csatornák HD felbontású változatait .
És ezen csatornákat az 1 - 10 es csatorna helyre kell tenni ott ahol külön SD és HD továbbitás is van .
Ha a Telekom nem igy tesz azzal törvényt sért és megy a nem kis összegü birság .
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem tudom, nem vagyok nagy törvény olvasó, de lényegtelen. Ha nem alapcsomagban kell lennie, akkor a törvénynek nem lenne semmi értelme, hiszen a szolgáltatók 95%-ánál már eddig is HD volt az MTVA csatornák nagy része.

Másrészt a sorrend meg benne van, és azt sem tartják a júliusi ÁSZF csatornakiosztás szerint.

 

HD volt a forma-1, hacsak nem az SD csatornát nézed.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mivel az mtva hivatalos elosztó hálózata az DVB-T hálózat (és E9 itt is megszűnik az sd) és csak HD marad. A szolgáltatok innen állítják elő az analóg és sd csatikat. Érdekes lenne ha az analóg szolgáltatói hálózaton és az sd csomagok esetében is kint lenne a HD logó.Márpedig ha jelőlve lenne ez lenne.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

"Másrészt a sorrend meg benne van, és azt sem tartják a júliusi ÁSZF csatornakiosztás szerint."

 

Szerintem az van, hogy vannak értelmezésben félre értések. Az NMHH-nak ez is feladata lenne, hogy ezt tisztázza.
pl: a must-carry csatornák. (ha jól tudom, pont a napokban valami határozatot most csinált az nmhh a média törvénnyel kapcsolatban, csak náluk egy ilyen közzététele 2 hét /nehéz feladat kitenni egy ilyet a honlapra/.) Törvény szerint 4 + 2. Itt illene nekik pontosan nevesíteni. Nem az mtva-nak hiszen ők is csak a törvény végrehajtói. ameddig 4 volt addig ez egyértelmű volt. Erről pont volt is vita, hogy kell-e, de pont ez volt a válaszra, hogy mivel 4 van így nem is kell nevesíteni. Bár megjegyzem a rádiókat kellett volna.

Az, hogy jelenleg pl: nincs úgy csatorna sorrend ahogyan te gondolod és még is úgy kell, hogy legyen azt meg 1-én megcsinálhatják. Mivel törvényi előírás miatt van, még panasszal sem élhetsz, hogy előre nem közölték.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tételezzük fel, hogy minden csomagban benne kell lenni-e a HD közszolgálati csatiknak. Tehát szerves részét képezi a csomagnak. Az összes efi joggal leadhatja hibára, hogy nála biza ez nincs meg. A szolgáltató mit tehet, cseréli mindenkinek vagy mert nem tud eleget tenni a törvénynek azonnali hatállyal felmondja a szerződését. Ez biza azt jelentené, hogy több mint 1 millió háztartás szolgáltatás nélkül maradna.

Másik eset: csak a közszolgálati csomagban kell benne lennie. Aki ilyen csomaggal előfizető (nem gondolom, hogy van ilyen, de a példa kedvéért) azoknál HD-s boxot kellene biztosítani a szolgáltatónak, hiszen sd esetén többet fizetne az efi hiszen egy sd box esetében nincs HD elérése. Ezt pedig tiltja a törvény.

 

 

Megjegyzem, most is van egy szolgáltató akinek a csomagjaiban vannak HD csatornák és ha az efi HD-s stb-t kér emiatt fizetnie kell a kiszállási díjat. Én biztos, hogy egyszerűen hibabejelentéssel élnék a helyükben és hibás teljesítésért ha nem cserélnék ingyen, nmhh-hoz fordulnék. (a csomag díjban azért is fizet az is akinek csak sd box-a van, pedig ha jól tudom ez így szolgáltatás nem teljesítése, átvitt értelembe véve fiktív számlázásnak is tekinthetem)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az hogy HD felirat nem volt az nem jelenti hogy nem HD adás volt.

 

OK! Megadom magamat, habár 3 hete pont erről vitatkoztunk és pl a Sport 1HD -nél hol kint volt a HD jel hol nem. 

Amikor régi adást ismételtek akkor nem volt kint. 

Attila70.

Amikor pedig kint volt a HD jel akkor átkapcsoltam a sima nem HD csatia és ott nem szerepelt a kiírás. 

Tehát megkülönböztetik az SD és a HD logó kijelzést. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

"Amikor pedig kint volt a HD jel akkor átkapcsoltam a sima nem HD csatia és ott nem szerepelt a kiírás. 

Tehát megkülönböztetik az SD és a HD logó kijelzést."

 

Ez nem mostanában volt az biztos. Régebben az mtva a HD osztásnál alkalmazta. Szép lassan levette, mert a jövő tudatában rájött, hogy megtévesztő lenne. Most azt mondják, hogy az sd és a HD között aki akarja úgy is látja a különbséget. (az olyan helyeken ahol akkoriban DVB-T - ről tudták csak venni a jelet, akkoriban az analóg esetében is HD jelzés volt)

 

 

Pont a Forma1 esetében mindenhol kint volt a HD jelzés.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...