Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen

Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.617 válasz erre a kérdésre

@acel Mi a kérdés ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus A gépet amiről mértem félig sikeresen ráraktam ethernetre.  60mbittel cammog a hgwig. Wifin még mindig csak 2mbit/sec mivel azen van a broadcom AC wifi chip.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Képkivágás.PNG

Wifi részről lehet állítgatni, de ha ebből te ki hámozol valamit :D Valami hasonló van a Tc/ D-linkben is ha jól emlékszem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
7 órája, fgabor87 írta:

Ahha, megvan. Akkor este megnézem otthonit megint.

Is-is. Nem tudom, hogy a HGW-kben van-e bekapcsolható QoS. 

@Roli82 @anonymus
nektek talán jobb rálátosotok van a hgw-kre. valahol qos-re v  kimeneti sebesség beállítás kehetséges?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ahha, megvan. Akkor este megnézem otthonit megint.

Is-is. Nem tudom, hogy a HGW-kben van-e bekapcsolható QoS. Ez csomagütemezést végez, és egyes csomagoknak elsöbbséget ad. Ez nem látszik, mert sebességadatokat nem írtam, de ha QoS nélkül hajtom meg, akkor a feltöltés 1,1-1,2 Mbit, QoS-el olyan 0,9-1. Letöltésnél is van egy kis elmaradás, de ott annyira nem észrevehető, QoS-el 20,1 körül jön, nélküle nem tudom.

Viszont mivel a netet nem sebességmérésre meg tesztelésre használjuk, érdemes QoS-t használni, mert nagyban javítja a netezés minőségét. Pl nem áll meg a weboldalak betöltése, ha a családban éppen valaki letölt valamit.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, fgabor87 írta:

Igen, ott néztem, de az oszlopoknál nekem van egy kis vonalka is, ami túlmegy az oszlopon (bár csak a feltöltésnél), gondolom az a legrosszabb érték.

Na csináltam még egy mérést itthoni végpontról, normális router + sima modem mögül.
Idle: 29
Download: 63
Upload: 122 (magasra nyúló vonalka 295)

És csináltam utána rögtön még egyetbb.jpg

Ha belekattintasz a szürke, kék, narancs kockába, akkor adja ki az egyedi adatokat, amiket én is linkeltem
A dlinken nem találtam semmi  lehetőséget a beállításra. valaki docis szakértő? Ez az őrült magas ping  hgw, docis, vagy T tulajdonság?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Igen, ott néztem, de az oszlopoknál nekem van egy kis vonalka is, ami túlmegy az oszlopon (bár csak a feltöltésnél), gondolom az a legrosszabb érték.

Na csináltam még egy mérést itthoni végpontról, normális router + sima modem mögül.
Idle: 29
Download: 63
Upload: 122 (magasra nyúló vonalka 295)

És csináltam utána rögtön még egyetbb.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A result gombra kattintva előjönnek a részletes adatok,   ott rákattintesz a letöltés, idele, feltöltésoszlopra, akkor jönnek az egyedi értékek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez érdekes.

Megpróbálom több szolgáltatónál több eszközön is mérni.
Az első egy T-s net.
Idle: 48 ms
Download: 179 ms
Upload: 960 ms

Bár ez utóbbinál van egy másik érték is, ami 3800ms, lehet, hogy az a legrosszabb mért érték.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ki akartam próbálni a fast.com-ot és közben találtam egy érdekes cikket a bufferbloat jelenségéről amikor adatforgalom közben megnövekszik a ping.
Ez akár okozhat is pár gondot az online játék közben, meg távoliasztal és skype közös használatában is.

http://www.dslreports.com/- on van is erre teszt, amit nem találtam egyelőre hogy hogyan lehet védekezni ellene.

Ugyanis az eredményem szerintem inkább forgalom nélküli időben játszhatnék. És esti didőben ez sokkal rosszabb eredményt adott.

Van rá ötletetek hogyan lehet ezt javitani? dcm704 hgwhez, etrnetneten csatlakozva.

Hgw beállítással lehet valamit javítani rajta?

letoltesping.png

feltöltésping.png

idleping.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Valószínű, bár a T-s szerelő szerint iklyen nem lehet, mert erre van riasztás a fejállomáson. :D Ahhoz képest hetekig megy a net 28-as SNR-rel, csak bejelentés után foglalkoznak vele.

Most is esik az SNR, már csak 36 a legmagasabb. Télen még 41 volt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

DS szint ugrálás az zaj betörés lehet, nálam ritkán előfordul ez a jelenség.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

US helyreállt, stabil 40 dBmv egész nap. Viszont a DS még mindig 5-6 dBmv-t ingadozik napközben, és az SNR is elég szegényes.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem is volt tegnap hogy ki esett a forgalom meg állt az iptv stb. 3x azt hiszem ez alatt mocorogtak a jelszintek. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor lehet, hogy hamarosan hozzánk is elérnek.

US felmászott 40-re tegnapi 35-höz képest, DS, SNR maradt, viszont szakadozik a net, le-le esik a modem, szakad a VPN. Lehet, hogy éppen most dolgoznak rajta.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálam a us 41-43 közt be  állt nagyon nem is mozdul, SnR feljebb ment 39,4 -40 között DS meg 4-10 közt mindent van. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Elég bizonytalan lett a hálózat. Estéről reggelre az US megemelkedett 39-re, ez jó.
A DS viszont felugrott 7-8-ra, az SNR 35-37.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem jó ha túl alacsony de az se ha túl nagy köztes  esetben jó.  Épp ezt írtam hogy 33 al is vígan el muzsikált nálam anno.  US SNR az érdekesebb de az nem látszik egyik modemben se. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

SNR változatlan még nálam.
Egyébként az alacsony US miért gond? Én arra tippelnék, hogy az alacsony US nagy erősítést feltételez a vonalon, ami rontja az SNR-t?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igazából az nem akkora para 33 as dBmv el is szépen el muzsikál. Lehet a CMTS-nél vannak és most értek a te portkártyáidhoz. Nálam csak a SNR-t húzták fel. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Úgy látszik nálunk is dolgoznak most, 35 dBmv az us power. :D Ez már picit túl alacsonynak tűnik. Ds változatlan.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hmm akkor csere Sagere.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sajnos ebben a modemben nem lehet. Illetve amíg nem csatlakozik a hálózatra, addig elérhető az a felület, ahol be lehet irkálni kézzel frekiket, de amint felcsatlakozott, eltűnik (le van tiltva gondolom).
Ha kézzel beírok valamit, és fellép, utána 1-2 órával már máshol van. Teljesen önálló életet él. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha tudsz kezdő csatornát váltani próbáld meg mert több 4+4 es block van.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem kiabálom el, de úgy tűnik, helyreállt. Tegnap délelőtt 10-kor már 47 környékén volt, mikor kiszedtem a 3dB-s csillapítót. Aztán délután 3 órára ismét elérte az 51-et.

Most délután fél 2 környékén még mindig 44,5-ön áll. Legközelebb már csak 3-kor nézem meg, de jónak tűnik.
SNR változatlan, 35 és 39 között.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most