Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen

Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.616 válasz erre a kérdésre

Üdv!

Nekem az lenne a problémám, hogy minden este Euro Docsis 3.0 hálózaton a modem (D-link DCM704B) elég gyakran szétkapcsol. Itt az az érdekes, hogy nem csak nálam hanem az utcában elég sok helyen, de nem egy időben, azaz nekem tegnap este 18:40 től 20:00-ig szinte használhatatlan volt az internet míg ismerősnél jó volt, nála 20:00 tól voltak ilyen szakadások nálam meg egészen 10 óráig semmi probléma.

Már szóltam hogy a jelszintek elég gyatrák de az a fura hogy jelszinttől függetlenl CSAK este van ilyen probléma.

Ha van kapcsolat este akkor gyakran a kimenő csomagok nagy része elveszlik, csomagveszteség van a kimenő ágon, de az a furcsa, hogy CSAK a kimenő ágon, ott is változó, valamikor 5%, de van amikor 30+%.

A modem közvetlen kapja a jelet szóval se F csatlakozó és semmi más egyéb csillapító nincs használatban, mivel muszáj volt kivenni mert -20dbvm volt az utolsó 4 csatornán.

Az utcában már cseréltek jelerősítőt, az oszlopon is cseréltek mindent, de nem csak nálam van gond.

Az értékeket leírom:

1 QAM256 124000000 Hz-3.8 dBmV43.2 dB25198
2 QAM256 132000000 Hz-4.0 dBmV43.2 dB25532578
3 QAM256 140000000 Hz-4.7 dBmV43.2 dB35962536
4 QAM256 148000000 Hz-6.3 dBmV42.4 dB76064077
5 QAM256 346000000 Hz-10.9 dBmV39.0 dB37623744
6 QAM256 354000000 Hz-11.1 dBmV39.3 dB19441112
7 QAM256 362000000 Hz-11.3 dBmV39.0 dB31722632
8 QAM256 370000000 Hz-11.6 dBmV38.9 dB32152833

Total Correctables Total Uncorrectables

2836719520

Upstream Bonded Channels Channel Lock Status US Channel Type Channel ID Symbol Rate Frequency Power

1 ATDMA 5120 Ksym/sec32400000 Hz43.0 dBmV
2 Unknown 0 Ksym/sec0 Hz0.0 dBmV
3 Unknown 0 Ksym/sec0 Hz0.0 dBmV
4 Unknown 0 Ksym/sec0 Hz0.0 dBmV

Azon is gondolkoztam, hogy az az 1 UP kevés lenne?

Illetve volt már kint szerelő és azt mondta a jel értékekre hogy nappal pirosba van és estére már jó, de szerintem ez sem normális.

Ja igen, egy régebbi eset, hogy megfigyelés van a modememen és mondtam neki, hogy xy nap vagy 30x szétkapcsolt, az ő rendszerük nem jelzett semmit, ekkor jutottam arra döntésre, hogy felveszem a modem kezelőfelületét.

A videóban az látszik, hogy amikor eldobja a csatornákat az UP  Powerje 24dbvm, 3 másodperc múlva 30dbvm és kb 5 másodperc múlva felugrik 40dbmv-re.

Valakinek valami ötlet?

Kezdek belefáradni mivel ez a hiba már NOVEMBER óta fennáll, azóta nem nyitok hibajegyeket mert telenoros vagyok és annó 4000ft volt a kék szám hívása, azaz a telekom a semmiért.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azt mondták, hogy még folyamatban van a visszahívás... :D

De direkt mondtam, hogy nem amiatt a hiba miatt, hanem azért, mert sorozatosan, 3-4 havonta ugyan ez van. Úgyhogy most nézhetik az adatforgalmam. Meg én is megénzem, hogy szombaton mit csinál majd a 40 fokban.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

MEg nézték van adat forgalmad le zárták :DD

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Még mindig várom, hogy leteljen a telekom 24 órája... nálam már több, mint 1 hét telt el, de náluk ezek szerint megállt az idő.

Valamiért úgy érzem, hogy nagyon beletenyereltem valamibe.

Vagy elírták a telefonszámom. xD Bár mikor betelefonáltam rákérdezni, nem reklamáltak, hogy próbáltak hívni, de nem értek el/nem vettem fel stb...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát az nem jó. Kár, hogy a routeremben nincs speedtest, mert akkor én is le tudnám mérni most.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jó az nekem el tünt a fele sávszél most. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát mindegy, én várom türelmesen, hogy leteljen a 24 óra. :D

Kíváncsi leszek, hogy szombaton mi lesz a nettel, mert 37 fokot mondanak, és mivel otthon leszek, tudom majd nézegetni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Amilyen gyanúsak a vonal adataid és más is ezek után én nem lepődöm meg.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na, most röpke 20 perc alatt bejutottam.

Még folyamatban van a visszahívás, eddig nem sikerült engem elérniük. :D Nem mintha próbálkoztak volna vele. Várjak türelemmel. :D

Gyerekek, én kezdem úgy érezni magam, mint egy oviban, de komolyan. Ez egyre érdekesebb, marha kíváncsi vagyok mi lesz a vége. :D

Ezek szerint a vezetők is ennyire megbízhatók.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lett netem! Kb 71 órával a bejelentés után, de lett. El sem hiszem...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, régen én is belefutottam ilyenbe, valami nullás ügyintézők vagy hogy hívják őket. De újabban elkerülnek.

Ma negyed óra után én tettem le, majd este otthonról megpróbálom megint.

De már volt olyan is, szerintem tavaly, hogy 35 perc zenélés után bontott a központ. Visszahívtam őket, akkor röpke 20 perc után sorra kerültem. Most sajnos nincs időm "játszani".

Ilyenkor kéne gyorsan felhívni az NMHH-t, hogy gyorsan mérjenek egy bejutási időt...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezt úgy oldják, meg hogy te nyomkodsz minden féle gombot utolsónak meg nyomod hogy internet hiba mondjuk. Megy a zene türelmet kérnek stb és amikor ki futnának az időből bejelentkezik valaki hogy mit szeretnél hova kapcsoljon ő kapcsol onnantól kezdve meg nyugodtan hallgathatod a zenét 45 -60 percig amikor is bont az ivr.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem lehet felhívni őket, negyed óra után sem veszik fel. Ennyi időm meg nincs. Ráadásul van valami törvényi kötelezettség, hogy x percen belül kezelőhöz kell kerülni. És az x az elég alacsony szám, 1 vagy 2 perc.

Persze, az érthető, csak itt kiküldik a számla mellé, hogy állítsam át a tv-met minél hamarabb digitális ktv-re, majd kiderül, hogy nem működik, de nem jelenthetem beá, állítsam vissza analógra, és újra rendezgessem el a csatornákat. Ha már kijön egy hivatalos levél, akkor onnantól kezdve analóg előfizetőknek engedhetnék.. ha már fel lettek szólítva.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Modem max adásija 61 dBmV ebből le jön pár dolog és marad 53 dBmV, ezt volna cél szerű 50 alá tolni hogy legyen tartalék és melegben se szakadjon.

Még jó hogy nem engedik én se jelenthetek be hibát digitális kábel tv-re mert iptvre szól az előfizetésem.  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én arra tippelek, hogy már az 51 is kevés, csak ugye nem tud följebb menni. Viszont annyira még nem kevés, hogy szakadjon.

Tehát mondjuk az ideális 55 lenne, de még így is jut annyi jel a központba, amennyi kell. Persze lehet, hogy már elég zajos, meg van codeword hiba meg minden... de még megy. Ha kiveszem az MMWO-t, akkor 53 lenne az ideális, de annyit még mindig nem tud. kp-ban javul a jel, de ennyi. Én meg semmit nem látok ebből ugye.

Egyszóval egy darab ... a hálózat.

Szerintem az sem csoda, hogy nem működik a digitális kábeltv, csak azt nem engedik bejelenteni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

F csatlakozós rész nekem a Tc vel fordult elő a 3925 el csak azért mert nagyon el dugott helyen volt átraktam máshova és meg szűnt. Az a fura hogy a us mért ugyan annyi ?? Nálam változik ha kiszedem az mmwo-t.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ilyenekre már nincs energiám, meg nem is az én feladatom. De amúgy a modem nem bírna ki egy napot fent a padláson. Alapból tűz forró, bk negyven fokos, fent a padláson napközben pedig 60-65 fok van.

Mondjuk akiknek EPC2935-ösük van, azok arra panaszkodnak, hogy nem lehet megfogni a hátulján az f csatlakozót, mert megégeti a kezüket. Nálam az csak langyos.

Ráadásul akkor egész nap nem lenne itthon net, mert onnan nem tudom lehozni az utp-t a routerhez. Plusz ugye telefon is modemen megy, nem akarom az itthon levőket telefon nélkül itt hagyni.

Értelmét sem nagyon látom. Amikor még ED2-es terület voltunk, minden nyáron 57-58-ig felment az US, majd szakadtam. Ilyenkor gyorsan kiszedtem az MMWO-t, pontosabban akkor csak sima 2-es splitter volt, és akkor még kb másfél óráig húzta a net, aztán megint szakadt. Most hiába szedem ki az MMWO-t, látszólag nem nyerek vele semmit. Az, hogy CMTS mit mutat, amúgy sem rám tartozik. Mutasson inkább ******* értékeket, hogy végre csinálják már meg az egészet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Úgy kéne meg oldani hogy rá rakod közvetlen a bejövőre a modemet mondjuk egy éjszakára hogy lehessen valamit kezdeni ezzel. Mondjuk egy éjszakára vagy nap közben amikor nem vagy otthon. Tudom macera de ...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Érdekes adatokkal érkezem.

Első kép ma délután fél 3-as állapot MMWO-val:

with_mmwo.png

Már van olyan freki, ahol majdnem -7 a bejövő jelszint, reggel a legrosszabb -2 volt. Az adási jelszint az ugye adott 51, reggel 49 volt.

Most nézzük közvetlen a bejövő csonkon MMWO és túlvesz. védő patron nélkül:

without_mmwo.png

Ugye amMMWO bejövő jelből data ágon 8 db-t vesz el, így kerültünk a +2-es, +3-as tartományba. Kimenő viszont maradt 51, ami azt jelenti, hogy 2 dB jelerősödés sem elég, és továbbra is maximális erővel kell adnia.

Kíváncsi vagyok kp-ban mit látnak vajon. Amikor a modemem reggel még lépeget fölfelé az US-el, akkor CMTS US jelszintem 9-10 dB, US SNR-em pedig 29-31. Namost ugye napközben tovább nőne az US, mert 2 db-t kiszedve is marad 51. Azaz MMWO-val együtt a legjobb esetben is 7-8-on lehetek a CMTS-ben most, de mivel itthon nem tudom tovább csökkenteni a csillapítást, nem tudjuk megnézni, hol kezdi el a modem csökkenteni az US-t.

Nem tudom CMTS-ben mennyi lenne az ideális.

Van még egy MMWO-m, de teljesen normálisan viselkedik a most kiiktatott is, úgyhogy nem cserélem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha központi hiba van ami túl megy a 72 órán akkor kötbért kéne adni az érintetteknek de hogy ez mennyire történik meg pasz. Ezért is érdemes azonnal hibát le adni ha másért nem területi statisztika romlik és jobban ügyelnek arra a terepre de hogy ez is mennyire valósul meg mert ez is papíron néz csak jól ki. Én félek hogy csak a hiba jegy le adásodtól számolnak kötbért most, de ha hiba le zárás után telefonálsz hogy panaszt szeretnél tenni és el mondod hogy volt központi hiba is stb stb nem tudtál jelenteni se mert el érhetetlen volt minden szerintem meg kapod a kötbért egész időre.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

És ilyenkor amúgy mi van, ha én péntek du adtam le hibára, de akkor már 2 napja nem ment... akkor az ő szempontjukból a hiba akkor is csak péntek óta áll fenn, ha egyébként ők is tudják, hogy szerda óta nem ment?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

De legalább rontottad a statisztikát és kötbérre s jogosult leszel, ha nem kiált vis maiort a Telekom.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, péntek du leadtam hibára, de a jelek szerint ettől nem gyorsult be az ügymenet. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sikerült be jelenteni azóta ?

Akkor halgatok :D

1

Locked

QAM256

2

-0.4 dBmV

39.2 dB

2

Locked

QAM256

1

-0.6 dBmV

39.2 dB

3

Locked

QAM256

3

-0.7 dBmV

38.7 dB

4

Locked

QAM256

4

-1.9 dBmV

38.8 dB

5

Locked

QAM256

5

-3.1 dBmV

38.3 dB

6

Locked

QAM256

6

-3.3 dBmV

38.9 dB

7

Locked

QAM256

7

-3.2 dBmV

39.0 dB

8

Locked

QAM256

8

-3.4 dBmV

39.2 dB

1

Locked

ATDMA

3

5120 Ksym/sec

45.7 dBmV

2

Locked

ATDMA

1

5120 Ksym/sec

46.6 dBmV

3

Locked

2

5120 Ksym/sec

46.5 dBmV

4

0

0 Ksym/sec

0.0 dBmV

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Olvasok, és irígykedek... én csak álmodni merek ilyen jelszinteket, nálam még mindig se net se TV. Kezdem nagyon sajnálni magam. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most