Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Ez már felettébb érdekes mert nálunk a Dunainfo bele pakolta az anyagot a hálózatba, amikor ők kábeleztek nem is volt még követelmény a 3x koax de azt húztak minden fele. Csak lakáson belül spóroltak de attól is l szoktak hamar.

 

Nem szabadna semmi másnak lennie a hálózaton soha csak amit a T rá enged, jó ez persze nem igaz mert vannak olyan részek ahol van zavar de az nonszensz hogy egy másik cég tv adói is be jöjjenek.

 

Mindent említsél meg csak fontos lehet!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Netem van, de kértem vezetői visszahívást, ami elvileg 24 óra, de úgy látom a héten már nem hívnak...

 

Hát, az sem ma volt.

Be van jelentve? Lehet tudni valami extra infót? Gondolom valahol optikai kábelszakadás lehet.

Bár a vihar napján az egyik cépnél volt optikai gerinchálózat szakadás, és 3-4 óra alatt rendbevágták. Újabban furán lassúak a telekomos javítások.

Nomeg a visszahívások és a hibajavításról érkező sms-ek. :D

De lehet, hogy egyszerűen csak túl sokan vannak szabin.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nincs bejelentve (illetve nem tudom, tegnap reggel óta 3x hívtam őket, de hogy lett-e hibajegyem, azt passzolom), mert központi hiba van. Ha azt elhárítják, akkor fogom bejelenteni, mert nekem akkor sem fog menni, ugyanis a szomszéd fenyője pont oda dőlt az oszlopra, ahonnan nekem jönne a delej, és nem sok esélyét látom, hogy a kötés túlélte. :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Gondokat nem tapasztalok, jelszintek tekintetében nem sok változott.

Reggel us 49, ds -2

Most us 51, ds -6

És most ugye nincs is meleg kint, tehát a DS 30 fok körül ugyan úgy -8 környékére fog esni, azaz napon belül 6 dB-t mászik már a második erősítő mögött. Kíváncsi lennék, hogy úgy a 5. környékén távol az erősítőtől mit művelnek a jelszintek.

 

Optikajavítás után egyedül az SNR-ben történt pozitív változás, az visszaállt 36-39 dB környékére.

 

Amúgy mindig ez szokott lenni... 6 éve már. Idén tavasszal mikor volt az idei első 2 napos leállás, már ki is beszéltük egyik ismerősömmel, hogy 3-4 hónap, és kezdődik előről. A levelezés még meg is van. Szóval ez tényleg ilyen már 6 éve, mindenki kifigyelte már.

 

Vezetői visszahívás felől meg hétfén érdeklődöm majd, mert azt valahogy nagyon elfelejtették.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Megnézhetem holnap, de annyival lesz jobb, amennyit az osztó csillapít.

Szerelők is amúgy meg szokták nézni, amikor kijönnek. Mér a modemnél, hümmög. Megkérdi hol az MMWO, mér egyet ott, akkor is hümmög, majd kimegy az oszlopra, ott is mér a leágazáson, és aztán vagy állít az erősítőn, vagy szídja a hálózatot, hogy optikát ki kéne hozni az utca elejéig. :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Végén nehogy vissza nyaljon a fagyi és ki derül hogy házon belül behányt az mmwo vagy ilyesmi. Mert jelenleg csak adásival van gond más hiba nem látszik ezek szerint. Én valószínűbbek tartom hogy egyik erősítő / a rossz koax hálózat az oka.  Jaaa igeen kell hogy még legyen node nálatok minimum még egy!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egy ilyen henger alakú valami van még egy a polgármesteri hivataltól kb 500 méterre a főúton, de node-ot nem láttam mellette, de majd megnézem.

Jaa, hát a főúton járt a streep view. :D

google maps

 

De akkor itt valóban megy még valahova optika, viszont ez pont ellenkező irányba van, mint ahol én lakom. Szóval ez nekem semmit nem ér. Gondolom a Naphegy-nél lehet valahol még egy node, és akkor két szegmensre osztották a falut. És akkor ez az alsó fele lehet egy külön szegmens.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sikerült be jelenteni azóta ?

 

 

Akkor halgatok :D

 

1

Locked

QAM256

2

 

-0.4 dBmV

39.2 dB

2

Locked

QAM256

1

 

-0.6 dBmV

39.2 dB

3

Locked

QAM256

3

 

-0.7 dBmV

38.7 dB

4

Locked

QAM256

4

 

-1.9 dBmV

38.8 dB

5

Locked

QAM256

5

 

-3.1 dBmV

38.3 dB

6

Locked

QAM256

6

 

-3.3 dBmV

38.9 dB

7

Locked

QAM256

7

 

-3.2 dBmV

39.0 dB

8

Locked

QAM256

8

 

-3.4 dBmV

39.2 dB

 

1

Locked

ATDMA

3

5120 Ksym/sec

 

45.7 dBmV

2

Locked

ATDMA

1

5120 Ksym/sec

 

46.6 dBmV

3

Locked

 

2

5120 Ksym/sec

 

46.5 dBmV

4

  

0

0 Ksym/sec

 

0.0 dBmV

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha központi hiba van ami túl megy a 72 órán akkor kötbért kéne adni az érintetteknek de hogy ez mennyire történik meg pasz. Ezért is érdemes azonnal hibát le adni ha másért nem területi statisztika romlik és jobban ügyelnek arra a terepre de hogy ez is mennyire valósul meg mert ez is papíron néz csak jól ki. Én félek hogy csak a hiba jegy le adásodtól számolnak kötbért most, de ha hiba le zárás után telefonálsz hogy panaszt szeretnél tenni és el mondod hogy volt központi hiba is stb stb nem tudtál jelenteni se mert el érhetetlen volt minden szerintem meg kapod a kötbért egész időre.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Érdekes adatokkal érkezem.

Első kép ma délután fél 3-as állapot MMWO-val:

with_mmwo.png

 

Már van olyan freki, ahol majdnem -7 a bejövő jelszint, reggel a legrosszabb -2 volt. Az adási jelszint az ugye adott 51, reggel 49 volt.

 

Most nézzük közvetlen a bejövő csonkon MMWO és túlvesz. védő patron nélkül:

without_mmwo.png

 

Ugye amMMWO bejövő jelből data ágon 8 db-t vesz el, így kerültünk a +2-es, +3-as tartományba. Kimenő viszont maradt 51, ami azt jelenti, hogy 2 dB jelerősödés sem elég, és továbbra is maximális erővel kell adnia.

 

Kíváncsi vagyok kp-ban mit látnak vajon. Amikor a modemem reggel még lépeget fölfelé az US-el, akkor CMTS US jelszintem 9-10 dB, US SNR-em pedig 29-31. Namost ugye napközben tovább nőne az US, mert 2 db-t kiszedve is marad 51. Azaz MMWO-val együtt a legjobb esetben is 7-8-on lehetek a CMTS-ben most, de mivel itthon nem tudom tovább csökkenteni a csillapítást, nem tudjuk megnézni, hol kezdi el a modem csökkenteni az US-t.

Nem tudom CMTS-ben mennyi lenne az ideális.

Van még egy MMWO-m, de teljesen normálisan viselkedik a most kiiktatott is, úgyhogy nem cserélem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ilyenekre már nincs energiám, meg nem is az én feladatom. De amúgy a modem nem bírna ki egy napot fent a padláson. Alapból tűz forró, bk negyven fokos, fent a padláson napközben pedig 60-65 fok van.

Mondjuk akiknek EPC2935-ösük van, azok arra panaszkodnak, hogy nem lehet megfogni a hátulján az f csatlakozót, mert megégeti a kezüket. Nálam az csak langyos.

Ráadásul akkor egész nap nem lenne itthon net, mert onnan nem tudom lehozni az utp-t a routerhez. Plusz ugye telefon is modemen megy, nem akarom az itthon levőket telefon nélkül itt hagyni.

Értelmét sem nagyon látom. Amikor még ED2-es terület voltunk, minden nyáron 57-58-ig felment az US, majd szakadtam. Ilyenkor gyorsan kiszedtem az MMWO-t, pontosabban akkor csak sima 2-es splitter volt, és akkor még kb másfél óráig húzta a net, aztán megint szakadt. Most hiába szedem ki az MMWO-t, látszólag nem nyerek vele semmit. Az, hogy CMTS mit mutat, amúgy sem rám tartozik. Mutasson inkább ******* értékeket, hogy végre csinálják már meg az egészet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Én arra tippelek, hogy már az 51 is kevés, csak ugye nem tud följebb menni. Viszont annyira még nem kevés, hogy szakadjon.

Tehát mondjuk az ideális 55 lenne, de még így is jut annyi jel a központba, amennyi kell. Persze lehet, hogy már elég zajos, meg van codeword hiba meg minden... de még megy. Ha kiveszem az MMWO-t, akkor 53 lenne az ideális, de annyit még mindig nem tud. kp-ban javul a jel, de ennyi. Én meg semmit nem látok ebből ugye.

 

Egyszóval egy darab ... a hálózat.

Szerintem az sem csoda, hogy nem működik a digitális kábeltv, csak azt nem engedik bejelenteni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...