ati63

HUMAX DVB-C MÉDIAKONVERTER

Kérdés

Sziasztok !

A T-hom-tól vásároltam egy HUMAX digitális konvertert.

A beüzemelés óta búg a TV. 

Ha kihúz a SCART csatlakozót a konverterből megszűnik a búgás.

Mi lehet a hiba ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

16 válasz erre a kérdésre

Ekkor: 2017. 02. 12. at 8:19, Szpisti írta:

Sziasztok!

Volna egy kérdésem a témában: Ezt a HUMAX médiakonvertert valaki bekötötte már RCA átalakítóval? Működik úgy?

Azért szeretném úgy bekötni, mert a TV amihez csatlakozik, a SCART csatin keresztül csak fekete képet ad, hang nélkül. De érdekes, ahogy bedugom a HUMAX-ba, egyből minden analóg csatornáról elmegy a kép a TV-n, csak hang van, és AV-re kapcsolva csak a fekete kép fogad, nem adja be a Telekomos logót sem. A HUMAX-ot kipróbáltam egy másik tévén (ami lcd) ott tökéletes ugyanazzal a SCART csatival... Arra tudok gondolni, hogy a SCART egyik szálán valami olyan jelet kap a tévé, amit nem tud értelmezni...

Ami még érdekes, amikor be van dugva a HUMAX, nem lehet kikapcsolni, csak zölden világít a led rajta...

Ugyanazt a scart kábelt használtad a két tv-n? A tvről húzd le az antennát miközben próbálod. lehetnek földelési problémák is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Szpisti

Szerintem RCA - Scart áttalakítóval is megy, ha nincs rajta RCA kimenet. Én Sat beltérit használok scart-rca átalakítóval egy PC-s video digitalizálóra.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Volna egy kérdésem a témában: Ezt a HUMAX médiakonvertert valaki bekötötte már RCA átalakítóval? Működik úgy?

Azért szeretném úgy bekötni, mert a TV amihez csatlakozik, a SCART csatin keresztül csak fekete képet ad, hang nélkül. De érdekes, ahogy bedugom a HUMAX-ba, egyből minden analóg csatornáról elmegy a kép a TV-n, csak hang van, és AV-re kapcsolva csak a fekete kép fogad, nem adja be a Telekomos logót sem. A HUMAX-ot kipróbáltam egy másik tévén (ami lcd) ott tökéletes ugyanazzal a SCART csatival... Arra tudok gondolni, hogy a SCART egyik szálán valami olyan jelet kap a tévé, amit nem tud értelmezni...

Ami még érdekes, amikor be van dugva a HUMAX, nem lehet kikapcsolni, csak zölden világít a led rajta...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ekkor: 2016. 02. 13., micimacho írta:

Üdv!

Kíváncsi vagyok kinél, hogy műxik ez a szerkezet. Ha sport csatornát nézek pl.: foci, kézi, vizilabdát erőteljesen akadozik a kép. Ugyanez analógban és IPTV-n nem jelentkezik. Két ilyen egységem van és mind a kettőn ua. a jelenség. 

Segíts  a T nek a jó minőségű szolgáltatásban, ha nem jelented be nem is tudja megoldani.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Fura. Akkor passz. Tegnap délután mikor megnéztem, valami kézi meccs volt talán (M4 Sport), de nem láttam akadozást. Budapesti/központi fejállomáshoz tartozom.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

CRT-n nézem én is.....

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én nem tapasztaltam ilyet. De az igazat megvallva elég gyenge eszközök ezek. Nekem CRT TV-re van kötve, mivel LCD-n teljesen nézhetetlen képminőséget produkált. Lehet, hogy ott jelentkezne ez az akadozós történet is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!

Kíváncsi vagyok kinél, hogy műxik ez a szerkezet. Ha sport csatornát nézek pl.: foci, kézi, vizilabdát erőteljesen akadozik a kép. Ugyanez analógban és IPTV-n nem jelentkezik. Két ilyen egységem van és mind a kettőn ua. a jelenség. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

39142.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Milyen előfizetesed van IPTV vagy digitális? Vala. Élek másik fórumon múlt héten  volt a frekvencia táblázat, aszerint próbáld beállítani.  Lehet csatlakozási hiba, rossz kábel, rossz típusú elosztó

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

probáld meg újra inditani  és frisitje   nekemis  Humax média konveter van 27 csatorna bejőn  kedves  andrea

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szép estét!

Problémám a következő: Vettem a szüleimnek egy médiakovertert,mivel a régi tv készüléket nem szerették volna lecserélni.Csatlakoztattam a leírt módon,csatorna keresésnél talált 27 csatornát.A baj csak az,hogy ebből a 27-ből csak 4 nézhető,a többit kódolt csatornaként mutatja. A többi készüléken tökéletesen tudjuk venni az adásokat (2 régi típusú készülék set top box-al,1 pedig lcd tv) Mi lehet a probléma? Köszönöm a mielőbbi választ!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor ha a koaxot ki húzod de a többi bedugva marad és meg szűnik a zúgás. Akkor vegyél / kérj egy galvanikus leválasztót.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok !

A T-hom-tól vásároltam egy HUMAX digitális konvertert.

A beüzemelés óta búg a TV. 

Ha kihúz a SCART csatlakozót a konverterből megszűnik a búgás.

Mi lehet a hiba ?

Fogalmam sincs, de nem te vagy az egyetlen. Már 2x olvastam ezt itt-ott.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor is meg szűnik a búgás ha scart marad, de a koaxot húzod ki ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most