Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

939 válasz erre a kérdésre

Posztolva: (szerkesztve)

Még mindig a HD stream kapcsán pár kérdés:

Tegnap be lett üzemelve a gyorsító opció, ami a szokásos problémákkal indult, a DSL tunnel nem ment, kiosztott IP 188-al kezdődött. Szerelő szerint jó ez így, hiszen látom, hogy a HGW-n a DSL "zöld". Én nem nyugodtam bele és hívtam a 1414-et ahol megoldották és az is pár perc alatt "UP" lett. Éjjel lefutott a firmware frissítés és magenta színben pompázik a HGW felülete, kiosztott IP 217-el kezdődik.

Ami most van a Magenta 1 csomagban:
TV: IPTV Szuper Családi HD
NET: Netmánia M
VOIP: Hoppá Plusz
Stream: 2 SD, 0 HD

Kérdésem az lenne, hogy az IPTV csak a DSL sávszélességét használja? Vagy a hibrid bonding miatt a DSL/LTE-t? Eddig DSL-en 12-13 M jött, mennyit vesz el a HD Stream? Mert ha az IPTV csak tisztán DSL-t használ akkor elvileg bekapcsolható lenne szvsz a HD Stream, aztán minden másra ott van az LTE.

Szerintetek működhet? Érdemes köröket futni HD Stream bekapcsoltatása kapcsán a 1414-en? Eddig elég meredek dolgokat olvastam a HD szávszél igénye kapcsán. Amikor még papíron adható volt a 30M net akkor pár napig volt már HD Stream-ünk, akkor maradt 6M, ha éppen HD adást néztünk...

Még egy dolog SIM kártya kapcsán érdemes a PIN kód beállítással vacakolni?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: noobi78

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2017. 05. 09. at 20:14, qu1cKr írta:

Sziasztok . Segítségre lenne szükségem . Elég gyakran van probléma az internetszolgáltatással , konkrétan 2 hetente telefonálni kell a Telekomnak , mert 10mbit/s sebesség helyett 0.5-2mbit/s-al töltök le . Körülbelül már 10x jöttek ki , utoljára végre sikerült egy értelmes szerelőt kifogni . 

Ajánlotta a gyorsító opció lehetőséget , ( bemérte telefonnal a sebességet 4G képes , 30-40mbit-re emelkedne ) elmondta hogyan működne és így elméletileg nem lenne a gyakori internetszakadás , kevés sebesség . 

A településen ahol lakom Netmánia S a legnagyobb szolgáltatás , ezért kapóra jönne ez a gyorsító opció , VISZONT itt jön a bibi.

Megkötöttük a szerződést még húsvétkor a szerelővel , kiszámolta és konkrétan 100Ft-al kevesebbre jönne ki a havidíj ( ez vicces ) ,   azt mondta húsvét után a kollegája kijön és megcsinálja mert ő szabadságon lesz , valamiféle szűrőt kell leszerelni és bekötni a gyorsító opciót . Persze,  kijött a kolléga , valamit állított a villanykarón de nem szerelt se be , se ki semmit , azt mondta ez nem az ő dolga ő a hibát javította és távozott.

A minap felhívtam a Telekomot mert lassan 1 hónap telt el és még mindig semmi , az ügyfélszolgálatos hölgy közölte, hogy törölve lett a gyorsító opció a  mert műszakilag nem kivitelezhető .

Ezt nem igazán értem , mert a szerelő szerint pedig kivitelezhető Netmánia S az elérhető legnagyobb csomag , és 4G képes helyen lakom.

Szerintetek próbálkozzak az ügyfélszolgálaton ,hogy próbálják megoldani ,vagy mit csináljak ? Mindenképpen a gyorsító opció lenne a megoldás az internetszakadozásokra .

Előre is köszönöm a válaszotokat.

Sziasztok! Gondoltam leírom ,hogy mire jutottam . Próbálkoztam újra az ügyfélszolgálattal , mert többen ajánlottátok ,hátha sikerül egy értelmes kollégát kifogni . Így is történt , az ügyfélszolgálatos úr , megigényelte újra a gyorsító opciót , elmondtuk mi a helyzet  , ő lefuttatott valamiféle tesztet , rögtön kidobta a rendszer neki ,hogy analóg vonal fut és nem digitális , a riasztó rá van kötve a telefonvonalra , ezért csak akkor lehetséges a gyorsító opció ha a riasztó megszűnik a vonalon. Beleegyeztünk és mondta ,hogy pár napon belül visszatelefonál , átadja az ügyet a műszaki osztálynak. ( Gondoltam magamban , megint sikerült leráznia és nem lesz belőle semmi , DE TÉVEDTEM ) Az úr visszahívott 3 nappal az igénylés után , és mondta hogy 2 héten  belül kijönnek és átkötik digitális vonalra a rendszert + üzembe helyezik a gyorsító opciót . Szóval türelemmel kell várnom . 

Bárki , aki hasonló cipőben jár/járt mint én ,hogy elutasították a rendelést ,pedig kivitelezhető a technika , az próbálkozzon az ügyfélszolgálaton , ha kell személyesen , ameddig egy hozzáértőt nem sikerül kifognia !

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@zs1991

Itt a DSL és az LTE tunnel is kikapcsolgat, valami nagyon nem működik megfelelően.

@noobi78

Koaxon és optikai hálózaton is.

DSL-en ha jól tudom 1 HD stream van, de HD díjcsomagnak kell lenni hozzá. Pl Szuper Családi HD

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

DSL-en kívül hol lehet IPTV-zni?

A kérdés az lett volna, hogy Netmánia M-nél lehet-e HD Stream-et bekapcsolni? A "kieső" sávszélt LTE tudná pótolni...szvsz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz

A DSL Uptime számláló 4 órát ír, de már jóval több ideje be van kapcsolva, egész nap ment.
A logban több100-szor szerepel az a bejegyzés, amit az előbb írtam, meg még ezek is jópárszor előfordulnak:

System Error LTE Tunnel DOWN.
System Error LTE Tunnel Request do not receive respond.
Sytem Error DSL Tunnel DOWN.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@noobi78

Én DSL-en nem IPTV-znék. Levesz a netből stb. De ez csak egyéni vélemény

@zs1991

Rendszer hiba. A DSL tunnel nem válaszol a kérésre. DSL uptime számláló, voip uptime számláló megmutatja, hogy ez DSL szinkronvesztés miatt történik e (nekem nem ilyen eszközöm van, nemtudom, hogy ez mutat e valahol ilyen uptime számlálót) illetve milyen bejegyzések vannak még a logban?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, noobi78 írta:

Gyorsító opció mellett bekapcsolható-e a HD stream?

A DSL elbírná szvsz a VOIP-pal együtt minden egyébre ott az LTE.

Vélemény?

A gyorsító opció az IPTV-re semmilyen ráhatással nincs. TV kizárólag DSL-en él, szóval amit tud nélküle, ugyanazt fogja gyorsítva is. Megszakadt DSL ággal csak net van, VoIP, IPTV nincs.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezzel van tele a HGW log-ja:

System Error DSL Tunnel Request do not receive respond.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Gyorsító opció mellett bekapcsolható-e a HD stream?

A DSL elbírná szvsz a VOIP-pal együtt minden egyébre ott az LTE.

Vélemény?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@zs1991

Igen a ppoe-nek kellett volna, illetve az átállított SSID-nek és jelszónak szintén visszakéne álnia a gyári értékre.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az SSID-t meg a Wifi jelszót megváltoztattam. Felhasználónév és jelszó sem törlődött, pedig azoknak elvileg kellett volna.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@zs1991

Ha a gyári állapothoz képest nem változtattál semmilyen beállítást, akkor igen. Max a pppoe felhasználónév és jelszó törlődik belőle, amit vissza kell írnod, hogy a dsl része működjön.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az normális, hogy a HGW-t nem tudom resetelni? Hiába nyomom az admin felületen a Factory Defaults-ot, vagy magán az eszközön a reset gombot, újraindul a HGW, de marad minden a régi.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Farao

De ha észreveszik, hogy a Telekomos gyorsító opció versenytárs, akkor akkor mérsékelhetik az áraikat. De még ha konkurencia sincs van az az ár amit akkor sem adnának meg érte a fogyasztók, ha nincs alternatíva, ezért is nem lehet a csillagos égbe emelni az árakat, még egy monopólium esetében sem. Szerintem az új építésű hálózaton viszonylag jó áron fognak szolgáltatni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz

Igen ezt mondtam én is az elején hogy az ilyen helyeken nagy kereslet lehet a gyorsító opcióra hiába van kiépítve modernebb technológiát használó hálózat :-)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

@Farao

Azért piaci alapon ők sem vihetik egekbe az árat, hisz minél nagyobb áron adják el a szolgáltatásukat, annál kevesebb vevő lesz rá. Így előfordulhat olyan helyzet, hogy alacsonyabb ár nagyobb bevételt, hoz sok előfizetővel, mint magas ár kevéssel. Meg kell találniuk nekik is egy bizonyos árszintet, ahol a profitjukat maximalizálni tudják.

Egy 9500 forintos 30 mbps-nek már komoly ellenfele tud lenni a gyorsító opcióval ellátott Telekom szolgáltatás és ezt tudni kell a kis szolgáltatónak is. Ha nem tudja, akkor pénzt veszít, még magas árral is.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz

Igen ezt értem, de félő hogy kis településeken a kis kábel szolgáltató horribilis árakkal számol majd. Olyan hálózaton amit az unió pénzelt neki... Vagyis nem feltétlen lenne indokolt a magas ár.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Farao

Az árakba gondolom már nem akartak beleszólni, meghagyták a piacnak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@b10up

Akkor a szolháltató nem fogja betartani az ASzF-ben foglaltakat, mivel a limitre vonatkozó rész pont kikerül. Így napi 5-10GB után sem mondhatják, hogy limitálnak. Extrém használónak még minősíthetnek, de ahhoz kb 100-200-300 GB-n felül kell teljesítened egy nap, De szerintem első körben tájékoztatnak, hogy azért ennyire mégsem kéne. Aztán tiltanak csak kisebb nagyobb időre. Legalább is úgy értem, hogy ez lenne az etikus eljárás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, szabob írta:

Épp ellenkezőleg, akkor fog hivatalosan is kikerülni az ÁSZF-ből, lásd kicsit fentebb btz kolléga hozzászólását.

Az a helyzet, hogy a gyakorlat nem ezt az irányt mutatja

-új ügyfeleknél már van limit

-csúcsidőben néha panaszkodnak

-eddig nem volt limit, oldalról is lekerült ez az info

Persze én örülnék neki a legjobban, ha továbbra sem lenne. Ha meg lesz, akkor lemondom 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 minutes ago, b10up said:

Úgy tudom, hogy júni1-től visszajön rendesen a limit. De ezesetben nagyon nem éri meg ez az egész.

Épp ellenkezőleg, akkor fog hivatalosan is kikerülni az ÁSZF-ből, lásd kicsit fentebb btz kolléga hozzászólását.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Úgy tudom, hogy júni1-től visszajön rendesen a limit. De ezesetben nagyon nem éri meg ez az egész.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
33 perce, zs1991 írta:

Magenta színű, tehát akkor friss a szoftver...

Ez a verzió van fent: V100R017C10SPC015

Akkor nekem sincs már ötletem.

Gondolom akkor nálam limitálják, tehát megszívtam.

Nekem is ez a szoftver verzió... Amúgy speedtest-en se mér gyorsabbat? Vagy a csak torrenten tapasztalod a lassulást?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Magenta színű, tehát akkor friss a szoftver...

Ez a verzió van fent: V100R017C10SPC015

Akkor nekem sincs már ötletem.

Gondolom akkor nálam limitálják, tehát megszívtam.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most