Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

939 válasz erre a kérdésre

Épp most, sajby írta:

Nálunk egy kábelszolgáltató van.30megás net 4500ft/hó. 12megás 2900/hó.

Viszont oda azért nem csatlakoztam,mert az ügyfélszolgálat ,gyakorlatilag nulla.Hétvégén semmi.Illetve probléma csak nálad lehet,náluk "mindig minden ok" :D

Szóval ilyen helyre pénzt nem adok.

Ebbe a városba is van hasonló. Csak az elmúlt 12 év nem volt nekik elég hogy befejezzék a hálózat kiépítését. Sajnos ezen a mostani 100 millió uniós támogatás se segített :D

Náluk 5 megás: 2500, 40 megás 8600 Ft. Legkisebb és legnagyobb csomag...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálunk egy kábelszolgáltató van.30megás net 4500ft/hó. 12megás 2900/hó.

Viszont oda azért nem csatlakoztam,mert az ügyfélszolgálat ,gyakorlatilag nulla.Hétvégén semmi.Illetve probléma csak nálad lehet,náluk "mindig minden ok" :D

Jött volna más szolgáltató.D... ,csak a város vezetés,meg ez a kábel szolgáltató elintézte,hogy mégse legyen jó nekünk.

Szóval ilyen helyre pénzt nem adok.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: sajby

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
39 perce, sajby írta:

...

Bár nem vigasztal.Sajnálom,hogy más lehetőség nincs a környéke.

Sajnos sokan így vagyunk. Még a 2018as hálózat fejlesztés is elmarad sok településen. (Mezőtúron biztos).

Már komolyan mikrohullámú neten gondolkozom. Állítólag egész jó, és már ott is van 40-50 megás csomag.o.O

@b10up

Hát nem tudom nekem az elmúlt pár hónapban többé kevésbé jó. Akkor volt a bajom amikor központi hiba volt és napokig kb senkinek nem ment.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
22 órája, Farao írta:

Hali. Nekem is működik szépen. Bár van amikor az LTE ág lekapcsol. Ez nekem is este 7 körül szokott megtörténni. Szerintem ez annak tudható be, hogy a mobil adó tornyon a telefonos ügyfelek előbbre vannak véve. Nekünk ilyenkor meg nem biztos hogy jut belőle :D

Fényerő állításról nem tudok. Ragaszd le szigszalaggal! :D 

Nem ez az oka. A központ hal be. Egyébként már kb húsvét óta megy ez a játék legalább.

Pontosabban ezt egyszerűen ki tudod szűrni :D

Belépsz a menübe, és ha a bondingnál legalább egy UP van, akkor a szerver rendben, esetleg csak az egyik szál nem megy. Viszont ha mindegyik down, az szerverhalál. A HGW viszont folyamatosan próbálkozik, újraindítgatni nem érdemes emiatt. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Reggel kifogtam egy jobb műszakist (estétől megint nincs bonding meg LTE ,csak a csupasz 6megás adsl)

Legalább megmondta,hogy fogalma nincs mikorra lesz megoldva  :D

Én meg ugy is túlcsúsztam a 72órán,jóváírás jár.

Bár nem vigasztal.Sajnálom,hogy más lehetőség nincs a környéke.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

nálam nem szokott, csak gondolom ez a ***** idő is rátesz, am jól müködnek, :) k2 perc áramtalanitás , és van ujra akár 50mbit is :D:)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nyilván akkor félig szerencsés vagyok,hogy csa a DSL rész hiányzik nálam és csak esténként hal ki az LTE :)

Miért is vártam tökéleteset :D

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: sajby

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

De irigylem azt, akinél tökéletesen működik...
Nálam 2 hete Down-on van a DSL Tunnel.
dsl network error <406>. Nem kap IP címet.
Bejelentettem, utána 1 napig működött.
Jelenleg se LTE, se DSL Tunnel nincs.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, Farao írta:

@Lacikaaa az eltakarás nem gátolja wi-fi szórást hacsak nincs a dobozban fém vagy alufólia ami vissza verheti a jelet. Inkább a miatt aggódnék hogy meglegyen a kellő szellőzése.

Ha nem tetszik a leragasztós ötlet. Akkor csak fektesd le éjszakára ledekkel lefelé. :D

a szellőzése megvan :) a saját dobozát szoktam elé tenni az ugy valamennyire elfolyja a fényt :D de egy led off  gomb lehetett volna rajta :D am most nincs LTE.. nemtudom még délelőtt volt.. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Lacikaaa az eltakarás nem gátolja wi-fi szórást hacsak nincs a dobozban fém vagy alufólia ami vissza verheti a jelet. Inkább a miatt aggódnék hogy meglegyen a kellő szellőzése.

Ha nem tetszik a leragasztós ötlet. Akkor csak fektesd le éjszakára ledekkel lefelé. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, Farao írta:

Hali. Nekem is működik szépen. Bár van amikor az LTE ág lekapcsol. Ez nekem is este 7 körül szokott megtörténni. Szerintem ez annak tudható be, hogy a mobil adó tornyon a telefonos ügyfelek előbbre vannak véve. Nekünk ilyenkor meg nem biztos hogy jut belőle :D

hát igen van a doboza, azt szoktam elé tenni csak nem tudom jo  e neki h elé teszek dolgokat mennyire gátlja a jel szórásban vagy nem tudom.. kérdeztem a telekom chat felületen ott sem tudnak ilyenröl..  szóval addig jó mig világos van este :D:D  nekem nem kell óraállitás se :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

passzolom,mióta bekötötték ez igy van :)

Jeleztem hibának,de még nem kerestek.Holnap felhívom őket,akkkor már negyedik napja lesz a hibajegyem megnyitva.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
15 perce, sajby írta:

Értem.Akkor van megoldás az ADSL down problémára is,csak ki kell várni a sorom :)...

DSL ág esetén nincs prioritás. Ott elvileg nem szabadna ilyet csinálni. De tény hogy nálam is elő szokott fordulni.

Lehet túl van néha terhelve a bonding szerver? o.O

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Értem.Akkor van megoldás az ADSL down problémára is,csak ki kell várni a sorom :)

És akkor egy fokkal okosabb lettem,hogy vajon miért dobhatja el esténként az LTE ágat :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@lacika87 Én fekete körömlakkot használok :)  @Farao Igazad van mobil előfizetők az elsődleges prior. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Farao

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

üdv :) régen irtam ide már , nekem hála istennek minden tökéletesen müködik még az esetleges leendő hibáról is smst küldenek , csak nekem annyi kérdésem volna hogy van ez a gyorsitó opciós modem és ez este olyan b..ott erősen világit, nincs valami beállitás h a led fényeket kikapcsolni vagy valami? állandóan takargatom h tudjak aludni :D  van egy pár villogó rajta éppen :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az mennyire törvényszerü,hogy nálam még mindig Adsl tunnel down(beszerelés 4 napja történt,hibajegyem 3 napja nyitva)

illetve 2 napja megfigyeltem,hogy este 7 után dobja az Lte kapcsolatot és kb 9-10 ig nem is jön vissza. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Phuu 2Km ott semmi nem tesz csodát, max a vectoring de az még arrébb lesz. 

Fejlesztésről, meg megnézem mit írtál a másik topic-ban. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus Köszönöm ezeken túl vagyok.

És ahogy írtam korábban úgy néz ki nekem sikerült rendbe rakni nagy sokára a dolgokat.

A DSL részt pedig tavaly rendbe tette a szerelő, 8-9 megabitet ki sikerült hozni 2 km-re a központtól. Kb 1.5 órát dolgozott azon hogy megtalálja nekem a lehető legjobb szabad érpárt.

Újabb dslam vagy bármi fejlesztést sajnos nem tervez a telekom.

Esetleg fejlesztési kérelmet nem lehet rögzíteni? Ahogy a másik topicban is írtam városunkban a fejlesztést nyert cég sem hajlandó hálózatot bővíteni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Farao Alapból cégen belül nem egyszerű ezzel bármit is kezdeni. Mert vagy a rezesek tudják " megjavítani " vagy a mobilosok. Ha rezes oldalon van baj, nem lehet vele a mobilos oldalt zaklatni mert nem ott a gond és fordítva. 

Ha más nem egy vonalvizsgálatot intézhetek, hátha gyorsító opció nélkül is mehetne nagyobb net.  Mert pl felszabadult pár érpár, vagy volt fejlesztés, újabb dslam vagy bármi. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus Ha gondolod én tudok küldeni egy MT ügyfél azonosítót, bár jelenleg úgy néz ki működik.

Tegnap este csak az LTE ág nem ment, a bonding többi része viszont igen. Így valóban lehetséges amit írtál.
Viszont korábban rendszeres volt hogy hosszú órákra/napokra az egész Bonding lecsatlakozik, függetlenül napszaktól, használattól így saját vagy területi terheltségtől függetlenül.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Sziasztok

Kaptam igéretet a Telekomtol hogy ránéznek erre az egészre. Kicsit magasabb szinten mint az ügyfélszolgálat. Kéne privátban mt szám vagy település efi név.

Benne van amúgy az is hogy LTE- ág terheltség miatt vág le, mivel másodlagos prioritása van csak. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2018. május 12. at 7:24, anonymus írta:

Valahogy éreztem hogy lesz ide egy ilyen sztori

Hogy mik vannak?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

1 órája, Farao írta:

@konzolmester

Az említett szolgáltatásnál benne van aprós betűs részben, hogy telefonálásra nem alkalmas eszközzel Tilos használni. Viszont telefon USB internet megosztás gond nélkül mehet. Én is gondolkozom rajta.

Továbbá Helyzetjelentés.:
A telekom lezárta a hibajegyem mondván.: Egy telekom által üzemeltetett berendezésben hibát találtak amit sikeresen elhárítottak...

A napokban valóban meglepően többet üzemelt mint szokott, bár most 18:30 óta az LTE ág nem megy.. :D

Többiről másik topikban.... :)

Valóban tilos használni,de a szolgáltató ezt nem tudja. Havi 1x indítasz egy hívást egy mobilról majd vissza rakod a sim routerbe és ennyi.
Sokan így használják a mobilinternetüket :D

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: konzolmester

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most