Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

939 válasz erre a kérdésre

A frissítés óta az elmúlt 1-2 napban volt lehetőségem jobban tesztelni mit is tud így frissítés óta a kütyü. És elég jól meg vagyok vele elégedve :)

Az LTE jel továbbra is 35-39 között ugrál (még nem volt időm át helyezni az eszközt), és így is 4-5 MB/s a letöltésem steamen. Ez ugye max 50 megabites net elég stabilan :)

Van hogy megszakad a DSL vagy a LTE része, de mindez szinte észre se vehető, azonnal 1 percen belül újra felépíti a teljes kapcsolatot. Ezt is csak a letöltési sebesség csökkenéséből lehet észrevenni, hisz amíg az egyik megszakad a másik zökkenőmentesen megy tovább.

A DSL downstream line rate továbbra is 10237 kbit/sec, és sokkal ritkábban szakad meg mint korábban. Lehet a DSL hibatűrésen is alakítottak kicsit.

Összességében én teljesen meg vagyok vele elégedve, ebben a formában így bátran ajánlom mindenkinek! :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@szabob Nálam otthon tökéletes a wifije igaz kicsit kicsi a hatósugár de ez a vastag vályog falaknak is betudható. Nálam otthon egyszerre 5 eszköz csatlakozik rá wifin. És nem szokott baj lenni.

A wi-fi beállításaiba nem nyúltam bele csak a nevét és a jelszavát módosítottam.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

PT bekapcsolásakor router-rel vagy PC-vel kell közvetlenül csatlakozni, tehát ott kell megadni a felhasználónevet és jelszót. Ha egy router/PC felcsatlakozik az adatokkal, valószínűleg a DSL tunnel is működésbe lép. 
Végre sikerült kényelmesen belakni a hálózatot, most nincs sok hangulatom megbolygatni, hogy kipróbáljam. :)

És ha már hálózat... Nem tudom ki hogy használja az eszközt, eddig sebesség és hatótáv bőven elég volt ahhoz, hogy ne kelljen beállítanom saját routert (korábbi Speedport valami pusztulat volt...), de a frissítés óta egy idő után lehal a HGW wifije, több eszközzel se sikerül csatlakozni. De olyan szinten, hogy csak egy restart oldja meg. Ezt megelégelve AP-ként beállítottam a korábban használt routert, ami csak a wifi szórásával foglalatoskodik. Kicsit morcos vagyok, hogy ismét két eszközt kell használnom, elégedett volnék a HGW-vel, ha nem csinálná ezt.
Már mindent kipróbáltam, volt többszöri factory reset, wifi beállítás az összes létező opcióval...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szabob

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, Farao írta:

@szabob frissítés óta ezt a mai kis hibát leszámítva nálam is minden rendben volt. De hogy egész nap mennyire stabil azt meló miatt még nem tudom. Talán majd hétvégén jobban lesz időm kitapasztalni :-)

Na kíváncsiságból bekapcsoltam a pass-through-t. Nem tudom, hogy volt-e köze hozzá, de attól kezdve nem volt DSL tunnel. PT kikapcs+reboot megoldotta.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@szabob frissítés óta ezt a mai kis hibát leszámítva nálam is minden rendben volt. De hogy egész nap mennyire stabil azt meló miatt még nem tudom. Talán majd hétvégén jobban lesz időm kitapasztalni :-)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem is volt ilyen, de a frissítés óta jelentősen stabilabb a kapcsolat, korábban volt amikor óránként akár többször is eldobta vagy a DSL-t vagy az LTE-t, ma mindössze egyszer.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ma 17 óra után nem sokkal a gyorsítóm elszállt, a LTE szerverre log szerint nem bírt csatlakozni 407-es hibára hivatkozott :o
Próbáltam az Internet Settings menüpontban resetet nyomni a Mobil résznek de semmi, a Bonding Tunnel egyáltalán nem volt...

Szerencsére egy hgw restart megoldotta a problémát :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, b10up írta:

Bizony, nekem is egy-másfél órán át játszott. Azt hiszem 3x indult újra ezalatt, és pár állapotában abszolút nem ment egyik tunnel sem.

Sebaj legalább tudjuk hogy foglalkoznak vele :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, Farao írta:

Lehet :D Amúgy egy 10 perce kb. újraindult megint a hgw-m, lehet még csiszolnak rajta valamit? :o

Bizony, nekem is egy-másfél órán át játszott. Azt hiszem 3x indult újra ezalatt, és pár állapotában abszolút nem ment egyik tunnel sem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

7 perce, b10up írta:

Köszi, akkor nálam tényleg máshogy megy valami :D 

Lehet :D Amúgy egy 10 perce kb. újraindult megint a hgw-m, lehet még csiszolnak rajta valamit? :o

Ezúttal a 188-as IP-t kaptam meg, és jó minden :D

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Farao

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, Farao írta:

Gyorsítóval:
6108202463.png

Tisztán DSL:
6108196203.png

Köszi, akkor nálam tényleg máshogy megy valami :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, b10up írta:

speedtest.net-en mennyit mérsz most?

Gyorsítóval:
6108202463.png

Tisztán DSL:
6108196203.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 perce, Farao írta:

Nálam tökéletes minden :o 

Sőt a DSL downstrem line rate is át állt 7612-ről 10239-re :D Bár szerintem ez csak időszakos :)

speedtest.net-en mennyit mérsz most?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 perce, b10up írta:

Pozitív újítás mindenképpen :D 

Viszont furcsa, hogy miután frissült, youtubeon ment a 4k, speedtesten mértem rendesen 40 megabit fölött... mostanra viszont megint visszaállít, hogy speedtesten és youtube-on csak a dsl ág dolgozik, ha egyéb terhelés nincs.

+:kaptunk pppoe-pass through lehetőséget, ez is jó lehet

Nálam tökéletes minden :o 

Sőt a DSL downstrem line rate is át állt 7612-ről 10239-re :D Bár szerintem ez csak időszakos :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

5 perce, Farao írta:

@b10up Valóban frissült nálam is :)

Több információt is szolgáltat a hgw ahogy látom :) A végére egész jó lesz ez :D

Pozitív újítás mindenképpen :D 

Viszont furcsa, hogy miután frissült, youtubeon ment a 4k, speedtesten mértem rendesen 40 megabit fölött... mostanra viszont megint visszaállít, hogy speedtesten és youtube-on csak a dsl ág dolgozik, ha egyéb terhelés nincs.

+:kaptunk pppoe-pass through lehetőséget, ez is jó lehet

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@b10up Valóban frissült nálam is :)

Több információt is szolgáltat a hgw ahogy látom :) A végére egész jó lesz ez :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Közben jó hírek: Frissülnek a hgw-k, a bonding tunnel picit hatékonyabbnak tűnik, és lehet bizonyos forgalmakat csak dsl lábra korlátozni. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Valami történhetett a háttérben, mert ismét kapok néha 188-as IP-t is, de már az is publikus, és megy vele a telekom.hu is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
46 perce, szabob írta:

Sziasztok!

Úgy tűnik szépen reszelgetik a szolgáltatást, 2 napja üzemelték be a gyorsítót, akkor én is az ominózus 188-as IP-t kaptam és nem jöttek be a Telekomos oldalak, mostanra viszont megjavult!

Nagy okosság volt egyébként ez a Telekomtól, maximálisan elégedett vagyok a 10/0,5 Mbit után. Tegnap este összeomlott a bonding (volt DSL és LTE kapcsolat egyaránt, csak összefűzni nem sikerült a HGW-nek), betelefonáltam az imént és sikerült helyrekalapálniuk.
Néha vannak ilyen megakadások (első napon a DSL ág zuhant össze egy estére), de idővel minden probléma ki lesz küszöbölve.

Reméljük mostmár akkor jo lesz minden :-) Örülök hogy a 188as ip probléma is helyre állt :-)

Tegnap nálam is vacakolt este de én betudtam annak hogy biztos a megnövekedett adatforgalmat nem preferálta :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Úgy tűnik szépen reszelgetik a szolgáltatást, 2 napja üzemelték be a gyorsítót, akkor én is az ominózus 188-as IP-t kaptam és nem jöttek be a Telekomos oldalak, mostanra viszont megjavult!

Nagy okosság volt egyébként ez a Telekomtól, maximálisan elégedett vagyok a 10/0,5 Mbit után. Tegnap este összeomlott a bonding (volt DSL és LTE kapcsolat egyaránt, csak összefűzni nem sikerült a HGW-nek), betelefonáltam az imént és sikerült helyrekalapálniuk.
Néha vannak ilyen megakadások (első napon a DSL ág zuhant össze egy estére), de idővel minden probléma ki lesz küszöbölve.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szabob

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudom, lehet valami időszakos túlterheltség lehet(ett). Nálam a szokásos 30 körül mozog :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mi történhetett a rendszerrel? :D
fixen 114 lett a válaszidő bix.hu-ig a szokásos 17-21 helyett, az oldalbetöltések katasztrófálisak 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, b10up írta:

Ilyen esetben én nem antennakábeleznék. Maradna a nagy nyereségű antenna közvetlenül a HGW-n, bármi más helyváltoztatás csak a hgw helyének megváltoztatásával. Mikor alapból nem túl erős a jel, azt nem lenne szép még coaxon is csillapítani.

Igen de ezeket a nagy nyereségű kültéri antennákat így is úgyis össze kell kötni kábellal. Nyilván minél kevesebb a kábelezés annál jobb.

Előbb persze a hgw-t fogom arébb pakolászni, és ha beválik akkor újra kábelezem a DSL a telefon és az UTP-t. De ehhez jelenleg se kedvem sem időm nincs.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
22 órája, Farao írta:

A kék szolgáltatónál vagyok, azzal simán mérek 50 megát telefonról. :)
Túl nagy járkálás nem szükséges, ugyanis annyi hogy az ablakba át helyezem majd a hgw-t az nyilván kevésbé árnyékol mint mint a vastag vályog fal :)

Jelenleg ilyen antennát használok hozzá, de a jelek szerint kevés:
s-l1600.th.jpg

Nyilván a legjobb valami kültéri antanna lenne, de a viszonylag frissen festett falat nem szívesen furkálnám ki. Másik megoldás a padlásra helyezni, az előre erre elhelyezett csövekben, de nem tudom hogy a vékony koax kábel mennyire alkalmas ilyen célra.

Ilyen esetben én nem antennakábeleznék. Maradna a nagy nyereségű antenna közvetlenül a HGW-n, bármi más helyváltoztatás csak a hgw helyének megváltoztatásával. Mikor alapból nem túl erős a jel, azt nem lenne szép még coaxon is csillapítani.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most