Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

A mai nap log szerint 11 körül ismét elszállt a gyorsító " LTE network error <407>. " Természetesen azóta se állt helyre. Az előbb meg kíséreltem egy újraindítást de persze ez sem segít.

Nem lehetne ezt a hibát ki küszöbölni valahogy?

Ilyenkor vagy várok órákig/napokig amíg magától megjavul. Vagy betelefonálok kb 3* mire a rendszer kapcsol egy olyan ügyintézőt akit meg tudok róla győzni hogy a DSL vonal mérés az LTE hibát nem fogja kimutatni, és nem én se vagyok szellemi *****. Valamint a bonding résznél mindennek UP-nak kell lenni. (Volt amelyik megmagyarázta hogy az a helyes működés hogy a DSL rész DOWN...)

Természetesen miután kapok normális ügyintézőt aki hajlandó felvenni a hibajegyet, utána is várnom kell egy fél napot, de legalább utána jó szokott lenni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem tudsz vele semmit kezdeni, ***** segíteni se segítenek, nem tudják ők sem javítani. Soha többet telefos, nem ajánlom senkinek. Ha tehetitek és van rá lehetőség válasszátok a Digit.

 

2018-03-30 12:55:13 System Error LTE network error <407>.
2018-03-30 12:55:12 System Error LTE Tunnel Request do not receive respond.

 

 

 
Interface Status
LTE tunnel:
Down
DSL tunnel:
Down
Bonding:
Down
IP Address Settings
IPv4 address:
 
IPv6 address:
 
Subnet mask:
 
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Én úgy döntöttem visszaküldöm a gyorsító opcióhoz kapott Huawei H35 modemet. Négy nap alatt kétszer hívtam az ügyfélszolgálatot,hogy megint szétkapcsolt a 'bonding channel'. És ami még bosszantóbb valószínű napi adat korlátozás van,amit nagyon elfelejtettek mondani a lelkes ajánláskor. Úgyhogy torrentezés kilőve,pedig azért kellett volna gyorsabb internet,csak én nem tudtam hogy ez az opció így működik. Elég nagyot csalódtam! Sajnos meg kell várnom,amíg nagyobb csomagra tudok váltani...amit már négy éve próbálok.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ebben a gyorsító opcióban van egy adat korlátozási rész aminek a szabályait nem közlik senkivel. 
Nekem egész délután ment a youtube,meg mozifilm stream, még néhány rövid videót is töltöttem fel, aztán most este 6 kor eldöntöttem hogy letöltök már 1 gb nyi játékot (megjegyzem szoftverrel mérem a napi adatforgalmam) mert még 2gb volt a 10gb ból. Nesze neked, bonding megszakadt. Sunyiság a javából.  Jövö márciusra lejár a szerződés váltok helyi mikrohullámú internetre. Már tavaly kellett volna...
Legalább adnának egy olyan opciót hogy a teljes sebesség helyett mondjuk az 1/3 át kapod vagy hasonló elv, mert a környéken ennyit meg lehet engedni.  Szerintem ésszerűbb mint minden cat3 kábelest megdobni 30mbittel azt leterhelni az egész mobil hálózatot.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: konzolmester
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
11 perce, Lacikaaa írta:

Üdv :) nekem is Gyorsitó op van , és igen most nekem is elszált az LTE és csak a maga 10mbit-je van de nem idegeskedem nem vitázom és nem hivogatom őket, bizom benne h husvét után megjavul és pont.. nem kell itt leszedni a festéket a falrol, türelem, :D és nem torrentezésre találták ki  am :D  amit elvileg nem is nagyon szabad :D  semmi baj a telekommal, csak türelem kell hozzá, van máshol is probléma attol h nem tudjuk , nem a T az egyetlen :)  

Nekem ergo 6.3 mbit van de úgy hogy meg kellett tolnom mert a gyári profiluk 4mbit volt. Viszont a 6.3 még stabil kapcsolatot ad. 
Lehetne itt sokféle megoldás, de tény hogy profitorientáltak mint minden cég. Ha nem lenne a magyar határozott és elszánt kb ott tartanánk mint németország, legtöbb faluban mobil internet van csak. Van egy falu (Bodenkirchen) ahol 2016 ban lett létesítve internet. Eszméletlen mi hülyítés mehet ott :D  

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nálam is már 3. napja nincs bonding  a szokásos " NoHybridAccessSupportforPPPAccessData " hibaüzenettel...eddig mindig magától helyreállt vagy egy restart segített ,de most nem.Épp kint volt a szervizes nálam tv hibáért és beszélgettünk egy kicsit és kiderült , hogy idén már lesz 2000Mbit/s-es optikai hálózat kiépítve nálunk, így már nem bosszankodom.Ahogy lesz alkalmam már váltok is  , és akkor a legnagyobb gondom csak az lesz, hogy nem 2000Mbit/s -el megy hanem csak 300Mbit/s-el...de szerintem azt ki fogom bírni ezek után.. :D

- És ahogy ezt kiposztoltam a rendszer helyre is állt... 60Mbit/s Le és 10Mbit/s fel..előbb kellett volna ide írnom, hogy nem működik...:D

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Oomen
megjavult
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
8 órája, Oomen írta:

Épp kint volt a szervizes nálam tv hibáért és beszélgettünk egy kicsit és kiderült , hogy idén már lesz 2000Mbit/s-es optikai hálózat kiépítve nálunk, így már nem bosszankodom.Ahogy lesz alkalmam már váltok is  , és akkor a legnagyobb gondom csak az lesz, hogy nem 2000Mbit/s -el megy hanem csak 300Mbit/s-el...de szerintem azt ki fogom bírni ezek után.. 

Nekem is ezt mondta múlthéten a szerelő hogy idén nálunk is lesz fejlesztés,
egyébként teljesen őszinte volt meg a szomszéd utcánkban is lakik :D Viszont beszéltem egy szabolcsi szerelővel ő meg azt mondta hogy nekik is igérgetik már évek óta de semmi. Amúgy tőlem két utcával feljebb már megy a 100mbit es net, gondoltam magamba az minimum cat5 kábel lehet  aka optikai kábel.  Minden esetre jövö tavasszal jár le a hűség, addígra van idejük fejleszteni. Ha nem helyi szolgáltatóhoz megyek. 
És bár vannak mikro szakadások, még mindíg jobban megéri mint hogy
búcsút mondjak a torrentnek vagy bármilyen kliensről való  nagyobb letöltésnek. 
Esküszöm ha nem is töltök semmit  csak megy a torrent kliens 1-2kb os feltöltéssel is ledob a mobil hálózat. 
Nagyon bűzlik ez nekem. 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: konzolmester
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
9 perce, Oomen írta:

Érdekes, mert én nem mondtam le a torrentről így sem, ugyanúgy torrentezek mint azelőtt igaz 10Gb után lelassul és visszaesik 18Mbit/s-re 60 helyett de az alap ADSL-nálam csak 10Mbit/s-et tud így lassítás után is +8Mbit/s-et kapok és egész nap 1300 Torrent fut gond nélkül...

Még mindig gyorsabb így a net, mint gyorsító opció nélkül...bár ami engem illet szerintem a 10Gb korlát  kevés még ha nem is torrentezik az ember akkor is ...

Lehetséges akkor hogy pont rosszkor jött ez a hibrid router nálam,mert elég gyakran ledob a mobilhálóról az utóbbi napokban. Meg idegesít is mert nem tudom kitapasztalni, csak azt tudom amit forumokon olvasok. 
Egyébként azt írták ph forumon, hogy 10Gb után 5mbitre korlátoznak, 30gb után 1mbitre. 
De idáig úgy volt hogy egyszercsak hopp megszűnt az egész LTE, Ha töltöttem ha nem.
Ezért vakargattam a fejem itt napok óta hogy mi lehet a probléma.
 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: konzolmester
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 perce, konzolmester írta:

Lehetséges akkor hogy pont rosszkor jött ez a hibrid router nálam,mert elég gyakran ledob a mobilhálóról az utóbbi napokban. Meg idegesít is mert nem tudom kitapasztalni, csak azt tudom amit forumokon olvasok. 
Egyébként azt írták ph forumon, hogy 10Gb után 5mbitre korlátoznak, 30gb után 1mbitre. 
De idáig úgy volt hogy egyszercsak hopp megszűnt az egész LTE, Ha töltöttem ha nem.
Ezért varakgattam a fejem itt napok óta.
 

Pontosan úgy van ahogy írtad ! Ha eléred a 10 GB korlátot nem szabad megszűnnie csak a sebességet veszik vissza és ezért irtam hogy pl seed-nél sem mindegy, hogy az alap 0,5Mb/s-et használod csak, vagy lassítással (+1Mbit)= 1.5Mbit-el , de megszűnni soha nem szűnt meg ilyenkor nálam.Volt olyan hogy megszakadt majd visszakapcsolt vagy egy restart után egyből de ennek nincs köze szerintem a torrenthez.

A lényeg hogy igazából csak ha a mobilhálózat adatforgalma éri el a 10Gb ot akkor lassítják vissza ami kb 13-14Gb adatforgalomnál lesz mivel a 3-4 Gb ot az ADSL töltötte le nem a mobilhálózat mivel egyszerre megy a kettő. 

Elvileg be lehet állitani a HGW -n hogy mihez NE használja a mobilhálózatot (Pl: torrenthez) de nekem nem sikerült még működésre bírnom ezt az opciót, hiába állítottam be akkor is használta a mobil részét.sajnos eddig senki sem tudott segíteni ebben.

A napokban tényleg sokkal több a hiba nálam is 3 napig nem volt semmi egyszer csak megindult, náluk lehet a hiba, de összességében én nem szidom a rendszert mert még így is megéri , főleg hogy 5 hónapig nem volt semmilyen korlát sem a bekötéstől számítva nálam  .  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, Farao írta:

Tegnap este nekem is, jött is róla SMS hogy a hibát elhárították. De ma délután 2 óra óta ismét nincs LTE...

türelem.. most mindenki mobilnetezik és live videózik :D holnaptol biztosan jobb lesz a helyzet.. mondjuk nekem van most is 32mbit :) igaz volt amikor 50 volt :D  én a 33as ping-et sokallom, vagy nem sok? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
41 perce, Virus írta:

Valaki nem tudja, fogyasztóvédelemnek mi jelenleg a hivatalos e-mail címe? Akarok nekik írni, mert ami itt megy az már a szolgáltatottak kizsugorálása, viszont olyan címet találtam csak, ami 2016-ig volt aktív, legalábbis weboldalukon ez áll.

http://fogyasztovedelem.kormany.hu/panaszom-van

 

Bár nem hiszem hogy tudnának bármiben is segíteni. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...