Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

939 válasz erre a kérdésre

És elhiszünk mindent az ügyfélszolgálatnak ... 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Gyorsító opciót pedig tévesen látod, annak az a értelme hogy ahol ***** a réz és nincs más hálózat ami képes lenne min 30 mbit-re ott ezzel megtoldják. Nálunk is sok  cím van ahol van gyorsító opció, mert nem ér el odáig a koax de a réz meg már kevés...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Hat összefüzi a 2 szolgáltatást de viszont elmeletileg napi 5gb adatforgalom van ha mobil netet is használsz viszont csak akkor ha van 4g lefedettség. mar az oldalon fent van az ászf ami erre vonatkozik.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Huawei típusú az eszköz! 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, Tamas586 írta:

Megéri ez neked? 2év hűség +egyszeri 36eFt +havi 2,3eFt - és ez csak a gyorsítás, az adsl költsége még erre jön rá..

Főleg úgy hogy olyan helyre kell tenni (az adsl kábel miatt) ami rádiós szempontból a legrosszabb (szoba sarkában a földön a PC mögött)

Ha saját magad veszel 4G USB modemet + SIM kártyát bele azt akár a tetőre is kidughattad volna hosszú kábeltoldóval. (persze akkor kézzel kell váltani hogy vagy adsl vagy mobilnet)

35.650 Ft belépési díjat elengedik ha hűséggel kéri! A HGW bérleti díját (1.500 Ft) akciós jelleggel szintén elengedik.

@Patrik92

Csabánál is hasonló eset volt. Rendszer szerint nem volt nála beltéri 4G lefedettség valójában meg maximumon volt 4G a térerő. Jelezték a műszakosoknak  és 2 hét múlva be is kötötték. :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egy hétig használtam elsők között a Huawei H35-t. Kitűnő. Nagyon meg voltam vele elégedve. Sajnos vissza kellett adnom, mert nem tudták ki NAT-olni (nem kaptam publikus IP címet) A drága routeremet fizetett DYNDNS szolgáltatást stb. nem tudtam használni. Lehet, hogy nagyon az első felhasználók között voltam és fenti problémát nem tudták megoldani még. Kérnék mindenkit hogyha sikerül a NAT-olás jelezze, mert nagyon szívesen visszatérnék erre a újszerű szolgáltatásra.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@princz

Megvalósított VDSL a Telekomnál

De ehhez hasonló kérdéseket, tedd  inkább az xdsles topicba!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@princz

Jó linket kaptál!

Xdsl topicot itt találod.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jobb később mint soha, :D felkerült a Telekom oldalára is a Gyorsító opció

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A 80-ason valószínűleg a HTML kezelőfelülete érhető el az eszköznek.

A szolgáltatói voip az internet szolgáltatástól külön "virtuális hálózaton" működik, így semmilyen módon nem zavarhatja meg az internet "hálózaton" belüli voip forgalma. Az internet "hálózaton" nincs korlátozva semmilyen voip forgalom.

Ez a Linksys egy voip kliens eszköz, de kliens programok is vannak, amik PC-re és Androidos eszközökre is. Voip szolgáltató nélkül önállóan ez sem működik, ennek a szolgáltatónak a szerverét akarja elérni az eszköz.

Az eszköz dhcp-n kap ip címet a Huaweitől? Esetleg a Linksys "HTML" adminfelületéről küldhetnél képernyőmentés képet. A Huawei LAN1 portjára kösd rá a készüléked, ha másra nem használod.

A szerver, amire csatlakoznia kell, nem véletlenül a voip.ms? Én regisztráltam erre a szolgáltatásra, a tabletemre telepítettem egy voip klienset és simán becsatlakoztam mindenféle portnyitás nélkül, elvileg ha vennék ilyen voip céleszköz, akkor ugyanezeket az adatokat (ami a tabletes kliensembe is beírtam) beírva menni kellene.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Oh, a NAT-olás... Akkor azért volt gond a portokkal.

A neophonet ismerem, annak van windowsra telepíthető kliense is és standard androidos sip programokkal is együttműködik. Persze ha NAT-olt hálózat esetén nem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia

Hát ha panaszt teszel ezzel kapcsolatba azt tejesen más csoport fogja kivizsgálni mivel azzal tejesen más csoport foglalkozik.

Amikor felhívod a hibabejelentőt,  akkor aki felveszi neki az a dolga hogy a a szolgáltatás nem működik akkor felvegye a hibát.  Ha viszont plusz dolgot akarunk használni pl. Voip. NAS. server futtatása vagy ilyesmik azok meg már nem tartózik a szolgáltatóhoz így aki felveszi a telefont  neki nincs a munkaköri leírásában hogy ezekről tudnia kel mindent és hogy működik.

Én azt várom hogy reméljük hamarosan lesz külön csoport aki technika támogatásba tud segíteni és más csoport meg a  hibajegyet rögzít. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Addig is ilyen ügyekre itt ez a fórum. Vagy van a fizetős szuperszervíz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Reseteld le, valószínűleg visszáll az a jelszó, ami az eszköz talprészén található. A pppoe felhasználónevet és jelszót újra meg kell adni a reset után, amennyiben a reset megoldotta az admin felületre való bejutást.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2017. 01. 07. at 14:08, storm29 írta:

Már mindent kipróbáltam, nem fogad el semmit. Valakinek van még ilyen eszköze? Ha igen megírhatná akár privát üzenetbe is.

Megkérdeztem olyat akinek ilyen eszköze van,felhasználó név admin jelszó meg a talpán van 8 számból áll. Ha igy se jutsz be akkor reset ahogy btz is írta.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Január 20. után kötött szerződések esetén a Speciális HGW eszköz bérleti díja 0 Ft-ra változott, illetve eltörlésre került az egyszeri belépési díj is! Hamarosan a weboldalon is frissítik az adatokat:)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!

Nem hiszem, hogy azért lett kicsillagozva, hogy ezt szóközökkel megkerülve ide ki írd.

Ha úgy érzed, hogy nálad a gyorsító opció nem váltja be a hozzáfűzött reményeket, akkor mást nem tudsz tenni, mond le, mobilnet sebességre nincs garancia, néha gyorsabb, néha lasabb, leterheltségtől függően.

NAT-ot ki lehet kapcsoltatni dslen is. Csak egy telefon hívás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A gyorsítósnál keveredés van: 

A fizikai interface-k címei natoltak minden esetben, de a 2 natolt ip-re ráhúz a rendszer egy publikusat, amelyik már bármelyik ágon mehet. És attól függetlenül, hogy mindkét oldalon natolt, te csak a publikus ip-vel találkozhatnál használat közben.

A ZTE-k esetében már lehetsz publikus és natolt ip-n is, de ha úgy érzed, a HGW szól bele a rendszerbe, reseteld ki, tedd be a pipát a pppoe pass-through jelölőbe, a HGW-ben lévő jelszót hagyd alapon, majd köss mögé egy saját routert, pppoe módban. Ezzel csak modemként használod az eszközt, és semmi nem szólhat bele az SSH kapcsolatokba, csak a te eszközeid.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@pogacsa

😃

Screenshot_2017-02-15-16-16-27_png_248f6cbfab4fbb9a2c2d003113f47d06.jpg

Szóval akkor az SSH-t VPN felett éred el, így már érthető! Így tényleg el tudod érni NAT-olt hálózatról is.

Nincs ilyen eszközöm, de nem hiszem, hogy lenne lehetőség a forgalom ilyen aprólékos szabályozására.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: István
tag kérésére

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 perce, pogacsa írta:

Látsz rá esélyt, hogy a HA35-el is menjen a VPN+SSH? Holnap visszahozzák, kicsit belemászok, és kipróbálom SIM nélkül és azzal is... Hátha ott van a kutya elásva.

köszi mindent ;)

Itthon így használom, simán működnie kell.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, b10up írta:

Itthon így használom, simán működnie kell.

futok mégegy kört vele. Nagyon úgy néz ki a dolog, hogy itt hoznak visznek eszközöket, és nem jelentik le a Telekom fel, ott más van nyilvántartva, és össze vissza megy konfigurálgatás. (Pl. az a ZTE ami most itt van, azt nem létezik, és a Telekom úgy tudja HA35 alatt megy a forgalom... Nagyon furcsa). Jól értem, hogy szerinted SIM mellett is illene működnie?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Így van. Viszont ennek ellenére nem érdemes sebességkorlát nélkül nonstop seedelni róla, mert akkor az kölcsönösen rossz lesz mindenkinek. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tapasztalataim szerint ez előtt se voltak különösebb korlátok. Legalábbis a napi 5 gigás limit biztos nem... :)
Normál internetezés mellett nincs gond, sőt, simán letöltök egy 7-8 gigás játékot steamen keresztül.
A torrent mint folyamat pedig engedélyezve is van meg nem is. Van olyan időszak legalábbis nálam, amikor ha elindítom a torrent klienst, azonnal eldobja mobil hálózatot, de van amikor simán működik minden.

Amúgy a kezdeti botladozás után a gyorsító opcióm a körülményekhez képest helyre jött, és a szokásos DSL kihagyások esetén legtöbbször a mobil kapcsolat megmarad, és gond nélkül lehet internetezni :)

A jogsértő tevékenységet elítélem, ha van rá mód a játékokat és egyéb dolgokat legális forrásokból szerzem be, csupán az észrevételeimet írtam le!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Úgy néz ki már helyre is hozták a dolgot, a mai nap történt ugyanis hogy többször újraindult a modemem és vissza állt gyári beállításokra.
Újra be kellett állítanom másik admin jelszót wifit stb.. De a lényeg hogy SIKERÜLT :D

Egy hét alatt dúrván ötször hívtam a telekomot, többször próbálták rám tunkolni a szuper szervízt (enyhén néztek hülyének...), és a szerelő is kijött aki azon kívül hogy levitte a vonal csillapítását 49-re :D , nem igazán tudott neki mit csinálni. 
De a kitartás meghozta a gyümölcsét, utolsó alkalommal sierült higgadtan olyan alkalmazottal beszélni aki értett a dologhoz és nem csak lerázni akart!:)

DE!
A 188-al kezdődő IP probléma még a mai nap is fenn állt, így másnál is előfordulhat hogy a telekom.hu nem elérhető!

Nem hiába ez az Internet Gyorsító dolog még kicsit gyerek cipőben jár, de mindenképp megéri előfizetni annak akinek egyik szolgáltató sem tud biztosítani legalább 20-30 megás internetet...

Megjegyzés:
A facebookos ügyfélszolgálatuk minden szempontból haszontalan!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Farao

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2017. 02. 25. at 18:15, Farao írta:

Úgy néz ki már helyre is hozták a dolgot, a mai nap történt ugyanis hogy többször újraindult a modemem és vissza állt gyári beállításokra.
Újra be kellett állítanom másik admin jelszót wifit stb.. De a lényeg hogy SIKERÜLT :D

Egy hét alatt dúrván ötször hívtam a telekomot, többször próbálták rám tunkolni a szuper szervízt (enyhén néztek hülyének...), és a szerelő is kijött aki azon kívül hogy levitte a vonal csillapítását 49-re :D , nem igazán tudott neki mit csinálni. 
De a kitartás meghozta a gyümölcsét, utolsó alkalommal sierült higgadtan olyan alkalmazottal beszélni aki értett a dologhoz és nem csak lerázni akart!:)

DE!
A 188-al kezdődő IP probléma még a mai nap is fenn állt, így másnál is előfordulhat hogy a telekom.hu nem elérhető!

Nem hiába ez az Internet Gyorsító dolog még kicsit gyerek cipőben jár, de mindenképp megéri előfizetni annak akinek egyik szolgáltató sem tud biztosítani legalább 20-30 megás internetet...

Megjegyzés:
A facebookos ügyfélszolgálatuk minden szempontból haszontalan!

Engedelmeddel ránéztem a hgw-dre (a syslogban benne felejtetted a serialt :D ). Az IP gondod is megoldódhatott, mert én már 217.x.x.x-et látok. Ennek már így rendesen kell mennie.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most