Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
35 perce, b10up írta:

Megoldják, addig ne hagyd annyiban, ha minden tunnel menni fog, akkor sokkal jobb lesz használni, mint a sima modemes dsl-t.

Meg is lepődött a hölgy a vonal végén,amikor konkrét megoldást mondtam.Megpróbálják a központból megoldani,ha nem megy,kijönnek helyszínre.Sajnos a telepítő szaki nem állt a helyzet magaslatán,a kollégájának kellett kisegíteni telefonon :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2017. 03. 11. at 22:32, Farao írta:

Akkor tényleg nem volt a helyzet magaslatán :D

Ha lezárnák a hibát anélkül hogy megoldották volna, jelentsd be újra és ha van mód ragaszkodj műszakis kolegához, aki a gyorsító opcióval foglalkozik. Sajnos elég kevesen értenek még hozzá :(

Fejlemény: Kijött ma a T-től a gyorsító opcióhoz értő szaki,kicserélték a digitális elosztót is,de nem tudta megoldani a problémát.Nagy valószínűséggel szoftveres gond van,mondta. DSL tunnel továbbra is down. Várok egy napot,bejelentem ismét!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia

Ahogy visszaolvastam a hozzászólásokat,  valószínű ehhez  másfajta hibajegyet kell rögzíteni, amit  teljesen más csoport fog kezelni. Viszont mikor bejelented a hibát én azt tudom javasolni, hogy először a tvgo hibát próbálj  bejelenteni és akkor átkapcsolnak egy másik csoporthoz és ott érdeklődd meg a hibádat.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@ttfgyb10

Nekem egy hetes procedúra volt ugyanez a probléma. Egy véletlen folytán sikerült olyan kolegát kapcsolni aki megértette hogy hiba van és kapcsolt egy olyan szervizes kolegát akinek ez a szakterülete, ő is tanácstalan volt de jelezte az illetékeseknek, akik másnap meg is csinálták. Esetleg meglehetne próbálni kérni egy olyan ügyfélszolgálatost aki ehhez ért is valamilyen szinten.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@napalm én nem tudok semmi féle két évről. A boltba azt mondták nekem hogy ez csak egy extra szolgáltatás ha nem tetszik bármikor vissza lehet mondani. A szerződésen se találtam semmi féle két évet.

Nekem havi szinten simán 250 giga adatforgalmam van. Soha senki egy szót nem szólt. Akkor sem amikor egy nap letöltöttem délután egy gyenge 30 gigát. Aminek nagy része steamről a másik torrentröl jött. A torrenten be van állítva 45kb/sec feltöltés limit hogy a feltöltés ne a gyorsító opciót terhelje. De volt rá példa hogy feloldottam este a feltöltés limitet egy kis időre. Csak aztán sikeresen elaludtam. Hajnalban amikor felébredtem 17 giga feltöltésnél jártam :D

Lényeg: nagyon megéri. Főleg speciális területeken ahol csak 700 ft ba kerül. Általában stabilan meg van a sebesség. De tudni kell hogy ez egy gyorsító opció ne terheljük folyamatosan. Mert hosszú távon senkinek nem jó.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2017. 03. 13. at 21:41, Farao írta:

lehetséges. Én ezt nem tudom, de nekem csak ők tudtak segíteni.

Fejlemény: Ismét felhívtam a 1412-t,a telefonos hölgynek elhadartam mi a problémám ,kértem kapcsoljon a gyorsító opcióban jártas műszaki kollégához,amit meg is tett.A szakinak elmondtam amit a hölgynek,hozzátéve,hogy a helyi szakember már többször volt kint,lecserélte a digitális elosztót is,a probléma nem oldódott meg. Látja a sok bejelentést,a  hibát helyben nem lehet orvosolni, központból lehet megoldani,amit én helyeseltem.Erre mit csinált a nagy tudású? Ismét kiküldte a helyi szakit (aki nagyon lelkes,le a kalappal előtte).Beszélt a szoftveres részleggel,akik később felhívnak,és elmondják látják a problémát,de még vizsgálják,a hibajegyet nem zárják le.Itt tartok most. :D

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ttfgyb10
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
16 perce, napalm írta:

Szia!

Épp most beszéltem a megadott 30-as számon ügyintézővel ( +36306363630 ), csak rám akarja erőltetni a 2 év hűséget.

Meg tudnád nézni a te szerződésedet hogy most akkor van 2 év vagy nincs?

Köszönöm!

Üdv!

2 év hűséget a Netmánia S vagy M-re kell vállalni hogy az opció rögzíthető legyen, az opcióra nem kell vállalni a 2 évet!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

sziasztok!mostanában foglalkoztat a kérdés hogy beszerezzem ezt a gyorsító opciót, de láttam hogy van némi gond vele. nem olvastam el az egész fórumot, szóval inkább érdeklődnék hogy mire kellene számítani? édesanyám lenne otthon elsősorban és hát nem ért hozzá, szóval szeretném elkerülni a gondokat.

a másik hogy a letöltést azt tudom e úgy hogy csak dsl-ről húzza? csak mert láttam hogy van valami napi limit. nem nagyon vagyok otthon még ebben

előre is köszönöm a válaszokat!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Többszöri sikertelen VDSL megrendelési kísérlet után gondoltam megrendelem ezt a gyorsító opció szolgáltatást mivel a vonalamon nem adnak ki 20-nál nagyobb csomagot. A csalódás akkor ért mikor az ügyintéző közölte hogy az én lakóhelyemen elérhető a vezetékes 30-as és 50 megás internet szolgáltatás is és ezért ilyen területeken nem lehet megrendelni ezt az opciót holott a vonalamon elvileg csak 20 mega a maximum ami adható.

A szolgáltatás feltételeknél nem írja egy szóval sem hogy olyan területeken ahol elérhető a 30-as vagy 50-es csomag de a vonal nem teszi lehetővé ezek szolgáltatását nem rendelhetem meg az opciót mivel elvileg nem az adott vonalon maximálisan kiadható sebességet veszi figyelembe hanem az adott központ képes-e 20-nál nagyobb sebességre. Elvileg képes nálam is a létesítéskor viszont mindig elkaszálják a dolgot. 

Tehát előfordulhat olyan eset hogy a vonal nem tud 20 megánál többet de mivel papíron lehet több a gyakorlatban mégse alapon a gyorsító opció sem rendelhető. Tehát ha megszakad az ember sem tud 15 megánál feljebb lépni mivel ennyit bír a vonal fizikailag.

Hová lehet fordulni ilyen esetben ha lehet egyáltalán?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, genmax írta:

Sziasztok!

Többszöri sikertelen VDSL megrendelési kísérlet után gondoltam megrendelem ezt a gyorsító opció szolgáltatást mivel a vonalamon nem adnak ki 20-nál nagyobb csomagot. A csalódás akkor ért mikor az ügyintéző közölte hogy az én lakóhelyemen elérhető a vezetékes 30-as és 50 megás internet szolgáltatás is és ezért ilyen területeken nem lehet megrendelni ezt az opciót holott a vonalamon elvileg csak 20 mega a maximum ami adható.

A szolgáltatás feltételeknél nem írja egy szóval sem hogy olyan területeken ahol elérhető a 30-as vagy 50-es csomag de a vonal nem teszi lehetővé ezek szolgáltatását nem rendelhetem meg az opciót mivel elvileg nem az adott vonalon maximálisan kiadható sebességet veszi figyelembe hanem az adott központ képes-e 20-nál nagyobb sebességre. Elvileg képes nálam is a létesítéskor viszont mindig elkaszálják a dolgot. 

Tehát előfordulhat olyan eset hogy a vonal nem tud 20 megánál többet de mivel papíron lehet több a gyakorlatban mégse alapon a gyorsító opció sem rendelhető. Tehát ha megszakad az ember sem tud 15 megánál feljebb lépni mivel ennyit bír a vonal fizikailag.

Hová lehet fordulni ilyen esetben ha lehet egyáltalán?

Igazából kérdés, hogy hol laksz, esetleg elérhető-e coaxon vagy optikán gyorsabb. Bár gyanítom ha csak 50-ig ajánlotta ki, akkor nem.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
23 perce, b10up írta:

Igazából kérdés, hogy hol laksz, esetleg elérhető-e coaxon vagy optikán gyorsabb. Bár gyanítom ha csak 50-ig ajánlotta ki, akkor nem.

Itt jelenleg csak dsl elérhető. Megrendeltem újra a 30-as csomagot de gyanítom ismét visszautasítják majd bár nem értem hogy ilyen sok hibára futás után miért van a rendszerben továbbra is hogy elérhető a nagyobb sebességű internet. Nem tudom hol kéne ütni a vasat hogy legalább a gyorsító opciót engedélyezhetnék de érdekes hogy a kettő ellentmond egymásnak így sem a vezetékes sem az lte verzió nem jön össze.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kedves fórumozók!


Két hete megrendeltem a gyorsító opciót, így pár napja hozták is az új 'routert'. A készülék jól működik, de lenne pár kérdésem. 

Csatlakoztatva van hozzá egy másodlagos router, aminek a célja, hogy a lassabb korlátozott internetet szórjon. - Ezzel nincs is probléma, de az új Telekomos routerhez Wi-Fi-n keresztül csatlakoztatva van egy 'vezeték nélküli' nyomtató és egy ChromeCast, és sajnos mutatja a másodlagos router a hálózaton a nyomtatót is és a tv okosítót is, amikhez korlátlanul hozzá is lehet férni, vagy akár nyomtatni is lehet a második routerről.

A kérdésem a következő lenne. - Hogyan tudnám a Telekomos eszközön beállítani, hogy a másodlagos router ne lássa a Telekomos eszköz hálózatát?
Emellett a második router a Telekomos eszköz menüjét is gond nélkül behozza, vagyis a 192.168.1.254-et - Ezt se szeretném, hogy menjen rajta.

Előre is köszönöm a segítséget!

wewe.PNG

skdl.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok! Ma reggel hívtak a T-től, hogy lejárt a hűségidőnk és rábeszéltek erre a "gyorsító" opcióra, aminek most kezdek utánaolvasgatni és nem minden világos... 20 megás ADSL netünk van, de a vonal csak 13 megát bír el, a következő a hálózati felállás itthon: ADSL modem + Asus wifi router + switch. A hálózaton van ugye egy PC, egy Synology NAS, valamint mobil eszközök wifin. A NAS-nak fix ip cím van kiosztva és a Synology saját DDNS szolgáltatásával tudok kapcsolódni hozzá kívülről, bárhonnan, ahol van net. Most viszont azt olvasom, hogy ezzel a gyorsító opcióval elvész ez a DDNS hozzáférés. Igaz ez? Mert ha igen, akkor most még van időm lemondani a dolgot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
18 perce, b10up írta:

Egyébként igen, lehetséges. Én is így érem el.

Köszönöm, így már kezdem átlátni. A lényeg, hogy nem mondom le, meg gondolom a szerelő is segítőkész lesz, na meg itt van ez a fórum. ;-)

A NAS-ban a feltöltés most is erősen le van szabályozva 5 KB/s-re. A letöltésre mennyire kell odafigyelni? Nálam van úgy, hogy egy nap lejön 30-50GB is, havi szinten olyan 600GB lehet. Ez mennyire probléma? De azt is olvastam, hogy a Huawei routerben be lehet állítani, hogy pl. a NAS felé csak az ADSL-t használja, nekem letöltési sebességre az is elég lenne.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 órája, b10up írta:

Igazából szerintem a legjobban úgy jársz, ha nem tereled be fixen DSL-re, hanem a feltöltési szálat lefogod 50-70KB/s alá, a letöltések pedig mehetnek maxon. Beállítani is egyszerűbb és használni is jobb :D

Köszönöm, így teszek majd és jelentkezem, ha valami gondom akadna.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 perce, dani0001414 írta:

Sziasztok!

Szerettük volna ma megrendelni a gyorsító opciót Netmánia M csomaghoz Kerecsend településen. Viszont azt a választ kaptuk, hogy műszaki okok miatt nem lehetséges igénybe venni a szolgáltatást. A lefedetségi térképen a 4G hálózat elérhető a településen.

A kérdésem az lenne, hogy a szolgáltatással kapcsolatban milyen egyébb műszaki okai lehetnek még annak, hogy nálunk például nem elérhető? 

Előre is köszönöm a választ. :)

terkep.PNG

Nálam az volt a válasz hogy mivel nálam elérhető a 30-as és 50-es csomag így nem adnak gyorsító opciót. Akkor megrendeltem újra a 30-as csomagot azóta nem jött semmi még hogy műszakilag nem megoldható. Sem vezetéken sem LTE hálózaton.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 perce, genmax írta:

Nálam az volt a válasz hogy mivel nálam elérhető a 30-as és 50-es csomag így nem adnak gyorsító opciót. Akkor megrendeltem újra a 30-as csomagot azóta nem jött semmi még hogy műszakilag nem megoldható. Sem vezetéken sem LTE hálózaton.

Igen én is néztem, hogy elvileg lérhető lenne az 50mbit-es. De kötvehiszem, hogy ez fizikailag így is van. Váltani meg nem merek 50-re mert szinte biztos, hogy nem elérhető. Reklamálni meg nem is lehet mert az apró betűs 15mbit garantált sebesség miatt..

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...