Ugrás a tartalomhoz
  • 2

IPV6


okostojás

Kérdés

  • Válaszok 372
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 2

... az egyetlen hibája (nem is bizzos, hogy ez a megfelelő szó ide) a dolognak, hogy minden eszköz azt hiszi, hogy német vagyok, de komoly minden németül akar kommunikálni velem (Youtube, Facebook, Google), főleg Androidon, hiába van minden magyarnyelvűre állítva, mivel némer a tunnel szerver, német ipv6 címet kapok. Tesztelgetni viszont telhesen jó, ha meg lesz a Telekomtól ipv6-om, akkor csak törlöm a tunnelt, beállítom a pppoe feletti ipv6 klienst, a többi már készenáll a használatra.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
43 perce, btz írta:

Üdv! @mindenki

Tudnátok tesztelni mobilon (mobilnettel, lte vagy akár 3G), hogyha kikapcsoljátok a készüléketeken a mobil adatforgalmat úgy, hogy kikapcsolás előtt van ipv6 címetek, majd vissza kapcsoljátok az adatforgalmat, akkor visszakapjátok az ipv6 címet, van e ipv6 címetek? Ezt ellenőrizzétek többszöri ki/be kapcsolással. Ezután ugyan ezt kéne tesztelni repülőgép üzemmód ki/be kapcsolással úgy, hogy ezalatt a mobiladatfogalom kapcsoló bekapcsolt állapotban van. A válaszban mellékeljétek a készülék tipusát és oprendszerét, amivel teszteltetek.

Előre is köszi!

Ha kikapcsolom a mobil adat - majd vissza forgalmat akkor nem ad IPv6 címet, utána ha repülőgép módba kapcsolom aztán meg ki, akkor ad IPv6-ot.

Samsung Galaxy S7 EDGE 7.0 droid.

Miért a kérdés? Csak mert régóta így működik.  :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@Roli82

Köszi a választ!

Nálam is pont ez a működés, szintén régóta, csak vártam, hogy majd valamikor megoldódik. Arra voltam kiváncsi, hogy ez egyedi probléma e (mivel nálad is ez a szituáció, így ez már kizárható). Viszont te is Androidos vagy így még lehet Android hiba is, ha iOS és Win alatt is ugyan ez van, akkor szolgáltató oldalán nem stimmel valami. Mert szerintem ez rendellenes működés, adat ki/be kapcs után is kellene kapni ipv6-ot.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
11 perce, okostojás írta:

Csak most úgy ránéztem kíváncsisagképp. Nekem a hg8245h után van egy mikrotik router. Az intéz mindent. Lehet nincs jó beállítva. Kérdem másképp. Optikán is megy mar az ipv6?

Fejből nem tudom, megkérdezhetem, hogy mi a hivatalos álláspont, de jóval gyorsabb, ha megnézed, hogy a szolgáltatói eszköz kap e, ha beállítod gatewaynek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
25 perce, McBelaba írta:

Az IANA szabvány és ajánlása szerint az IPV6-os cím egyedi, mert tartalmazza a MAC címet is, olvass utánna. Az hogy a facsvart kalapácssal is be lehet verni a fába, nem jelenti azt, hogy be kell kalapáni, hanem be kell csavarni, mivel csavar...
 

SLAAC konfiguráció esetén a MAC címből EUI-64-el generálható IPv6 suffix interfészazonosító cím. Általában ajánlott így megoldani, de sehol nem olvasok olyat, hogy kötelező lenne. Lehet egy full random suffix is. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A legtöbben azt sem tudják mi az. Nálunk az egész utca abban van. Nem is tudnak róla, nem is magyarázom nekik, majd ha valamelyik ip kamerát akar.

De nyilván minden szolgáltató rajta van az ipv6-on, nem az orbaszájba natolás az irányvonal sehol.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Ipv6
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
13 perce, Deino írta:

Egyelőre, gondolom.

Amíg nem csökken vagy nem tűnnek el az olyan online tartalmak weblap, stream folyam, szolgáltatások stb amik csak ipv4 címmel hajlandóak kommunikálni szerintem addig.  Valami irdatlan sok ilyen weblap van ami ipv4 -en ül.  Van másik megoldás is szerencsére nem ezt választotta a T. Másik megoldás úgy néz ki hogy csak ipv6 címet kapnak az előfizetők. Elérik a csak ipv4 only oldalak mivel szolgáltató oldalról ez megoldott DE nyitott portot igénylő szolgáltatások bukta és lehetnek nem elérhető tartalmak. 

Telekom által választott megoldás Ipv4+ Ipv6 esetén ami jó viszont hogy ha felkeresünk pl egy google.com ipv6 címzéssel történik a kommunikáció. Ha ez nem jön össze valamiért akkor ipv4 címzés marad mint mentő öv. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
19 órája, Deino írta:

@anonymus Ez egy jelentős előrelépés és már szükségszerű is volt!

Gondolom ha a nagy szolgáltatók váltanak, akkor majd ez befolyásolja a piacon szereplő IPv4-es címeket IPv6-osra váltásra.

Hát jó lenne, itt az ideje sok előny  lenne. Pl csomag méret drasztikusan növelhető.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nem alkalmas rá minden hgw/modem, optikán és koaxon is több eszköz kimarad. Te eseted szerencse játék lesz, mert eszközöd nem tudja a v6-ot. Szerintem így te kimaradsz, de mivel van saját v6 only routered ezért, jó kérdés. Cserét nem szeretnél kérni ?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Jaaa csak T úgy szeretné ki adni a v6-ot hogy ami kint van nálad eszköz jellemzően hgw az tudjon mit kezdeni vele.  Mondom a modemek jó kérdés koaxból tudok ki indulni ott a legtöbb modem v6 támogatott de sok nem. Nem kaptam v6 címet mert nem alkalmas az eszközöm ezzel indokkal kérhetsz másik modemet/hgw-t.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
3 perce, Tamas586 írta:

Találtam egy hasznos oldalt: ITT

A mostani tesztem: KÉP,   de akkor most még ne próbálkozzak IPv6-ot beállítani, várjak valami bejelentésre..  jól értem..?

Telekom Hirek topikba lesznek kirakva a részletek, illetve már ki is volt rakva tegnap, de levettük mert pár dolgot cizellálni kell benne. Türelem...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
11 perce, OldMike írta:

Tudom hogy még nem aktuális, de érdeklődnék hogy a cisco EPC 3925 esetében ezt látnom kellene valahol? A LAN Setup-ban nem találtam, de lehet hogy nem is ott van. A Status/Gateway helyen azt írja hogy Router Mode IPv4. Az IPv6 Firewall Protection On-ra van állítva (default).

Ipv4 mod szöveget látsz valahol, az vált dual stack re. Meg a wan oldalom most látsz egy v4 címet meg 2 dns szero címet, ott fogsz sok újat látni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...