okostojás

IPV6

Kérdés

Heló!

Na van-e már valami hír  az IPV6-ról? Eddig csak a "nem tudjuk mikor" szöveget hallom mindig.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

356 válasz erre a kérdésre

Üdv. epc3925-ön nálam eddig tökéletesen működött az ipv6 viszont most hirtelen nyomtalanul eltűnt a konfig oldalról a tűzfalbeállítás kivételével és nem kapok globális címet. Ez most csak nálam van vagy máshol is ki lett kapcsolva?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kábelnetes Sagemcom F@ST 3686 V1/V2 az IPv6 Dual Stack az alábbi esetekben bekapcsolásra kerül:

Új bekötéseknél, modemcseréknél, csomagmódosításoknál.
Ha nem érkezik probléma, akkor a régebbi telepítésű Sagemcom F@ST 3686 V1/V2 is megkapják fokozatosan az IPv6 protokollt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Volt de már nincs, majd ha a megoldják a bugokat ismét lesz. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sagemcomon nincs még ipv6? Tegnap lett cserélve a cisco-ról, amin meg volt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Roli82

Köszi, akkor meglesem mit mutat egy 24 órában. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz

Utóbbi inkább. Figyeltem egy időben az IP címeket és feltűnt, hogy naponta mást oszt ki.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Roli82

24 óra uptime után bont vagy minden nap egyszer egy adott időpontban?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz

Én azt vettem észre hogy egy idő után ad a rendszer IPv6-ot valószínűleg a 24 órás bontáskor csinálja meg.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

@Roli82

Köszi a választ!

Nálam is pont ez a működés, szintén régóta, csak vártam, hogy majd valamikor megoldódik. Arra voltam kiváncsi, hogy ez egyedi probléma e (mivel nálad is ez a szituáció, így ez már kizárható). Viszont te is Androidos vagy így még lehet Android hiba is, ha iOS és Win alatt is ugyan ez van, akkor szolgáltató oldalán nem stimmel valami. Mert szerintem ez rendellenes működés, adat ki/be kapcs után is kellene kapni ipv6-ot.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
43 perce, btz írta:

Üdv! @mindenki

Tudnátok tesztelni mobilon (mobilnettel, lte vagy akár 3G), hogyha kikapcsoljátok a készüléketeken a mobil adatforgalmat úgy, hogy kikapcsolás előtt van ipv6 címetek, majd vissza kapcsoljátok az adatforgalmat, akkor visszakapjátok az ipv6 címet, van e ipv6 címetek? Ezt ellenőrizzétek többszöri ki/be kapcsolással. Ezután ugyan ezt kéne tesztelni repülőgép üzemmód ki/be kapcsolással úgy, hogy ezalatt a mobiladatfogalom kapcsoló bekapcsolt állapotban van. A válaszban mellékeljétek a készülék tipusát és oprendszerét, amivel teszteltetek.

Előre is köszi!

Ha kikapcsolom a mobil adat - majd vissza forgalmat akkor nem ad IPv6 címet, utána ha repülőgép módba kapcsolom aztán meg ki, akkor ad IPv6-ot.

Samsung Galaxy S7 EDGE 7.0 droid.

Miért a kérdés? Csak mert régóta így működik.  :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@mukkelek

Nem tudom, hogy megy -e feltöltősöknek, de utána kérdezek, talán jövö7-re meg is lesz a válasz! :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én még IPV6 címet se kaptam, igaz ma nem néztem, pedig jól van beéllítva: APN IPV4+IPV6. Megy már a töltögetősöknek is?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv! @mindenki

Tudnátok tesztelni mobilon (mobilnettel, lte vagy akár 3G), hogyha kikapcsoljátok a készüléketeken a mobil adatforgalmat úgy, hogy kikapcsolás előtt van ipv6 címetek, majd vissza kapcsoljátok az adatforgalmat, akkor visszakapjátok az ipv6 címet, van e ipv6 címetek? Ezt ellenőrizzétek többszöri ki/be kapcsolással. Ezután ugyan ezt kéne tesztelni repülőgép üzemmód ki/be kapcsolással úgy, hogy ezalatt a mobiladatfogalom kapcsoló bekapcsolt állapotban van. A válaszban mellékeljétek a készülék tipusát és oprendszerét, amivel teszteltetek.

Előre is köszi!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Területileg tömeges jelleggel kapcsolják be az ipv6-t. Annak hogy modem vagy hgw semmi köze nincs a v6 -hoz. Annak van köze a v6 meglétéhez hogy milyen modem vagy milyen hgw

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 hours ago, btz said:

@Tamas586

Szerintem nem kérem/kapom alapon működik.

Pedig pont azt mondtátok pár hete hogy ez pofára (usernévre) megy. Ha azonos adsl jön hozzám és a szomszédomhoz is de mivel ő iptv-re is előfizet ezért hgw- t kap ami szerepel a listájukban, én meg ragaszkodok a 'naked' adsl-hez modemmel és _saját_ routerrel. Fél éve a topik első oldalain tisztáztuk hogy a ddwrt routerem alkalmas ipv6-ra, más szolgáltatóval teszteltétek is. De még mindig nincs T től ipv6-om..

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus

Az remek, akkor koaxon nagyjából ugyan a helyzet, mit a 4 esetén. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Amit a kliensek kapnak az max változik de azt nem figyelem de ezek itt a modem admin fülén elég fixen vannak itt.

Kb a külső publikus v4 címmel együtt cserélődnek max. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus

Ipv6 esetén is? Azt tudtam, hogy a koax ipv4 esetén így működik

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez a ppoe szépsége már inkább koaxon fogjuk rá statikus az egész. Ok dhcp de ugyan az kerül vissza osztásra ha nincs elég ideig ki kapcsolva a Hgw.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mondjuk nem mintha szükségem lenne minden újraindítás, újraszinkronizálás után változó LAN-nak delegálható (dinamikus) prefixre, dinamikus wan oldali ipv6 címre, mert a T-nél dinamikus, míg a tunnelben fix Ipv6 címeim vannak, ha egy új tunnelt generálok, akkor azzal meg tudom változtani, ha monduk már nem kell, vagy valahol vslamilyen oldalon bant kaptam a címekre.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezek a szép kalandok :D Sagemcom is képes volt rá de ki került a támogatott eszközök listából. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus

Nekem Speedport Entry 2 van, a lista szerint képes rá, de valójában nem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha olyan modemed / hgw-d van ami nem ipv6 képes egy másik fajtára kérhetsz cserét. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Tamas586

Szerintem nem kérem/kapom alapon működik.

Addig is ajánlom a tunnelbrokerezést, én épp ma állítm át a rendszeremet, mert találtam egy magyar szervert a német helyett. Szerintem jobb mint a Telekomos.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lehet kérni telefonos ügyfélszolgálaton hogy ADSL-re kapcsolják be nálam az IPv6-ot..?

..attól függetlenül hogy nem olyan eszközzel rendelkezek ami szerintük alkalmas rá..?

Konkrét tapasztalata van-e valakinek ?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most