Roli82

Internet telefondróton avagy az xDSL

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.530 válasz erre a kérdésre

Minden ilyen bejelentéssel foglalkozni szoktak. Le esett le szakadt nyitva maradt stb stb veszélyessége szerint besorolják és olyan gyorsasággal járnak el. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus

Köszönöm a választ, bejelentem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nedvesség igen okozhat gondot. Ezeknek a dobozoknak a jellegzetessége hogy *****i nehéz bezárni. 1412 számon tegyél bejelentést hogy nyitva van egy dobozuk. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Földkábelről légkábelre (réz) váltó oszlopnál a kötődoboz hónapok óta nyitva áll. Okozhat problémát az időjárás az érintett utcák előfizetőinek vonalértékei tekintetében (pl. eső, téli fagy stb...), vagy teljesen mindegy, így is "elmegy"?

http://kepfeltoltes.hu/161022/IMG_9403m_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jelentsd be az IPTV hibát, ha jól tudom, az magasabb prioritással bír. Mond el ezt az ügyintézőnek, hogy naponta többször elmegy 3-4 percre, majd visszajön. Ha egy kicsit műszakibb ügyfélszolgálatost fogsz ki, lehet, hogy egyből rá is állít a modemedre egy figyelést, de az is lehet, hogy bentről egyből látni fogják, hogy mi a baj.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Amit a T-Home adott routert, az egy ZTE ZXV10 H201L típusú és azon kívül használok egy TP-Link TL-WR740N routert, hogy az én szobámban is legyen teljes erősségű WiFi. Azonban amikor ezek a kihagyások vannak, akkor 3-4 percre elmegy az egész házból az IPTV, a telefon és az internet is. Nem pont negyed óránként megy el, csak úgy hozzávetőlegesen annyi, mert ha egyszer elmegy, akkor utána rövid időn belül megint és utána körülbelül fél óra óráig jó jobb esetben, de utána vagy 2x megint biztosan elmegy.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ne nethibát jelents be, hanem IPTV-t. Mond meg, hogy negyed óránként 3-4 percre lemegy az IPTV szolgáltatás, mellékesen megjegyezheted, hogy ilyenkor se net, se telefon.

Gondolom HGW-d van (esetleg mögötte saját router).

Én, ha több szolgáltatást érintő kiesés van, soha nem a netet jelentem be, mert ott elég sok mindenre ráfogják, hogy nálam van a hiba. Viszont pl egy telefonra már nehéz, mert ott a szolgáltatói eszközre közvetlenül csatlakozik a telefon, az meg odáig a szolgáltató hálózata.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Milyen routered van otthon:?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!

Azzal a kérdéssel fordulnék itt hozzátok, hogy nálatok nincsenek olyan problémák, hogy a net, az IPTV és a telefon egy ütemben elmegy egyszerre 3-4 percekre időközönként? Eléggé irritáló, hogy semmibe se foghat bele az ember, mert minden megszakad negyed óránként.

A probléma nem a mi oldalunkról van, az 100%, többször is újra volt indítva a router, gyári beállítás is vissza lett téve és ugyan úgy csinálja.

Mit lehet tenni ilyenkor? Felhívni a T-Home-ot és hallgatni hogy a mi oldalunkról van a probléma és nem csinálnak semmit vagy mi? Mert ne haragudjanak meg, de eddig ez a tapasztalatunk van az évek alatt velük.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bocs, tenyleg orulok, hogy legalabb az XS hozzaferest hasznalhatom, amig tart az ugyintezes.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Okoska én úgy gondolom hogy egyébként még mindig jobb ha tevékenykedik és erről van információ, mintha csak ígérgetne... Sajnos a Telekom mindkettőből szokott rengeteget.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Általában újraindítás vagy szinkronnbontás után nullázza a CRC error értéket, tehát ha nem restartoltad, akkor volt egy szinkronbontásod, ami nem túl jó jel. Erre mindíg figyelj oda mert néha olyan gyorsan újraszinkronizál, hogy észre sem veszed hogy szakadt a  vonal.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egyelőre stabilnak tűnik. Most ismét megnéztem, most a CRC-k száma kevesebb. A képen korábban a CRC u/d: 0/3134 volt, jelenleg csak 0/1564. Nem tudom, h ezt milyen időközönként méri/rögzíti. A feltöltés csillapítása pedig kevésbé zavar.
A wifit a teló full erősnek jelzi. A lakás legtávolabbi pontja nem több, mint 10 méter a modemtől.
Vezetékhosszok: Panelban lakom, a bejárattól a fali aljzatig ~1,2 méter, aljzattól a modemig ~1 méter.
Amúgy pedig a Postahivatalban lévő Telekom központtól légvonalban kb 1 km-re lakom.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
24 perce, btz írta:

@ApaFia Igen, a maximum ami kihozható belőle, de ha bonding lehetősége adott, még egy hasonló adottságú vonalllal akár az 50/15-ös csomag is mehetne neki.

@Zotius Elég magas a csillapítás a feltöltési oldalon. CRC hibák is elég gyakoriak, de ha nem szakad gyakran, akkor rendben lesz ez, ha viszont szakadni fog akkor kapsz rá egy snr lockot (lejjebb megy kissé a sebesség, de stabilabbá vállik a kapcsolat).  Igen, ezek wifivel ellátott eszközök, router és modem funkciókkal egyben. Ha kevésnek tartod a wifit, a régi routered jobbnak ítéled, akkor a régi routered ugyanúgy rákötheted.

Nem tudom, hogy a lakásodon belül milyen hosszú és minőségi vezeték van, de célszerű minél rövidebbre venni, fali utp kábelre cserélni a megmaradt szakaszt. Ezt én is megcsináltattam, az elérhető sebességem nem nőt ugyan, de stabillá vált a vonalam, előtte szakadt napi 7-8-szor, de most havi szinten egyszer ha megszakad a szinkron, az is lehet csak azért, hogy a dslam állítani tudjon ezt azt a vonalon, nem hiba miatt.

Pontosan azért írtam,hogy borotvaélen van,nem valószínű a stabíl kapcsolata crc hibál magukért beszélnek. ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@ApaFia Igen, a maximum ami kihozható belőle, de ha bonding lehetősége adott, még egy hasonló adottságú vonalllal akár az 50/15-ös csomag is mehetne neki.

@Zotius Elég magas a csillapítás a feltöltési oldalon. CRC hibák is elég gyakoriak, de ha nem szakad gyakran, akkor rendben lesz ez, ha viszont szakadni fog akkor kapsz rá egy snr lockot (lejjebb megy kissé a sebesség, de stabilabbá vállik a kapcsolat).  Igen, ezek wifivel ellátott eszközök, router és modem funkciókkal egyben. Ha kevésnek tartod a wifit, a régi routered jobbnak ítéled, akkor a régi routered ugyanúgy rákötheted.

Nem tudom, hogy a lakásodon belül milyen hosszú és minőségi vezeték van, de célszerű minél rövidebbre venni, fali utp kábelre cserélni a megmaradt szakaszt. Ezt én is megcsináltattam, az elérhető sebességem nem nőt ugyan, de stabillá vált a vonalam, előtte szakadt napi 7-8-szor, de most havi szinten egyszer ha megszakad a szinkron, az is lehet csak azért, hogy a dslam állítani tudjon ezt azt a vonalon, nem hiba miatt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hab a tortán: A régi modem mellé kellett még külön a D-Link DIR300 router a wifihez, ami itt éktelenkedett a gép mellett, ebben az új cuccban pedig együtt van a modem és a wifi router. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 perce, Zotius írta:

Íme:

dsl_link_information_20161006_1553.png

speedtest-net_20161006.png

A vonal a borotva éllen táncol. ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Örülök neki! Ha van kedved, rakj ki a zte felületén megtalálható vonali információkról egy képernyőmentést.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Csak jelzem, hogy a ZTE gyártmányú, VDSL2-es modem/router beszerelése ma megtörtént.

A speedtest.net mérése szerint a letöltés 28.86, a feltöltés valahol 4,6 Mbps körül van, tökéletes! :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na szép :( De legalább ki derült miért van ez. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Koszi!

Az derult ki, hogy a korabbi athelyezes nem zajlott le, ezert meg mindig a regi cimre megy az M. Itt meg elvben csak a VoIP lenne.

Ugyhogy orulhetek, hogy legalabb ennyi van,  amig lebonyolitjak az athelyezest.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tisztelettel köszönöm mindenkinek a segitséget, nagyon sokat javult a wifi jel 2-ről 4 vonásra !

Igaz a letöltési sebesség amit a T-com szolgáltat csak 7-7.5 körüli, de gondolom a hálózat bővités után talán jobb lesz .

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A Speedporton állítsd be a pppoe pass-through-t állítsd ON-ra

Screenshot_2016-10-04-21-15-19.png

Majd a HGW lan portjából a Tplink wan portjába dugd a kábelt. Arra ügyelj hogy a pppoe jelszót megváltoztathatták, mióta a modemmel használtad (nálam legalábbis így volt)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszi a segitséget, akkor már csak a biztonság kedvéért azt kérdezném,hogy a  Speedport Entery 2í készüléken a  WLAN gombal kapcsoljam ki a Wifit és a TP-linkes routert csatlakoztassam ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most