Roli82

Digitális Kábel TV

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

992 válasz erre a kérdésre

Az ebay-en árult német DVB-C boxokkal lehet valami technikai probléma (a nyelven kívül, hogy nem tudnak magyarul)? Tehát olyami, hogy más frekvenciatartományt ismernek, vagy hasonló, és emiatt nem találnának meg nálunk valami csatornát? Vagy ilyen nincs, a DVB-C support önmagában elég, és ezek teljesen jól mennének nálunk is?

Más fórumon olvastam olyat, hogy valaki bolgár hálózatra tervezett dobozt vett, és nem tudott frekvenciát váltani rajta, ezért kérdezem.

Elméletileg elég a DVB-C tudás, de az ebay-on is árulnak szolgáltatóspecifikus sw-vel rendelkező stb-ket, ne ezek azok amiket nem tudsz itthon használni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez sajnos ugyanúgy előfordulhat, mont a modemek esetén. Lásd Annex A és Annex B szabvány.

Akkor kérdés, hogy van-e olyan szabvány, ami egyértelműen jelzi, hogy alkalmas magyar hálózatra, mert akkor csak annak kellene utánanézni, hogy a box tudja-e azt. Létezik ilyen szám vagy azonosító, amit fel szoktak sorolni a specifikációban?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez sajnos ugyanúgy előfordulhat, mont a modemek esetén. Lásd Annex A és Annex B szabvány.

Az ebay-en árult német DVB-C boxokkal lehet valami technikai probléma (a nyelven kívül, hogy nem tudnak magyarul)? Tehát olyami, hogy más frekvenciatartományt ismernek, vagy hasonló, és emiatt nem találnának meg nálunk valami csatornát? Vagy ilyen nincs, a DVB-C support önmagában elég, és ezek teljesen jól mennének nálunk is?

Más fórumon olvastam olyat, hogy valaki bolgár hálózatra tervezett dobozt vett, és nem tudott frekvenciát váltani rajta, ezért kérdezem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálam, gyakran előfordul ez az igány, hogy felvétel közben nézzek egy másik műsort. Ezért gondoltam IPTV-re, ahol  már ADSL2+-on is két SD stream adható. Ráadásull a szolgáltatók által forgalmazott boxok erre vannak kitalálva, hogy masszív napi használatot bírják, míg a csak külső tárolóra rögzító STB-k működése felvételkor bizonytalanabb, két tuneres jó kábelvevőt nálunk nem is leghet találni.  

Nekem is IPTV elő fizetésem van igaz, hogy koaxon kapom, de ott egy felvétel melett bármit nézhetek és a másik felvétel is megy de azt már nézni kell, vagy átkapcsolok esetleg másik kimenetre.

Ha dvb-c tuneres a tv akkor a koaxkábelt elosztva az antennára dugom és ott most már kodólatlanul jön kb 38 csatorna és azt tudom nézni. Külaő  dvb-c tunerem is van azt  is behangoltam a régi analóg csatorna helyett és ott jön 38 csatorna. Namármost mivel a digitális csatornán több adás is jön egyszerre a külső box felvételnél csak abban a sávban jövő pár db csatorna nézhető.

Ezt a tv nél még nem tudtam elérni. Kéretik vissza olvasni már töbszőr leírtam.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na megrendeltem egy AMIKO HD 8140 T2/C boxot, remélem beválik.

Ha mindig TV-t is akarsz későbbiekben használni, és nem akarsz felvétel közben másik csatornát nézni, akkor jó választás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálam, gyakran előfordul ez az igány, hogy felvétel közben nézzek egy másik műsort. Ezért gondoltam IPTV-re, ahol  már ADSL2+-on is két SD stream adható. Ráadásull a szolgáltatók által forgalmazott boxok erre vannak kitalálva, hogy masszív napi használatot bírják, míg a csak külső tárolóra rögzító STB-k működése felvételkor bizonytalanabb, két tuneres jó kábelvevőt nálunk nem is leghet találni.  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálatok nem szokott olyan igény lenni, hogy egyvalamit néztek, és egy másikat párhuzamosan felvesztek? Pl. nincs olyan, hogy megy egy beprogramozott felvétel, és közben kapcsolgatnátok a tévén? Ezért furcsállom a felvevős tévéket is, mert ha vesz fel valamit, akkor nem lehet mást nézni rajta, ha jól értem, az pedig jóval kevésbé hasznos.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na megrendeltem egy AMIKO HD 8140 T2/C boxot, remélem beválik.

Szerintem jó választás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

De vehetsz dvb-c vevőket a boltokban és azok szinte mindegyike pvr-képes.

Némelyik még kódolatlanul is hajlandó felvenni, átteszed a pendrive-ot a pc-be és vágod, konvertálod, stb.

(Azért az ilyet keresni kell...)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Persze, bár így a nem koaxos, hanem rezes vagy optikás területen levő IPTV előfizető is értesül róla, függetlenül attól, hogy őt nem érinti ez a változás. :)

Csak a kábeles területekre megy ki. Ott is csak az érintett területekre.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Egyébként megkérdeztem a gyártót, hogy az iker tuner pontosan mit jelent ebben http://www.betacom.hu/kabel-tv-vevo/globo-hd-xc3-cx-twin-kabeltuneres-vevo.html a boxban. Kiderült, hogy az IPTV STB-nél adott minimum két SD stream kezelésétől eltérően egyidőben nem képes két csatornmáról mondjuk készenlétben felvenni.

Az egy dolog, viszont tud felvenni egyvalamit élőben, amíg egy másik csatornát néze szintén élőben. Vagys tudja azt, amit a standard HDD felvevők analógon alapból tudnak.

Az egy DVB-C tuneressel csak az tudod felvenni, amit éppen nézel, ami nem igazán hasznos, ha egyidőben más is van.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bármikor lehetnek például transzfer problémák, amit onnan lehet észrevenni, hogy a felvétel nézés közben például belassul. Ez belső merevlemez-nél kevésbé fordulhat elő.

Hét külső USB merevlemeznél  sem látok túl alacsony irási sebességeket, SD kártyából az igaz csak a class10, vagy u1, u2, u3, jelölésőek ajénlatosak igaz. Ezek min 10Mb/sec irással futnak minimum. de class-4, és class2 már semmire sem jó mp3 lejátszáson kívül.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bármikor lehetnek például transzfer problémák, amit onnan lehet észrevenni, hogy a felvétel nézés közben például belassul. Ez belső merevlemez-nél kevésbé fordulhat elő.

Persze, a belső merevlemezes az ideális, de lejjebb elhangzott, hogy ilyeneket nálunk sajnos nemigen árulnak. Kintről lehet rendelni, de az meg nem tud magyarul, ezért idősebb családtagoknak, akik nem tudnak nyelveket, nem igazán alkalmas.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Igen, csak a külső eszközök azért valljuk be nincsenek felkészítve napi többszöri felvételi igénybevételre.

Egy USB házas merevlemezzel ez probléma? Az bírja naponta többször is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Aha. Végülis az nem volt világos, hogy ha timeshift-et tud, akkor ebből következik-e, hogy van belső HD-je, akkor is ha nincs ráírva, de látom van olyan is, ahol írják, hogy time shift van, de csak külső eszközre.

Igen, csak a külső eszközök azért valljuk be nincsenek felkészítve napi többszöri felvételi igénybevételre.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Aha. Végülis az nem volt világos, hogy ha timeshift-et tud, akkor ebből következik-e, hogy van belső HD-je, akkor is ha nincs ráírva, de látom van olyan is, ahol írják, hogy time shift van, de csak külső eszközre.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, az jellemző a Telekomra, hogy mindenkit értesítenek, ha kell ha nem. :)

Ez pont így jó. Az értetés azért szükséges, mert sok IPTV efi is használta az analóg hozzáférést is és így nem éri váratlanul a dolog.

Persze, bár így a nem koaxos, hanem rezes vagy optikás területen levő IPTV előfizető is értesül róla, függetlenül attól, hogy őt nem érinti ez a változás. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha egy set top boxra time shifting van írva, akkor az azt jelenti, hogy felvenni is tud belső HD-re, vagy a time shifting jelenthet csak valami limitált időtartamot is, amihez valami kis kapacitású beépített tároló van?

Azért kérdezem, mert láttam olyan boxot, aminek a dobozára rá volt írva, hogy time shiftinget tud, az viszont nem volt ráírva, hogy tud felvenni belső  HD-re, márpedig a shiftelés alatt is rögzíteni kell valahova az adást gondolom.

Nekem például time shift funkciós Panasonic DVD felvevőm van. Ez azt jelenti, hogy ha valamilyen műsort rögzítek, tudok ezzel párhuzamosan egy másik felvételét nézni. Médiaboxokon is hasonlóan kellene ennek működnie. Amikor rögzítünk egy adott csatornárókl egy műsort, ezzel egyidőben egy másikat, illetve egy felvételt tudunk nézni. Az élő adást a winchester egy speciális helyén tárolja a rendszer, ezért lehet azt megállítani, és visszatekerni. Egyébként megkérdeztem a gyártót, hogy az iker tuner pontosan mit jelent ebben http://www.betacom.hu/kabel-tv-vevo/globo-hd-xc3-cx-twin-kabeltuneres-vevo.html a boxban. Kiderült, hogy az IPTV STB-nél adott minimum két SD stream kezelésétől eltérően egyidőben nem képes két csatornmáról mondjuk készenlétben felvenni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha egy set top boxra time shifting van írva, akkor az azt jelenti, hogy felvenni is tud belső HD-re, vagy a time shifting jelenthet csak valami limitált időtartamot is, amihez valami kis kapacitású beépített tároló van?

Azért kérdezem, mert láttam olyan boxot, aminek a dobozára rá volt írva, hogy time shiftinget tud, az viszont nem volt ráírva, hogy tud felvenni belső  HD-re, márpedig a shiftelés alatt is rögzíteni kell valahova az adást gondolom.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, az jellemző a Telekomra, hogy mindenkit értesítenek, ha kell ha nem. :)

Ez pont így jó. Az értetés azért szükséges, mert sok IPTV efi is használta az analóg hozzáférést is és így nem éri váratlanul a dolog.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bocsi pontosítok 40 db csatorna van. Mivel luta voltam össze irogatni képeken prezentálom őket. És még a viasat 3 kétszer van

csati01.jpgcsati02.jpgcsati03.jpgcsati04.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Amennyiben egy a fő vételi helytől eltérő másik helyen akarod nézni az IPTV adást, akkor a kódolt csatornákat, csak valamilyen dekódolóval tudod nétni, nem? :) Erre írtam, hogy remélhetőleg a későbbiekben  stb mellett médikártyával is lehetséges lesz majd ez. Bár ahogy a második listát elnézem, erre nem biztos,  hogy nagy szükség lesz a koaxos területeken DVB-C tuneres tévék használata esetén, mert a Telekom központi fejállomásáról már most sokkal több a kódolatlan digitális adás, mint a három betűs szolgáltatónál. Viszont  IPTV még mindig sokkal jobban elterjedt, olyan készülékek viszont még nincsenek, amelyek ennek vételére alkalmas beépített modullal rendelkeznek, marad az STB, de az plusz energiát fogyaszt, ezért lenne jó, és meggondalandó a médiakártya használata .Tudom, itt meg az az ellenvetés, hogy különböző szabványű kódolások vannak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most