Roli82

Digitális Kábel TV

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

992 válasz erre a kérdésre

Még egy adalék, bár nem tudom, hogy lehet-e összefüggés.

Még 2013 nyár végén, amikor még ED2-es terület voltunk, előjött egy olyan probléma a modemmel, hogy időnként ledobált T3timeout hibával. Azt mondták a t-sek, hogy ez konkat hibára utal, és amikor összegyűlik egy bizonyos számú hiba, ledob. Igazából a hiba okát soha nem találták meg. Nem sokkal utána ED3-asok lettünk, és jött az ED3-as modem, igazából ez oldotta talán meg.

Az egyk ****s tv tulaj mondta, hogy nála akkor rendezgeti a tv a csatornákat, meg akkor ugrál össze-vissza, ha kontakthibás a kábel.

Namost ez a kettő egybevághat, de ugye olyan meg nem igazán lehet, hogy egyik frekin kontakthibás, másikon nem. xD

Bár nem tudom, hogy egy hibás erősítő tud-e ilyet produkálni valahol. Meg 2013 azért elég régen volt, azóta 20x lett minden állítgatva.

És akkor még mindig ott az EPG kérdése, aminek működnie kellene így is, úgy is.

De kontakthibára ne dobálja már át a csatornákat, szóval FW hiba is van benne.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Manuális keresésnél sem javul meg a dolog, sőt, vannak olyan frekik, pl a 170-es, hogy csak az M1-et találja meg rajta.

Samsung P2470HD tv-m van, nincs benne ilyen csatornafrissítés dolog.

Az egész településen nincs rézpár, úgyhogy ADSL-sem. Valamikor 2004-ben építették ki a CATV hálózatot, azóta van csak internet. Addig a telefon DECT rendszeren ment.

Mivel pici falu, és ván koax hálózat, biztosra vehető, hogy senki nem fog rézpárt kihúzni. Egyeduralkodó a Telekom. Nem véletlenül hanyagolják el ezt a területet, nincs versenytárs.

Három hasonló tv tulajjal beszéltem, mind a háromnál működik a tv DVB-C vételre, és egy a közös: mind a hárman ****sek. Egyre biztosabb, hogy a Telekom kutyul vanamit a digitális kábeltv-vel, amit nem szeret a tv szoftvere. Azaz a Telekom és a Samsung is hibás.

Eset bejelentve a Médiahatóságnak, várom a visszejelzésüket.

Az is érdekes, hogy EPG egyáltalán nincs Telekomnál, míg  a ******TV-n tökéletesen jön. Telekomnál azt mondták azért, mert az EPG saját beltérikre van fejlesztve. Egyrészt ilyen nincs. EPG az EPG. Másrészt mivel engedik a saját készülék használatát, ne építsenek már bele semmi korlátozást. Ezen az alapon az egész hálózaton lehet valami korlátozás, hogy csak a saját készülékeiken működjön. Ha ez így van, NMHH nem fog örülni neki, az biztos.

Minél többet olvasok az IPTV-ről, annál biztosabb vagyok benne, hogy nem kell nekem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kevert hálózat létre hozható egyedi elbírálás kell viszont akkor lesz cumi ha rá un a  T és ahol koax van vissza bontja a rezet. Viszont itt nagy eséllyel a tv lesz a ludas és nem a T bár ez akkor derülne ki ha egy dvb-c box is len ott.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

ED3 terepen van kizárt dolog hogy hagyják a váltást rézre.

Hát ez így sajnos igaz... :smileysad:
De ha tényleg a tévével van a gond lehetnének egy kicsit rugalmasabbak - akár kevert hálózat kialakítással is. Rézre menne az IPTV, net meg az ED3-ra.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na, végeztem egy kis kutatást. Az eredmény, hogy nem minden frekvencián csinálja ezt a tv, van, amelyiken jól működik.

170 MHz   jó

378 MHz   jó

386 MHz  nem jó

394 MHz  nem jó

402 MHz  nem jó

410 MHz   jó

418 MHz   nem jó

434 MHz  nem jó

Összefüggést azt még nem látok. :)

Kézzel esetleg próbáltad le tárolni a frekiket? Hátha akkor nem szenvedne a tv-d. 

Vagy nem tudom tiedbe van e ilyen menü vagy milyen néven, nálam csatorna frissítés a neve ezt esetleg ki kapcsolni ?

Milyen fajta tv-d van ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

ED3 terepen van kizárt dolog hogy hagyják a váltást rézre.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2-3 éve szerintem voltam vele PH-en, de nem emlékszem.

Régióbeállítás Németország és Ausztria megszűnik a frekvencia ugréálás, de 2-3 másodperc kép után kiírja, hogy a csatorna nem létezik, törli? Szóval előrelépés nincs, csak a hibajelenség más.

Elküldöm a videót a Samsungnak, bár szerintem ilyen "öreg" tv-hez már nem fognak szoftverfrissítést kiadni, illetve NMHH-nak is, elvileg ők is tudnak vizsgálódni.

Üdv!

Szoftverfrissítésre már szerintem sem számíthatsz, de a technikai támogatásnak küldött mail szerintem mindenképp megér(t) egy próbát, hátha másnál is előfordult és van esetleg más megoldás is a gondra a szoftverfrissítésen kívül.

Ha viszont nincs más út, még mindig ott az IPTV, csak sajnos ahhoz hogy netezhess és tévézhess azért kell a jó sávszél. Persze ADSL-en is "eldöcög" az IPTV,  de nettel együtt az internet sebessége nem lesz túl bíztató, sajnos.

Ps.: Az egyébként fura, hogy egyes frekvenciákkal gond van, míg másokkal minden oké...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na, végeztem egy kis kutatást. Az eredmény, hogy nem minden frekvencián csinálja ezt a tv, van, amelyiken jól működik.

170 MHz   jó

378 MHz   jó

386 MHz  nem jó

394 MHz  nem jó

402 MHz  nem jó

410 MHz   jó

418 MHz   nem jó

434 MHz  nem jó

Összefüggést azt még nem látok. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nincs hozzáférés engedélyezve, ha belépek google fiókba, akkor sem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Most találtam egy felhasználói véleményt erről a tv-ről, neki ****s dvb-c van ha jól vettem ki a szavaiból, és tökéletesen működik.

Illetve PH-n találtam olyat, akinek egy másik modell, de ugyan ezt játsza. Vagyis ő csak annyit írt, hogy magától pakolgatja a csatornákat, de enyém is szokott ilyet.  Most felkeresem mind a kettőt, hátha jutok valamire.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2-3 éve szerintem voltam vele PH-en, de nem emlékszem.

Régióbeállítás Németország és Ausztria megszűnik a frekvencia ugréálás, de 2-3 másodperc kép után kiírja, hogy a csatorna nem létezik, törli? Szóval előrelépés nincs, csak a hibajelenség más.

Elküldöm a videót a Samsungnak, bár szerintem ilyen "öreg" tv-hez már nem fognak szoftverfrissítést kiadni, illetve NMHH-nak is, elvileg ők is tudnak vizsgálódni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Videód meg kicsit fura, Ph-n tv topicjában jártál már? Szerintem ez tv baja lesz, de nagyon könnyen végére tudsz járni. Vagy keresni kéne valakit a környéken és nála is meg nézni vagy neked kéne egy dvb-c boxot beszerezni és azzal meg nézni.  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tájékoztatóban benne lesz! ;)

Háááát én ilyet még nem láttam,hogy a TV váltogatja a frekvenciát!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ó Dunainfó ne is mond akkor végkép nem értem miért vannak olyan állapotok nálatok. Nálunk meg szomszédos részeken korrektül rendet rakott a Telekom. Ezt sem meg erősíteni sem cáfolni nem tudom.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mindig is tudtam, hogy kicsi a világ. :D

Igen, Dunabogdányhoz tartozunk, volt Dunainfo terület.

Régiót még nem próbáltam állítani, de mindjárt megnézem Németországon.

Tehát amikor lekapcsol az analóg, akkor az alap csomag még továbbra is lesz analógon?

Mondjuk az nem lesz elég azt hiszem, úgyhogy kell a digitális, vagy az iptv majd.

Na, levideóztam a jelenséget, lövésem sincs, hogy mi okozhatja. RTL Klub:

https://youtu.be/3z0ZfQeQAIo

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Zebegény központi fejállomásról ellátott területen van!

Ha jól értelmeztem az előzetest, jelenleg családi csomag a max ami arra fele van,ez lecsökken alapra!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ó Zebegény akkor szinte szomszéd vagy, Zebegény Budapest központi fejállomás által ellátott terep. Nálunk is Danubia tv van mint helyi tv.

Régiót próbáltad alítgatni ?

Nem akarok hülyeséget mondani nem biztos de azt hiszem Zebegény is Dunabogdányhoz tartozik, Tahi és Visegrád biztos.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Zebegény

Hát Telekom oldalán azt írják, hogy a helyi csatornák maradnak analógon, nálunk ilyen a Danubia televízió, összes többi digitálisan fog jönni majd.

De ha valóban a TV szoftverének a hibája, akkor be kell szerezni egy DVB-C-s beltérit. Vagy NMHH-val megnézetni, mert ők elvileg rászólhatnak a Samsungra, hogy nézzék már meg a szoftverüket.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Honnan pötyögsz?

Ui: Analog lekapcsolást nem szó szerint kell venni,hogy akkor stop és nincs tovább semmi analogon!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudom mi azon vagyunk-e, a frekvenciák stimmelnek, de ha manuálisan kerestetem, akkor egyik csatorna sem működik megfelelően.

Ha hálózat alapúval, akkor némelyik jó, némelyik nem.

Egyre erősebb bennem az érzés, hogy a tv szoftvere nem szereti a telekomos DVB-C-t. :(

Jó lesz analóg lekapcsolás után. :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az a központi fejállomásról ellátott területek frekvencia listája

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez a táblázat tuti jó?

Megkerestettem ez alapján az RTL klubos mux-ot, de szabályos időközönként elmegy a kép, ilyenkor kiírja, hogy a csatorna már nem létezik, eltávolítja? Jelerősség stabil 88. EPG hibátlan.

Automata kereséssel a kép folyamatos, viszont nincs EPG, és a jelerősség ablakban nézve a szolgáltai azonosító és a multiplex értéke folyamatosan változik.

Mintha valami, esetleg a symbol rate nem lenne megfelelő. Vagy a moduláció.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez egyébként minden szolgáltatánál hasonló üzleti modellen működik, a médiabox bérleti díját belekalkulálják a szolgáltatás havidíjába.  Bár azt aláírom, hogy aki nem ragaszkodik az interaktív tartalmakhoz, annak lehetőséget kellene sahját tv-jel kompatibilis médiakártya biztosítására is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mert IPTV-n nincs lehetőség, ha csak nem lennének gondjaid a funkciók csökkenésével... Ha kártyát adnának akkor csak nézni tudnád a TV-t semmi egyéb.

CSak akkor kérnek pénzt a boxért és 1100-at ha az felvétel opciós. Egyébként az első box ingyen van.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most