Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Most én vagyok ennyire gyökér, de sehol nem találtam új üzenet lehetőséget, csak a Válasz gombot (szóval sorry előre is, nem válasz akar lenni, hanem új üzenet).

Egy kis segítség kellene nekem. IPTV-m van, de az egyik TV-n simán analóg kábelt használok, ami át fog állni ugye kódolatlan digitálisra. Azt szeretném megkérdezni, hogy ehhez milyen DVB-C vevőt ajánlotok, mert sajna a TV-ben nincsen.

Sokat keresgéltem, és igazából ami szimpatikus, a Synaps CHD-3100M CX, ill. az AMIKO Mini T2/C.

Nem kell semmi sallang, felvétel opció, wifi stb. Csak HDMI csatlakozó, magyar menü, meg HD opció. Habár itt lentebb olvasgatva a hozzászólásokat, úgy látom, HD-nak a kódolatlan digitálisnál nem sok jelentősége van, mert nem tényleges HD-ban jön!? Amiket még esetleg nézegettem: Opticum C200, Thomson THC300, Amiko Mini HD (ezt nem tudom, hogy ugyanaz-e, mint a Mini T2/C). Azt sem tudom, ezek működnek-e Telekommal, mert mindenhol csak a Digit írják leírásokban.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Ja igen, a felvétel eszembe sem jutott. Kíváncsi leszek, hogy amit a telekom ad, az tud-e majd felvenni, illetve hogy esetleg árulnak/bérelnek-e majd több fajtát, és lesz-e felvevős is közöttük.

Futottam egy kört a témában,bár sokat nem tudtam meg!


Felvevős DVB-C box nem lesz!

A média konverter kifejezés alatt nem set-top-boxt értenek,nem árulták el, hogy akkor mi is lesz az pontosan...


Arra a kérdésre,hogy lehet -e használni saját boxot,nem reagáltak...

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha az összes adást bepakolja az analógba, akkor ez kétségtelenül egy olyan baráti megoldás lenne, aminek örülnének az eddigi analóg userek, mert megkönnyítené nekik az átállást. (pl. egy idős embernek, aki eddig a tévéjén kapcsolgatott, nem kell megtanulnia egy új doboz+távirányító kezelését, stb.).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ezek szerint még az sem biztos, hogy saját boxot lehet használni!?

Ezt akkor tudjuk meg ha valaki szerez boxot és nyilatkozik,hogy minden pöpecül megy. :)

Én már saját dvb-c boxomat beüzemeltem amit a 4 betüs szolgáltatónál használtam és minden analóg adás fogható rajta nagyon jó minőségben, tehát müködik nincs leodólva.

---------------------------------------------------------------

Ezek szerint még az sem biztos, hogy saját boxot lehet használni!?- e szerint lehet.

------------------------------------------------------------------------------------------

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Most én vagyok ennyire gyökér, de sehol nem találtam új üzenet lehetőséget, csak a Válasz gombot (szóval sorry előre is, nem válasz akar lenni, hanem új üzenet).

Egy kis segítség kellene nekem. IPTV-m van, de az egyik TV-n simán analóg kábelt használok, ami át fog állni ugye kódolatlan digitálisra. Azt szeretném megkérdezni, hogy ehhez milyen DVB-C vevőt ajánlotok, mert sajna a TV-ben nincsen.

Sokat keresgéltem, és igazából ami szimpatikus, a Synaps CHD-3100M CX, ill. az AMIKO Mini T2/C.

Nem kell semmi sallang, felvétel opció, wifi stb. Csak HDMI csatlakozó, magyar menü, meg HD opció. Habár itt lentebb olvasgatva a hozzászólásokat, úgy látom, HD-nak a kódolatlan digitálisnál nem sok jelentősége van, mert nem tényleges HD-ban jön!? Amiket még esetleg nézegettem: Opticum C200, Thomson THC300, Amiko Mini HD (ezt nem tudom, hogy ugyanaz-e, mint a Mini T2/C). Azt sem tudom, ezek működnek-e Telekommal, mert mindenhol csak a Digit írják leírásokban.

Talán ez elég volna néked: http://koscso.blog.hu/2015/05/29/kendo_dvb-c_tuner_hd_1920x1080_set_top_box

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekem az a véleményem, hogy az analóg kivezetésével a Telekom nak ingyenesenk ell biztosítania boxokat  a digitális adás nézhetősége miatt, mert a közszolgálati csatornálat kötelező továbbítani, de külön díjért nyilván felvevőset is fognak majd tudni adni. Rövid- közép- és hosszútávon pedig az ED3-as  DVBC-t le akarják váltani IPTV-vel. Szerintem ez a stratégiai cél. Mivel a hálózatok építésénél  előtérbe kerül a VDSL2+ optika, az IPTv szolgáltatásnak van létjogosultsága.  Ezzel beismeri a cég, hogy 2000-es évek elején elhibázott lépés volt saját magának konkurrenciát teremteni a T-Kábel koax hálózatok indításával, amikor időközben piacra lépett a műholdas tévével is, ami az első pár évnen szép felfutást ért el. Mellette pedig elindult a réz alapú IPTV,ill etve négy éve  már optikai hálózaton is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

De arra ott iptv első dobz ingyenes.

Csak avval az a baj, hogy mihelyst rendelsz egy felvételi opciós dobozt akkor az lép első számu stb-nek és már a simáért fizetni kell. Most vivtan velük közelharcot amikor hosszabítottam és váltottam HD csomagra, nem voltak hajlandók elfogadni a fenti érveket. Igy vankalapja meg nincs efektus lépett elő. :smileylol:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@zoli62

 

1 darabot eszközt díjmentesen biztosit analóg kábel tv előfizetőknek!

Analógon a közszolgálati csatornák továbbra is elérhetőek lesznek. Nem az egész analóg kábel tv szűnik meg :) .
Nem lesz felvevős DVB-C box,ezt pár sorral lejjebb már leírtam!

 

Telekom ezek szerint a volt T-Kábel területeken már elkezdte értesíteni a kábeltévé előfizetőit, hogy ingyenesen kapnak konvertert/médiaboxot az anológból fokozatosan átkerülő digitálisan kódolatlan csatornák nézéséhez, vagy mindenkinek külön kell jelentkezni? Nyilván ez a régi típusú CRT készülékkel rendelkezőknek fontos, a DVB-C tunerrel rendelkező tévéknél nincs szükség külön eszközre.Ez tényleg díjmentes, vagy valahogy beépül a havidíjba? A hárombetűsnél a kódolatlan digitális csatornák megjelenése már áprilisban megkezdődött, de ezzel párhuzamosan nem csökkent jelentősen az analóg csatornák száma. Mive lez náluk csak egy lehetőség, ezért tömegesn nem biztosítanak külön boxokat, legalábbis úgy tudom. Annak mi értelme van,hogy a közszolgálati csatornák maradnak analógban is? Így nem lesz teljes digitális átállás sosem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Telekom ezek szerint a volt T-Kábel területeken már elkezdte értesíteni a kábeltévé előfizetőit, hogy ingyenesen kapnak konvertert/médiaboxot az anológból fokozatosan átkerülő digitálisan kódolatlan csatornák nézéséhez, vagy mindenkinek külön kell jelentkezni?

http://www.telekom.hu/otthoni/lakossagi/tv/digitalis-leszek

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...