abc

Analóg Kábel TV

Kérdés

Sziasztok, tudja valaki, hogy miért nem lehet kábelTV-hez minicsomagot választani? Fog ez változni a jövőben? Mindenképpen muszáj IPTV-re váltanom ahhoz, hogy minicsomagom legyen?

Köszi előre is!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

546 válasz erre a kérdésre

De nem lesz lehetőséged analóg nézni. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha van "analóg" nézhetési lehetőség, akkor az IPTV nézettségi adat semmit sem árul el.

Én pl. mindig és kitzárólag csak "analóg" módon nézem a Duna World-öt, az IPTV-n sohasem! Akkor az én nezettségemet ki méri? És még hányan lehetnek így!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Figy el mondtuk neked már többször is többen hogy mi mért történik ez van ezt kell szeretni. Nem fogom ismételni magam és többi fórumlakót.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egy külső szemlélőnek csak ez látszik.

De azt a nagyon "fontos" háttérmunkát csak egy kötelezően sugárzandó közszolgálati csatorna helyén tudják elvégezni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kérlek írd le mit tartalmaz a média törvény és neked az mit jelent érdekel!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Itt most nem a start csomagról van szó, hiszen nekem extra csomag elfőfizetésem van, abba csak bele kell férnie.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem csupán rólam van szó, hanem még arról a 15 millió magyarról, akikhez a Duna TV szól.

De ismét csak azt mondom, hogy nem ízlés vita topic. Itt most a média törvény betartásáról van szó!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Keresd már ki kérlek itt a településed és nézd meg mit tartalmaz a start csomag. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Churchill is csak annak a statisztikának hitt, amelyet  ő maga hamisított.

Ezeknek a nézettségi statisztikáknak sem szabad hinni sohasem maradéktalanul.

De itt még fontosabb dologról van szó! A média törvény rendelkezéseinek a betartásáról a közszolgálati csatornák közvetítéséről.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kinek a pap kinek a papné, biztosíthatlak róla hogy háttérben folynak a munkálatok az új csatorna el indítását illetően. Duna tv meg ki lett szórva ez van. Még mindig nem érted hogy nem csak te vagy egyedül hanem rajtad kívül van még pár ezer tv néző és nekik is szem elött kel tartani az igényeiket.

Ott a 4 betűs kft mért vagy még itt?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az MTV4 jelenleg még napi 24 órás monoszkópot ad és ez még vagy 2 hétig így is marad.

A Duna World pedig napi 24 órában értéket sugároz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudom, hogy hallottál-e már a Kossuth-díjas Séra Séndor rendezőről?

A Duna Worldon éppen most játszanak tőle több olyan dokumentumfilmet, amelyek korszakos értékűek.

De ne menjünk bele ízlés vitába, hanem maradjuk csak a közszolgálati csatornákra vonatkozó törvényi kötelezettségeknél!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerinted 24 órában monoszkóp megy és ennyi ? És sehol senki semmit nem csinál ? Így gondolod ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én nem ezt mondtam hanem, hogy egy kevéssé nézett, reklámgyár kereskedelmi szennycsatorna essen ki a rostán.

Hosszú távon az MTV4 nem is eshet ki, hiszen egy közszolgálati csatornáról van, ami védelmet élvez.

Én most csupán azt mondtam, hogy egy élő, nézhető, élvezhető közszolgálati csatornát ejtettek ki most egy egy napi 24 órás monoszkóp csatornáért.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

felmerűlt egy kérdés:

- a topiclakók közül (az érintetten kívűl) így hirtelen, tud valaki mondani műsort az elmúlt pár hónapból a DW adó kínálatából amit nézett? vagy bármit az adóról? :)

(vagy forma 1-en kívül bármit amit közszolgálatin néz? (szándékosan, a véletlen kapcsolás nem számít)

ui: távol álljon tőlem, a telekom védelme, hiszen komoly problémák vannak náluk, de jelen esetben 100% helyesnek tartom a lépésüket

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megint a szomszéd tehene dögöljön meg neked nem kell sport de kell duna world, de a többi ember igénye nem érdekel. Lehet hogy nem szeretnél meg válni a mostani terminológiától de meg fogsz válni nincs választás marad egy start csomag és helyenként egy alap csomag aztán T megint be indul és kukázza ezt is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ami a napokban viszont feldühített, hogy a kb. 2 hét múlva induló új közszolgálati csatornát - MTV4 sport - az eddigi Duna World (C 09 csatorna) helyée kívánják tenni. Ennek kezeti jele, hogy ja Duna World csatorna megszűnt, helyette az MTV4 monoszkópja látható 24 órában.

A magam részéről én nem vagyok sportrajongó, soha nem nézek egyetlen sportcsatornát se, de megértem az erre irányuló nézői igényeket.

Azt viszont nagyon nem értem meg, hogy miért pont a közszolgálati Duna World csatorna (C 09) helyére kell betenni az MTV4-et, továbbá miért kell megszűntetni a Duna Worldöt? A bejövő kábel analóg módon történő továbbító rendszerén (vagy nem tudom pontosan miként nevezzem ezt) megtalálható még számos reklámgyárat üzemeltető gagyi csatorna, amelynek a terhére be lehetne illeszteni ezt az MTV4-et, akkor miért éppen egy másik özszolgálati csatornát (amelyet pedig kötelező továbbítani) kellett kilőni miatta?

Tehát jelenleg ezt a régi Duna World - C 09 csatorna kiosztást kellene visszaállítani a fejállámáson, hogy ne egy hülye monoszkópot kelljen nézni napi 24 órában. Aztán kijelölni azt a kereskedelmi, alacsony nézettségű kereskedelmi csatornát (pl. AXN), amelynek a helyére be lehet állítani az MTV4-et.

Július 1.-től a Duna World továbbitása már nem kötelező analóg kábel tv rendszereken,helyén az M4 Sportot kell továbbitani!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

hgw más tészta, de itt másról van szó, itt konkrét mérésről mégpedig dedikáltan efire bonthatóan, ráadásul beismert, szerintem erősen problémás, de mondjuk ez legyen a legnagyobb probléma, de nem offolom itt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez is olyan kérdés mint a hgw van egy tábor aki használja okés másik tábor meg rá nézni se mert Telekomos nem ő felügyeli és biztos leskelődik a T.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nézetség jó meg állapításának jó módja az iptv ott percre pontosan le van vezetve melyik csatornát mennyire nézik

itt off: de mondjuk erről pl nekem vannak adatvédelmi gondolataim, hogy bárki személyre szabottan monitorozza mit mikor nézek, ez olyan... hogy is mondjam...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nézetség jó meg állapításának jó módja az iptv ott percre pontosan le van vezetve melyik csatornát mennyire nézik

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

szerintem ne állapítsd meg te, hogy melyik csatorna alacsony nézettségű. én pl. a te kedvenc csatorndat nem nézem (sőt az ismeretségi köröm sem nagyon). de az AXN-t meg nézem, és az ismerőseim is. mégsem modom azt, hogy az echo tv-t dobják ki a kukába.

a nézettség megállapítására több, komolyabb mérés létezik, biztos vagyok benne, hogy a csatornaváltozásoknál ezt figyelmbe veszi minden tv szolgáltató.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megint a szomszéd tehene dögöljön meg neked nem kell sport de kell duna world, de a többi ember igénye nem érdekel. Lehet hogy nem szeretnél meg válni a mostani terminológiától de meg fogsz válni nincs választás marad egy start csomag és helyenként egy alap csomag aztán T megint be indul és kukázza ezt is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Teljesen igazad van!

Sőt szerintem a hétfői műsorszünetet is vissza kéne állítani....

jóember ne viccelj már, ez nem egy jótékonysági szervezet, ez egy kereskedelmi cég. (attól tekintsünk el hogy hogyan miként került ilyen monopolhelyzetbe, blabla)

Bízom benne ezt a kérdést az állam szolgáltatónak is felteszed, hogy miért szüntették meg az analóg sugárzást...

mondjuk szerintem meg az echo tv és társait kéne megszüntetni az AXN helyett...

Válts szolgáltatót ha nem felel meg, ennyi a történet..

(a boxmaffiához pedig annyit, hogy szerintem senki nem lelkesedik érte, de jelenleg ezt tudja nyújtani a telekom, az efik meg felfogták hogy a fillérbaszás nem nyerő, és örülnek a nagyobb net kapacítás lehetőségnek, azzal hogy az analóg megszűnik, ezzel teret biztosítva a kábel jobb kihasználására)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem akkor tegyük valóban helyre ezt a helyzetet. Az, hogy Te nem vagy hajlandó olyan berendezést alkalmazni, ami képes a felkínált alternatív vételi módokat kezelni, az szíved joga. Elmondtuk lentebb többször is, hogy az előfizetők 99% ának az az igénye és érdeke, hogy a hálózaton nagyobb adatátviteli kapacitás álljon rendelkezésre és a Telekom ennek megfelelően dönt a hálózat fejlesztéséről. Nem fogja érdekelni nagyon helyesen, hogy Te nem vagy hajlandó olyan végberendezést cserélni, aminek több mint 10 éve van STB MENTES alternatívája.

Van ki nem szeret civilizációban lakni, ezért kiköltözik az erdőbe. De utánna nem veri a fák oldalát, hogy márpedig neki járjon oda ki busz, mert az kell!

A részemről a témát lezártam.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most