Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 5
5 órája, Sissy írta:

Köszönöm Anonymus. Igen, hasonlóan néz ki a dlink adapter is, szóval powerline van.

Megnézem ezt a hálózati zavarszűrőt! Ezt nem kéne a Telekomnak automatikusan a telepítésnél beszerelnie?

A Telekomos optikai internet előtt ***** adsl-em volt, ahhoz beszereltek szűrőket, de az másfajta, a telefonvonal miatt kellett.

Mindenesetre köszönöm!

Nincs mit,  sajnálom de csak ilyen szerelhetőket találtam olyat amit csak be kell dugni olyat nem pedig létező dolog. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4

@anonymus

 

Mivel már Novemberben jelezve lett,hogy kikerül a kínálatból,így a 15 napos dolog nem játszik,illetve,erre hivatkozva nem lehet felmondani a szerződést mivel a kapott kedvezményt nem érinti.

Csomagot válthat lefele szankciómentesen,más lehetőség nincs.

 

 

 

Fix TV nem HD csatorna és szó se volt arról,hogy HD változata kerülne be a kínálatba.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4

Több hozzászóló attitűdjét egyszerűen nem értem.

Úgy véditek a Telekomot, mintha bértolnokok lennétek!

Szerintetek én vagyok a hibás mert,

1 - rendelkezem egy 42"-os Full HD televízióval és azon szeretnék is FHD tartalmakat nézni!

2 - amennyiben előfizettem ilyen tartalmakra akkor szeretném megkapni a pénzem ellenértékét!

3 - a 4K és 8K létezésének idején nem tartom hype-nak a FHD iránti igényt!

 

Az a szánalmas, hogy mind tartalomkészítőként, mind szolgáltatóként még mindig a kiskapuk, a linkelés, a sunnyogás megy ebben az országban, mi meg fizetünk a gagyiért.

Volt szerencsém múlt nyáron Németországban meglátogatni az ott dolgozó nővérem. Akkor szembesültem a ténnyel, hogy mi az a HD adás. Hát nem az amit itt mi kapunk!

Még egy példa. A mindig TV közszolgálati HD adása észrevehetően jobb minőségű, ha antennáról nézem, mint a Telekom IPTV megegyező sztrímje. Gyanítom abbe is belenyúl a T.

(Mielőtt a nagytudásúak ebbe is belekötnének, nem Scart csatin nézem!)

Azigaz,hogy a M1 jobb a kép m*****tv-n mint iptv-n.De azért nem gondolod komolyan,hogy  Telekom saját szolgáltaását rondítja el avval,hogy belenyúl a képminősőgbe.Nem tudom elképzelni,hogy maga alatt vágná a fát.Az már sokat segítene a hazai HD tv-zésben ,ha a tartalom szolgáltatók kicsit pozitívan állnának a dolgokhoz.Abban is van valami igazság ami a Magyar és a Német HD tv adásokkal kapcsolatban írtál.A Telekom nem tud jobb képet csinálni mint amit kap,valószínű még jogszabályt is sértene, de ebbe nem vagyok biztos,de viszont ha kap egy jó minőségű képet és kevés a sávszél azon sokat ronthat a végeredmény,de ezt nem szándékosan teszi,gondolom. Azért jó ha tisztába van az efi,hogy tökéletes szolgáltató nincs,és nem is lesz,hiszen mindenhol emberek dolgoznak.Vannak részvényesek aki profitott szeretnének a zsebükbe.Közben meg fejleszteni is kellene,na ezt a kettőt nagyon nehéz összehozni,mert ehez maxi sok guba kell.:smileywink:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4

Kérdésem az volna, hogy egy családi+hd iptv csomaghoz jár egy sd box? És külön kérhető egy plussz box hd adásra és rögzitésre való 1100 Ft -ért. 

Minden IPTV box HD képes,  nincs külön SD box. 

Az első box ingyenes de csak a sima tehát nem felvevős. A felvevős minden esetben fizetős (1100 Ft) , régen  ez is díjmentes volt.  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4

TVGO képminőségre panaszkodók nézzék meg az internetkapcsolat minőségét, mert dinamikus minőséget ad az alkalmazás.

Ha nincs sok sávszélesség, valóban ******* a kép, de ha van, akkor kifejezetten szép képet ad, röccenésmentesen.

Másrészt tableteken is működik korrektül, WIFI-n is, nem kell hozzá mobilnet. Gond esetleg a noname gyengébb vassal ellátott tabletekkel lehet, de ott is inkább csak a képminőséggel.

Lollipop sem kell hozzá, korábbi Androidon is megy gond nélkül.

Két háklija van mindössze:

asztali PCn/laptopon a mostanában frissült Chrome böngészőkön kell hekkelni egy kicsit, hogy elinduljon, illetve root-olt Androidos készüléken nem hajlandó menni. Ennyi.

 

Ja, illetve néha random időszakonként hajlamos arra a rendszer, hogy "beragadnak" bizonyos eszközök, és emiatt nem engedi más készülékkel használni. (a TVGO csak 2 eszközön használható egyszerre, és esetenként akkor is aktívnak érez olyan eszközt, ami valójában be sincs kapcsolva) 

Ilyenkor 1412, és a TV menüponton keresztül a TVGO-hoz lépegetve az operátor megoldja a gondot, kilöki a beragadt készüléket, és újra be lehet jelentkezni. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4

Üdv!

Mit jelent konkrétan, hogy le ál a TV? Nincs kép, vagy kockásodik és kirögzül?

Az IPTV boxok a HGW-vel vagy ONT-al milyen módon vannak összekötve? Powerline adapterrel esetleg?

Mi történik, ha ideiglenesen hosszabbítóval egy távolabbi, esetleg egy másik fázison lévő konektorba dugod a TV-t vagy ezt az edzőgépet?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4

Köszönöm Anonymus. Igen, hasonlóan néz ki a dlink adapter is, szóval powerline van.

Megnézem ezt a hálózati zavarszűrőt! Ezt nem kéne a Telekomnak automatikusan a telepítésnél beszerelnie?

A Telekomos optikai internet előtt ***** adsl-em volt, ahhoz beszereltek szűrőket, de az másfajta, a telefonvonal miatt kellett.

Mindenesetre köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4
2 órája, btz írta:

Üdv!

Én úgy tudom, hogy Powerline esetén az adaptereket is fizetősen biztosítja a Telekom, így szerintem logikus, hogy ezt a szűrőt is az ügyfélnek kell beszereznie, ingyenesen nem biztosítja a Telekom

Adsl esetén egészen más szűrőket szerelnek be, ott a csengetési feszültséget szűrik le a modem elöl. Még az ősidőkben azt sem, sőt a modemet sem biztosította ingyen a szolgáltató. Később jöttek csak ilyen opciók, hogy olcsón vagy egy forintért lehetett megvenni a szettet, aminek a része volt egy ilyen szűrő is.

Félreértettél, tudom, hogy az adapter fizetős, fizettem én is érte. De a szűrő hozzátartozhatna a szerelés tartalmához kezdettől. Most nem az a téma, hogy ingyen legyen, csak legyen. Legalább tudnám, hogy mit kell beszerelni. Ha a szerelő felajánlotta volna, tájékoztatott volna, hogy van ilyen és miért kell,  most nem itt irogatnék....

Nekem mint laikus felhasználónak fogalmam sincs, hogy bármi is zavarhatja a TV vételt. Így utólag nehezebb nyomoznom és a problémát megoldanom. Az Adsl szűrőről én is tudom, hogy más, de csak példának hoztam fel, hogy ott az internet beszereléséhez tartozott ennek beépítése, nem utólag kellett vakarózni, hogy zavar van, mit is csináljak.

 

 

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4
1 órája, acel írta:

 

Hát akkor marad a zavarszűrő, de azt is méretezni kellene és aki ért hozzá. Hosszabbítóval próbálkoztál távalabbra bekötni az edzőgépet?

 

Hát köszönöm, megoldódott a problémám. Nagyon jó ötlet volt!!

Mielőtt ideírtam a fórumba a kérdést, a leghosszabb, 5 méteres hosszabbítóval az elérhető alternatív konnektorokat végigpróbáltam,

sikertelenül. Az előbb kimentem a garázsba, ott van egy 50 méteres kábeldobom, azt ott mindjárt be is dugtam, a nappaliba behoztam, 

bedugtam az edzőgépet és NEM ÁLLT LE a TV. Erre kihúztam a dugót a garázsból és a lakás különböző helységeiben próbáltam, ahova az 5

méteres nem ért el. ÉS MŰKÖDIK!!! Igaz, a konyhából, de mindegy, szuper, NAGYON BOLDOG VAGYOK!!

 

KÖSZÖNÖM mégegyszer. Főleg, hogy nem kellett semmit venni és a villanyszerelőre sem volt szükség!

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4
2 órája, acel írta:

Erre utal az is hogy a kézikönyv is most készül, :-( Mintha kapott volna a T egy uj menüt teljesen más forrásból és azt lenyomták a vallalati strukturán és a felhasználók torkán, vélemény kérdezés és a felmerült hobák kijavítása nélkül. Látatlanban egy kis esélyt adok neki hogy biztonsági frissités is van benne, amit mihamarabb ki kellett adni.

Ez van most sajnos, vagy le kel nyelni és ennyi vagy lázad lázad. Ez már az efiken áll vagy bukik. 

 

@gombilaci Tudom hogy téged nem érdekel semmi, de azt próbáld megérteni hogy ez nem csak a tesztelőkön és fejlesztőkön áll vagy bukik. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
Értelmes alkalmazásokkal bővítsék is, annak mindenki örülne szinte.
Amikor bevezették sem értettem ezt a FB megoldást, tv-n keresztül én nem látom sok értelmét,de biztos maradi vagyok. Tabletek, okostelefonok és laptopok világában még menőzésre sem jó. Smart tv-kben is előszeretettel tolják be a FB meg a Skype megoldásokat, szerintem azok is tök feleslegesek (ahogy sok minden egyéb app is,de biztos van akinek van rá igénye).
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Szerintem az Ügyfélszolgálatnak semmi köze hozzá, hogy Te milyen kábellel szeretnééd csatlakoztatni a tv-t és a set top boxot.

Az Ügyfélszolgálatnak az a dolga, hogyha Te gyémánberakásos hdmi kábellel akarsz csatlakoztatni, akkor ő ezt lehetővé teszi.

Egyébként meg az Ügyfélszolgálat marhaságokat beszél, mert nekem még bőven nem volt HD csatornám - sőt, a Telekomnak sem volt HD adása, amikor hdmi csatlakozóval kötöttem össze a tv-t és a set top boxot.

Úgyhogy szerintem ismét 1412 - muzsika hallgatás 10 percig - ügyfélszolgálatos meggyőzése arról,  hogy a set top box nem jó. Vagy, bemész egy Telekom üzletbe, és ott teszel bejelentést.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

CISCO ISB6030MT a cucc

 

Egyébként onnan gondoltam mert 1x felhívtam  őket és azt mondtá ne nyissam fel mert úgysem találok benne semmi vinyót. Kicsit átverték a búrámat na de mindegy. Most fogok váltani HD csomagra akkor jönnek és cserélik más és nagyobb tárhelyre?

Abban a Cisco box-ban egy 320 GB Western Digital merevlemez van! Ahogy a kolléga is írta,boxot nem fognak cserélni csak egy csomagváltás fut le, ami ha minden jól megy pár perc alatt meg van!

 

120 percnyi HD műsor körülbelül 2% foglal a merevlemezen!

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
ha nem megoldható a 2 router összehangolása akkor a speedportra átállítanám rá a másik netet,mivel ugyebár az iptv dsl vonalon jön és a másik net meg utp-n pppoe kapcsolattal,így ha beállítom a speedpirton a másik netet akkor azt fogja használni nem a t-com hálózatát...azért kérdeztem hogy az iptv-nek feltétlenül szükséges-e t-comos net vagy megy esetleg másik internet szolgáltatón keresztül is


Csak a Telekom-os saját hálózatán lehetséges a IPTV.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...