Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

A legtöbb ember nem számol ezzel, megveszi a nagytv-t és nézi. ha kis szobában nézi akkor igen is bosszantó a homályos rtl az 720p helyett. Mostmár sokan észreveszik a hd hiányát.
De a probléma inkább a csomag árazásából adódik.  A telekom megint infláción túl emel- legalábbis úgy tűnik. és lenyomja  aa torkunkon. Az érthető hetőssé vált rtl hd-t kiveszi.  De fizetős csatorna elvétele imgyenesek berakása mellett ciki. 
És az adott minőség még minding gázos. 1- 720p-s streamet nevezni HDnek.....


 

 

 

Látod, pont ez a lényeg, erről beszélgettünk fentebb/korábban is, hogy sokan logikátlanul cselekednek, nem mérik fel mire van szükségük és milyük van meg hozzá.

Ráadásul sokan arra sem veszik a fáradtságot, hogy megnézzék ezeket az újfajta lapos tévéket, hogy melyik mit tud, milyen jelforrásnál milyen képe van, satöbbi.

Szerintem a tudatlanság, meg a hozzá nem értés már nem kifogás az internet világában.

 

A többi szolgáltató árazása is azért valamelyest hasonló, ha nagy vonalakban és dimenziójában nézzük a dolgokat (a legolcsóbbnak titulált szolgáltatónál is lehetnek buktatók, szerelési díj, eszközvásárlás, satöbbi, szóval), mellette a programkínálat is némileg hasonló (persze lehetnek eltérések, mély elemzést nem folytattam a témában). Rtl HD sem mindenkinél van, nem véletlenül. És az, hogy valami "ingyen" van az nem mindig igaz, így hát azért azt sose felejtsük el, hogy itt még mindig egy üzletről van szó és néhány csatornatulajdonos tisztában van azzal, hogy mit kínál és milyen igény van az általa adott tartalomra (lásd, a népbutító csalóvilág hasít ezerrel szeritnem és rengetegen nézik, pedig ha belegondolsz, bosszantó egy műsor).

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

 

Ezek nem mások, mint ügyes sales és marketing trükkök, szerintem Te is vágod ezt és hasonlóan csinálnád.

Valóban vannak eladható csatornák, műsorok, amik kedvet teremtenek ahhoz, hogy megvedd/megrendeld.

A mesecsatornák tudnak nagy fegyvertényként operálni (bár szerintem mérsékelten kellene a kölyköket a tévé elé engedni), egy Filmbox nem érintene meg, mert van rá alternatíva.

Egyébként szerintem az sem jó, ha 30 minicsomag van, mert a bőség zavara károsan hat és tuti nem tudnák összerendezni őket, hogy a piaci igényeknek is megfeleljen.

 

Már évek óta jó páran reklamálnak (sírnak) egy olyan megoldásért, hogy csatorna alapon rakhasd össze magadnak a csomagodat. Nem rossz gondolat, csak amikor azt mondanák, hogy a kiválasztott 15-20 csatonáért fizess 6000 Ft-ot (már kedvezményekkel együtt), akkor azt sokan nem vállalnák.

 

Olvastam pár éve egy tanulmányt, hogy mennyire érdekes az emberek tévézési szokása, és elég érdekes volt látni, hogy mindenki minél több csatornát akar minél kevesebb pénzért, de valójában a tényleges tévénézési szokásai azok 10-15 csatornára korlátozódnak.

Bárki bármit mond, szerintem a T kínálata nem rossz (árról most ne beszéljünk), biztos lehet jobb is, de látszólag illeszkedik a magyar trendekbe, szokásokba (pl. a világoskék  (vagy milyen szín) 3 betűs szolgáltató asszem gold csomagjába lestem bele egyik ismerősömnél, és too much volt, ember nincs aki annyi csatornát fixen és tutira néz).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mindazok figyelembe vételével, amit a különböző hozzászólások tartalmaznak, megállapíthatjuk, hogy a szolgáltató HD témában enyhén szólva is trükközik. Kíváncsi lennék egy olyan próbaperre, amikor a HD-nak meghírdetett és HD szolgáltatási áron értékesített csatornák műszaki tartalmát peres úton kivizsgálnák.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha jól értem akkor szerinted az összes cég le nyúlja a jó embereket, D***, T***, U*** és társai mindegyiknél így vannak meg hirdetve a hd csomagok. Vagy pereskedni akarsz az összes cég ellen ?  Szíved joga senki nem akadályozza meg de ez vesztes harc csak az előttem szolokat tudom meg erősíteni amit kap a Telekom azt tovább adja. Azzal nem tud mit tenni hogy az xy tv reggel 8 kor full hd adást ad de este 8 kor meg csak valami felkonvertált dolgot. Sőt tovább megyek szerintem sok esetben a tv csatorna se régi filmek többe lenne meg venni újra stb.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A szolgáltatótól azt lehet várni hogy azt adja amit megrendeltem, ne downgreadeljen, mert a technikája kőkori.
És talán az is tövény hogy nem módosíthat inflációt meghaladóan legalábbis hűség idő alatt. Ebből a szempontból a mostani módosítás  nem áll meg, sztem szóval novemberben lehetett volna elállni a hűségtől.

Az hogy többet fejlesztenek a eszközök szolgáltatásainak elrejtésére mint tartalomfejlesztése és modern eszközökre az sajnálatos. Ennek az vethet véget hogy talán idén az energiacimke kötelező, és ezeknek az eszközöknek nimcs meg a megfelelő CE jelzése.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

 

nem értem ezt a fajta gondolatvitelt...

emlékezzetek vissza, hogy jó 2-3 éve az online média és egy csomó fórum azzal foglalkozott, hogy milyen gyatra a t hd kínálata. a t akkor azt mondta, hogy azért, mert nem akarnak olyan hd csatikat, amiken alig van valós hd tartalom. de aztán az ügyfelek és a versenytársak nyomására megváltoztatták az álláspontjukat és felszaporították a hd csatik számát. ez azzal járt, hogy felhígult a valós hd tartalom.

most akkor mi a jó? kevés hd csatit sok valós hd tartalommal, vagy sok hd csatit kevesebb valós hd tartalommal? de akárhonnan is nézem, aki mindenáron hibát akar találni egy szolgáltatásban/szolgáltatóban, az tud és fog is rosszat találni... és ezt nem a t védelmében mondom, mert a többi szolgáltató hd kínálata nagyon hasonló.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

nagyon igazad van...

arról meg ne is beszéljünk, hogy ez a tévézzünk hd-ban igény a felhasználók kb. talán 5%-tól hha valós, egyébként meg egy sima hype és nem más, sokan azt sem tudják, hogy valójában mit jelent és hogyan működik, mit ad (már volt téma és értékezés róla, de 80 vagy épp 100 centis tévét 4 méterről nézve még a valós hd tartalom is elveszti a jelentőségét és valós felhasználói élményét).

ahogy azt sem értik meg sokan, hogy nem minden tartalom hd/full hd tartalom, ezért meg a szolgáltatókat ekézni, az külön jó dolog (pl. ha a boltban megvett dobozos tej nem ízlik neked, azért nem a bolt a felelős sztem, hanem annak gyártója, előállítója)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Több hozzászóló attitűdjét egyszerűen nem értem.

Úgy véditek a Telekomot, mintha bértolnokok lennétek!

Szerintetek én vagyok a hibás mert,

1 - rendelkezem egy 42"-os Full HD televízióval és azon szeretnék is FHD tartalmakat nézni!

2 - amennyiben előfizettem ilyen tartalmakra akkor szeretném megkapni a pénzem ellenértékét!

3 - a 4K és 8K létezésének idején nem tartom hype-nak a FHD iránti igényt!

 

Az a szánalmas, hogy mind tartalomkészítőként, mind szolgáltatóként még mindig a kiskapuk, a linkelés, a sunnyogás megy ebben az országban, mi meg fizetünk a gagyiért.

Volt szerencsém múlt nyáron Németországban meglátogatni az ott dolgozó nővérem. Akkor szembesültem a ténnyel, hogy mi az a HD adás. Hát nem az amit itt mi kapunk!

Még egy példa. A m**** TV közszolgálati HD adása észrevehetően jobb minőségű, ha antennáról nézem, mint a Telekom IPTV megegyező sztrímje. Gyanítom abbe is belenyúl a T.

(Mielőtt a nagytudásúak ebbe is belekötnének, nem Scart csatin nézem!)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia

 

Amikor aláírod a szerződést, elfogadod az ő technikai feltételeit. Szavazni a megelégedettségről az aláírásnál lehet. A piac helyzete miatt a telekom azt csinál amit akar. Amit követelni lehet tőle az néhány előírás, de az is maximum felmondásra ad indokot. A jó minőséget nem a telekomnál kell keresni már vagy 20 éve. Telekom előfizetőnek lenni megalkuvással jár.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

nem védtem a t-t (mert az nem az én munkám és feladatom), és bértollnok sem vagyok. egyszerűen megpróbálom a körülöttem lévő világot és információkat reálisan vagy valahogy feldolgozni.
ami viszont nem szerencsés, az az, hogy bármit ami ebben az országban van, összehasonlítsuk németországgal. mert minden ami ott van, attól mi több száz fényévnyire vagyunk lemaradva. sajnos :womansad:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

ApaFia írta:

Azigaz,hogy a M1 jobb a kép m*****tv-n mint iptv-n.De azért nem gondolod komolyan,hogy  Telekom saját szolgáltaását rondítja el avval,hogy belenyúl a képminősőgbe.Nem tudom elképzelni,hogy maga alatt vágná a fát.Az már sokat segítene a hazai HD tv-zésben ,ha a tartalom szolgáltatók kicsit pozitívan állnának a dolgokhoz.Abban is van valami igazság ami a Magyar és a Német HD tv adásokkal kapcsolatban írtál.A Telekom nem tud jobb képet csinálni mint amit kap,valószínű még jogszabályt is sértene, de ebbe nem vagyok biztos,de viszont ha kap egy jó minőségű képet és kevés a sávszél azon sokat ronthat a végeredmény,de ezt nem szándékosan teszi,gondolom. Azért jó ha tisztába van az efi,hogy tökéletes szolgáltató nincs,és nem is lesz,hiszen mindenhol emberek dolgoznak.Vannak részvényesek aki profitott szeretnének a zsebükbe.Közben meg fejleszteni is kellene,na ezt a kettőt nagyon nehéz összehozni,mert ehez maxi sok guba kell.:smileywink:

 

 

Elég nagy büntetést is kapna a nyakába a Telekom ha nem megfelelő minőségben adná tovább amit kap. Viszont meg kell jegyeznem hogy jelenleg iptvnek  hatalmas minőségbeli határt szab hogy 3 féle felhordó közege van koax optika ezekkel nem lenne gond de ott van a réz nah és vele van gond  nyílván okkal egy kalap alatt kezeli őket a T.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia

 

Amikor aláírod a szerződést, elfogadod az ő technikai feltételeit. Szavazni a megelégedettségről az aláírásnál lehet. A piac helyzete miatt a telekom azt csinál amit akar. Amit követelni lehet tőle az néhány előírás, de az is maximum felmondásra ad indokot. A jó minőséget nem a telekomnál kell keresni már vagy 20 éve. Telekom előfizetőnek lenni megalkuvással jár.

 


Versenytárs híján nem megalkuvás, hanem kényszer.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
A szerződés aláításakor nem lehet szavazni! Az aláírásnál az ügyfél vállaja azt, hogy a szerződésben meghatározott dolgokat szolgáltatja a szolgáltató és ő ezért fizet havi díjjat. Azt viszont senki sem gondolja komolkyan, hogy minden ügyfél elolvassa a Telekom ÁSZF-jeit, mielött a szerződést/szerződéseket aláírja. Van olyan ügyfél, akinél internet sincs, és az sem életszerűm vagy elvárható az ügyféltől, hogy bemegy egy üszire és ott elolvassa a többszáz oldalas Telekom ÁSZF-eket, ami a szerződésekkel kapcsolatosak, valamint a monőségi mutatómak és célértékeket elolvassa, megjegyzi, majd ott a helyszínen mérlegel és estelegesen aláírja a szerződést. Amiben én látom az elmartadást, az, hogy strukturált városi területen még 2015-ben sem tudnak 192Kbit/sec -nál gyorsabb ADSL-t adni, mert a folgalatti/léges hálózat ennyit tesz lehetővé. Koaxxal és Optikával meg a Telekom elkerüli a területet jó messzire és még tervbe sem vette ennek lehetőségét, illetve kiépítését. Németországban jobbak a szolgáltatúsok, kérdem én, egy és ugyanazon anyacég esetén miért vannak ilyen fényévekbeli lemaradások a kelet-európai térségben? Az együtt veled, szlogen alatt azt kellenne értenie a Telekomnak: Hogy az úton együtt menne az ügyfelekkel, és amikor valaki szembe jön az úton, akkor nem kellene harcolni vagy akadéályoztatni a szembe jövőt, hanem közösen kellen a problémákat megoldani.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
.... Németországban jobbak a szolgáltatúsok, kérdem én, egy és ugyanazon anyacég esetén miért vannak ilyen fényévekbeli lemaradások a kelet-európai térségben? Az együtt veled, szlogen alatt azt kellenne értenie a Telekomnak: Hogy az úton együtt menne az ügyfelekkel, és amikor valaki szembe jön az úton, akkor nem kellene harcolni vagy akadéályoztatni a szembe jövőt, hanem közösen kellen a problémákat megoldani.

Ráadásul ott az átlagfizetéshez mérten kevesebbet fizetnek a szolgáltatásért.

Ott sántít a dolog, hogy ha a Telekom tudja - márpedig tudja - hogy az általa HD-ként meghírdetett csatornák java csak az adásidő töredékében sugároz FHD tartalamt, milyen jogon teszi azt olyan prémium díjcsomagba, amivel még 50-60 ******* SD csatornát eröltet az emberre. Ha ennyire nincs HD tartalom, ne keljen felárat fizetni érte, vagy kínálják valami minicsomaghoz hasonló konstrukcióban. Maradva a német példánál. Ott a HD-nak nevezett csatornákon a nap 24 órájában azt  a minőséget látod, amire előfizettél. Ezt egy heti személyes tapasztalatom alapján mondom.

A lényeg az, hogy Az_Internet helyesen írta. Kelet-Európában mindig is a minimum szolgáltatás fog menni, mert nincs ami rákényszerítse a céget az etikus üzletpolitikára. Ennek ott kellene kezdődni, hogy az ilyen fórumokon ne az legyen a közellenség, aki akifogásokat emel és kételyeket fogalmaz meg. Kispolgári megalkuvással és az "ez van, ezt kell szeretni" hozzáállással nem megyünk semmire!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

"A szerződés aláításakor nem lehet szavazni!"

Ezt úgy értettem hogy más szolgáltatónak írhatsz alá, ezzel szavazhatsz az aktuális ellen.

Sajnos erre megyarország nagy részén nincs lehetőség. Ezért van ahogy a másik tag írta hogy itthon mindig miniumszolgáltatás lesz. Hibás, olcsó elavult teschnikával, extra árakkal. Amíg a törvényi szabályozás a közvetett adóbehalytásra teszi a hagnsúlyt  a verseny erősítése helyett - addig marad ez.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tudok olyan szolgáltatót ahol ha van nemfizetős HD akkor az bekerül a csomagba, a routeren megmarad a usb portf ájlmegosztásra, és a router szabványosan működik, a kábel TV használható a dekóderkártyával és tv felvételel, nem csak csörgő morgó villany radiátoros stb-vel lehet fogni az adást. a wifi szolgáltatlás és nem extra: A modem nem 5 perc alatt indul el.
Sajnos ez nem ott van ahol lakom.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Társszolgáltatós területnek hívják azt ahol barátod él, lehet, hogy tisztességtelen üzlet politikának érzed mert neki olcsóbb. Valamiből üzemeltetni kell az ottani hálózatot is előfizetőket kell teremteni stb. Régen hiéna és oroszlán ma már kedvezmény 1-2-3 a neve .Szeltébe, hosszába meg van az a felbontás ami hd-nak megfelel, Ilyen az iptv jelenleg ennyi kép minősége még szebb képet max akkor lehetne elérne vele ha meg növelnék hd streamek méretét erre nincs esély belátható időn belül.

Az hogy vannak igényeid egyáltalán nem gond de van egy határ ami fölött már értelmetlen az egész mert kicsiny országunkban nincs ilyen senki nem ver át nincs meghirdetve hogy napi 24 órában full hd tartalmat kapsz.

De úgy mégis mit szeretnél  mert ez ilyen meg oldás nincs rá egyik napról a másikra …..

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...