Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2287 válasz erre a kérdésre

III. kerületben nagyjából hasonló a helyzet, bár nem ennyire tragikus. De tény, hogy elég sokszor "megáll", "kockásodik", "lefagy" az adás. Hosszú percekig semmi. (Szerintem a következő ősrobbanásig nem találna magára... nem várom ki.) Elléptetek, vissza, és ismét jó. Az elvileg 120Mbites net 75-80, de ezen már nem is akadok fenn. Viszont ez a TV-mizéria egyre bosszantóbb. Az IPTV, amire előfizetek, nagyjából 80-85%-os (az "elégedettségi faktor"), a digitális kábel egy rakás *****, igaz, "ajándék". Az internet újabban elég sokszor "bénázik", lelassul, "teker-teker"... 

A telefonos ügyfélszolgálat mindig nagyon segítőkész és udvarias, de ebben ki is merül a problémamegoldás. Már belefásultam abba, hogy 2-3 havonta felhívom őket, és elsírom a bánatom a kockásodó, lefagyó, megálló IPTV miatt... lassan elegem lesz. 

A többi szolgáltató is ugyanilyen? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Bendi64

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Közben magától megjavult, és eszembe jutott, hogy a családtag, akinél ez előfordult, éjszakára lekapcsolja a kábelmodemet (a hosszabbító kapcsolójával lekapcsol mindent), viszont a set top boxot nem, így tehát reggel, amikor bekapcsolta a tévét, akkor nem volt jel, mert a modem ugye nem volt még bekapcsolva.

Viszont a kérdés az, hogy amikor később bekapcsolta a modemet, és az internet bejött, akkor a set top box miért nem csatlakozott újra, illetve megpróbálta ki és bekapcsolni a set top boxot, de így sem jött vissza a kép, csak órákkal később.

Ilyenkor, ha a modemet lekapcsolják, akkor a set top box kiesik valami szinkronból, ahova nehezen tud visszatalálni, vagy mi ilyenkor a helyzet?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Újonnan bekötött IPTV-nél mitől lehet, hogy ma reggel hirtelen nem megy? Azt mondja, hogy "nincs ethernet kábel csatlakoztatva". Természetesen nem változott semmi tegnap este óta, Minden ugyanúgy van. Net van, de az iptv doboz nem tud csatlakozni.

Jól gondolom, hogy ez nem kábelprobléma, hiszen nem mozgattunk, variáltunk semmit, hanem elkonfiguráltak valamit a központban? A set top boxot megpróbáltuk ki-be kapcsolni, de az nem segített. Egyéb ötlet?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az IPTV mindenképpen kábelen fog jönni, viszont az hogy milyen technikai megoldással, az a helyi sajátosságoktól függ. Családi házas térségben a légvezeték a szokásosabb, lakótelepeken inkább a földkábel. Ez azt is meghatározza, hogy a házhoz is el kell-e vezetni, vagy már épületen belül van, és onnan kell leágaztatni.

A lakásba bevitt vezetékre csatlakoztatnak egy modem-útválasztó egységet (HGW-nek, illetve teljes optikai kábelezésnél ONT-nek hívják), ebből megy az UTP (internet vagy LAN) kábel az IPTV-s STB-be, abból pedig HDMI (esetleg SCART a tévékészüléktől függően) kábel a tévébe.

(SAT témához nem tudok hozzászólni)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Inkább vegyél egy dlna képes TV-t oszt jónapot!

Annyira nem zavar,csak gondoltam kipróbálom ezt a funkciót is ha már annyira interaktív.Ami pedig a dlna képes tv-t illeti,valóban jó megoldás,de most nincs rá pénzem oszt jó napot

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

16 ker úgy tudom optikás. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Milyen technológia? Dsl? Mit mutat a HGW? Netszolgáltatás is van? Az milyen sebességű?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Amióta van ez az izè amit tisztelt tèsek iptvnek csúfolnak.... Akadozik ès megàll a kèp. Majd mikor elindul újra eltelhet 10perc is ... Gondoltam majd visszatekerem de persze azt sem lehet... Kiveszel egy filmet ès a legizgalmasabb rèsznèl szintèn ezt produkàlja. Majd újraindítom rutinból mert màr kurvàra megy! Azt követõen nem tudcsatlakozni.... ezt írja az okos doboz. Telefon ......  vàrsz olykor 20 percet. Felveszi a vonal màsik vègèn egy valami zombi.- mi a panasza hallgatom. Elmondom neki /ennek kètszàzadjàra/ elkezdi mondani amit màr ha àlmomból keltenek is tudok. Lehet jobban mint ö! De vègig csinàlom közben azèrt mondom neki, hogy ezt màr  tôbbször.... De õ csak kèrdi mi van a kèpernyön.? MONDOM HOGY SEMMI màr emelkedett hangon. Jó tovàbbítom a hibàt adjam meg a szàmom majd èrtesítenek.... Sms-ben.. Ahogy említettem ez màr sokszor megtörtènt. A szàmla mindíg pontosan jön az nem akadozik! amit mindíg idöben be is fizetek. Akkor itt most megkèrdezem ki MIATT KÍNLÓDUNK EZZEL,! Mert EZ NEM SZOLGÀLTATÀS! Ha szolgàltatàs akkor szolgàltassàk amit kifizetek! Kèrem, hogy vàlaszoljanak mert *****ul unom, hogy egy ***** filmet nem tudok megnèzni anèlkül, hogy megàlljon! Köszönöm!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
trágár, alpári tartalom

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nagyon köszönöm a linket,de a leírás szerint optikán nem működik.Ez az alkalmazás sem ér így semmit

Ezt a részt nem néztem, mert nekem koaxon jön az IPTV. Igazából nem azt írja hogy egyáltalán nem működik, csak egyidejűleg a számítógépen nem lesz internet kapcsolat. Ez azonban már eléggé húzós lehet.

Valóban a btz által javasolt mód a jó - mármint ha megoldható - mert sokkal több lehetőséget nyújt. Csak a hab a tortán, hogy számomra Windows megosztó szoftvere agyrém, a maga összevisszaságával. Annál bármelyik DLNA szoftver nagyságrendekkel egyszerűbben kezelhető.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Inkább vegyél egy dlna képes TV-t oszt jónapot!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Itt leírják, hogy mi kell hozzá:

http://www.telekom.hu/static-th/sw/file/kepek_es_zene_beallitasok.pdf

Sajnos pont videót nem lehet vele nézni, csak képeket és zenét.

Nagyon köszönöm a linket,de a leírás szerint optikán nem működik.Ez az alkalmazás sem ér így semmit

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A közszolgálati csatornákat hogy tudnám nézni? Jelenleg mindenre azt írja, hogy nincs jogosultságom.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy ha eddig műholdas úton vettük a tv adásokat és most át váltok IPTV-re, akkor az már kábelen fog jönni?

Egyébként ezen a héten kedden adtam le a rendelésemet, csütörtök este 8 fele megszüntették a műholdas tv hozzáférésemet, az IPTV bekötéséhez pedig szerelők fognak jönni át állítani a tv-met? Ami azt jelenti, hogy a hosszú hétvégén nem lesz tv-je a családnak? :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem is optika és még sem megy csak egy HD stream,azt mondják itt még nem elérhető.Más én azt akarnám kérdezni,hogy hogyan lehetne működésre bírni a képek és zene funkciót.A számítógépen levő videót és képeket szerettem volna nézni a tv-n az iptv boxxon keresztül.Rövid keresés után azt irja ki hogy nem talált semmit.Ötleteket tippeket előre is köszönöm

Itt leírják, hogy mi kell hozzá:

http://www.telekom.hu/static-th/sw/file/kepek_es_zene_beallitasok.pdf

Sajnos pont videót nem lehet vele nézni, csak képeket és zenét.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: OldMike

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen van 2HD stream (koax, optika) lassan már egy éve de csak annak aki már át van migrálva, akinek nincs annak nem állítják be. :(

Nekem is optika és még sem megy csak egy HD stream,azt mondják itt még nem elérhető.Más én azt akarnám kérdezni,hogy hogyan lehetne működésre bírni a képek és zene funkciót.A számítógépen levő videót és képeket szerettem volna nézni a tv-n az iptv boxxon keresztül.Rövid keresés után azt irja ki hogy nem talált semmit.Ötleteket tippeket előre is köszönöm

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

De nem ám. Csak abban az esetben jár ingyen egy médi konverter ha analóg előfizetésed van és azt a csomagot vették ki analógból amire fizettél. Pl nagyimnak analóg alap csomagja van, de nálunk a analóg családit vették ki, így ő se kapott. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

IPTV előfizetésünk van, de közben meghagyták az analóg jelet is egy másik TV-re. Ekkor nem jár ingyenesen 1 médiakonverter?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát a 2HD már rég adják... csak nem egyből, és nem maguktól... Vagy kéred, vagy ha ügyintéző figyelmes akkor csomagváltás után beállítja neked...

Igen van 2HD stream (koax, optika) lassan már egy éve de csak annak aki már át van migrálva, akinek nincs annak nem állítják be. :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Van már most is csak optikán és kneten 2hd 1sd :)

Viszont ami engem érdekel, az a VDSL ott viszont a mai napig nincs. :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én arra lennék kíváncsi mikor várható a 2. HD stream.Elég sok HD csatorna van, jövőre meg még több lesz,így nem igazán lehet kihasználni a pvr-es stb-t. :smileysad:

Van már most is csak optikán és kneten 2hd 1sd :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A délelőtti IPTV problémára mondta a Telekomos, hogy frissítési gond, azalatt az internet és a VoIP telefon normálisan működött. A délutáni viszont valóban (központi) net probléma lehetett, mert végül is tőlem függetlenül rendbe jött. Remélem nem tér vissza, ha mégis akkor bejelentem.

Egyébként ma a Telekom Ügyfélszolgálat - kérésemre - átállított 2 HD és 1 SD állapotra:). Ez valószínűleg az új számlázási rendszerbe migrálás következménye, nem biztos hogy köze van az IPTV frissítéshez.

Hát a 2HD már rég adják... csak nem egyből, és nem maguktól... Vagy kéred, vagy ha ügyintéző figyelmes akkor csomagváltás után beállítja neked...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az, hogy a szomszéddal "okosban" nyomjátok az előfizetést nem teljesen korrekt, de technikailag nem érdekel. Helyileg milyen körzetben vagytok? Csak, hogy lássuk milyen kódoltalan Digitális Kábeltv elérhető. Mert régionként változhat...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A címünk ugyan az, mert egy nagy lakás van ketté osztva, úgy kell felfogni mintha 2 szoba lenne és 2 tv-n akarnánk adást nézni. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@sosomgyi
ha nem kapsz TV számlát a T-től, akkor biztosan a szomszédtól kaptad... 
nem lenne célszerűbb saját előfizetést rendelned? legalábbis én nagyon rosszul viselném, hogy mástól kell függenem...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Minek vettél külön boxot egy digitális tuneres tv-hez? Hogyhogy nem talált adást digitális kereséssel?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most