Ugrás a tartalomhoz
  • 0

SagemCom 5GHz rettenet


akemenes

Kérdés

Sziasztok, 

Pár napja cserélték le az előző (mittoménmilyen) router-emet és megkaptam a Sagemcom F@st 3686 v2-t. Ahogy lenni szokott beléptem az admin felületre és személyre szabtam a hálózatot (SSID, jelszó). Külön SSID-t adtam a 2,4 és az 5 GHz-es hálózatnak, viszont azt látom, érzem, hogy az 5GHz-es hálózat folyamatosan belassul 1-2 percre, aztán magára talál egy percre és megint el. Ha megy, kihajtja a 250 megát, de lassuláskor... nos inkább szakad. 

Erre van valami megoldás? Először azt hittem, hogy az azonos SSID és jelszó ami nem tetszett neki, de amióta szétszedtem, azóta csak az 5GHz-es hálózattal van probléma. 

Ötleteket, javaslatokat szívesen várok!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

13 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Weboldalnak meg a Telekom alkalmazás fejlesztésének mi köze van a modem szoftver fejlesztéséhez? SEMMI.

Szinte minden modem Broadcom SoC-ra épül. Az alap szoftvert a Broadcom írja. A gyártók csak értéket / szolgáltatásokat ad hozzá kisebb hibákat általában egyedileg javítják, így a Broadcom alapkódba ezek a javítások bele sem kerülnek,nagyobb hibákat általában sikerül átverniük a Broadcomon de ez ritka, plusz csomó mindent javítgat menet közben a Broadcom, de azokat a javításokat automatikusan nem kapják meg, mert félnek a gyártók, hogy valami mást elront ezért ha lejelentenek egy hibát, akkor megnézik, hogy arra van-e már broadcom-os javítás ha van, akkor belerakják,de előfordult már többször olyan, hogy csak rosszabb lett utána a helyzet. És akkor ott van revízió váltás, és akkor kezdődik az egész előröl és egy soha véget nem érő körbe kerülünk. Tökéletes hibamentes szoftver meg nincsen. Egyébként a V1-re van új szoftver és az elterjesztése is elkezdődött már egy ideje 2.84.11.

Ez a HGW csak a Telekomnál / Flip-nél van.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, zygy írta:

Ha csak a wifijével van gondod, akkor mi a *****nek egy másik router. Telepíts akár több db access pointot és még a fürdőkádban a víz alatt is lesz wifid :) 

A felvetés jogos. :) 

Amúgy ahogy látom elkanyarodott a beszélgetés fentebb. Nem célom a Telekomot becsmérelni, sem egyéb partnereit minősíteni. Ezért nem is illettem semmilyen jelzővel sem a Telekomot, se a Sagemcomot, se Boardcom-ot... vagy bárkit aki közvetve vagy közvetlenül érintve van ebben a témában. 

Egyedül csak ügyfélként érzem magam nyomorultul ebben a szituációban... meglehet máshoz vagyok/voltam szokva. 

Mégegyszer: válaszokat és segítséget köszönöm!

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2017. 09. 18. at 22:41, akemenes írta:

Sziasztok, 

Pár napja cserélték le az előző (mittoménmilyen) router-emet és megkaptam a Sagemcom F@st 3686 v2-t. Ahogy lenni szokott beléptem az admin felületre és személyre szabtam a hálózatot (SSID, jelszó). Külön SSID-t adtam a 2,4 és az 5 GHz-es hálózatnak, viszont azt látom, érzem, hogy az 5GHz-es hálózat folyamatosan belassul 1-2 percre, aztán magára talál egy percre és megint el. Ha megy, kihajtja a 250 megát, de lassuláskor... nos inkább szakad. 

Erre van valami megoldás? Először azt hittem, hogy az azonos SSID és jelszó ami nem tetszett neki, de amióta szétszedtem, azóta csak az 5GHz-es hálózattal van probléma. 

Ötleteket, javaslatokat szívesen várok!

Nekem is ugyan ez a gondom es csak gondolkozik aztan eszheztér es ujra megy gy rövid ideig. Mit lehet tenni?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...